mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 21:37:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 289705 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #855 : torek, 01.03.2011 : 20:42:08 »

Pikice  Kiss
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #856 : petek, 18.03.2011 : 22:33:32 »

Nikoli ne vemo preveč - izobraževalna predavanja DZZŽ LJ

Društvo za zaščito živali Ljubljana bo aprila pričelo s ciklusom šestih predavanj na temo zaščite živali. Enkrat mesečno nam boste lahko prisluhnili v dvorani Knjižnice Otona Župančiča (Kersnikova 2, 3. nadstropje), prvič že v ponedeljek, 11. aprila 2011 ob 18. uri.


Plakat oblikovala Ana Gregorič

Na prvem predavanju bomo predstavili delo društva in stanje na področju zaščite živali v Sloveniji ter spregovorili o tem, kaj pomeni odgovorno skrbništvo. Več o predavanju si lahko preberete tukaj. Veseli bomo tudi vaših vprašanj.

Pol ure pred pričetkom predavanja, od 17.30 naprej, bo pred dvorano tudi informativno-prodajna stojnica društva, na kateri si boste lahko postregli z brezplačnim informativnim gradivom in kupili društvene izdelke iz spletne trgovine Nakupi iz srca, dobrodošli pa bodo tudi vaši prostovoljni prispevki. Celoten izkupiček od prodaje bomo namenili delovanju društva ter oskrbi zapuščenih živali.

Upamo, da se vidimo v čim večjem številu. Toplo vabljeni!
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #857 : nedelja, 20.03.2011 : 22:37:37 »

Ko so sanje dovoljene ...

Ali se vam zdi realno, da odrasla muca, ki je eno leto živela na prostem, kjer ni imela veliko stika z ljudmi, dobi nov, prijazen in topel dom nedolgo po njeni objavi na spletni strani za posvojitev?

Odlomek iz sanjske zgodbe Dobre Vile:

Terensko delo je eno zahtevnejših opravil v društvu, saj si v neposrednem stiku z živalmi in njihovo usodo, ki velikokrat ni najlepša. Ni lahko spustiti mačka po sterilizaciji oziroma kastraciji nazaj v njegovo okolje. Vendar, dokler je njihovo število tako veliko (po statistiki blizu 7.000 prostoživečih mačk živi samo v Ljubljani), dokler so zavetišča polna in na drugi strani tako malo primernih posvojiteljev, druge izbire enostavno ni. Tolaži me dejstvo, da prostoživeče mačke večinoma niso navajene človeške bližine in jim stik z ljudmi predstavlja stres. Kadar pa mi pot prekriža prijazna mačka, ki kaže očitno potrebo po druženju s človekom, se mi ob vrnitvi take mačke v okolje para srce.

Kje naj najdem primerne posvojitelje zanjo? V letu 2010 smo v Društvu za zaščito živali Ljubljana oddali 18 mačk. Če težko oddamo prijaznega, puhastega, tigrastega mladiča, kako bomo našli primernega posvojitelja za odraslo tigrasto prostoživečo mačko? Čeprav sem vedela, da so možnosti za posvojitev skoraj nične, sem jo slikala, jo poimenovala Dobra Vila in jo objavila na naši spletni strani. Dovolila sem si sanjati, da se bo našel nekdo, ki bo dobro premislil o posvojitvi prostoživeče mačke, ki do sedaj ni imela veliko stika z ljudmi. Želela sem si, da bi jo opazil nekdo, ki se bo za posvojitev odločil odgovorno in ne zgolj v želji, da muco reši iz slabih razmer.
[/i]

So se sanje uresničile?


Dobra Vila pred odhodom v nov dom.
(Besedilo in fotografija: Nataša Lokar)
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #858 : sreda, 20.04.2011 : 18:29:17 »

Mesec dni tišine? A to pomeni, da čisto nič ne delamo? Neeeeee Smiley

Za nami je pestra polovica aprila. Spomladanske temperature so ogrele kar nekaj prostovoljcev DZZŽ LJ, saj je za nami že:

- prvo predavanje o zaščiti živali in odgovornem skrbništvu, ki je potekalo v Knjižnici Otona Župančiča (ne zamudite predavanja o testiranju na živalih, ki bo 18. maja v KOŽ)

- predavanje Živali – naše veselje in odgovornost, ki smo ga na povabilo Društva prijateljev Severne Primorske pripravili v Bovcu

- stojnica na Čarobnem dnevu v Kobilarni Lipica, kjer se nismo pustili pregnati niti trmasti kraški burji


Kje nas najdete v prihodnje?

V soboto, 23. aprila, bomo na Čopovi ulici ob ljubljanski tržnici postavili stojnico ob svetovnem dnevu laboratorijskih živali; od 8.30 do 19.00 bomo imeli za vas pripravljeno koristno informativno gradivo in cruelty free kozmetiko, seveda Smiley

V nedeljo, 24. aprila, se bomo na Ptuju predstavili na dobrodelnem frizbiju za Horjulčke Smiley

Vse informacije in še več najdete TU.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #859 : četrtek, 21.04.2011 : 04:33:09 »

A to pomeni, da čisto nič ne delamo?

Da upaš to napisat?  Tongue

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #860 : četrtek, 21.04.2011 : 10:09:04 »

Pridna, sori, off topic ... ampak kar takole sem pogledala  Shocked, ko sem videla uro komentiranja  Grin
Tok zgodaj jaz vstanem samo, če ne grem spat (ker delam za društvo  pevka )
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #861 : četrtek, 21.04.2011 : 16:20:29 »

Hehe, sem čakala kak koment ...  Tongue

Hja, pridna po moje sploh več ne spi (zdej so pop tisti mikrospanci pa to ...)  Grin

Sej bo!
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #862 : ponedeljek, 02.05.2011 : 21:51:52 »

Na naši spletni strani najdete tudi stališče Društva o usodi medvedjega mladiča, o katerem ste lahko v zadnjih dneh brali/gledali/poslušali v medijih.



Kakšno pa je vaše mnenje?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #863 : torek, 03.05.2011 : 01:01:08 »

Pridna, sori, off topic ... ampak kar takole sem pogledala  Shocked, ko sem videla uro komentiranja  Grin
Tok zgodaj jaz vstanem samo, če ne grem spat (ker delam za društvo  pevka )


Jst pa kadar imam nočne more od dogajanja na sceni  Tongue
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #864 : torek, 03.05.2011 : 10:20:00 »

Na naši spletni strani najdete tudi stališče Društva o usodi medvedjega mladiča, o katerem ste lahko v zadnjih dneh brali/gledali/poslušali v medijih.

Kakšno pa je vaše mnenje?

V celoti se strinjam z mnenjem o dvoličnosti ljudi, ko se "rešujejo živalce".
Želim si, da bi se začeli zavedati, da zakon velja za vse enako (no, naj bi) in ne samo v tistih primerih, ko oni menijo, da bi moral biti uveljavljen v celoti. Predvsem pa bi bilo čisto prelepo, ko bi začeli gledati ljudje na živali v skladu s potrebami posamezne vrste, in ne tako, kot menijo, da bi bilo lepše in bolje za njih same. Medved je žal pri tem početju samo objekt in ne predstavnik svoje vrste.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #865 : torek, 03.05.2011 : 10:46:05 »

V trenutku, ko se je kmet odločil da si medveda prisvoji namesto da bi ga spodil nazaj v gozd, sta ostali samo dve opciji: usmrtitev ali pa kletka.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #866 : torek, 03.05.2011 : 10:52:30 »

V trenutku, ko se je kmet odločil da si medveda prisvoji namesto da bi ga spodil nazaj v gozd, sta ostali samo dve opciji: usmrtitev ali pa kletka.

A pa je možno medvedka postopoma pripraviti na samostojno življenje v naravi?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #867 : torek, 03.05.2011 : 11:02:37 »

Je, če imaš tako veliko nenaseljeno področje, da ne more priti v stik z ljudmi...takole za ene dve ali tri Slovenije minimalno. (saj se spomnite Rožnika, ki je v parih dneh prekrižaril slovenijo po dolgem in počez, se dvakrat ustavil v Ljubljani in spotoma obiskal še naše južne in severne sosede).
Meni je tudi prišla na misel možnost, da bi plačali hrvatom, d ga vzamejo v svoj azil za medvede - za ograjo bi bil še zmeraj, a bi imel bistveno boljše pogoje in ne bi špilal maskote. Ne vem če bi bilo to možno, vsekakor pa ne bi bilo všeč tistim, ki mislijo, koliko bodo z njim zaslužili.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #868 : torek, 03.05.2011 : 11:28:23 »

Ravno to sem hotela omenit:

http://www.kuterevo-medvjedi.hr/kontakt.htm
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #869 : torek, 03.05.2011 : 12:35:37 »

A pa je možno medvedka postopoma pripraviti na samostojno življenje v naravi?


Tegale konkretno ne več (na samostojno življenje v naravi da, da bi se izogibal ljudi ne). Načeloma pa da, če imaš veliko denarja in veliko znanja.

Ok, hrvati vzeli tega enega medveda. Pa ostale, ki bodo tako "malo prišetali" na dvorišče? V narekovajih zato, ker takle mladič ne prišeta kar tako malo na dvorišče kot en mali kuža ali muca. Pa še za te je vprašljivo.  Se spomnite mame medvedke in njenih dveh mladičev - mislim, da pri Cerknici (al kje je že bilo)? Ali pa tistega medvedka, ki so ga hranili, ker je prišel pogledat v bližino vasi? Kam bi pa te dali? Pa tistih, ki so jih pustili shirati v brlogu? Al je problem samo v tem konkretnem, da je tale majhen in ljubek in se njegove fotke pojavljajo povsod?

Tega "po domače" je ratalo precej (oz. veliko več tega pride v javnost). Pa ni problem samo v medvedih (ti so pač nevarni, ko odrastejo, in je to pomemben faktor), ampak si ljudje skoraj na vsakodnevni bazi prilaščajo ("rešujejo") živali iz narave in jih imajo za ljubljenčke. Reševanje divje živali (poškodovana, bolna, kakorkoli nesposobna tisti trenutek bivanja v naravi) je smiselna samo, če sledi vrnitev v naravo. "Reševati" divje živali zato, da so potem lahko celo življenje v kletki, nima smisla oz. je po mojem mnenju krutost.

Sploh v bistvu ne razumem, zakaj ljudje tako zlahka sprejmejo, da je npr. medved celo življenje zaprt na nekaj deset kvadratnih metrov, ko pa pride do debate o "mačji svobodi", je pa cela katastrofa, saj se morajo mačke ja svobodno gibat. Res ne razumem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines