mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 15:26:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81291 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #225 : sreda, 03.08.2005 : 12:12:55 »


Posredujem samo, če je napaden mladič, pa še takrat ne brcam in tulim ampak napadalca samo dvignem, da spusti mladiča in počakam da ga lastnik pripne.

Možno, v kolikor napadalec ne hlasta tudi proti tebi Roll Eyes

Pri Oxi imam sistem, kot ga je opisala Lanabela. OK, če ima pes ovratnico. Če je nima... Undecided  Kje pa imam čas, da ga ulovim npr. za zadnje tace. Ali lovim njegov vrat  Roll Eyes
Odvisno tudi koliko je ''napadalen''. Če želi napadalec psa za vsako ceno raztrgat, ga je brez ovratnice težko zadržati. Sploh pa, če šavsa tudi proti tebi...
Varianta, prijeti drugega psa (napadalca), V KOLIKOR tvoj pes ne bo napadel nazaj, se mi zdi najboljša, vendar v kakšnih primerih NEMOGOČA.

Enkrat se je neka labradorka spuščena s povodcem zagnala v Oxo. Mirno sem jo prijela za povodec in povlekla stran od Oxe. Lanabela, tukaj pa ni bilo potrebno brcat, samo počakat lastnico Grin Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #226 : četrtek, 04.08.2005 : 12:43:07 »

Ponavadi je napadalec tako zaverovan v svoj posel, da človeka sploh ne opazi. Prijeti ga je pa treba za kožo za vratom čim bližje ušesom (lahko tudi za ušesa, če so pripravno dolga). Ovratnica se lahko sname in potem nastane res p...a.  Meni je bilo v vseh letih to narediti samo trikrat. Vedno sem si polomila nohte, kakšne druge škode pa ni bilo. vedno je bil napaden mladič in to brez opozorila od zadaj z ugrizom v vrat. če bi poskušala kaj drugega, bi bil mladič verjetno prej mrtev, kot pa bi jih dobila narazen.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #227 : četrtek, 04.08.2005 : 13:01:02 »

Citat
Sosed se je nato velikodušno ponudil da bi pokril stroške! 
Pohvalno....v večini primerov o takšni ponudbi lahko samo sanjamo.
Citat
Napadla je že druge pse, celo otroka. Oni pa ne ukrenejo nič!!!!!!!
No v primeru napada na otroka je skrajni čas, da nekaj ukrenejo....... vsaj ogradijo vrt. Čeprav se strinjam z ostalimi, da če ste vedeli česa je zmožna ta psička, ne bi smeli vaše spustiti izpred oči niti za trenutek.

lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #228 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:44:07 »

Danes pa se je meni dvignil pritisk; kot vsak dan, smo šli tudi danes v Arboretum na sprehod, ki ga vedno končamo z opazovanjem labodov in račk. Zraven nas se je postavila na videz prijetna gospa in iz lepega začela dobesedno vpiti na nas, da kaj vozimo pse v parke, kjer so ljudje, da naj jih imamo čudaki lepo pri svojih pasjih bajtah in pustimo ostalim ljudem svobodo (what ever that means? Shocked). Na začetku sem se še malo držala nazaj in se ji hinavsko nasmehnila, ženšče pa je še kar vrtalo in vrtalo, da kaj si mislim, da te zveri vodim v tako čudovit park in da ona že 3 leta prihaja sem (prvič sem jo videla, pa sem skos tam) in da še niti enkrat ni videla, da bi kdo pripeljal psa seboj. Halooo??? Kmalu je tudi mojima psom prekipelo, Brin je postajal nervozen, saj je ženska cepetala in mahala z rokami, Bejba pa se je zagnala proti njej in ji pokazala snežno bele zobke. In seveda je bilo za pričakovati, da bo ženšče še bolj ponorelo, pa je začela kričati, da jo bosta psa raztrgala,.... No, Brinu na srečo niso popustili živci, so pa meni zato in sem jo poslala v trikrasne. Seveda se je ob incidentu nabralo kar nekaj občinstva in čarovnica jim jehitela razlagat, da sta jo moja psa hotela napasti, da sem jo jaz ozmerjala (ja, sem ji res rekla, da naj gre v never never land) in logično je, da so me gledali, kot da sem največji zločinec. No, spet mi je slabo od besa, grem boksat v vrečo....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:53:48 »

Hehe, jaz sem pa spet imela to cast videti sprehod z avtomobilom-boksi inu en mesanec (menda, nisem dobro videla). Upam, da res samo na tisto kratko razdaljo kot sem ju opazovala in da so ju potem le dali v avto. Ni bilo videti, da bi ga preganjala. No, vsakemu svoje. Jaz sem bila cisto zadovoljna, da sta mene s psom pustila pri miru.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #230 : četrtek, 11.08.2005 : 07:37:02 »

Jaz sem pa včeri vidla nekaj, kar me je razkurilo ... K sreči se ni naredlo meni, ker pol krivec ne bi imel več zob ...  Angry
V Ljubljani (smo sedeli v gostlni) je ena punca sprehajala svojega psa po pločniku pri Nami (kjer je zelo prometno, kot veste). Nakar prideta mimo dva mulca - eden se skloni in se naglas zadere na psička (mislim, da je bil prinašalec - mlad) BUUUUUU. Potem sta onadva ušla. Še mi smo se ustrašli, pa smo bili 30 metrov stran ... Seveda se je kuža strgal lastnici iz rok in skočil na cesto pred avtobus.  Undecided
Hvalabogu je imel šofer dobre reflekse in je počakal, da je šla lastnica po psička.
Obup!!!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #231 : četrtek, 11.08.2005 : 13:09:18 »

To predvsem pomeni, da ljudje premalo vzgajajo svoje otroke. Mislim, da je večina psov bolje vzgojenih.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #232 : petek, 12.08.2005 : 12:27:15 »

zakaj niste leteli za frocoma? da bi meni to naredila se nebi resila brez zdravniske oskrbe in policije.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #233 : petek, 12.08.2005 : 13:19:46 »

zakaj niste leteli za frocoma? da bi meni to naredila se nebi resila brez zdravniske oskrbe in policije.

Smo bili predaleč Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #234 : petek, 12.08.2005 : 13:31:27 »

ti pa potem tudi ne.
Meni so naredili že vse sorte, nisem zganjala kakšne panike. Če je šlo za kaj več kot za slabo šalo, sem se potem ko se je zadeva malo pomirila pogovorila s starši. Včasih zadostuje, če jim kakšno stvar čisto prijazno pojasniš. učinek včasih ni tak, kot bi si želela, vsekakor pa je boljši kot če bi se drla ali bog ne daj kakšnega čofnila. To preprosto ni način za reševanje problemov. Čeprav bi si še tako zaslužil.
No, da se ne bom delala preveč fino, pred leti enkrat sem čisto avtomatsko počila mulca, ki je vrgel petardo psici (joj ojoj, čakala je pred trgovinico in to odvezana na prostoru) Psica se niti ni sekirala, samo za kakšne pol metra se je prestavila, mulc, ki je sedel na ograji in je ravno prižigal naslednjo petardo pa je pošteno odletel z ograje, pa še petardo je počilo čisto zraven njega. Njegovi starši so mi sicer zelo zamerili, meni je bilo zelo žal, da sem ravnala tako kot sem, seveda pa tega navzven niti pod razno nisem pokazala).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #235 : petek, 12.08.2005 : 14:18:11 »

Če bi kdo vrgel petardo proti mojemu, ki se že brez take izkušenj grozno boji pokanja in celo grmenja, bi verjetno v tisti jezi reagirala podobno. Samo razlika bi bila ta, da bi mi pes od strahu pobegnil in bi bilo vse skupaj še hujše. Z nevzgojenimi mulci res nimam živcev.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #236 : petek, 12.08.2005 : 14:23:07 »

Sammy, to se je zgodilo meni. Namreč, bila sem na sprehodu sredi dneva in je en mali mulo pred naju s Shivo vrgel petardo. Na srečo sem imela Shivo na povodcu, je imel pa tudi mulo srečo, ker ga nisem imela časa nadreti, saj sem kar surfala za Shivo proti avtu, ker je bila čisto prestrašena in je vlekla kolikor je dolga in široka. Tudi ona se pokanja na smrt boji.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #237 : petek, 12.08.2005 : 14:50:21 »

Moja k sreči nima strahu pred pokanjem. No ja, če bi eksplodirala petarda meter stran, bi verjetno strah dobila. Imam pa zato drug problem ...  sram
Mala se namreč zelo zelo boji igračk, ki piskajo, ne vem zakaj. Ko je bila še čisto majhna , sem ji kupila piskajoč hamburger pa enega ježka, ki cvili - obeh igračk se je bala kot hudič križa ... Zadnjič je pa na sprehodu po mestu imel en otrok v vozičku tako piskajočo igračko. Ojej! Če bi bila jaz na rolerjih, bi imela hud problem ...  Roll Eyes
Tako smo pa malo šibali ...
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #238 : petek, 12.08.2005 : 15:06:02 »

Ojla!

S, takrat, štirimesečno maltežanko sva se sprehalaji po Kranjski Gori proti Jasni. Šia je bila, kot vedno, na povodcu. Nasproti nama je prihajal mlada angleška družinica, oče, mati in otrok v vozičku. Angležinja gleda psa, ki je bil takrat deset metrov stran in dela: o puppy, puppy, come puppy, come, dokler Šia res ni prišla k njej pogledat, kaj je to za ena b*ba in ona jo POHODI!  CryShocked Šia zacvili ko nora, skoči k meni za v naročje, jaz sem začela pisani gledati, kadilo se mi je iz ušes, nahrulim babnico, da kaj si misli, ona pa meni: joj, nisem je videla... Angry HALO?! S kom pa si se potem pogovarjala in koga, hudiča, si potem k sebi vabila? Shocked Na koncu sta Angleža prišla do sklepa, da sem totalno ubrisana, saj to pa ja ni nič takega, če s svojim 80kg stopiš na tačko 2kg kuža in da sem očitno ljubosumna, ker imata onadva otroka, jaz pa 'samo' psa Huh. Mislim, ne me...

U glavnem, Šiin sprehod je bil uničen, rep med nogami, od vsakega, ki sva ga srečali je bežala, tako da mi ni preostalo drugega, kot da jo dam v naročje in hajd nazaj domov. Danes, dober mesec po tem dogodku, moja pikica še vedno panično beži od postave: dva človeka in voziček. Če še kdaj srečam tisto baburo, ji bom sprašila hlače Angry

Mirne sprehode in lep dan vam želim.

Tjaša.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #239 : petek, 12.08.2005 : 18:13:27 »

lanabela. iz izkusenj sem se naucil, da taki ljudje in tudi otroci, ki delajo take stvari pac ne razumejo drugega. problem je, da vecina ljudi ne ve, da se karakter cloveka ustvarja do 7leta in starsi pustijo otroku otrostvo, potem ga pa od 7 do 18 leta poskusajo vzgojit. ampak takrat je ze karakter nastal in ga je tezko spreminjat(rabis veliko casa) nimam casa za tujca in kaj naj drugega naredim? ljudje, ki mucijo pse si zasluzijo smrtno kazen. taki se nimajo pravice imenovati ljudje.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines