mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 17:46:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 471960 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #60 : torek, 11.06.2002 : 14:45:02 »

Ojla!
Zaenkrat sem te podatke zasledila na več BC straneh (moram priznati, da za pregled večih ponavadi zmanjka časa) in ponavadi s tem podatkom operirajo priznani vzreditelji. Takoj ko bo mogoče (beri: ko bom imela urico časa) prevedem kakšen sestavek in ga dodam k strani. Pa linki do veterinaskih strani bodo tudi zraven, da ne bo kdo rekel, da se zmišljujem.
Sicer pa, ali ni nekaj veterinarjev tudi tukaj na forumu? Bi lahko kaj dodali k pasji genetiki. :-)
Pozdravcek!
M
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #61 : sreda, 12.06.2002 : 00:32:28 »


Voila mene, k rada vtikam nos kamor ni treba (torej v pasmo o kateri menda nimam pojma  Wink

Kaja: tkole je z bluemerli...parjenje med njimi odsvetujejo pri vseh pasmah, kjer ta barva obstaja, seveda pa se eni bolj eni pa malo manj drzijo teh pravil (tam kjer imajo vzrejne pravilnike drzijo, tam kjer se vzreja "svobodna" pa ne). To pomeni, da se naj ne bi parilo med sabo niti bluemerla in redmerla.
Ampak kot sem rekla, to delajo, da dobijo dolocene barve ven (recimo pri avstralskih ovcarjih redmerla dobijo naceloma le ce parijo merle med sabo, torej blue z red oz. dva red-a, ali pa ce redmerla parijo z redtrijem  Roll Eyes

Tveganja, da bodo mladici imeli genske okvare so velika a ne pride vedno do njih, vendar izjeme vedno potrjujejo pravilo...najveckrat se pojavi pomanjkanje pigmentacije, ki je pri merlih ze tako ali tako oslabljena, prevlada bele barve, gluhost (en od kazalcev so tudi beli uhlji-ni pa nujno, da je tak pes gluh), slepota (ne, nima veze z modrimi ocmi) itd.

Se ti splacat poiskati na internetu strani, ki so specializirane samo na tole "barvno genetiko"...


Mateja: cool slikce! S tem, da sem malo presenecena (moje strasno poznavanje BC jasn kle pride do "izraza"Smiley - tisti mladicek na sliki pri tricolorjih je zame bluemerle...je pa res, da bi ga tako klasificirali pri aussijih...za BCje zgleda veljajo druga pravila "farbanja"  Shocked
Pa un tricolor k sedi...ej ce neb vedela, da je to BC, bi sla stavt, da je aussie  Grin


Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #62 : sreda, 12.06.2002 : 09:18:03 »


Sirtaki, hvala za dopolnitev!
Ja, pri borderjih označujejo omenjene trikolorje tudi kot "blue-merle with tan". ;-)
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #63 : sreda, 31.07.2002 : 10:56:58 »

Lep pozdrav!
S punco sva ponosna, srečna in kronično neprespana lastnika 10 tednov starega BC-ja. Samček, črno-bele barve nama kar popestri dneve (in noči Wink). Najprej bi se rada zahvalila McOvnovi in Darji za pomoč (saj vesta, Ptujčana) ter obljubiva, da se ob prvi priložnosti vidimo na poligonu v Naklem!
Ja, kar se tiče debate-že lep čas nič novega, zato vprašanje za izkušene lastnike BC-jev: kužek (ime mu je Drim Pastirski) ima neizmerno rad razne črve, polže, koščice, celo kamenje in zavržena embalaža ga privlačijo. Na sprehodih je kar mučno, ker morava neprestano gledati hudičku pod zobe, pa še strah naju je za njegovo zdravje! Kaj naj narediva, da bo nehal? Ima igrače za žvečenje, spodbujava ga, da žveči le-te, doma je še mir, zunaj pa...  Ali po določeni starosti opusti tako vedenje, ali ga je treba "prevzgojiti"? Kakšne so vaše izkušnje? Hvala za odgovore!!!
LP, Tomster in Nina
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #64 : sreda, 31.07.2002 : 11:33:47 »


Izgleda, da imamo pri nas s Thorom vse probleme, kot jih imate drugi. Na enem kupu. Grize in golta travo, zemljo, vejice, lesene delcke... vceraj se mu je ena vejica zataknila med zgornje zobe na zgornjem nebu in se je zacel ful davit. Sem nas ze videla pri veterinarju. Pa ga nic ne izuci. Nama je z Gregatom uspelo situacijo resit, ampak ne vem, kaj bo, ce se bo to nadaljevalo.

Celjusti ima pa tako mocne, da ni sans da bi en sam razklenil pa se kej saril med zobki.

Tongue Huh Shocked

Nasveti?

LP

TGT
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #65 : sreda, 31.07.2002 : 12:37:32 »


"Ptujcana", na forumu imata tudi lastnika Drimovega brata Dika. Poglejta pod "Prodam psa", "border collie"...


Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #66 : sreda, 31.07.2002 : 12:45:53 »

Hvala za namig, še vedno naju zanima glede žvečeja in grizenja... Huh
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #67 : sreda, 31.07.2002 : 12:53:04 »


Zvecenje svinjarije - poglejta na forumu o Vzgoji psa...tam mislim da je bila napisana ze cela znanost o temu kako mlade pse odvadis takih in drugacnih nagnjen do pokusavanja nezelenih stvari.

Prva pomoc pa - imejta ga na vrvici, ko se spravi na kako nezazeleno stvar, mu preusmerita pozornost z igraco, hrano, karkoli...
Mogoce ne bi bilo slabo, ce si prebereta o klikerju...je na mojpes.net med clanki ful tega bilo pa tudi na forumu je tema...

Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #68 : sreda, 31.07.2002 : 13:40:03 »

Hvala! Na vrvici je itak (še!), ker je za svojo starost kar hiter Wink, igrače imama tudi zmeraj zraven in mislim, da bo kar šlo. Zanimajo me pa izkušnje ostalih lastnikov, specifično BC-jev, glede takšnega vedenja. Zanima me, ali je to pač finta mladičev, pasme, psa,...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #69 : sreda, 31.07.2002 : 15:17:17 »


Stvar mladicev. To "zivciranje cloveskih osebkov" dozivim ob vsakem novem mladicu v hisi (ali celem leglu:)...pa niso BCji Smiley
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #70 : petek, 02.08.2002 : 17:45:50 »

Malo sicer sem pomirjen, ampak mislim, da bo to trajalo tam nekje do menjave zobkov, do takrat bova pa oba malo Tongue, pa :-/, pa mogoče celo Angry. Ampak, ko te mali hudiček pogleda, mu kar ne moreš nič zamerit...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #71 : petek, 02.08.2002 : 22:45:53 »


Ja seveda, čak da začenja menjat zobe...verjetn ga že zdaj vse srbi da je groza?   Roll Eyes

Logiran
cveto
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #72 : ponedeljek, 05.08.2002 : 11:54:02 »

zdravo!

Za Thor:

Žvečenje in grizenje po mojem mnenju pri mladičih BC ni nič bolj izrazito kot pri mladičih ostalih pasem, morda so pri tem le bolj vztrajni, upam da me razumeš. O odpravljanju tega, pa ti bodo svetovali "strokovnjaki".

Tisto o  čeljustih pa pravzaprav ne vem kaj rečti;močno dvomim!!!! ,morda pa:
- tvoj border sploh ni border (mogoče kakšna zver ,hijena)
- ti tega ne znaš, pa je kriva njegova moč

vprašaj strokovnjake, kako si razpre gobec, saj zataknjen
tujek v zgornji čeljusti, prav gotovo ni bil zaden. Morda še namig, kako to hitro opaziš: pes v odprti gobec tišči sprednjo taco in si hoče tujek izpraskati.

LP Cveto
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #73 : torek, 06.08.2002 : 13:35:46 »

Tudi jaz sem že kar streniran, kar se tiče razpiranja čeljustik najinega Drima "Hudičevskega" Grin
Stvar je sicer relativno enostavna: s palcem in kazalcem ene roke psu stisneš ustnici ob zobe, tako bo sam razprl čeljusti. Nina tu uporabi še svoj trik: s prstom mu pritisne ob nebo, pa je! To verjetno učijo na VF! Cheesy
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #74 : torek, 06.08.2002 : 13:45:56 »

enako, tudi sam mu odpiram usta tako da mu dam prste na nebo, ker mu lažje porinem tabletko v grlo. Očitno ga to tako moti, da ne rabiš nobene sile, usta se kar sama odprejo in glava gre gor, žrelo se odpre in ekola. Ni več tabletke.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines