mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 09:59:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213638 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2610 : sreda, 30.12.2009 : 17:36:34 »

Tudi Sherry in Pepsi želita vsem yorkijem in njihovim človekom, pa seveda tudi vsem ostalim kužkom in mucam SREČNO NOVO LETO 2010!

Prilagava eno staro slikco, ampak saj se nisva nič spremenili od takrat. Wink

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2611 : nedelja, 31.01.2010 : 18:47:08 »

ojla. kako ste kaj? kako kaj na snegu? Roll Eyes
moj Anej grozno uživa, čeprav sedaj ko ga je že tako veliko ni več tako navdušen. Undecided

lp Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2612 : nedelja, 31.01.2010 : 21:39:30 »

Kužek, dodaj še kakšno slikco tvojega Aneja! Wink
Logiran
majsha
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #2613 : četrtek, 18.02.2010 : 12:15:22 »

Opozorilo: Mladi yorkiji (brez rodovnika),s sumom okužbe z mikrosporijo!
Yorkije je prodajala gospa iz Rožne doline v Ljubljani;cca.3 mesece nazaj;psi niso bili ne čipirani ne cepljeni;cena je bila cca.450€.Okužba pri psu,iz njenega legla,je bila potrjena,poleg tega prenos na eno osebo....
Če bo ,,ljubiteljska vzrediteljica,, obvestila kupce ne vem;zato posredujem to sporočilo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2614 : ponedeljek, 17.05.2010 : 10:21:09 »

Še eno opozorilo.

V Sloveniji se je pojavila čehinja, ki vam pripelje yorkija iz Češke. Yorkije nabavlja v psarnah na Češkem in sicer poceni pse, ki bi se tam prodajali kot hišni ljubljenčki, torej psi, ki niso primerni za razstave ali vzrejo. Cena takega psa na Češkem je 300 do 400€, ona jih tukaj prodaja za 700€. Razlika v ceni je njena provizija.

Psi imajo rodovnike vendar niso primerni za vzrejo ali razstave in kot take bi jih na Češkem tudi prodajali zato imajo tam nižjo ceno. Ona vam zagotavlja, da so vrhunski, ker imajo rodovnik, da jih lahko razstavljate in vzrejate, kar seveda ni res. Zraven vam da tudi pogodbo v češkem jeziku in vam zagotavlja, da ima vzreditelj "garancijo" na dedne bolezni, česar v pogodbi tudi slučajno ni. Yorkiji, ki jih pripelje so večkrat bolni in imajo dedne bolezni. Pravkar se eden zdravi v Topolščici. Na Češkem je ogromno psarn in ogromno yorkijev vendar zelo zelo malo primernih, tisti ta pravi pa imajo ceno primerljivo z našimi in se ne bi prodajali preko preprodajalcev.

Yorkije oglašuje na bolhi pod vzdevkom Tinkapletinka in se hvali, da je članica nekega yorki društva na Češkem.

Skratka, vse ima naštimano tako, da izgleda uredu in varno ampak vam svetujem, da se takih nakupov psa izogibate. Gre izključno za malo bolj sofisticirano preprodajalko, ki na Češkem kupuje poceni yorkije in jih tukaj dražje prodaja. Še to, vsi yorkiji, ki jih odpelje od tam so stari komaj 1 - 1,5 meseca, kar je premalo, da bi jih že vzelo od mame in se to tudi pozna na kasnejšem razvoju psa.
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #2615 : sreda, 19.05.2010 : 06:35:27 »

Po dolgem času se tudi jaz spet oglašam. Na žalost ne z veselo novico. Pred desetimi dnevi je naša Deyzi skotila dva mladička, samčka, kar nas je lepo razveselilo. Čeprav s carskim rezom, so vsi trije prišli domov zdravi. Danes ponoči pa je naši Deyziki odpovedal srček, tako, da so ostali mladički brez mamice. Imajo sicer še očka, ampak zanima me, če je kje kdo, ki je imel pred kratkim leglo yorkijev in je pripravljen sprejeti še dva samča, da bi jih spravili do samostojnosti. V naspreotnem primeru se bojim, da nam to ne bo uspelo in bi bil še dodaten šok za nas, še posebej za ženo, kajti Deyzi je bila njena ljubljenka.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2616 : sreda, 19.05.2010 : 07:21:58 »

Kako mislite, da vam ne bo uspelo? Treba je nabavit flaske s cuclji, pa kvalitetno mleko in na vsake dve uri hranit. Upam, da to pocnete ze sedaj, ker drugace bosta mladicka res umrla. Pa sozalje za psicko, zdaj pa cimprej v nabavo hrane za mladicka. Smiley Smiley Na kaksni veterinarski kliniki jo sigurno imajo, pa se kaksne nasvet boste dobili. lp
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2617 : sreda, 19.05.2010 : 07:51:44 »

Po dolgem času se tudi jaz spet oglašam. Na žalost ne z veselo novico. Pred desetimi dnevi je naša Deyzi skotila dva mladička, samčka, kar nas je lepo razveselilo. Čeprav s carskim rezom, so vsi trije prišli domov zdravi. Danes ponoči pa je naši Deyziki odpovedal srček, tako, da so ostali mladički brez mamice. Imajo sicer še očka, ampak zanima me, če je kje kdo, ki je imel pred kratkim leglo yorkijev in je pripravljen sprejeti še dva samča, da bi jih spravili do samostojnosti. V naspreotnem primeru se bojim, da nam to ne bo uspelo in bi bil še dodaten šok za nas, še posebej za ženo, kajti Deyzi je bila njena ljubljenka.

Sožalje za psičko Sad Koliko pa je bila psička tehtala???


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2618 : sreda, 19.05.2010 : 10:28:36 »

Hja... Bom groba, vem. Ne bo vam uspelo, ker? A en drug naj zdaj skrbi za dudarja in vstaja na 2 uri, ker niste predvideli, da se pri leglu lahko pojavijo težave? Odgovorna vzreja in to, a ne?
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2619 : sreda, 19.05.2010 : 10:44:10 »

Hja... Bom groba, vem. Ne bo vam uspelo, ker? A en drug naj zdaj skrbi za dudarja in vstaja na 2 uri, ker niste predvideli, da se pri leglu lahko pojavijo težave? Odgovorna vzreja in to, a ne?


No ravno to sem hotela tudi sama reči, zanimalo me je pa predvsem koliko je psička tehtala, ker predvidevam da je verjetno kakšen "mini yorki", ki sploh ni primeren za vzrejo. Verjetno pa odgovora o teži niti ne bom dočakala, če pa že bo pa lažen.

Zanimivo je tudi to, da če pobrskamo po starih postih lahko vidimo, da to ni prvi primer tega uporabnika foruma, da je psička pri kotitvi poginila. To se jim je že enkrat zgodilo pred leti, z drugo psičko. Žalostno res!!!!
Seveda pa so vsi ti psi brez rodovnikov, ker po mnenju uporabnika oni ne rabijo rodovnika, ker po njihovih besedah njihov pes ne bo lutka na razstavah.
Citat:
"Mi imamo psičko, ime ji je Nickey, ki je rodovniška, nima pa vzrejnih dokumentov. Ko smo jo kupovali, smo videli mamo in očeta, tako, da ni bilo skrbi kakšna bo ko odraste. Sedaj bo dopolnila dve leti in je čisto taka kot vsi pravi yorkiji. Edino ušes ji ne strižemo, ker nam je takšna bolj všeč. Ima pa redne veterinarske preglede, tako bo v kratkem odšla na čiščenje ušes in zobnega kamna.
Ko smo jo kupovali, nas je zanimalo samo čistokrvnost pasme ne pa tudi dokumenti, ker smo jo kupili za sebe in ne za lutko na raznih razstavah."

Žalostno, da se za mladiče odločajo ljudje, ki o vzreji res nimajo osnovnega znanja, saj niti tega ne vedo, da rodovnik ni zato, da pes potem lahko hodi po razstavah.
No in sedaj je psička poginila oni pa nimajo pojma (verjetno tudi ne volje) o tem kako obdržati mladiče pri življenju.

Psička je SPET poginila, pa kaj ane.... bodo šli po drugo poceni nerodovniško psičko k sosedu in bodo spet lahko imeli mladiče, saj doma imajo itak že NERODOVNIŠKEGA samčka, ki bo za to poskrbel.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2620 : sreda, 19.05.2010 : 11:21:40 »

O, shit, eagle, kje pa je ostala pamet? In kako si predstavljas, da ti lahko kdo tukaj pomaga? Kontakta ne mores dat, oz. bo izbrisan, na mojpes.netu steparjev prakticno ni, torej tudi psic, ki bi ti ponujale storitve za mladice ne, rodovniski imajo stvari postimane in trenutno najbrz primernih legel ni ... Torej? Kaj cakas? Upam, da ze imas doma vse potrebno, da hranis in negujes mladice, da imas dopust, da je veterinar pripravljen vskociti, takoj ko bo potreba ... Za vse, kar se je zgodilo psici in kar se bo zgodilo mladicem, si odgovoren popolnoma sam in upam, da te sreca pamet - v dobro psov. Teh, za katere zivljenja se je treba zdaj borit in vseh bodocih, ki bodo plod tvojih egoisticnih zelja. Za nazaj se zal ne da pomagat. Ko bi le bil kje kaksen vzvod, da te krepko udati po zepu. Drugega taki ocitno ne razumete.
Logiran

eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #2621 : sreda, 19.05.2010 : 11:46:59 »

psička je imela 2,5 kg. Zgodilo se je 10 dni po carskem rezu, ko je normalo jedla in tudi šla že ven. Zgodilo se je nenadoma ponoči, najprej slabo, nato se je tresla, imela krče v zadnjem delu telesa, približno v kaki uri je šla.
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #2622 : sreda, 19.05.2010 : 11:48:43 »

kako bi lahko to kdo predvidel. potrebujem kakšen nasvet koliko mleka jim dam za en obrok, če ima kdo izkušnje prosim.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2623 : sreda, 19.05.2010 : 11:52:51 »

A ste kaj hranili mladiče odkar psičke ni več?
Navodila dobite skupaj z mlekom za pasje mladiče oz. pri veterinarju.

Upam, da je jasno, da navadno mleko ni primerno!
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2624 : sreda, 19.05.2010 : 11:55:51 »

psička je imela 2,5 kg. Zgodilo se je 10 dni po carskem rezu, ko je normalo jedla in tudi šla že ven. Zgodilo se je nenadoma ponoči, najprej slabo, nato se je tresla, imela krče v zadnjem delu telesa, približno v kaki uri je šla.


Vidiš Eagle, če bi imel kaj znanja bi vedel, da je to hipokaliemija in je potrebna takojšnja pomoč veterinarja. Psički je močno padel kalcij kar je bilo zanjo usodno. Če bi se hitro obrnili na veterinarja bi ji rešili življenje.
Logiran
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines