mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 23:37:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213273 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Petja
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #30 : ponedeljek, 31.05.2004 : 14:09:56 »

Pa še nekaj me zanima. Koliko je resnice v tem, da so spomladanski mladički veliko lepši od jesenskih Huh Ali to drži ali je samo nek stereotip?
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #31 : ponedeljek, 31.05.2004 : 14:44:57 »

Tole spletno stran, ki sem ti jo dala jaz (od gospe iz Češke) - tale ima zelo majhne kužke!
Logiran
Petja
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #32 : ponedeljek, 31.05.2004 : 16:17:41 »

NELY hvala, sem si jo že ogledala Grin
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #33 : četrtek, 03.06.2004 : 11:06:24 »

Petja, yorkiji so yorkiji, vse je pod isto pasmo. Razlika pa je pač v velikosti, ker kot je že bilo omenjeno so en čas zelo povdarjaličim manjše yorkije, pod 2 kili. Danes pa je povdarek na zdravju in maš povprečnega normalnega yorkija tam okoli 2,5 kg do 3,5 kg. Moja je zdaj stara skorajda 5 mescev in ima slabo kilo, kar pomeni da bo ful mala, se pravi da je res mini. Njena mam je imela 1,7 kg, ata pa 2. Tako da se da tudi pri nas dobiti mini yorkije. Če res hočeš imeti mini kužka mora imeti rodovnik, ker nerodovniške prodajajo sveha i svašta, tudi tja nad4 kg. Vsekakor moraš videti starše, da lahko približno sklepaš na velikost.  Če bi se jaz zdaj odločala, bi verjetno vzela normalnega yorkija in ne mini, ker vseeno so to mali kužki, kila gor ali dol. Žal mi ni, samo recimo parit jo ne bom dala, ker bi bilo preveč rizkantno, na razstavah pa tudi ni konkurenčna, enostavno zato ker bo premala.  Kot hišni kužek pa se odlično obnese. Aja vsekakor pa je fajn če razmišljaš o nakupu, da vidiš tudi karakter staršev. Morajo biti pogumni, ampak prijazni, glih prav temperamentni. Glede na to kak majhna je moja ima toliko več poguma:)
Če pa rabiš kakšne koli info o vzrediteljih yorkijev pri nas in v tujini pa lahko kontatktiraš g. Plestenjaka, ki je tudi meni pomagal najti mojo mini Taro Smiley
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #34 : četrtek, 03.06.2004 : 21:25:49 »

Hojla Petja,

Ja glede yorkijev se popolnoma strinjam s tem, kar je napisala Botticelli Wink

Gospod Plestenjak pa ima yorkije že skoraj 30 let in je bil prvi, ki je v Slovenijo pripeljal yorkije iz Anglije. Vzredil je že veliko yorkijev in ima ogromno izkušenj in znanja. Tudi meni je pred 20 leti pomagal do mojega yorkija in tudi potem, ko smo ga že imeli, nam je bil z nasveti vedno pripravljen priskočiti na pomoč.
Tudi jaz ti toplo priporočam, da se obrneš nanj, ker pozna praktično vse linije yorkijev v Sloveniji za daleč nazaj Wink

Veliko sreče pri iskanju mini yorkija ti želim!

Lp,
Nati
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #35 : petek, 04.06.2004 : 08:37:14 »

tole je mišljeno za vse pasme, ne samo za Yorkije. Pretiravanje v smeri standarda, oz "standardne iznakaženosti"posamezne pasme je vedno škodljivo za zravje in vedenje psov. Torej je tudi pri mini pasmah izredno škodljivo to lastnost potencirati preko vsake meje. Iskanje psa pod določeno težo je čisti snobizem, nesramni egoizem in preserancija. Kdor se ne more sprijazniti s tem , da so psi izšli iz naravne vrste kanidov , in imajo vprogramirane neke skrajne meje pačenja svoje zunanjosti, ter želi imeti psa v kozarcu za konjak, naj si raje kupi hrčka. Njihova teža ti bo verjetno dovolj majha, ali ne ?
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #36 : petek, 04.06.2004 : 20:54:40 »

Lep pozdrav!
Jaz pa mislim ,da ni nič narobe z tem da ima nekdo željo po manjšem predstavniku neke pasme saj standard tud ima razteglivo višino od do in če si kupiš psa najnižjega po višini zakaj ne to ni snobizem in preseravanje ampak želja po majhnem kužku ,nekateri pa si želijo čim večje in tud to je o.k navsezadnje mislim ,da je bolj važno od velikosti  od koga psa kupimo saj dober vzreditelj ve kako in kaj in zna svetovati.LP Grin
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #37 : petek, 04.06.2004 : 23:17:06 »

Se strinjam, ker tudi z mini kužki ni nič narobe, zavedati se pa je treba njihovih omejitev, kot npr. pri mini yorkijih, da recimo niso vsi primerni za kotenje mladičev, ker so enostavno premali in bi bilo to prenevarno.
Meni se zdi dosti bolj nečloveško to, da imaš na kupe ljudi, ki prodajajo nerodovniške ˝čistokrvne˝ pasemske kužke in postavljajo neverjetno visoke cene, pol pa dobiš nekaj kar sploh podobno ni tisti pasmi. OK seveda so izjeme.
Eni si pač želimo imeti ogromne ali male kužke in če je možno dobiti takega kužka, zakaj pa ne. Seveda pa ima vse svoje meje.
Logiran
beardika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #38 : nedelja, 06.06.2004 : 13:41:06 »

Cau,
no jaz sem imela yorkija 13 let. Od Plestenjaka. Bil je vseskozi zdrav ( razen na koncu, ko je imel raka). V bistvu je bil pravi teriercek, mel je 3kg ( kar je nam zelo ustrezalo, mi je to bolje kot 1.5kilski). Bil je pravi terier: malce zleht do ostalih, ljubil je druzino, veliko je lajal...ma bil je srcek. Se danes ga pogresam ( pa imam psa, k ma 10krat toliko kg Smiley ). Mislim, da je pomembno, da pridejo od dobrih vzrediteljev, priznanih, ki vedo kaj delajo. NUJNO mora imeti rodovnik!
Pred 15 leti smo pri nas kupili yorkija, uvozenega iz Ceske. Naj bi bil sicer rodovniski ( rodovnik smo dobili nekaj tednov po prevzetju kuzka). Ze od zacetka je bil blazno ubogljiv ( medtem ko je drugi navihancek svojo prisrcno zlahtnobo kazal ze od zacetka), prijazen in tako dalje. Ze po nekaj mesecih se je zacela mora. Pes je bil skos bolan. Ko smo se vrnili od veterinarja, smo opazili spet naslednje znake druge bolezni. Imel je veliko operacij, na koncu se samo spomnim, da je vlekel zadnje noge za sabo. GROZNO! Jaz sem bila sicer se mala deklica, ampak je bil ogromen sok.
To je pa tko, ce je clovek novinec v tem in se ni dobro pozanimal. Ceprav so nas kar fajn prelisicili.

Z prvim yorkijem smo imeli veliko problemov, drugi je bil pa zdrav in super teriercek, sicer za enako ceno, ampak vsaj vedeli smo, pri kom kupujemo.

LP
Logiran
Smokica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #39 : ponedeljek, 28.06.2004 : 00:14:14 »

Oi!

Doma se prvič odločamo, da bi imeli psa. Navdušeni smo nad YORKIJI, vendar nas še veliko stvari zanima. Zanima nas kako se YORKIJI razumejo z otroci, kako z drugimi živalmi (imamo mačka), ter kako se obnašajo do tujcev., ali veliko lajajo (živimo v bloku), nega, prehrana... Prosim pa tudi, za naslov g. Plestenjaka. Ter še ena stvar je, ki me zanima. OD kod do kod se gibljejo cene YORKIJEV?

LP Anja
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #40 : ponedeljek, 28.06.2004 : 14:12:48 »

Oi!

Doma se prvič odločamo, da bi imeli psa. Navdušeni smo nad YORKIJI, vendar nas še veliko stvari zanima. Zanima nas kako se YORKIJI razumejo z otroci, kako z drugimi živalmi (imamo mačka), ter kako se obnašajo do tujcev., ali veliko lajajo (živimo v bloku), nega, prehrana... Prosim pa tudi, za naslov g. Plestenjaka. Ter še ena stvar je, ki me zanima. OD kod do kod se gibljejo cene YORKIJEV?

LP Anja

Preberite si_ http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=74



Tukaj je še ena stran o yorkijih: http://freeweb.siol.net/ponirek/index

malo slikic...  Cheesy






Lp, jessy&pesjana  Wink
Logiran
Smokica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #41 : ponedeljek, 28.06.2004 : 15:07:37 »

Oi! Hvala za odgovor. Mi lahko prosim še kdo pove naslov g. Plestenjaka in od kod do kod se gibljejo cene yorkijev.

LP Anja Smiley
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #42 : petek, 02.07.2004 : 15:31:11 »

Smokica:Predlagam ti,da napises NATI zasebno sporocilo,da ti posreduje naslov gospoda **Smiley

Drugace je pa tukaj se nekaj linkov,ce bodo kaj v pomoc Wink

**

lp,pia



Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #43 : sreda, 14.07.2004 : 22:22:26 »

No, tisti ki iščete Yorkije...

*

Yorkshire terier

*

Cena: **


LP
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #44 : torek, 27.07.2004 : 20:16:08 »

Cena 100.000 sit za yorkijam iz šampionskega legla je malo. Jaz sem za mojo yorkico dala 700 evrov pred štirimi mesci, drugače so cene med 700-800 evri. Lastnik njenega očeta je g. **, ima rodovnik, je pa mini yorki.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines