mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 16:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pupa (E.T.)
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pupa (E.T.)  (Prebrano 30590 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #105 : torek, 23.02.2010 : 01:22:06 »

Bom pa še jst malo zasmetila, ker tule še nisem. Tongue
Ko sem posvajala Sisi, me je Smetka opozorila tudi na to, da se zna zgodit, da ko odraste, ne bo ravno tolerantna do drugih psov (kljub vsej socializaciji ipd.), ker je pač bullmiks. Ko je bila še mladič, je bilo vse skupaj videti zelo obetavno in sem si mislila ''Super, ne bomo imeli problemov''. My ass. Starejša je, bolj se kaže njena prava narava in sem sodi tudi ''nemaranje'' nepoznanih psov. In mi ne pade na pamet, da bi vseeno tvegala in jo pustila, da 'nek bude šta bude', ko se srečamo s kakšnim psom, ker bi bil rezultat katastrofa. In nisem utopična in sploh ne razmišljam, da bo kdaj drugače. Pač tako je, živimo s tem in bomo do konca njenih dni.
Upam, da vsaj kdo razume, kaj hočem povedat. Vsem se normalno zdi, da se takega psa pač ne bo dalo v 'brezskrbno igro' z neznancem. In s štrikom ni nič drugače. Če ima pes velik ''potencial'', da sklizne, poskrbiš, da do tega ne pride. Al kako?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #106 : torek, 23.02.2010 : 02:18:54 »

Begosumnih psov se niti pod razno ne spušča. Če bi imela takšnega psa, bi bil vedno ali na povodcu ali na slednem. So pa psi, ki niso begosumni, ampak obstaja vseeno možnost, da se znajo ob določenih dražljajih v okolici odzvati. Zato pa psa z lovskim nagonom ne moreš spuščati kjerkoli, psa, ki je nevaren za ljudi ne moreš spuščati med ljudi, psa, ki zna napast drugega psa, ne moreš spuščati, kjer se šetajo ljudje s psi in tako naprej. Vsak skrbnik psa naj bi vedel, do katere meje lahko gre. Jaz vem za svojega, da v bližini perjadi in divjadi nikoli ne bo spuščen, kljub temu, da se je na slednem povodcu do sedaj 100% vedno odzval na klic. Preveč tvegam. Tvegam tudi to, da bi pohodil kakšnega človeka, ker je čisto nor na ljudi, zato ga ne spuščam s povodca, tudi, če se na ogromnem travniku znajde en sam, tuj človek. Sem pač raje kamot in brez skrbi in je na povodcu in ga spustim šele, ko je teren primeren. Vsak je odgovoren za svojega psa. In "mogoče pa ne bo" nima kaj iskati pri odraslem, odgovornem skrbniku.
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #107 : četrtek, 25.03.2010 : 21:58:20 »

Pupika bo jutri dopolnila pol leta, štiri mesece od kar je kot rahlo preplašen knedlček pricapljala k nama in se vsidrala v najina srčka. Zdaj že zelo velik knedl, tehta 20kg, malo ji je potemnela dlaka, zrasli so ji ta patavi čekani, ima zelo močen rep s katerim opleta tako da kar boli in vpisali smo se v puberteto-"kaj je že sedi, prostor, lezi ipd.?"...ampak tudi to bomo prebrodili, če ne bo hujšega Cool
Vpisali smo se med rumene rutke in se pridno učimo, seveda pa nas tam zanima vse drugo oz. vsi drugi sošolci-ferbc naš Smiley, ko pridemo domov smo pa izmučeni... LP usem horjulčkom


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #108 : četrtek, 25.03.2010 : 22:40:11 »

ima zelo močen rep s katerim opleta tako da kar boli

Tole je pa po mami -  mi smo čist pretepeni in boh ne dej, da se sličajno z obrazom v bližini repa znajdeš, ker jih ornk dobiš! Naša bučmanka si ga je od opletanja medtem uspela zvit (zdaj je že ok), ker buta z njim kot za stavo in si kljub temu, da jo mora bolet, enostavno ne more pomagat in ga nekako omejit v gibanju Grin.
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #109 : četrtek, 08.04.2010 : 17:15:37 »

Uživamo na sveži zeleni travi...


Kdo je tm???


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #110 : četrtek, 08.04.2010 : 21:39:02 »

Gospa, a mi lahko poveste, kaj za ena pasma je to?
Vedno lepša je Tongue!

P.s.: Pozdravček od mamice, ki jo danes tudi nekaj meče in je priredila v šoli protestno kričanje (ker ni mogla do sošolcev), da se ni slišalo nobenega razen nje spljoh.
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #111 : petek, 09.04.2010 : 08:38:39 »

 :DGospa FŽ tole bi bila takorekoč pasma Horjulski-zapuščen in spet najden-drekožerec(še kaj bi se lahko dodalo)...  Grin
Sem prebrala pri vas, da imate enake težave (z jedenjem vsega kar smrdi kot drekec/huje)...Nam ratuje na pusti-skoraj vedno Tongue drugače pa roko v gobec in potem oooo fuuuuujjj kako to smrdi Smiley s pribolškom nam ne ratuje, ker potem pojemo drekec+pribelšek...to pa ne gre  Smiley
Mamici  Kiss, FŽ-ne skrbi to z lajanjem v šoli se dogaja tudi nam-nista sami (geni so se dobro prenesli)  Smiley LP

Logiran
ViljemOsvajalec
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #112 : petek, 09.04.2010 : 13:07:19 »

Ful luštkana sestrica, tale Pupa.  Smiley
So pa ženske v familiji E. T. prave navihanke, sodeč po napisanem. Zgleda, da so se fantje po fotru vrgli  Wink; no, vsaj naš: če je sam doma, ni nobenih problemov, nič zgrizenega, nobenega tuljenja ... Pobiranje raznoraznih smrdljivih vitaminskih dodatkov pa je prekinjeno na "Fuj"!

Uživajte še naprej.

Lp,
Vili
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #113 : ponedeljek, 26.04.2010 : 07:33:30 »

En lep pozdravček bratcu Viliju, ki mu sporočamo, da se nam mora na naslednjem srečanju (beri norenju) nujno pridružit....
in ja tudi Pupa je sončni pes, čeprav se ji noret na vročini ravno ne da preveč Smiley
Kot je napisla že FŽ smo uprizorili eno krajše srečanje family E.T., ki mislim, da je bilo kar uspešno-igranje, norenje in družno opravljanje potreb (od pitja vode, lulanja,...) Roll Eyes, lastniki pa kofetkanje in tortiranje=vabljeni kadarkoli. Wink
Resnično nisem mogla verjet, da sta tamaučka (Pupa & Čili) večja od mamaice, ker E.T. na slikah res zgleda večja. Drugače je pa mami (kot vsak, ki jo spozna ve) carka Grin=potrjena crkljivka,dobrotnica in nadvse pridna kužica (upam, da bo Pupa tudi to z leti pokazala, da ima po mami).
Se pa obračam na vas, ki temo prebirate, da mi pomagate z odgovorom na vpr. Ali kužki vedo, kdo je njihova mama in obratno-se ta vez ohrani?

LP (slikice s srečanja še sledijo) Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #114 : ponedeljek, 26.04.2010 : 08:58:28 »

Za moje lahko rečem, da ja. Ne pozabijo. Spomnejo se pa tudi ljudi, ki so jih z mamo gor spravli. Celo tistega, ki jih je čuval le dober teden ali dva Smiley
Morda se prvi hip ne opazi, se pa jasno vidi iz določenih dejanj, da točno vejo kam spadaš  Wink
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #115 : ponedeljek, 26.04.2010 : 14:20:06 »

kot obljubljeno...slikce Cool





Mami je prinesla (še enkrat hvala, ne bi bilo treba Smiley) zelo "slastne" kokoške/piščance...dokumentacija spodaj





Pičanca je potrebno imeti vedno pod nadzorom Cheesy...

Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #116 : sobota, 12.06.2010 : 17:29:41 »

Z velikim ponosom sporočam, da je naša "Horjulska aqua-gonička" danes diplomerala, s tem pa seveda tudi lastnica, ki se zdaj treplja po prsih, kako učljivega in naučenega psa ima...seveda razmišljamo o nadaljevanju, ker smo zelo željni znanja, samo še čas si moramo zorganizirati (Katarina HVALA)! Cool
Pupa še kar raste in pridobiva na teži (imamo že 25kg) je še vedno zeeeelllo igrva, vsak teden nas preseneti s kakšno novo spretnostjo, kot je naprimer odpiranje boxa ("Zakaj moram biti zaprta ko sem sama če pa se lahko prosto sprehajam po hiši?" Evil), nošenje copat, ko se lastniki vrnejo domov, lajanje na vse/vsakogar, ki se sprehaja po dvoriču v primeru, da je kdo od šefov v bližini...ipd. da o plavanju v teh vročih dneh in prinašanju palic z vode sploh ne govorimo...  Cheesy
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #117 : ponedeljek, 14.06.2010 : 11:48:13 »

Pupa, a je piščanec še cel?  Roll Eyes  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #118 : ponedeljek, 14.06.2010 : 12:53:21 »

Če je kej po mami, je pišče že davno v prafaktorjih Tongue.
Mi smo imeli enega zelo priljubljenega krulečega pujsa, brez katerega se ni premaknila nikamor - no, je šel revež precej hitro v koline Roll Eyes...
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #119 : torek, 15.06.2010 : 12:03:27 »

Hja piščanec je začuda še v enem kosu Grin, to verjetno zato, ker je že tako naluknjan, da ne piska več in ne pritegne dovolj pozornosti! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pupa (E.T.)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines