mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 17:20:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213649 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2520 : petek, 26.06.2009 : 11:54:47 »

Ja, pri veterinarju je bila ravno ta teden, ker sem jo peljala na čiščenje zobkov in striženje krempeljčkov. Ta teden sem ji tudi obrila ušeska, mislila sem, da je mogoče zaradi tega, sam pomoje je zdaj že malo preveč 3 dni praskanja.. Praska se tudi po trebuščku z zadnjo tačko.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2521 : petek, 26.06.2009 : 11:58:30 »

Lahko je tudi alergija na bolšjo slino, če jo je kakšna bolha "pičila" oziroma ugriznila. Sem imela eno tako doma (yorkico, ne bolho) - ki se je bila sposobna zaradi ene same bolhe spraskati do krvi na več mestih. V tem primeru je pač treba še 5x bolj paziti, da bolh res nikoli ni.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2522 : petek, 26.06.2009 : 12:04:45 »

Včeraj sem ji na vrtu dala Frontline in bila še pol ure z njo zunaj, tko, da če bi bila kakšna bolhica, da zunaj pade dol, ne pa v stanovanju. Jo bom še 1x dobro pregledala, ampak jaz res niti ene bolhice ne vidim. Novo hrano - Eukanubo light pa ima že več kot 1 teden, tako, da ne vem, če je zaradi te hrane, Almo Natur pa je pred par dnevi prvo pojedla in se potem začela praskat. Tako, da res ne vem, ali je zaradi te hrane ali bolhic.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2523 : petek, 26.06.2009 : 13:43:40 »

Frontline ampula ne začne delovati takoj, ampak potrebuje 48 ur, da se razširi po vsem telesu. Preberi navodila!
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2524 : petek, 26.06.2009 : 22:42:33 »

Pa še jaz prilepim nekaj fotk  Grin
čakam na žogico
http://www.shrani.si/f/a/No/4OcNcNRg/1/img0437.jpg
http://www.shrani.si/f/27/pc/43R3wK8E/pict0674.jpg
rada imam bele prijatelje  Cheesy
http://www.shrani.si/f/2H/E0/1BkofRhR/1/img0436.jpg
en fotka iz sončnega zasneženega travnika
http://www.shrani.si/f/3L/13Q/uJpKmgW/img0144.jpg
po kopanju Roll Eyes
http://www.shrani.si/f/0/tn/MNCdRDh/1/15.jpg
1.rojstni dan  Cheesy Cool s tortico in novo igračko Wink
http://www.shrani.si/f/1r/FM/2sjrQWba/img0637.jpg
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2525 : ponedeljek, 29.06.2009 : 08:19:30 »

Aiša, kje pa si kupila yorkico?

Midve greva naslednji teden na vzrejni in telesno ocenitev Cheesy

Kaj pravite?

http://www.moj-album.com/slike/1313117/a2jJgWtKSrNcIMHa.v.jpg
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2526 : ponedeljek, 29.06.2009 : 20:14:12 »

Zelo je luštkana,a ni bila nič strižena ? Naša Aiša je bila že trikrat pod "škarjami" do sedaj Grin  Za nakup pa ne smem delat reklame Lips Sealed   Drugače vama želim veliko dobrih ocen. 
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2527 : ponedeljek, 29.06.2009 : 20:27:25 »

Razmišljam, da bi dala in Luxa postrižt. Imam polhn kufer, da vsak dan 2x porabim skoraj 1 uro, da jima z dlake odstranim vse vejice, listke, smerkice, kostanjeve ježke Angry. Vse se jima zaplete v dlako, listi se zdrobijo in tudi ko sta umita in "očiščena" imam še vedno polno stanovanje tega. Res sem že malo živčna. Gal ima tako svilenkasto dlako, ki je katastrofa za po gozdu hodit. Luxu je pa dlaka zrasla in postaja ista katastrofa.

In razmišljam in se ne morem odločit. Gal ima lepo dlako, ki mi jo je kar malo škoda, Lux sicer nima tako lepe ampak mi jo je tudi škoda. Fant je absolutno za to, da jih postrižem jaz pa cincam.

Kaj menite o postriženih yorkijih?
Takšne probleme smo imeli tudi sami, saj se vse iglice in vejice zarinejo ter zavozlajo v "laske" dlako. Zato jo damo redno ostrič in ne obrit kar nekateri počno. Dlaka je lepo medvetkasta in se lepo brez bolečin razčese.
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2528 : torek, 30.06.2009 : 08:06:47 »

Ne, strižemo jo le okoli tačk in brijemo ušeska. Meni je lepo, da ima yorki dolgo dlako, čene bi si izbrala kratkodlako pasmo. Glede nege nimam problemov, ker je vedno bolj pridna in potrpežljiva, če pa je hudo in sama ne zmorem, jo peljem v salon. V salonu pa ni bila že več kot pol leta, ker je res full pridna postala.

V katerem kraju pa si jo kupila, a je to pri nas?

Hvala za lepe želje:) Komaj čakava:)

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2529 : sreda, 01.07.2009 : 16:03:39 »

Joj, jaz pa nisem povedala kako mi je bilo žal, da sem to naredila. Naročila sem oba in prvo je frizerka postrigla Luxa. Mi je bilo takoj tako žal, da Gal sploh ni imel možnosti, da bi bil postrižen. Tudi Lux ni obrit ampak "kao" mladičkast videz. Meni je bilo tako žal, da sem se prav zjokala doma. Zdaj mu je dlaka že malo zrastla in je malo boljše ampak nikoli več ne dam nobenega postrižt.

Res je kar pravijo, yorki je yorki in mora imeti dolgo dlako. Raje jih pucam tri ure na dan kot da bi katerega še kdaj dala postrižt. Lux je bil kot en čevapčič na štirih zobotrebcih. Grozno.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2530 : sreda, 01.07.2009 : 19:54:09 »

Joj, jaz pa nisem povedala kako mi je bilo žal, da sem to naredila. Naročila sem oba in prvo je frizerka postrigla Luxa. Mi je bilo takoj tako žal, da Gal sploh ni imel možnosti, da bi bil postrižen. Tudi Lux ni obrit ampak "kao" mladičkast videz. Meni je bilo tako žal, da sem se prav zjokala doma. Zdaj mu je dlaka že malo zrastla in je malo boljše ampak nikoli več ne dam nobenega postrižt.

Res je kar pravijo, yorki je yorki in mora imeti dolgo dlako. Raje jih pucam tri ure na dan kot da bi katerega še kdaj dala postrižt. Lux je bil kot en čevapčič na štirih zobotrebcih. Grozno.


A sem ti rekla...! Roll Eyes

Jaz res nikoli nisem razumela ljudi, ki yorkije strižejo. To je v bistvu ene vrste lenoba (ne leti nate. Sašenka). Yorkiji so psi, ki pač potrebujejo veliko nege. Če to delamo vsak dan, vzame točno 5 minut, ali pa še manj.  Tistim, ki nimajo časa, pa priporočam kitajskega golega psa. Poznam enega - je zelo srčkan. Pa nobenega česanja!  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
nikinik
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #2531 : nedelja, 05.07.2009 : 18:22:11 »

zanima me kaj je rezlika in plusi in minusi pri tej pasmi med samckom in samicko?
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2532 : ponedeljek, 06.07.2009 : 15:27:37 »

zanima me kaj je rezlika in plusi in minusi pri tej pasmi med samckom in samicko?
razlika je ponavadi ... , punčke so bolj poslušne in ubogljive ,fantki so na splošno trmasti in se gonijo celo leto  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2533 : ponedeljek, 06.07.2009 : 15:41:32 »

Aiša, lepo prosim, da prihranis tako "pametne izjave" zase. Samci se ne gonijo celo leto, temvec so na paritev pripravljeni vedno, ko je v blizini godna psica. Menda ne bos rekla, da imas malo morje psic okrog, iz cesar sklepas, da se samec goni vse leto.
Enako je neprimerno posplosevanje o punckah in fantkih. V resnici so pasje samice in pasji samci in ne puncke in fantki, poslusnost, ubogljivost in trma, kar nastevas, pa so odvisne predvsem od skrbnika psa - do kje psu dovoli iti in koliko vlozi v vzgojo. Upam, da ne bom prebrala v naslednjem tvojem sporocilu, da majhnih psov ni treba vzgajati.

Dajmo malo pazit, kaksne streljate. Predlagam branje kaksne literature o psih. Pa ne opisov pasem, temvec znacilnosti psa na sploh.
Hvala.
Logiran

Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2534 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:06:49 »

Aiša, lepo prosim, da prihranis tako "pametne izjave" zase. Samci se ne gonijo celo leto, temvec so na paritev pripravljeni vedno, ko je v blizini godna psica. Menda ne bos rekla, da imas malo morje psic okrog, iz cesar sklepas, da se samec goni vse leto.
Enako je neprimerno posplosevanje o punckah in fantkih. V resnici so pasje samice in pasji samci in ne puncke in fantki, poslusnost, ubogljivost in trma, kar nastevas, pa so odvisne predvsem od skrbnika psa - do kje psu dovoli iti in koliko vlozi v vzgojo. Upam, da ne bom prebrala v naslednjem tvojem sporocilu, da majhnih psov ni treba vzgajati.

Dajmo malo pazit, kaksne streljate. Predlagam branje kaksne literature o psih. Pa ne opisov pasem, temvec znacilnosti psa na sploh.
Hvala.
Kaj me takoj grajaš za vsako stvar,ki jo napišem. Angry  Pišem z lastnih izkušenj ,ko sem imela psičko v pasji šoli so psice bolj poslušale in bile disciplinirane ,kot pa psi Grin tako da ne pišem tja v tri dni.
Logiran
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines