mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 04:30:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 472129 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
gost
« Odgovor #30 : sreda, 03.04.2002 : 11:37:20 »


Barbka - jaz tebe poznam s TV, razstav, tekem..obratno pa neb vedela  Tongue

Sally: tudi v Sloveniji tekmuje ena rjavobela psicka v agilityu (iz Maribora), pa se vse boljsa je. Na TV si pa verjetno videla clana francoske reprezentance.

Logiran
sirtaki
gost
« Odgovor #31 : sreda, 03.04.2002 : 11:46:11 »


McOvnova: sej ves za tisto zgodbo, ko je prisla na eno od razstav, kjer je sodila slovenska sodnica, plava psicka, ki je bila v svojih casih nadvse uspesna na razstavah doma in v tujini? In je sodnica glasno in jasno razlozila, da ta psicka pa ni pravilne crne barve? In da ne ustreza standardu?
Grin

Sally: tudi v Sloveniji imamo plavo borderko.

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #32 : četrtek, 04.04.2002 : 00:46:35 »

Ja barbka,
mislila sem ravno na takega, no morda se malo svetlejsega! Wink Cheesy Res zanimiva barva! Kaj pa na to vprasanje, bi mi znal kdo odgovoriti, sem namrec malo nepoucena glede tega :-/
Citat
Pa se to, ali je tudi pri borderjih belo okoli ocesa smatrano kot "missmark"? Se opravicujem vsem ljubiteljem borderjev zaradi moje nevednosti... Wink

Cisto tako... Zanima me namrec, ce je se kje povezava z birdiji v pasemskem standardu borderckov, glede nato, da izhajajo iz sorodne veje. Firbec Grin
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #33 : četrtek, 04.04.2002 : 08:09:24 »

Ojla Sally!

Malce sem preverila v standardu borderjev (prosti prevod iz nemskega najdeš pri opisu pasem) in tam oznake (in barva) niso določene - le bela barva na splošno ne sme prevladovati. :-)
Tu se mogoče vidi, da pasma kot taka izhaja iz delovnih psov, kjer barve in oznake niso tako pomembne kot značaj. ;-)
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #34 : četrtek, 04.04.2002 : 13:01:18 »

Mcoven,
hvala za odgovor. Wink Danes sem imela nekaj vec casa pa sem se sama pogledala FCI in AKC standarde za borderje in je tako kot pises... Pa prebrala sem se, da obstajata dve moznosti glede dlake. Zanimivo! Sicer se mi je ze prej zdelo, da so eni borderji bolj odlakani, a nisem bila prepricana ce sta to dve razlicici...
Logiran
cveto
gost
« Odgovor #35 : petek, 05.04.2002 : 12:03:08 »

za Sally

Rjavih borderjev je  bolj malo (morda so na otoku prav zato zadnje čase najbolj priljubljena kombinacija) čokoladno rjave barve pa so že skoraj izjema. Zelo svetlo rjavi lahko imajo probleme z pigmentom itd.

Dolga ali kratka dlaka je prav vse eno, dolžina dlake  nič ne pove o tem ali izvira iz delovne oz. lepotne vzreje.

Rjava psička o kateri govori Sirtaki (ostali forumovci sicer "vrhunski" strokovnjaki pa le zakaj?, modro molčijo)je Alphecca Yoys Star
lastnice Petre Rebernik iz MB.

lp cveto






Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #36 : petek, 05.04.2002 : 12:30:27 »

:)Skrivnostna Sirtaki je govorila o psicki iz Maribora, Cveto, ki je "razkrinkal" lastnico pa je pozabil povedati, da je vzreditelj te super inteligentne lepoticke prav on Wink. O dolzini dlake pa bi dodala. Slabo odlakani dolgodlaki border collie nima enake teksture dlake kot pravi kratkodlaki border collie. In ker se pri borderjih v prvi vrsti isce karakter/delavne sposobnosti in sele potem izgled (ceprav imam jaz osebno najraje kombinacijo obojega, vendar to pri vseh pasmah, ne samo BC-jih)  velikokrat parijo obe kombinaciji dlak med seboj. Tako se zna zgoditi, da so v istem leglu kotijo kratkodlaki in dolgodlaki BC-ji, ceprav je v principu pravih kratkodlakih malo. Eden najbolj viden kratkodlaki je Loch Mcloud, dvakratni svetovni prvak v agilityju, ki pa je ponosni ocka zelo dolgodlakega sina (poznam samo enega, zato govorim v ednini).
Pa mogoce bi dodala se nekaj, kar se tice barve - za vsako pasmo, ki dopusca barvne variacije, se mi zdi skrajno slabo, ce se pri vzreji posveca prevec pozornosti barvi (ceprav je res tako, da so dolocene barve  "in"). Osebno mislim, da je potrebno pri vzreji veliko vec kot samo barvo.
In - mogoce se to - meni se zdi, da je forum namenjen ljubiteljem, ne strokovnjakom  Wink In hvala bogu,da je tako.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #37 : petek, 05.04.2002 : 12:46:15 »

Citat
Dolga ali kratka dlaka je prav vse eno, dolžina dlake  nič ne pove o tem ali izvira iz delovne oz. lepotne vzreje.

Rjava psička o kateri govori Sirtaki (ostali forumovci sicer "vrhunski" strokovnjaki pa le zakaj?, modro molčijo)je Alphecca Yoys Star lastnice Petre Rebernik iz MB.

cveto,
to, da dolzina dlake nic ne pove o izvoru pasemske linije (delovna, lepotna) mi je povsem jasno, saj je tako tudi pri ostalih pasmah. McOvnovi in ostalim sem le omenila, da se mi je zdelo, da obstajajo pri borderjih dve razlicici glede dolzine dlake, kar sem kasneje prebrala tudi v standardu.

Glede lastnice rjave psicke sicer ne vem, kaj ste zeleli, da bi drugi govorili, saj smo se pogovarjali le o borderjih nasploh (vsaj meni se je tako zdelo...). Se mi pa zdi res nesmiselno, da se zaradi tega, ker ostali forumovci ne "promovirajo" psov, ki ste jih zeleli, znasate nanje Huh :-/
Logiran
sirtaki
gost
« Odgovor #38 : petek, 05.04.2002 : 16:12:23 »


Cveto, mislila sem tocno na Peko. Ker sta z kolikor vem z McOvnovim Nashem edina rjava borderja v Sloveniji.

In no vsekakor cestitke tebi kot vzreditelju. Skoda samo, da je Joli imela samo eno leglo. Se kak rjavobel border bi se prav prilegel na agility tekmovanjih, ko je zdaj vse crnobelo, kar leze in gre  Grin
Logiran
cveto
gost
« Odgovor #39 : petek, 05.04.2002 : 20:25:25 »

Ker v naslovu foruma o pasmah piše, da je namenjen ljudem, ki jih določena pasma zanima in poznavalcem, ki naj prvim poskušajo pomagati z odgovori (o Barbkinih in božjih željah pa nič) le še tole:

Sally

Glede na tvoja dosedanja vprašanja in mnenja (v stilu se mi zdi) sem te uvrstil med nepoznavalce pasme in sem ti s svojim odgovorom le želel dati še svoje mnenje o dolžini in barvi dlake. Sedaj pa , ko si prebrala standard , ti je že vse jasno, zato kar pridno beri naprej. Popolnoma jasno ti pa ne bo še dolgo.

Če ti dam podrobno informacijo o psički o kateri je bilo govora, to še ni promocija in te po mojem mnenju ona tudi ne rabi - JE ŽE PROMOVIRANA. Z razliko od" borderjih nasploh (se mi je zdelo)" si rekla kajne!

lp cveto

lp cveto
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #40 : petek, 05.04.2002 : 20:49:26 »

:)Ups Cveto, bom se pomislila, da sem kaj narobe napisala.

Strinjam pa se, da je ga. Petra Alphecco super promovirala in kadar ju vidim skupaj, se mi zdi, da sta druga za drugo ustvarjeni.
Bi se pa pridruzila Sirtaki (who are you? ???da bi pa tvoja psicka lahko imela se kaksno leglo, glede na to, da so mladicki prvega legla res spica. Npr - s kaksnim postavnim Mawlch-om . Smiley lep dan in srecno BC-jem

P.S. jaz se nimam za "uradno" - jaz samo zivim z najlepsim in najpopolnejsim borderjem na svetu Grin in delim moje izkusnje tistim, ki si vzamejo cas in jih preberejo - in bog ne daj, da bi vse vedno resno vzeli...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
gost
« Odgovor #41 : petek, 05.04.2002 : 22:12:41 »


Jaz tudi nimam borderja in nisem kaka poznavalka, kot se temu rece. Jih pa vse bolj in bolj spoznavam z vseh moznih vidikov (tudi kaj drugega kot samo videz) glede na to da se druzim vec ali manj s samimi "borderasi"  Grin

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #42 : petek, 05.04.2002 : 22:48:01 »

Citat
Glede na tvoja dosedanja vprašanja in mnenja (v stilu se mi zdi) sem te uvrstil med nepoznavalce pasme in sem ti s svojim odgovorom le želel dati še svoje mnenje o dolžini in barvi dlake. Sedaj pa , ko si prebrala standard , ti je že vse jasno, zato kar pridno beri naprej. Popolnoma jasno ti pa ne bo še dolgo.

Če ti dam podrobno informacijo o psički o kateri je bilo govora, to še ni promocija in te po mojem mnenju ona tudi ne rabi - JE ŽE PROMOVIRANA. Z razliko od" borderjih nasploh (se mi je zdelo)" si rekla kajne!

Res je! Nisem poznavalka borderjev in po pravici povedano me tudi ne zanima tako podrobno, da bi mi moglo biti "popolnoma jasno" (kar mi, kot pisete se dolgo ne bo). Ce se ne motim sem med drugim napisala, da me zanimajo barve, dlaka... ker se mi zdi izredno zanimiva predvsem povezava med borderji in birdiji. Tu pa se tudi vse konca! Birdiji so zame vedno bili in bodo N°1! Wink Cheesy

O psicki, ki ste jo omenjali pa me je razjezilo predvsem to, da ste zaradi tega, ker je ostali forumovci niso omenjali zapisali slednje... " ostali forumovci sicer "vrhunski" strokovnjaki pa le zakaj?, modro molčijo" Res ne vem, zakaj vas je tako razjezilo to, da je ne omenjajo? Huh :-/ Zato tudi moja izjava, ce vas moti dejstvo, da je ne "promovirajo"...
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #43 : sreda, 10.04.2002 : 08:03:03 »

Ojla!

Najprej hvala vsem, ki ste mi v soboto pomagali pri socializaciji naših treh pasjih kepic! Wink (in mi olajšali "slovo" od ene izmed njih, ki zdaj uživa na Hrvaškem)
Preživeli smo lepo agilitaško soboto (vse čestitke sodnici, ki je zdržala do konca sojenja 2 tekov 103 kužkov in njihovih vodnikov)!
Mi je le malce žal, da potem nisem utegnila priti v nedeljo v Grosuplje. Sad  Sally - mogoče se srečamo na ljubljanski razstavi?!

Pa še to:
Mislim, da pri nas težko kdo reče, da je absolutni strokovnjak za BC-je. Zato, kot je že Barbka omenila, imamo k sreči na voljo forum, na katerem lahko izmenjujemo izkušnje! Ali ne? Smiley
Tako lahko tudi damo možnost ostalim ljubiteljem psov, da spoznajo to super (lepo, inteligentno in hkrati zahtevno) pasmo!

Pozdravček.... :-)
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #44 : četrtek, 11.04.2002 : 23:13:21 »


McOven, v končni verziji jih je štartalo "samo" 93 Smiley
Vseeno super podvig za sodnico.

In socializiranje mali McOvnckov je bilo najprijetnejse opravilo v celem dnevu!!!  Tongue
Aja a una mala je se al je ze nasla svoj novi domek?

btw glede grosuplja, ni bilo NITI enega BCja!!!! Sramota, kle se pa kregate "strokovnjaki"...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines