mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 09:41:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 65100 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #90 : četrtek, 24.01.2008 : 13:39:59 »

mogoče bom ponavljal kaj kar je bilo že napisano, ampak ok, bolje če je dvakrat.
govorit o tem da so pred 10.000 leti bili psi-volkovi, karkoliže enaki je malo mimo. Nekje sem zasledil podatek, da naj bi pri dveh ločenih "linijah" do razlik v genomu prišlo po nekako 36 generacijah od trenutka "ločitve". Poskus so dellali na miškah, kakopak.

če pogldamo da se je moderna kinologija začela nekako pred sto leti, pomislimo, koliko pasem se je ustvarilo in koliko "čistih" linij ki so nastale z parjenjem v sorodstvu znotraj pasem, imamo. Po domače povedano, so si torej že same pasme med seboj tako različne, da joj. IN iz izkušenj vem, da nekatere odlično funkcijonirajo na neki hrani medtem ko druge pač ne.

Lahko govorim samo za svojo pasmo, nemški bokser. Če preštejem vsa kolena od Mete v.d. Passage pa do mojih psov, se pogovarjamo o minimalno 25 generacijah (v trenutku ko pišem, govorim pač iz glave, da jih ne bi šel prav sedaj preštevat- ampak mislim da v oceni nisem zgrešil več kot 5 gen. do natančne številke ) Po določenih linijah manj, po določenih več, preden pridemo do "prve psice". Že samo razlike med ameriškimi in evropskimi so ogromne. Razlikujejo se recimo bolezni ki napadajo ameriške in tiste ki napadajo evropske- zato američani modro "uvažajo kri" iz evrope, medtem ko evropejci na srečo ne rabimo nič iz amerike, saj so njihovi psi generalno gledano inferiorni. Konkretno moji psi imajo tudi zelo "stare rodovnike" kar pomeni da nimajo rodovnika kjer bi bili vsi pradedje in pramatere še živi. Nekateri psi imajo rodovnike kjer je 4 generacija še živa in ki imajo starše od katerih so recimo očetje starejši za leto dni, prav tako dedki za dve leti, pradedki za tri leta. Tu se torej generacije kar hitro namnožijo in do razlik pride že v 50 letih. Krivec so seveda vzreditelji, ki vsakokrat zasledujejo trenutne šampijone.
In s tem pridemo še do ene zadeve ki se ji reče dolgoživost. Po eni strani se življenjska doba (pa tudi plodnost) zmanjšuje zaradi nenehnih linijskih paritev, ker se pač te metode vzreditelji ne poslužujejo zmerno ampak vsepovprek. Kot drugo pa seveda ker v vzreji uporabljajo zelo mlade pse za katere se ne ve, koliko bodo doživeli, kako je njihovo dejansko zdravje, itd.
Torej na dolgoživost ne vpliva zgolj hrana. Še več, upam si trditi, da na tako kratek rok (10 let povprečja) hrana psa v tem pogledu niti ne tangira kaj dosti. Morda mu podaljša življenje za kakih 10 procentov, odvisno od osebka, pasme itd.

Vsekakor sem zagovornik tega, da je pse bolje hraniti z kostmi in mesom ter nekje okoli 5-10 procenti zelenjave. In tudi pristajam na trditve da je industrijska hrana za psa slabša od doma pripravljene surove.

Me pa zmoti ko v zagovor, evangelisti ponujajo neke "resnice" ki s samo temo nimajo zveze, ali pa še huje, "prodajajo krivo vero" s tem da prilagajajo neke podatke tako, da potrjujejo njihove trditve. Resnica je večplastna.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #91 : četrtek, 24.01.2008 : 13:45:05 »

p.s. in prav zaradi tega kako evangelisti uveljavljajo svoj prav, še vedno hranih z visokokakovostno industrijsko hrano, ob tem pa psom seveda privoščim tudi kak piščančji hrbet. Zavoljo mirne vesti, hehe.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #92 : četrtek, 24.01.2008 : 21:42:41 »

Evanglisti!  Jaz pa se poslužujem Jehovcev.  Grin Pravim, da ljudje širijo jehovo vero!

Offtopic, ampak sem se malo nasmejala tvoji primerjavi, ki je podobna moji!
Logiran
Povejnaprej
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #93 : sobota, 26.01.2008 : 12:54:28 »

Altervita,

ne vem, kam meriš s tistim "kako evangelisti uveljavljajo svoj prav". Kako pa ga uveljavljajo? Če smo "evangelisti" mi - odprli so svojo spletno stran, vložili kar precej časa, dela in še nekaj denarja, ker se nam je zdelo pomembno, da bi vedenje o tem, kako zelo surova hrana psom koristi, doseglo čimveč ljudi in predvsem, da bi od tega imelo koristi čimveč psov.

Mi od tega nimamo nič. Lahko hraniš tako ali drugače, za nas to nič ne spremeni.

Lahko bi tudi sedeli na svoji tazadnji in se imeli fino in preživljali prosti čas drugače, kot da urejamo neprofitno spletno stran. In da se tukaj še nekaj branimo pred nekimi napadi, kot da smo storili kaj slabega.

Najlaže je namreč sedeti in ne narediti nič.  Ali pa filozofirati in razpredati po forumih. (Ne leti samo nate). Še zlasti, če se skrivamo za vzdevki. In se potem počutiti fino, ker smo tako pametni. Kajti trditi, da je ta prehrana dobra in pravilna, da pa ne boš hranil tako zaradi "načina", kako evangelisti to sporočajo, je namreč res tehtna izjava. Bravo. (Saj te razumem, pod kaj takšnega se tudi jaz ne bi hotela podpisati ...)

Na ta forum ne prihajam zato, ker mislim, da bom s tem koga prepričala, naj spremeni mnenje. Tisti, ki se v prehrano res poglobijo, se oglašajo na naši spletni strani in sem niti ne prihajajo, ali pa če pridejo, raje nič ne napišejo. Že vedo zakaj - tukaj je nekaj pametnih, ki iz hobija (in ker se potem mogoče počutijo pomembne) udrihajo čez vse in vsakogar, pa se drugače misleči ne željo dajati po nepotrebnem v zobe. Sem sem parkrat prišla pogledat zato, ker sem to obljubila Jani, za primer, da bi bilo kaj vprašanj. No, izkazalo se je, da tista tehtna vprašanja zainteresiranih in tudi zaskrbljenih pasjih lastnikov dobimo neposredno prek spletne strani. Veliko je tudi ljudi, ki so že sami razmišljali v to smer. In k sreči so odzivi z drugih forumov čisto drugačni. Spremljamo tudi, iz kakšnih linkov prihajajo ljudje k nam in še najmanj klikov je bilo iz tega foruma. Se pravi, da ljudje tukaj kritizirajo zaradi kritiziranja, ne da bi sploh dobro prebrali (vsaj velika večina), za kaj gre. Kot da je treba za vsako ceno dokazati svoj prav. Tudi za ceno zdravja svojega kužka.

Eleanor Roosevelt je nekoč rekla: Stori tisto, kar čutiš, da moraš storiti. Ljudje te bodo tako ali tako kritizirali.

Škoda, da je tisto, kar čutiš, da moraš storiti ti, tole tvoje pisanje. Škoda za tvojega psa, ki zaradi tebe ne bo deležen naravne prehrane (zaradi tebe, ne zaradi evangelistov). In škoda za vse pse lastnikov, ki ti bodo prisluhnili in mogoče ne bodo čisto dobro razumeli, kaj pišeš ali zakaj si to napisal, se jim bo pa zdelo, da si "kerlc". Psi in njihovi predniki pa so pred udomačitvijo jedli kosti in meso in maščobe, vse surovo. O tem ni nobenega dvoma. Vse ostalo - linije, generacije, pasme, je samo zamegljevanje dejstev. Gotovo neke minimalne razlke so, ampak menda nihče ne bo trdil, da recimo Indijanci ne potrebujejo istih mikro in makrohranil, kot jih potrebujejo belci. Mogoče pa na tem forumu doživim tudi to?

Lahko samo še ponovim: gorivo oziroma to, kar gre "noter", je še kako pomembno za rezultate. Kar poskusi enkrat naliti bencin v tank dizelskega vozila. Ali pa vodo. Ne bo se dobro končalo. Telo, tudi pasje, pa je še neštetokrat zapletenejši in bolj prefinjen stroj od avtomobila.

Res je: neoporečne hrane danes takorekoč več ni. Ampak zakaj bi to veljalo samo za surova živila? Enako oporečna živila gredo tudi v brikete in konzerve, tam pa to nikogar ne skrbi? Le da so tam še prepečena, prežgana, prelita s kemijo in je vse skupaj narejeno še na bistveno nižjem nivoju kakovosti, kakršen se brezobzirnim zaslužkarskim izdelovalcem zdi za pse čisto dovolj dober.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #94 : sobota, 26.01.2008 : 14:00:57 »

Še enkrat sprašujem...kako na ta način hranit psa, ki ne sme velikih količin mesa, zelenjave pa ne mara? Resnično bi rada vedela, tudi od drugih, ki se  spoznate na prehrano...sama iščem alternativo briketom in pač rabim primerni jedilnik...veterinarji ga ne znajo sestavit...žal.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #95 : sobota, 26.01.2008 : 14:50:09 »

Pustite pri miru evangeliste, ki nikomur nič nočejo. Mislim da je bolj pravilen izraz fundamentalisti.

Lepo od vas, da nesebično skrbite za zdravje naših psov. No, kar se tiče mojih je skrb odveč: so zdrave, če bi bili vsi psi taki, bi veterinarji bankrotirali. Pri tem so celo že toliko stari, da bi se jim morale posledice neprimerne prehrane že pošteno poznati. Ker se jim ne, vašemu rotenju po "naravni" prehrani ne nasedam. Ko mi boste pokazali svoje pse, ki bodo od mladega hranjeni na vaš način pri starosti nad 20 let, se bomo pa naprej pogovarjali. Do takrat pa :pa,pa.

Felina, si poizkusila že vse vrste zelenjave? V kuhani in surovi varianti? Moje recimo imajo rade naslednjo zelenjavo (tisto, napisano najprej imajo raje): bučke, melancane, "špinača" iz kopriv ali blitve,  paradižnik, nadzemna koleraba,  cvetača, brokoli, blitve, kislo zelje, korenje, rumena koleraba, stročji fižol, zelje, ohrovt, zelo nazadnje grah.
Katere vire oglikovih hidratov prenese oziroma jih ima rada? Pri mojih gre (spet v padajočem vrstnem redu) takole: polenta, krompir, mešanica riž, ječmen, pira. občasno lahko tudi prosena ali ajdova kaša. Vse kuhano seveda.
Potem ugotovi, katere vrste mesa in v kateri obliki (kuhani ali surovi) najbolje prenaša.
Če potem daš iz vsake skupine približno tretjino skoraj ne moreš pretirano zgrešiti.
S še nekaj dodatki kot je recimo sveže zmleti lan, kvas, mogoče strte in "pečene" jajčne lupine, kdaj pa kdaj kakšna skuta - še bi se kakšno koristno zelišče našlo, moje imajo zelo rade drobne bezgove koreninice.. in imaš že čisto solidno hrano, prilagojeno potrebam tvojega psa.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #96 : sobota, 26.01.2008 : 15:41:50 »

Povejnaprej...meni se zdi vaša ideja čisto fanatična. Vi ste prepričani v svoj prav, ne sprejemate nobenega drugega mnenja in vsakogar zabijete, da je vaša stvar 100% najboljša. V življenju take stvari ne obstajajo. Za enega je dobro nekaj, za drugega pa kaj drugega. En pes bo ob taki dieti živel 20 let (seveda se ne ve koliko bi živel, če bi jedel brikete), spet drugi bo dočakal normalno starost, pri tretjem, pa bi se taka prehrana izkazala za neprimerno... Ne da se kar nekaj posploševati. Nanook je lepo povedala, da imajo tudi psi, ki jejo Barf, zdravstvene težave.
Se res ne zavedate, da s tem ko nekaj tako vsiljujete, dosežete ravno nasprotni učinek?
Svoje pse hrani s to hrano eno leto, pa že lahko trdite, da je prehrana tako revolucionarna? Tudi jaz hranim oba s kvalitetnimi briketi, in občasno kaj kuhanega, ter veliko sadja. Eden je star skoraj osem let in nima nobenih zdravstvenih težav, probleme imava le z driskami, če poje kakšno kost oz. kakšne ostanke od hrane, katere nekateri vržejo ven pod kakšen grm. Tudi drugi nima nobenih težav. Očitno tudi jaz lahko zadevo s svojim psom posplošim za vse pse in rečem, da se bodo na ta način izognili zdravstvenim težavam? Za svojega starejšega psa sem skoraj sigurna, da bi imel velike probleme ob taki prehrani. Tako pa je v odlični kondiciji in celo veterinar me je vprašal, če je še mlad  Shocked.
Toliko v razmislek.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #97 : sobota, 26.01.2008 : 16:31:03 »

felina, mi imamo zdajle podobne tezave pri mlajsi psici. Trenutno smo na konzervirani hrani, ki pomaga pri raztapljanju kamnov (struvitov, ta drugi, ki se ne raztapljajo pa so oksalati). Potem nas caka se nekaj casa ene druge hrane, ki pa je namenjena preventivi. Enako tezavo je pred leti imela starejsa psica in ker sem takrat imela malo vec casa, sem ji hrano sama pripravljala. Manjsa kolicina mesa, riz ali ovseni (pa tudi kaksni drugi) kosmici, zelenjava (moja je vse), dodajala pa sem kvas v prahu, alge...ne vse naenkrat. Kamni se niso nikoli vec ponovili. Skoda ker nimam vec napisanih jedilnikov, ki mi jih je takrat pomagala sestaviti ena forumovka, ki pa se zal ne oglasa vec. Jedilnik je bil namenjen prav psom s struviti. Ce pa malo pobrskas po spletu, bos sigurno kaj nasla, vsaj jaz sem si takrat pomagala z razlicnimi spletnimi stranmi. Smiley
Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #98 : sobota, 26.01.2008 : 17:44:28 »

Hvala!

ja, mi smo tudi bili na teh vseh zadevah, potem pa se je izkazalo, da je mali alergičen na jajca, ta hrana pa temelji na jajcih  Sad in sem morala uporabit domišljijo, ker veterinarji niso več vedeli kaj bi.  pa sem sama zmešala brikete glede na prebrano po internetu in je sedaj ok.  Me pa zelo mika doma pripravljena hrana (včasih jo je dobival, pa je bil tako izbirčen, da je pristal na briketih, ki jih vse poje-čudak), pa me je zanimalo kakšno je še mnenje v tej temi...mi je bilo kar zanimivo brat, sploh kakšne konkretne argumente  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #99 : sobota, 26.01.2008 : 20:46:13 »

Na ta forum ne prihajam zato, ker mislim, da bom s tem koga prepričala, naj spremeni mnenje. Tisti, ki se v prehrano res poglobijo, se oglašajo na naši spletni strani in sem niti ne prihajajo, ali pa če pridejo, raje nič ne napišejo. Že vedo zakaj - tukaj je nekaj pametnih, ki iz hobija (in ker se potem mogoče počutijo pomembne) udrihajo čez vse in vsakogar, pa se drugače misleči ne željo dajati po nepotrebnem v zobe. Sem sem parkrat prišla pogledat zato, ker sem to obljubila Jani, za primer, da bi bilo kaj vprašanj. No, izkazalo se je, da tista tehtna vprašanja zainteresiranih in tudi zaskrbljenih pasjih lastnikov dobimo neposredno prek spletne strani. Veliko je tudi ljudi, ki so že sami razmišljali v to smer. In k sreči so odzivi z drugih forumov čisto drugačni. Spremljamo tudi, iz kakšnih linkov prihajajo ljudje k nam in še najmanj klikov je bilo iz tega foruma. Se pravi, da ljudje tukaj kritizirajo zaradi kritiziranja, ne da bi sploh dobro prebrali (vsaj velika večina), za kaj gre. Kot da je treba za vsako ceno dokazati svoj prav. Tudi za ceno zdravja svojega kužka.

Vsakemu svoje mnenje, vendar je tole "nekoliko ...", hm... Razlog, zakaj kdo hodi ali ne hodi nekam pisat, so seveda lahko tudi mnenja, ki se ne skladajo z njegovim, lahko pa tudi pomanjkanje razumevanja ljudi, ki imajo drugacno mnenje ali pomanjkanje argumentov za prepricljiv nastop s svojim mnenjem.

Oceniti pisce za "kritizerje zaradi kritiziranja" je precej huda, ce upostevamo, da smo ti pisci (tudi jaz sem pisala) vsi odrasli ljudje, vec ali manj smo vsi ze prej imeli pse in jih imamo sedaj, celo 3, 4, 5 ali vec primerkov naenkrat, vsi ze imamo svoje lastne izkusnje s prehrano psov, z njihovim zdravjem (tudi zelo hude izkusnje, pa seveda povsem obicajne), nekateri med nami smo preizkusili najrazlicnejse "jedilnike" za nase pse (prejsnje ali sedanje), tudi barf in kuhano hrano, nekateri tako vsak dan hranijo pse ... Torej, oznaciti nas za kritizerje zaradi kritiziranja postavlja pod vprasaj celotno zadevo, kot je predstavljena oz. postavlja vprasanje, ali je res "uspeh", kot ga razumete na povejnaprej samo v agresivnem prepricevanju oz. diskreditaciji, v kolikor ni evidentnega strinjanja s predstavljenim.

Starostna struktura na mojpes.netu je 26,91 let (stetih 5729 oseb), v tej temi pa nekje med 35 in 40 leti. Gre za ljudi, ki o psih "nekaj" vedo in imamo "nekaj" izkusenj, res je pa, da med nami ni strokovnjakov (dietetikov, veterinarjev, genetikov...).

Po pregledu, kje se pojavlja povejnaprej in kje so "debate", oz. kje so omenjeni forumi, sem nasla samo na enem od celjskih drustvenih forumov en komentar, ki nima zveze s prehrano, temvec s cepljenjem, zapis na nekaj iskalnikih (ki niso forumi in prihod na naso stran od tam ne moremo oznaciti za forumske klike, ki bi tja kliknili po pozitivni ali kakrsnikoli debati, kot tudi tistih, ki klikajo, ne moremo anaciti z na forumih aktivnimi poznavalci "pasjih razmer"), na dveh splosnih forumih je samo link, brez komentarjev, na enem od "pasjih" forumov pa se je debata po objavi linka nekako zacela v pravo in pozitivno smer, potem pa presla na ugotavljanje, kako kateri pes prenese kosti oz. kaksne kosti kdo zagotavlja svojemu psu/psom.
Iz tega lahko sklepam, da je stavek o pomanjkljivem klikanju s tega foruma (hm, clanek je na portalu in ne na forumu) "kar tako", da se nas malo natakne.

Pa brez zamere. Berem leve in desne in si mislim svoje. Hm..., najbrz se predvsem zaradi "zivljenjskih izkusenj" ne morem takoj prikljuciti ovacijam, kot se jim ne prikljucim nikoli, ko nekdo prisiba ven s krasno predstavitvijo se bolj krasne briketirane hrane. Sem pa nekajkrat kliknila na link - najprej, ko sem brala, potem pa se, ko sem kaj preverjala. Res je pa, da tam nisem nic sprasevala ali hvalila. Smiley

Pa brez zamere tako vsem s povejnaprej kot vsem ostalim. Obicajno raziscem in poskusim argumentirat, kar potem zapisem. Diskreditacije samo zaradi diskreditacij, kritiziranje samo zaradi kritiziranja, govorjenje v tri dni ali pisanje zaradi vec napisanih besed, so ze zelo dalec (steti v desetletjih) za mano.

Kako se sama lotevam prehranskih problemov v svojem krdelu pa najdete v nekem prejsnjem sporocilu te teme. Ne prepricujem nikogar, naj se strinja ali naj se ne strinja z mojim pocetjem. Osnovno vodilo pa mi je vsekakor, da dva psa (iz 21. stoletja) nista enaka. Ne po obnasanju, ne po zdravju, ne po prehranskih navadah in ne po tem, kaj prenese njun organizem in cesa ne. Tako najboljsi briketi kot najbolj uravnotezen obrok niso za vsakega psa. Od vsakega lastnika pa je odvisno, ali bo sposoben najti balans med tistim, kar zmore (beri: financno, casovno, interesno) in kar prenese njegov pes. Edinih resnic ni, kot tudi edinih resitev ne.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #100 : nedelja, 27.01.2008 : 00:17:23 »

Altervita,

ne vem, kam meriš s tistim "kako evangelisti uveljavljajo svoj prav". Kako pa ga uveljavljajo? Če smo "evangelisti" mi - odprli so svojo spletno stran, vložili kar precej časa, dela in še nekaj denarja, ker se nam je zdelo pomembno, da bi vedenje o tem, kako zelo surova hrana psom koristi, doseglo čimveč ljudi in predvsem, da bi od tega imelo koristi čimveč psov.
vsekakor s tem ne merim nate, oz na vas, ki imate tisto stran. Ker preprosto niste niti blizu dejanskim "oznanjevalcem", če ti bolj paše slovenski izraz. Ste prej prepisovalci stvari ki smo jih nekateri že zdavnaj prebrali in imamo pač kako pripombico na predelave že prebranega. Vsekakor pa se generalno gledano strinjam. Imel sem zgolj pripombe na neke polresnice s katerimi se ta "prav" želi uveljavljati.
Imam sicer tudi pripombe na zelo grobo napisan jedilnik, kajti ko sam hranim na ta način (jap, dejansko nekako pol pol futram surovo in brikete) uporabljam kar nekaj sestavin, od piščančjih hrbtov (za mladiče izključno perutnice) vsekakor prosta reja in ne kaj drugega  pa goveja jetra, različne mlete zelenjave, jajca, vitamine, minerale itd. tudi goveje srce, pa biftek (uuupa bo kdo rekel, ampak dejansko mladiči požrejo več biftka v dveh tednih preden preidejo na kuretino kot ga sam v 10 letih skupaj z ženo...) itd.

Sam se nimam za kakega barfista. Raje zaupam svoji mentorici ki že kakih 15 let barfa. Pa tudi Nanook za spremembo ko se ravno ne špikava, glede hrane in še česa raje poslušam.

Nisem želel pa nič slabega povedat. Zgolj v debato sem se vključil glede stvari ki pa jih poznam. In to je pravgotovo vprašanje dolgoživosti in ostalega za kar vem da nima veze s hrano. Konec koncev imam dve psici ki sta bili vzrejeni v psarni kjer se tri generacije najmanj, hranijo z barfom (pred tem pa so se itak bolj ali manj psi hranili z domačo hrano) in psi živijo povprečno leto dve več kot normalni bokserji. Pa še to pripisujem prej temu da so tam tri generacije pregledane za bistvene bolezni kot je srce in se psi ki ne izpolnijo standarda psarne, ne parijo. Jaz torej glede svoje pasme na osnovi kakih dvajset primerkov psov ki jih poznam, ne upam dat takih izjav kot si jih lahko privoščijo avtorji nekih raziskav (ali pač "raziskav" saj vemo kako se statistike prilagajajo potrebam statistika) ali njih prepisovalci.

In še enkrat povdarjam: če bi ne imel 5 psov ki mi že tako požrejo pol dneva da se ukvarjam z njimi, bi prav gotovo še več hranil "naravno". Vsekakor pa bi glede na dosedanje izkušnje priporočil vsakemu da si fejst prebere kake resne knjige in ne začne hranit kar na osnovi: daj mu eno sočno kost, pa mal jeter, pa dve tablete multivitamina. Zase nekao znam poskrbet za uravnoteženo prehrano, za pse sem se pa moral kar fino pogovarjat in brat, kaj lahko prebavijo, kaj ne, itd. Gleden a ves junk food ki ga sami pojemo, pa čedalje dlje živimo (verjetno ker konzervansi tudi naše telo sproti konzervirajo izgleda, hehe) pa menim, da če človek neke res visokokvalitetne industrijske hrane kupuje, ni pretiranih skrbi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #101 : nedelja, 27.01.2008 : 09:57:38 »

Mene pa se vedno zanima zakaj toliko rib in ribjega olja, kaksno je to ribje olje (zasledila sem samo polenovko-torej olje iz jeter, pa laneno in konopljino). Sem katero spustila? Zakaj ni vmes ti. "fish body oil"? Ali gre samo za napako pri prevajanju?

Olje iz jeter je namrec predvsem vir vitaminov A in D, ki ju lahko/zlahka predoziramo. Tisto pravo, "terapevtsko olje", ki ga zasledimo na spletnih straneh/mailing listah o hranjenju z doma pripravljeno hrano, pa je ti. "fish body oil". In na to tudi na veliko opozarjajo; kako ne, z enim dodajamo omega 3 MK, z drugim pa predvsem vitamina A in D. (z vsem pa tezke kovine...).
Seveda se dodaja tudi to olje iz jeter, takrat ko je pac to potrebno, ampak tako "na horuk" dodajanje zaradi dodajanja, je pa, milo receno, nesmisel, in grobo receno, strupeno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #102 : torek, 29.01.2008 : 02:03:14 »

Mene pa se vedno zanima zakaj toliko rib in ribjega olja, kaksno je to ribje olje (zasledila sem samo polenovko-torej olje iz jeter, pa laneno in konopljino)...

kje si to zasledila? Polenovko mislim. Sem vse preiskal, pa ne najdem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #103 : torek, 29.01.2008 : 10:21:55 »

Pod "kako hranimo" pri dodatkih-ribje olje. Ne najdem drugih (zivalskih-ribjih) olj, samo polenovkino. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #104 : torek, 29.01.2008 : 10:41:05 »

Hmmm...odkar sem zasledila tole temo na drugem pasjem forumu in iz katerega sem tudi šla prebirat vse na kuzi.povejnaprej.net, sledim debato tudi tule in kljub zadrževanju, da nič ne napišem, enostavno moram Wink.

Citat
Starostna struktura na mojpes.netu je 26,91 let (stetih 5729 oseb), v tej temi pa nekje med 35 in 40 leti. Gre za ljudi, ki o psih "nekaj" vedo in imamo "nekaj" izkusenj
Zagotovo največ z drugimi primerljivimi forumi, kar zagotovo daje neko kreditibilnost temu forumu.

Nekaj ostalih piscev je bilo predolgih za citiranje, vsekakor pa je tudi moje mnenje, da življenjsko okolje in genetika navsezadnje odigrata bistveno vlogo pri dolžini živlejnjske dobe in da je
Citat
Resnica je večplastna.

Sem zagovornica vsakršne alternativne prehrane ( če bi le ta bila dolgoletno znanstveno dokazana kot zdrava, kar pa nobena, vključno z briketirano ni!), vsekakor pa se mi poleg vegetarijanske hrane za pse zdi "najbolj mimo" hranjenje pretežno s kostmi.
Dokler ne bo možno testiranje več generacij istih osebkov v celotnem življenjskem obdobju z različno hrano ( klonirani osebki ),
zame samo ene 100% resnice ni. Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

LP, Nataša Š. Dolar

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines