mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 03:59:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 471867 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1170 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:38:44 »

Čestitke Maci in Griffu tudi iz naše strani!
 Wink
..in Griff je našel tudi "rjave gene"?!?  Cheesy
mogoče veš od kod?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1171 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:05:43 »

Niti sanja se mi ne  Shocked. Babica Puppy po mamini strani  baje vedno daje samo črne, se pravi , da mora biti skrivnostni skritega gena po očetovi liniji . Sicer pa, genetika kot kaže le ni tako enostavna matematika , kot si zamišljamo  Cool. Vzrediteljica od Mace je namreč tudi rekla, da je jako čudno, da je modra sica dala rjave mladičke  Grin. Mogoče so pa modri ne rjavi  Wink , kaj vem, priznam , da se mi zdi barva sumljivo podobna Macini, oziroma perecej temno rjava- no meni je všeč.
Slikice pa so na povezavi:

***

pa naj vsak sam presodi, če so rjavi, kovinsko rjavi, modri, temo rjavi ali "lilet" ali kako se že reče  Roll Eyes.
No ravnokar sem se spomnila, da je dal Mawlch Cap(brat Grifove mame in aktualni svetovni prvak pri reševalnih psih) v kombinaciji z neko Italijansko psico tudi nakj mladičev nenavadne barve.
Po tej logiki je barva prišla po dedku Maeglin Macu.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #1172 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:47:04 »

Deteljica, tudi tale "nizozemec" je uradno proglasen za blue/white (ceprav deluje rjavo): http://www.bordercollies.nl/dispimage.shtml?img=knssbu62%28k62p576%3Fa

Tukaj pa so se podatki: http://www.bordercollies.nl/litter15/ewk2.shtml
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1173 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:54:59 »

Barva se bo do tetoviranja zagotovo vidla - tako pri mojih dveh kot pri teh treh. Je pa hecno s tole modro barvo Smiley . Ne veš, ali je, ali ni. Posebej, ker pojem "modra" obsega toliko barv - od "blajh črne" do - "rjavo modre". Baje pa, da se modrina vidi v poddlaki - če je ta modra, je pes moder, čeprav deluje na oko lahko drugačne barve. 
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1174 : ponedeljek, 07.11.2005 : 21:04:52 »

Deteljica, tudi tale "nizozemec" je uradno proglasen za blue/white (ceprav deluje rjavo): http://www.bordercollies.nl/dispimage.shtml?img=knssbu62%28k62p576%3Fa

Tukaj pa so se podatki: http://www.bordercollies.nl/litter15/ewk2.shtml


če je tale rjavček  "moder"   Shocked, potem so naši "azurno modri"   Grin Cheesy
O podlanki pa še nekaj mesecebv ne bomo vedeli nič  Wink

Glavno je, da so lepe barve   Wink
no vsaj meni se zdijo, čeprav sem drugače ljubitelj črno belih in ne pretirano navdušena nad rjavimi- če je rjava svetla ali "abšlesana". Mogoče to pride od tega ,ker sem imela kot otrok čokoladno rjavo pudlico in se mi zdaj vsi aprikot pudli zdijo "abšlesani", pa se je ta moj okus prenesel še na borderje.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1175 : ponedeljek, 07.11.2005 : 22:57:15 »

Čestitki "očkatu" Kiti za tako leglo z Maco Wink

ps: sorči vsem prizadetim, samo je res super lapsus tole (za nepoznavalce: glej link, ki ga je dala deteljica za fotke)
Logiran
darch
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1176 : ponedeljek, 07.11.2005 : 23:57:10 »

ČAU



Porkadijo, sem toliko za dogodki, da sploh več ne sledim  sram

Čestitam vsem za nove naraščaje  Cheesy


pa, hehehehe dobro sliko ste najdli  Wink


LP Darja

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1177 : torek, 08.11.2005 : 04:15:41 »

ČAU


pa, hehehehe dobro sliko ste najdli Wink


LP Darja



Ja,  kaj češ   Wink, sliko pa je najdel avtor osebno in jo zmešal med naše   Cheesy, ki jih je sortiral na naš domači CD. Moj "moderator" pa pač ni natančno pogledal, je pa  bila tako dobra, da je osvojila "prvo nagrado" in si zaslužila objavo  Grin.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1178 : torek, 08.11.2005 : 05:36:21 »

Uh,dobro jutro!

Sem mislil,da sem edini tako zgodaj pokonci(no,jaz sem itak službeno  Cool).


Evo,zadnji dve legli pa sta precej zanimivi,eno glede obarvanosti(lise),drugo glede barv.
Kaj vse se še skriva v borderčkih....



Lep dan!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1179 : sreda, 09.11.2005 : 21:00:48 »

No, naše žvale male so stare 3 tedne. Danes so odkorakali iz "svoje" sobe in šli na raziskovanje teena. Eni dalj, eni bližje. Shepa je skoraj kap, Bafi pa je užival - eni je takoj dnevno sobo razkazal, jo vmes previl in prelizal.
Vsi skupaj tehtajo že 11.052 gramov, njihova mama pa 15.000 gramov. Zato je tisto čudno na nekaterih gobcih - hrana  Cheesy
Ta nove fotke spet najdete na http://www.barbka.com/galerija/life
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1180 : četrtek, 10.11.2005 : 20:38:21 »

Joj, meni so pa border colliji tok dobri Wink Ze od nekdaj so mi vsec-njihov karakter, zunanjost, inteligentnost. Komi cakam da bom enkrat na svojem in mi bo en bordercek lepsal dneve...  Smiley Smiley Smiley
Mladicki so pa res tok cortkani, grem kr veckrat te fotke pogledat Wink
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #1181 : sobota, 12.11.2005 : 14:54:04 »

No, naše žvale male so stare 3 tedne. Danes so odkorakali iz "svoje" sobe in šli na raziskovanje teena. Eni dalj, eni bližje. Shepa je skoraj kap, Bafi pa je užival - eni je takoj dnevno sobo razkazal, jo vmes previl in prelizal.
Vsi skupaj tehtajo že 11.052 gramov, njihova mama pa 15.000 gramov. Zato je tisto čudno na nekaterih gobcih - hrana  Cheesy
Ta nove fotke spet najdete na http://www.barbka.com/galerija/life
kak lepe slikice,barbka Cheesy so že kar precej zrasli, se mi zdi Smiley
Logiran
super pes
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 71


« Odgovor #1182 : sobota, 12.11.2005 : 16:28:49 »

Ja res..ful so cortkani... Cheesy Cheesy Cheesy Kiss Kiss

papa
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1183 : nedelja, 13.11.2005 : 12:54:35 »

Tessy, ko si ti Taffija zadnjič videla (saj sem si prav zapomnila), je imel 1150 gramov, sedaj pa tehta že 1800 gramov. Ja, res so zrasli in oživeli. Samostojno jedo že 3x na dan, ostalo za njih skrbi Oli. Njihova soba je za njih že premajhna, veselo raziskujejo vse stanovanje. Igrajo se že s plišastimi igračkami, med seboj se že veselo ravsajo. Dobili so zobe in sploh vsak dan bolj postajajo - iz krokodilčkov psi.  Wink Ko boš naslednjič prišla, boš imela že veliko dela z njim in ostalimi Smiley

Drugače pa je včeraj v Slovenijo prišel nov border collie - 11 mesečni samec blue merl barva; oče Borderfame Mystic Liasom, mama Brains 'N Beauty Future Glory in Blue. Upam, da ga kmalu vidim v živo  Wink.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #1184 : nedelja, 13.11.2005 : 15:07:19 »

wiiiiiii,komaj čakam da se spet vidimo Cheesy, verjetno tam nekje okol 27 Smiley 
In kateri je pa najtežji kuža ? od vseh,izstopa kateri posebaj ali so vsi pribl. enako težki ?
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines