mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 03:54:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 472125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #45 : petek, 12.04.2002 : 10:43:49 »

Ojla!

Sirtaki, princeska še vedno čaka na novega lastnico (ka), ki si bo vzel čas za nežno in živahno lepotičko, ter z njo užival na agility-ju in razstavah... :-)
(Tako, da bodo BC-ji vsaj malo zastopani tudi na razstavah!)
Res škoda, da nas tako malo obiskuje razstave. Zadnjič jih je bilo v Avstriji menda prijavljeno več kot 20 (neuradni podatki prijateljice). Tako jih imajo ljudje tudi priliko spoznati!

Lep konec tedna vsem! :-)
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #46 : sobota, 20.04.2002 : 17:26:41 »


Emmmmm ja k ze dolg cajta nben ni nic sem napisal..pa bi jaz neki, k sm ze tak "strucko" za borderje ane  Grin

Uglavnem klele so se eni zacel mal kregat okol delovnih pa razstavnih linij pa borderjev pa to...in ker jaz poznam dva 10-tedenska mladica borderja, cistih razstavnih linij, imam neki zanimivega za pripomniti (sej lahko McOvnova ane Wink

Uglavnem ja tadva nadebudna bordercka (bratec in sestrica) paseta kot dva norca...se ne motim, ce recem da marsikateri border v Sloveniji, ki je cistih delovnih linij, pase tako ucinkovito in uspesno kot tadva...ok vsaj definitivno ni sam od sebe pri 10 tednih ze...oziroma poznam samo enega in ta je eden najboljsih BCjev v agilityu na svetovni ravni verjetno tudi...

In ja hmmmm obadva bordercka imata superca nagon po plenu in nista "pastirska manijaka", da bi lastniki zgubljali zivce s tem...

Ok no, da ne bom dozivela kakega linca al pa to, ker nisem tudi sama lastnica borderja, bom raj nehala s hvaljenjem razstavnih linij  Grin Grin
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 21.04.2002 : 08:50:45 »

:DSirtaki,
verjamem, da ta maledva paseta. Sej smo to ze videli v Ajdovscini.
Te moram pa popraviti:
Puppyi niso iz razstavnih linij - oce je (ceprav ima narejen celo delovni izpit), mamini predniki - ocetova stran pa so delovna linija, vsi vpisani v ISDS in - ne bos verjela, dva Supreme Ch. in Skotska ch. v delu - dedek in pradedek.
Nola pa je po vrhu vsega prava lepoticka Smiley)))
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #48 : nedelja, 21.04.2002 : 22:32:29 »


Cveto, danes sem sla dvakrat na zeeeeelo dolg sprehod, ker je bil ze pac tak lep dan. In psi so prav uzivali (pa ceprav ni noben med njimi border Grin

Sicer pa, le kaj sem pomesala...razen, da sem spregledala, da imata mladica supreme & working chje v rodovniku...a to pa stvari spremeni ful al kako?

Al sem ti pa na zulj stopila izkljucno zato, ker nimam BCja v svojem tropu psov  Roll Eyes
Logiran
darja
gost
« Odgovor #49 : torek, 30.04.2002 : 10:34:47 »

zivjo

sploh nisem vedela da se dogajajo tako velike debate o borderjih. Mene kar vecina ze pozna, imam tudi psicko pasme border collie in vam povem, da me je sama pasma tako navdusila da do konca zibljenja ne zamenjam vec pasme.
Tako , da imam naroceno novo psicko, sicer sem sla na nizozemsko, pa ne zaradi tega ker so gor kej boljsi borderji ampak, da se v Slovenijo prinese nova kri in zaradi tega , da imam izgovore se za dopust, ker pac na nizozemskem se nisem bila.
In vecina me sorasuje , a grem po borderja zaradi agilitya, NE , mene je navdusila sama pasma in po psicko grem zaradi mene ! Ce bo pa psicka pokazala navdusenje nad agilitiyem, ga bo pac delala, zakaj pa ne ce je delovna pasma.
Ce pa ne bo , pa ni panike je se dosti stvari za poceti z nasimi ljubljenckimi.

Upam da nisem katerenu stopila na zulj, sem pac povedala se moje mnjenje.

Lp Darja in Kita
Logiran
darja
gost
« Odgovor #50 : torek, 30.04.2002 : 10:53:21 »

spet jaz

se opravicujem za tolikokrat ponovljeno sporocilo, nisem hotela vas takoj impresionirati ,
se vidi  da sem novinec

LP Darja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #51 : torek, 30.04.2002 : 12:12:13 »

Kje pa, Darja, s posti nas nisi imrepsionirala. Si pa nas z lepo zmago na Ptuju, to je bila pa mojstrovina.
Čestitam!
Wink
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #52 : torek, 30.04.2002 : 15:23:05 »


Darja, ne skrbi, po zuljih jim hodim ze jaz, ker si upam komentirat sploh kaj na temi o pasmi, ki je niti nimam med svojimi psi  Roll Eyes
Ti vsaj imas Kito  Grin

Mimogrede, kako se nisi bila na Nizozemskem...kaj pa lani?
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #53 : ponedeljek, 06.05.2002 : 09:26:55 »

Ojla Darja!

Sem se ze sprasevala, zakaj se nic ne oglasis! Pridruzujem se cestitkam za zmago na Ptuju!!! :-)
Komaj cakam, da vidim tvojo novo psicko! :-)
Kdaj jo bomo lahko videli?
Pozdravcek!
Logiran
darja
gost
« Odgovor #54 : ponedeljek, 06.05.2002 : 13:16:43 »

Halo

Ja na Nizozemskem sem bila lani, ker so me povabili, naj pridem pogledati njihove pse. Imeli so pasji dan , kjer se je zbralo preko 100 psov iz njihovih legel, tako da sem imela priložnost videti, kakšni so psi in kaj delajo.
Te dni bom šla po mldiča, vendar se je z moje strani trenutno zakompliciralo, ker imam fizioterapije, pa ne smem manjkati, pa še avto čakam, tako , da rešujemo položaj.

LP Darja in Kita
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #55 : torek, 07.05.2002 : 12:50:15 »


In je kdo od ljubiteljev BCjev gledal vceri film Babe?
Je bila se komu ful vsec Fly?
Pa tisto pasenje..."Come by!" pa dva BCja letita v crki V vsak s svojega konca po ovce na drugem koncu pasnika...
ej KAKO se nauci pse to!???


Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #56 : ponedeljek, 13.05.2002 : 09:05:43 »

Ojla!

Mene so BC-ji ravno zaradi Babeja zamikali... ,-)
...potem, ko sem jih pa videla v živo, so me zastrupili do konca.. :-)

Ali kdo mogoče gleda predstavitev pasem na "Animal Planet"?
V sredo bodo na vrsti borderji, pa me zanima če se splača gledat!?!
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #57 : ponedeljek, 10.06.2002 : 15:08:43 »

Hoj!

Za vse, ki vas še zanimajo barve borderjev sem (končno) uspela postavit stran z nekaj opisi in fotografijami različnih barv! (genetika in različne možne oznake pridejo naknadno).
Torej, vabim vas na stran:

http://www.geocities.com/border_collie_slovenia/barve.htm

Mnenja in komentarji zaželeni! ;-)
Lep dan še naprej....
Logiran
Najda
gost
« Odgovor #58 : ponedeljek, 10.06.2002 : 15:32:48 »

Vsi so lepi ampak men so še zmer najbolj všeč črno beli, taki kot je bila Fly pri Babu
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #59 : ponedeljek, 10.06.2002 : 17:08:02 »

Tudi meni so všeč kar črno beli.
Me pa zanima nekaj v zvezi z blue merle barvo. Praviš, da se blue merle ne sme kombinirat z blue merle. Ali velja to le za BC? Razmišljam o nakupu (nekoč) šeltija. Ker so tudi te v BM varianti, ali zanje velja isto? V neki knjigi sem zasledila, da ta barva poleg gluhosti, prinaša tudi pomanjkanje ravnotežja (verjetno posledica gluhosti), pa tudi možnost slepote, ker naj bi se pojavljalo ribje oko. To zadnje naj bi veljajo za avstralske ovčarje. Se lahko zgodi, da je blue merle mladiček gluh, pa čeprav starša nista te barve (oz. je samo eden) ali se to zgodi le, če se križa starša, ki sta BM?
Vesela bi bila, če bi mi tole malo razjasnili! lp
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines