mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 14:37:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271459 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #495 : sobota, 01.12.2012 : 00:32:47 »

Ajej Sad
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #496 : sobota, 01.12.2012 : 03:44:23 »

Tamala je definitivno upravičena do šolske diete, če prinese zdravniško potrdilo - v vsaki šoli morajo imeti živilskega tehnologa.
Ma ja... v teoriji deluje vse, v praksi pa sem se par let nalašč gužvala v svet staršev in v imenu  ter v pomoč kupu so-staršev, katerih otroci imajo razno razne posebne prehranske "ovire", zahtevala razne sestanke z organizatorji šolske prehrane ter dognala naslednje: tudi če nič slabega ne mislijo in mislijo, da se "trudijo", delajo v kuhinjah velikanske napake. Recimo navadna primorska jota, ki bi bila za večino glutenskih, pšeničnih ipd. alergikov čisto kul jed to ni, ker ... ker pač ne pomislijo, da tudi tiste par gramov moke, s katero je joto "potrebno zgostiti", pač ni kul. Kot za vegetarijance ni kul, da se v tej isti joti kuha prekajeno rebrce. In ni kul, da se v navidez nedolžno "tenstano" repo ali zelje dodajo "en m'lček muokce, glih d ni t'ku pustu in rj'dku". Pa da baje otroci ne jedo polente in mleka oz. jogurta, če zraven ne ponudijo navadnega sladkorja, je tudi ena od cvetk ... Pa da "pozabijo", da je tudi v paniranju za ribo ali meso ali v palačinkah navadna bela moka  glutenom, četudi se potrudijo za taistega otroka priskrbeti brezglutenski kruh ...
To so take malenkosti, ki so lahko za pravega alergike hudo nadležne, ampak jih redko kdo resno jemlje.
Živilski tehnolog? Aja - to obstaja? ... no na naši OŠ je organizatorka šolske prehrane gospa učiteljica gospodinjstva in biologije, z njo sodeluje vodja kuhinje.
Da vam ne povem, kaj vse v imenu "zdrave hrane" pripravljajo otroci pri pouku gospodinjstva ... pa tudi to lahko povem, da sem ravnateljici nekoč bila pripravljena podariti knjigo Emilije Pavlič "Za otroke kuhajmo zdravo" (drago plačano predavanje te gospe so na šoli sicer organizirali za nas, starše), v kateri imamo jedilnikov za vseh 10 mesecev v letu, sezonske, preračunane vse kalorične vrednosti, vsebnost beljakovin, OH ..., totalno kalibrirano na potrebe osnvnošolske mladine, pa me je gledala kot masovca oz. v stilu "a res ne morete dat miru".
Realnost šolske prehrane pri nas je pač v nekaterih krajih in šolah še svetlobna leta od tega, kar nam "dobrohotno omogočajo" direktive pristojnih ministrstev. Morda so kje kul, sicer pa so slabi približki, na žalost. Izobraženost na tem področju je v praksi žal caplja še zelo zelo za samimi napredujčimi alergijami itd. Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #497 : sobota, 01.12.2012 : 09:30:32 »

Bistvena ˝malenkost˝ pri celi problematiki je ta, da bi morala tamala ˝Mačka˝ zdaj na alergološke teste, da bi dobila zdravniško potrdilo uradne medicine.
Moj vudukadabra ni relevanten za te zadeve sram.
Razen v primerih svetlih izjem v obliki pediatrov in ostalih splošnih zdravnikov, ki tako potrdilo napišejo na podlagi potrdila bioresonančnaga terapevta. Tudi že videno in doživeto - kar nekajkrat Kiss Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #498 : sobota, 01.12.2012 : 09:31:11 »

... zgornje se nanaša seveda na uveljavljanje dietne prehrane v šoli Smiley
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #499 : sobota, 01.12.2012 : 11:53:56 »

Lahko poizkusiš tudi brez zdravniškega potrdila, konec koncev kakšno zdravniško potrdilo pa imajo otroci vegani/vegeterjanci?. Naša tamala je imela dietno prehrano - laktozna intoleranca brez zdravniškega potrdila. Sicer bi tega lahko dobila, ker je bila hospitalizirana celo zaradi tega, ampak so se dogvorili kar direktno s kuhinjo kako in kaj. Problem pa je bil, da so potem kuharice preveč zapaničarile in ji niso upale več naredit nič drugega za jest, kot je bil kruh z marelično marmelado in za kosilo enolončnica. Po enem tednu, je tamala povedala, da ona se tega ne gre, da se niti potrudijo ne pogledat kaj ona lahko je in, da ni fer, da mora skoz eno in isto jest. Mami je potem naredila cel seznam dolg mislim, da 3 a4 liste kaj je kje lahko nadomestek. Je šla preko njihovih starih jedilnikov in samo pripisala zraven - navaden jogurt = sojin jogurt. Čokolino = je sojino mleko s čokolinotom.... No potem so se unesli.

Enako smo potem naredili tudi pri meni, ko sem imela po bioresonančni terapiji pozitivno na jajca, mleko, laktozo, gluten in pšenico,... seznam kaj je kje čemu nadomestek in je šlo skozi. Načeloma so kuharice kar poslušne glede tega, no v večjih mestih. V manjših pa je problem v neki globoki zakoreninjenosti, ki jo je opisala mamaF....
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #500 : sobota, 01.12.2012 : 13:14:19 »

Ne vem, če je ravno problem v manjših mestih, prej bi rekla, da je v ljudeh.
Živimo v Ljubljani, obiskuje drugo ali tretjo največjo šolo v mestu, z mednarodnim oddelkom, pa smo imeli hude težave.
So tudi eko šola, zdrava šola, ampak zdrava malica je zanje koruzna bombeta z mortadelo!!!!!

Ko je starejša zbolela za sladkorno, smo zbrali vse, od učiteljev do kuharic in kaj se je zgodilo? Jedla je vsak dan isto, kot je opisala Retrieverka, injekcije insulina pa si je dajala na stranišču!
Pomočnica ji je rekla: ja, kaj pa rabiš tok velik časa, da si daš eno injekcijo!!??
Takrat se je meni odpelo in sem šla direkt k ravnateljici.

S hrano smo imeli težave do zadnjega dne v tisti šoli. Na gimnaziji je precej bolje, pa je šla za več dni tudi v tujino na tiste njihove strokovne ekskurzije in je bilo vse v redu.

Sploh ne bom komplicirala, odjavila bom malico in bo nosila s sabo. Bo precej lažje.

Kocka, ti bom dala "vudukadabra"!
Od desetih ljudi, s katerimi sem govorila o tem, jih je devet reklo, da je to super! Poznajo in vedo za rezultate.
Si znam izbirat krog ljudi  Cool
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #501 : sobota, 01.12.2012 : 14:34:21 »

nadzornik:
http://shrani.si/f/39/b5/4BUG0lVs/dscn0456.jpg[/img]]


mušicaaaaaa

http://shrani.si/f/3e/1K/2XIFNcGt/dscn0395.jpg[/img]]


lačne, lačne, lačne!!!
http://shrani.si/f/44/kt/2Lht3goe/dscn0399.jpg[/img]]
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #502 : sobota, 01.12.2012 : 21:55:50 »

Mislim, toliko enega govora o prehrani, pa ubogi Mucko niti ustati ne more od sestradanosti, uboga Nike si more mušice lovit, pujsi sta pa že čisto prozorni.  Angry Angry Angry
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #503 : sobota, 01.12.2012 : 22:12:38 »

Mačja, na mail nisem pozabila. Odpišem jutri, ko se spočijem.  Kiss
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #504 : nedelja, 02.12.2012 : 02:13:37 »

No Jinx, 3 pujse so. Ena revica ni le prozorna, še skrčila se je. Tongue
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #505 : nedelja, 02.12.2012 : 14:55:30 »

Ojej, še ta udarec!  Cry
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #506 : nedelja, 16.12.2012 : 20:58:51 »

Mucku sta se naredili tretji veki na obeh učkih, dvakrat je kihnil in enkrat se je tekoče po*****.
Histerična mačja mati je letela na faks, kjer je klinični pregled bil bp, pobrit je pod vratom na obeh straneh, ker se je revež tako bal, da so vse žile izginile  Undecided. Ga je dolgo časa vetka čohala, da ji je uspelo vzeti kri. Je rekla, da je zeeelo priden, da kakšen drug bi jo že pojedel tačas.  Evil
Krvni izvid je tudi v redu, torej so po posvetu odločili, da gre najverjetneje za parazite in sva šla domov s canivernom, ki ga morata oba jesti 3 dni.
Prvi dan sta oba pojedla, zamaskirano tableto v pišančku.
Drugi dan..  Huh hm, Muckota sem zagrabila, mu dala tableto v gobček in to je to.
Nike..., ne bom vam kazala roke, v glavnem, njena tableta je še v hladilniku, ker sem jo zdrobila v pašteto in je rekla @@!!**!! in ti in tvoja tableta!
Zdaj ji ne dam za jest, dokler ne bo zeeeloooo lačna in bo dobila spet pašteto (krščeno). V skrajnem primeru bom šla iskat Milbemax in bo tisto pojedla.

Mucko je pa revež, saj vem, da ta tretja veka ni nič groznega, ampak ima tak pogled, da me srce boli.
Moja tamala pravi:"Gleda ko en mutavko!"
Bošček moj  Kiss Kiss Kiss

Aja, Nike zelo dobro ve, da njeno vedenje ni ok, me zasleduje in se me tišči in na vsak način hoče dopovedat, da je ona priiiiidna  Kiss
Čeprav noče tablete. Tudi zdajle se mi je dobesedno zrinila v naročje pod laptop, da ne pozabim, da je ona moja lubica Kiss.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #507 : nedelja, 16.12.2012 : 21:07:23 »

Zakaj pa sumijo na parazite? Huh
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #508 : nedelja, 16.12.2012 : 21:13:03 »

Na parazite sumijo, ker je črevo ok, brez tekočine, želodček neobčutljiv, jetra ok, ledvici ok, vročine nima, kri je v redu.
Vetka pravi, da se tretja veka pojavi pri parazitskih infestacijah.
Nazadnje je dobil Milbemax 20.oktobra. V blatu nisem opazila ničesar.

A je lahko od česa drugega tretja veka?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #509 : nedelja, 16.12.2012 : 21:14:43 »

Pojma nimam, ker ne vem niti, kako zgleda, a ga lahko pofotkaš?
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines