mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 04:45:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 634766 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2790 : četrtek, 18.02.2010 : 14:31:42 »

Na žalost sem ta posnetek videla. In zdaj me preganja  Shocked Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2791 : četrtek, 18.02.2010 : 14:36:23 »

LuncaKiančka, nic ne skrbi glede standardov, ker recimo od prve fci grupe, kjer so ovcarski in pastirski psi, pridejo pod 40 cm samo setlandski ovcar in oba corgija, ostale bos lahko videvala samo ob boku tistih, ki bodo spica slovenske vzrediteljske, tekmovalne ali razstavljavske scene. Za "navadne" drugih pasem iz 1. fci najbrz sploh ne bo vec, torej ne bos imela kaj veliko izbirat.

Glede mesancev pa mozgam o njihovih brihtnih resitvah kilaze in visine, pa so videti tako brihtne, da si nikakor ne pridem gor, kako bodo tole izvedli. Pa imamo kar 80% psov, ki so mesanci. Hm ... Morda pa ob tem, ko imajo pri kreiranju teh bedarij za svetovalce KZS, tudi VURS ne priznava vec mesancev za pse? Razen tam, ko je treba cepit in kaksne druge takse kasirat?
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2792 : četrtek, 18.02.2010 : 14:36:26 »

Saj tisti potni list naredit ni neka muka...

Kakšen potni list to? Je VČŠ včeraj strokovno razložila, da je plava knjižica neke vrste zdravstveni kartonček. O kakšnem potnem listu ti to?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2793 : četrtek, 18.02.2010 : 14:39:43 »

Ko bi vsaj uvedli obvezno kastracijo in sterilizacijo nerodovniških psov in mačk!! A to pa nee...Presneti lopovi!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2794 : četrtek, 18.02.2010 : 14:40:36 »

Ja, sessa, seveda ne, ker je to poseganje v pravico posameznika Grin
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2795 : četrtek, 18.02.2010 : 14:44:08 »

Upam da misliš posameznika-žival Cheesy
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2796 : četrtek, 18.02.2010 : 14:48:08 »

Kakšen potni list to? Je VČŠ včeraj strokovno razložila, da je plava knjižica neke vrste zdravstveni kartonček. O kakšnem potnem listu ti to?

Ja ja, pravi karton ne kartonček Smiley nisem še videla da bi noter vpisovali kaj drugaga razen cepljenj in mogoče razglistenja Roll Eyes Ampak hej, VČŠ že ve ane? Ona je itak totalno kompetentna in neskorumpirana predstavnica VURSA...
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #2797 : četrtek, 18.02.2010 : 14:48:54 »



BTW, vse 'zore roter in saši baričeviči' naše ljube Slovenije bojo pa lahko še naprej počeli, kar se jim zljubi, saj bojo lepo pridobili oznaki vzreditelj in razstavljavec.

Ne smemo pozabiti tukaj na hrte iz KG, ker očitno si bo lahko tip, ki ima ali je imel tista dva uboga hrta vKranjski Gori, pred leti jih je imel celo več, po novem zakonu torej lahko spet umislil ene 10 hrtov v tistem ograjenem pesjaku v hosti, ker zoper njega VURS itak ne bo ukrepal, ker dosega ZAKONSKI MINIMUM.
VURS namreč žal tudi po novem zakonu ne bo mogel upoštevati bivalnih pogojev posamezne PASME psov, saj to ni zapisano v Pravilniku ali Zakonu?

On bo pač kao nek vzreditelj, ki lahko ima torej večje število psov v nenormalnih razmerah, kar vsak normalen človek (beri NAVADEN lastnik psa), pa tudi nekateri iz stroke  ve, da za njih ni poskrbljeno tako kot se za to pasmo mora poskrbeti,
Ampak ZAKON je pač ZAKON in on bo zadovoljil tako zakonski minimum po bivalnih pogojih, kot tudi po št. psov, ki bi jih teoretično lahko imel v lasti.
Za NAVADNE lastnike psov bo zakon pač strožji kot za vzreditelje in tukaj pač nič ne moremo. VURS pa ne zanima, če tam 10 psov dobesedno crkuje na obroke ....in se nekdo izživlja nad njimi, ker oni po ZAKONU itak nič ne morejo narediti.

Seveda tukaj se gre tudi za te, po novem zakonu tako imenovane NEVARNE PASME psov.

Torej se lahko primer Baričevič ali pa greyhoundi iz Kranjske Gore ponovijo, če jaz tole vse skupaj prav razumem?
Kakšen smisel ima potem nov zakon, če bo zopet veljal samo za NAVADNE lastnike psov, ki že itak imamo zadeve urejene, tam kjer so se ali pa se dogajajo največje nepravilnosti, pa itak nobeden ne bo ukrepal ...kljub novemu zakonu?

Adijo pamet …
 Shocked
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2798 : četrtek, 18.02.2010 : 14:50:24 »

Jana, se samo meni zdi, da prihaja do prekrivanja dveh tem in da bi včerajšnja oddaja in odzivi nanjo bolj spadali v temo o navadnih lastnikih?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2799 : četrtek, 18.02.2010 : 14:52:13 »

In kočno bo vprašanje 'Koliko natančno bo zrasel tale kuži?' na straneh Zavetišča Horjul postalo popolnoma legitimno.
Polona pa bo v odgovor lahko samo dopisala - 'Vaša teža, prosim?'

Glede kil - jaz moje psičke za mišji rep ne bi mogla prevzet, bi si morala izprosit, da se jo da za par dni na stradanje.
No, zdej ko čakam otroka, bi jo lahko. Ampak zdaj jo zaradi več kil seveda tudi lažje obvladam. Se res pozna. Bistveno. Roll Eyes
Banda zmešana skorumpirana...
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #2800 : četrtek, 18.02.2010 : 14:54:24 »

Evo, jaz sem že sestavila scenarij  Smiley
Grem s psom na sprehod, ustavi me uradna oseba, ki se predstavi za inšpektorja tega in tega. Pod pazduho nosi tehtnico. "Ja gospa, stopite no malo gor, bomo preverili, če je vse v skladu z zakoni. No zdaj pa še psa dvignite v naročje, bova odštela razliko."
"25 kilogramov ste težji od psa, tole pa ne bo v redu. Prosim vas za osebni dokument, bomo preverili." Stopi stran in telefonira. "Gospa tapata, ko ste nazadnje bili na kontroli, ste imeli 30 kilogramov več kot pes. Kaj se je zgodilo?" Jaz: "Ja veste, kako je, recesija pa to, mož zgubil službo, otroci se šolajo, smo začeli malo bolj skromno živet." On: "Ne, ne gospa, tole ne bo v redu. Za 5 kg se boste morali zrediti ali pa pes za 5 kg shujšati. Kakor hočete. En mesec imate časa. Potem se boste oglasili na kontrolo, kjer bomo postopek tehtanja ponovili. V primeru, da ne boste izpolnjevali pogojev, se vam psa odvzame. Do takrat pa boste morali nositi te uteži, X eurov stane kilska, krat pet je to Y eurov." Jaz: "Gospod, jaz ne bi zdaj tega kupovala, imam doma potapljaške uteži, bom uporabljala kar tiste." On: "Ni govora, tako ne morete nadaljevati poti, je prenevarno, ne upirajte se, sicer bom poklical policijo."

Kar brišite me, menda se človeku lahko upravičeno skisa od vseh neumnosti  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2801 : četrtek, 18.02.2010 : 14:55:29 »

saba, se strinjam, vendar morda ni slabo, da tudi nakljucni obiskovalci te teme, ki jih je nedvomno mnogo vec, kot pa jih obisce "pravo" temo, vidijo absurdnost tistega, kar so lahko vceraj poslusali na TV. Upam, da s tem tudi vidijo, kaksno vlogo pri kreiranju ima kaksen posameznik, ki se zadnje case tako mnozicno pojavljajo v medijih. Naj ob tem ne prezrejo dejstva, da je za nekaterimi posamezniki se cela vojska vojscakov, ki pomagajo sestavljati te nesmisle.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2802 : četrtek, 18.02.2010 : 15:00:44 »

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Polet

Citat
Ponazori ga na primeru Nemčije, kjer so v večini zveznih dežel uvedli posebne pogoje za lastnike tako imenovanih nevarnih pasem. »Leta 2000 je bil človek, ki je bil preprodajalec mamil in zvodnik, imel je tudi ameriškega staffordshirskega terierja in pitbula. Ker sta že večkrat napadla, bi morala na javnem kraju biti na povodcu in z nagobčnikom. A ker država ni bila sposobna pravočasno ukrepati in mu psov odvzeti, sta v parku napadla in raztrgala otroka. Sledila je hitra zakonska prepoved ameriških staffordshirskih terierjev, pitbulov in nekaterih drugih pasem, čeprav kopica primerkov istih pasem živi duši ni skrivila niti lasu.« To je sprožilo velike družinske tragedije, nadaljuje Stariha Pipanova. »V Hamburgu so v veliki hali lastnikom odvzemali te pse. Če so jih hoteli dobiti nazaj, so morali opraviti psihološke teste. V eni od občin so močno povišali takse za njihovo lastništvo; iz neke nemške revije se spomnim lastnika ene od pasem s seznama, ki ni imel dovolj denarja, povrhu pa je imel raka, zato so ljudje zbirali denar, da je lahko plačal takso.«
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2803 : četrtek, 18.02.2010 : 15:02:28 »

Vsakič, ko kje zagledam sliko VČŠ, mi v glavi zadoni Smetkin glas, ki reče "Krrristusove gate"

Glede teh kil in psov, jaz nekako tukaj vidim tržno nišo - bombolice boste kupovali, kile bodo šle gor, izkupiček bodo pa v Horjulu pojedli previsoki in zategadelj lastnikom odvzeti psi Wink

Jana, briši, kisa se mi že od dela in utrujenosti in vsebine te teme nasploh.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2804 : četrtek, 18.02.2010 : 15:03:12 »

Pa se vrnimo v svet tragedije bulmastifov v upanju, da bo spodnje obrodilo kaksne sadove:

Zahtevamo, da stroka po 20 dneh zaključi vse analize in preiskave in javnosti predstavi vse rezulate. Računamo, da bo do tega prišlo že danes.
http://24ur.com/novice/slovenija/ocitno-nekoga-mocno-motimo.html
Logiran

Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines