mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 09:43:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?  (Prebrano 21440 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #30 : nedelja, 03.08.2008 : 17:08:55 »

O.K., se strinjam z vsem napisanim glede boxerja in tega da ni za zunaj in da je zelo družabna pasma. Samo glede tega kar si ti luna83 napisala pa res ne morem biti tiho. nekaterim starši psa paè ne pustijo imeti zunaj in to še ne pomeni, da so slabi lastniki. mi zagotovo nismo. Psa imamo zunaj, tudi pozimi, tudi ponoèi. Èe je zelo mrzlo je ponoèi v garaži, prav tako je v kleti èe je zelo vroèe in je tam bolj mrzlo. Drugaèe ima daljšo dlako in mu zunaj na ograjenem vrtu èisto niè ne manjka. Ima veliko naše pozornosti, kar nekaj sprehodov na dan (nekaj od mene, nekaj od oèeta in nekaj od mame), hrano 2krat na dan, vedno svežo vodo,... ko gre kdo na dopust je vedno nekdo doma da skrbi zanj. Pes je sreèen. Tako da soditi ljudi, da so slabi lastniki, ker imajo psa zunaj je grdo in nima prave podlage, èe ima pes dovolj pozornosti, pravo dlako da je lahko zunaj in oskrbo vedno ko kaj potrebuje. Naš pes je družinski èlan èetudi je zunaj.
Glossy tebi priporoèam, da si izbereš pasmo, ki bo lahko zunaj, torej bo imela daljšo in primernejšo dlako, èe bo moral biti pes zunaj. In upam, da se boste z njim res ukvarjali tako kot praviš. Seveda upam tudi, da bo pes rodovniški, èe bo pasemski.
Aja pa ni napisala, da bo pes v pesjaku, ampak da ima ograjen vrt (a prav razumem?). Res si izberi primernejšo pasmo za bivanje zunaj.


Zalarjeva, oprosti slabo sem se izrazila, zelela sem napisati da ce bodo imeli BOXERja zunaj bodo slabi, zaradi dlake,... Ne pa da ste vsi slabi lastniki, ki imate pse zunaj, ne ne to ne!
(Še vedno pa se nagibam k temu, da mora bit pes v stanovanju, hiši,kot družinski član...)Zame zunaj to ni! Ampak še vedno je to moje mnenje.Nevem jaz pač enostavno nebi mogla spat v stanovanju pa da bi bil moj pes zunaj ali pa v garaži, nasploh pozimi, ma nikoli.  To je pač samo moje mnjenje in občutek pač.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #31 : nedelja, 03.08.2008 : 18:26:49 »

Tudi jaz,ko bom imela to možnost, ko bom na svojem, bom imela psa v stanovanju ali hiši, pač kjerkoli že bom. Tudi meni je bolje, če je pes z menoj. Vendar kakor sem rekla, te možnosti za enkrat nimam, vendar kljub temu smo veliko časa z našim psom in nismo slabi lastniki. Psu čisto nič ne manjka. Četudi ima možnost biti z manoj v hiši (ko staršev ni doma ga prešvercam not Wink ), mu je hitro odveč in želi ven (verjetno, ker je tako navajen), a gre rad v hišo. Je pa radovednež in čim kakšen sosedov pes laja, želi ven pogledat kaj se dogaja (radovednež ali pa čuvaj, kaj pa vem Grin ).se pa strinjam, da če bi imeli boxerja zunaj bi bili slabi lastniki. Imajo prekratko dlako brez podlanke in že naš, ki ima precej dolgo dlako+poddlako (ali podlanko, nevem kako točno se reče) je rad v zelo nizkih temperaturah v garaži ali pa se skriva v koči-takrat celo na deki spi Wink , kaj šele boxer. Glossy ne dvomim, da bi psu pri vas ne bi nič manjkalo, a vendar, če ga boste imeli zunaj, si omisli drugo pasmo, primerno za bivanje zunaj. Tudi mi npr. razmišljamo o naslednjem psu. Oče bi zelo rad imel dobermanna, vendar ni za zunaj. Tako o vsaki pasmi, o kateri razmišljamo, preberemo ali pa povprašamo, če je primerna za bivanje zunaj. Ko bom jaz na svojem, mi je za to vseeno. Ali bo dolgodlak ali kratkodlak, pes bo z menoj notri Wink .
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #32 : nedelja, 03.08.2008 : 18:39:36 »

Hecno, moja tavelika je recimo zelo (zelo je mil izraz) rada zunaj, narava so zanjo nebesa, ampak je še vedno najraje v hiši-če smo mi notri. Ko smo npr. pri frendici nori po ograjeni parceli, placa na pretek, če pa gremo npr. v hišo jokca pred vrati. Pa je kar se tiče močne navezanosti na lastnika in potrebe po njegovi bližini pasma zelo podobna Boxerju, konec koncev so pa žlahta Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 03.08.2008 : 18:49:24 »

Glossy iz prve roke ti povem, da je res kar ljudje pravijo o boxerjih. Zelo so navezani na ljudi in ce ga bos imela zunaj bo zelo nesrecen. Pri sosedih imajo boxerko dostikrat zunaj in takrat se skos dere..ampak res skos laja..na vsakega in na vse kar se premakne. Plus stoji pred vrati hise in joka. Pa se veliko ukvarjajo z njo..
Kadar pa ji pustijo da je z njimi v hisi teh tezav nimajo..psicka da mir, lepo spi v kaksnem kotu in to je to Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #34 : nedelja, 03.08.2008 : 19:25:48 »

Pred leti sem imela boxerko, no mešanko ker ji v gozdu, kjer so jo privezali in zapustili, niso pustili papirjev.
Živeli sva v bloku. In glej ga zlomka, prav nič se ni pritoževala. Vsak dan sva imeli vsaj en pošten, aktiven sprehod, vsak dan sva potrenirali poslušnost in ko sva prišli domov se je prav z veseljem zleknila na sedežno. Raje kot v travo. Ali na beton v pesjaku. Poleg tega je bila občutljiva na mraz. Pozimi je sama krajšala sprehode. Če je kdaj sedela na hladnem, je imela hitro težave z mehurjem.
In navezanost... Enkrat samkrat sem jo pustila v hotelu za teden dni. Tri dni ni ne jedla  ne pila, potem je samo pila. En teden! Dokler je nisem prišla iskat.
To je moja izkušnja. Sigurno ni bila pes za zunaj, rabila je bližino.
Ja, psi preživijo zunaj. Ljudje preživijo s pestjo riža na dan, če je dober dan... Je torej potemtakem vse ok če vzamemo za naš standard pest riža? Saj preživimo... Vsaj najmočnejši...
Prosim te, premisli. Ne delaj tega psu. Je že dovolj revežev na svetu, veš. Čeprav živijo, niso srečni.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #35 : nedelja, 03.08.2008 : 19:37:05 »

Jaz pa ne razumem zakaj ljudje sploh prosijo za mnenja, če itak niso pripravljeni ničesar sprejeti, ker so tako zelo pametni da že samo vse vedo. Gospodična je že trdno odločena, da bo imela boxerja in to zunaj in sploh ne vem zakaj je karkoli spraševala tukaj. Mogoče je mislila, da ji bomo ploskali, ker namerava enemu boxerju uničiti življenje. Glede na to, da pozna ljudi, ki REDIJO boxerje ste pa lahko prepričani, da nima pojma o vzreji, vzrejnem dovoljenju in rodovnikih.
Če je gospodična vsaj en mičken res pametna potem bo upoštevala tukaj napisana mnenja.

Zdaj pa šibam, moram bullmastifko priklent ven pred blok, ker jo baje že 8 let mučim v stanovanju. Ja bogi pes no.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #36 : nedelja, 03.08.2008 : 22:07:41 »

Se strinjam s Sašenko 100%!
Vseeno upam, da bodo kaj od napisanega prebrali tudi starši od Glossy in se morda vseeno odločili za kakšno drugo pasmo. Spadam pa tudi jaz med ljudi, ki "mučijo" pse po stanovanjih, in to celo več njih naenkrat. In mi pravzaprav ni jasno, zakaj bi človek sploh imel psa, če bo ta zunaj (in po možnosti še s popolno prepovedjo vstopa v hišo) - ne, tega res ne bom nikoli razumela.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #37 : nedelja, 03.08.2008 : 22:16:15 »

No, ok...ni tak zločin, če imaš psa zunaj.
Če imaš pasmo, ki je sposobna preživet zunaj popolnoma normalno in če se z njo ukvarjaš tekom dneva normalno, kot bi se, če bi bila v hiši, potem ne vem v čem je problem.
Koliko ljudi ima polarce zunaj pa nemce, pa so psi čisto zadovoljni?
Seveda govorim o ljudeh, ki se s psi ukvarjajo.
Boxer za moje pojme ne sodi ven.
Ni pa treba zdaj vseh ljudi, ki imajo pse zunaj, obsojat kar tako, zato, ker imamo mi svoje pse v hiši.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 03.08.2008 : 23:09:07 »

Mularija prepametna, ki misli, da je vso znanje sveta požrla.
A je tako težko sprejeti kritike? A bi mgoče le uporabila lastne možgane in se učila od izkušenih?

NEKATERI psi uživajo zunaj skozi vse letne čase in sploh ne želijo noter, NEKATERI pa so pač rajši notri s svojimi najdražjimi (tako nas vidijo, mi smo njihovi najdražji, oni ne razumejo da smo lastniki). Zakaj mu pa ne bi dali  možnost izbire namesto, da mu kar določite, da je pes za zunaj? Pustite vrate v vsako smer odprte, pa bomo videli kaj si bo izbral!!? Življenje z vami v hiši ali samega v pesjaku. Boste sprobali??? Dvomim, da imate jajce za to.

Mlada si, ampak vseeno ne premlada, da bi se kaj pametnega naučila.

P.S. moj pes je po značaju izredno podoben boxerju - hiperaktiven z ogromno količino energije (po 20km!!! sprehodu NI toliko zmatran, da ne bi šel še eno 20km!!! rundo!!! ), ljubeč, družaben, navezan  na svoje najdražje (kaj hitro zavrača hrano, če nekoga pogreša, tako kot je že takoda pisala). Zunaj je zelo rad! (Kateri pes pa ni!?) DOKLER sem jaz z njim! Sam zunaj mu ni zanimivo biti, niti ne gre nikamor. Uleže se nekam in čaka da pridem nazaj, da se lahko imava ponovno fajn.

Zaklep teme Huh Zakaj že? Zato ker ti nismo napisali. kar si želela: ooo iii aaa, kak kjuuuut, boxerčka boste imeli, iiiii  ... Počasi bo treba odrasti, veš!? Žal, tako je.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 03.08.2008 : 23:14:25 »

Se mi je glih dalo, ampak najvažnejše sem pozabil:

Enostavno nimam srca svojega psa zunaj "odložiti"! Pridi na obisk, da se prepričaš v živo, kako nesrečen je celo poleti, kaj šele da bi bil mraz. Srce bi se ti paralo!
Logiran

nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #40 : nedelja, 03.08.2008 : 23:22:40 »

Mi imamo vse naše pse v hiši. Pa so tri psice popolnoma primerne(fizično) za bivanje zunaj. Ampak nam je všeč, da so psi z nami noter in da jih imamo na očeh 24/7.
Zunaj jim sicer nič ne manjka; če kdaj kdo pozabi zapret vrata in imajo prost izhod, nas prav nič ne pogrešajo.
Ampak mi imamo pse za božat pa za cartat pa za sprehajat pa take zadeve...če bi bili zunaj, božanje in cartanje odpade, to pa preprosto ne gre  Smiley

Strinjam se s Skogkatt in ostalimi...če si mislite omisliti psa, si omislite kakšnega, ki mu zunaj ne bo hudo. Psi, ki potrebujejo bližino lastnika in ki potrebujejo ogromno stika s človekom, pač niso za ven in za ''uporabo po potrebi''.
Mogoče bi si raje omislili čredo ovac in kakšnega šarf pastirja pa boste vsi srečni - vi, ki vam pes ne bo mazal hiše in on, ker ga boste pustili pri miru. Grin
Ok, seveda se hecam, nikakor si ne omislite zahtevnejše pasme, raje še malo preberite, se pozanimajte in izobrazite in se na koncu odločite, kakšna pasma bi bila za vas najbolj primerna.
Bokser žal ni.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #41 : nedelja, 03.08.2008 : 23:56:07 »

Moj pes bo spal zunaj samo v enem in edinem primeru... če ostanem brez strehe nad glavo in bova morala prespati pod zvezdami skupaj.
Vsak trenutek želim vedeti, kje je, kako je... 

Samo čakam, da bo kdo prišel z idejo, kako si je omislil  čivavo in jo bo imel privezano na ketni pred hišo  Shocked   

Psi samo kakajo zunaj in lulajo  Grin  Vse ostalo pa počnejo v hiši, stanovanju  Cool
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #42 : ponedeljek, 04.08.2008 : 01:59:56 »

Moj pes bo spal zunaj samo v enem in edinem primeru... če ostanem brez strehe nad glavo in bova morala prespati pod zvezdami skupaj. 
Jaz sem to že sprobala... No, ne pod zvezdami, v stari Škodi, z dvema psoma.
In če bi me danes hipotetično (v praksi na srečo bolj ali manj nemogoče) moj vrgel iz najinega najetega stanovanja, bi s Timijem pač spala pod zvezdami. In ko bi jaz našla streho nad glavo, bi jo tudi on. Smiley
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #43 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:18:10 »

Nič ne rečem, da nimate prav, da je boxer pes, ki je za v hišo.
Pač, ne maramo imeti živali v hiši. Prosim, na to se raje ne zdirajte na mene, ker vi nam(družini) ne morate prepričati, da bomo imeli psa notri.
Nekateri imate res dolge jezike!

Drugače pa...razumem, da je boxer pes za v hišo, ker ima kratko dlako.
Prosim v naslednjih komentarjih brez zdiranja. Hvala!
..pa ščistite si svoje jezike(ne vsi)!

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:23:22 »

Pač, ne maramo imeti živali v hiši.

Čemu, zakaj, v kateri namen, ... želite nabaviti/imeti psa in zakaj ravno boxerja?

...Drugače pa...razumem, da je boxer pes za v hišo, ker ima kratko dlako.

Kaj pol si boste izbrali drugo pasmo?
Čeprav vam ne bi priporočala nobenega psa sploh s takim razmišljanjem.

Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines