mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 08:59:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 101327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #390 : sreda, 06.06.2007 : 12:54:52 »

Hej, ves da sem hotla vprasat, ce kdo pride. Jaz pridem sigurno v soboto, ne morem, da ne bi sla, sploh ker bo toliko pik na kupu. Malo me tudi petek mika, pa se se nisem cisto odlocila.
Pa ti? Se Very razstavlje ali gres gledat? Menda se vidimo, a ne, pa kaksen cvek pade...   Wink
Ostali? Gre se kdo?

Drugace pa me z Bianco krepko zabusavama te dni, meni se nic ne da, potem pa taksno pocutje se na mojga pesjana prenesem in posledica je cisto lenarjenje.  Roll Eyes  Moram rect, da hitro noter pades, ni potrebno vlozit prevelikega napora v taksno pocetje. Cool
Zdaj pa upam, da bo hitro spet sonce nazaj, ker tole predolgo traja, pa me skrbi, da bi znala odvisna ratat, pol bodo pa same tezave.


http://jasminebianca.moj-album.com/slike/267872/0MOcvzuneQsD5yJh.jpg
Se spomini na soncne dni
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #391 : petek, 08.06.2007 : 00:04:40 »

jasminebianca ja bom sla v soboto in nedeljo gledat ja Cheesy .. super da se spet malo vidimo Smiley
very pa je ze v zagrebu, sem jo danes odpeljala, da se privadi klime Wink Grin Grin
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #392 : torek, 12.06.2007 : 14:27:07 »

No, v soboto sem prezivela res krasen dan, obkrozena s toliko dalmatinci, da ne ves kam gledati. Jaz sem bila cisto navdusena. Bi kmalu spet ponovila!
Imam sicer nekaj slik, ki so na zalost zelo slabe. Ne najboljsi fotoaparat in obupna svetloba naredijo katastrofo. Pa vseeno malo za vzdusje, ce vas seveda zanima...

http://www.moj-album.com/slike/267872/ZytSw9T1CtyXZovf.jpg
Bell - A - Mir`s Elegant Envoy  &   Kamilkan Vainamoinen
Levi pes je tisti dan blestel in dobil CAC, CACIB, BOB in BOG, v nedeljo pa je bil izbran kot najlepsi pes hrvaskih avtohtonih pasem, desni pa CAC in resCACIB.


http://www.moj-album.com/slike/267872/0ncjWhui08tHP3Fl.jpg
Alphadirato Exact Copy
Psica na desni, ki je v soboto dobila CAC in CACIB, za levo pa zal ne vem kako ji je ime.


http://www.moj-album.com/slike/267872/Lji06N_fb7G7q9Kv.jpg
Panthera Unica Very Lovely
Krasna psica, ki je bila v razredu sampionov izbrana v ozji izbor sestih.

 
Na koncu pa se mladi evropski prvak in junior best in show
http://www.moj-album.com/slike/267872/dUX1AOC7NHaKuzsp.jpg 
 http://www.moj-album.com/slike/267872/OvL3xSmVpbTJSxg2.v.jpg
Panthera Unica Zeus

Čestitke!!!!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #393 : torek, 12.06.2007 : 21:10:04 »

jasminebianca hvala za druzbo Wink ..se priporocam se za drugic Cheesy

ja skoda za v soboto, se pa lahko za nedeljo na specialki pohvalimo da smo prejeli CAC v močni konkurenci v šampion klasi (bila je najmlajša prijavljena v tej klasi) in ta dan tudi premagali aktualno evropsko prvakinjo Cheesy
evo slikica: (zal slabe kvalitete sram)


pa se ena slikica na poti domov, ko smo rabili iz zagreba do maribora rekordne 4 ure Shocked Roll Eyes


tu pa se dokaz kako razstave zmučijo, ta slika je bila narejena danes, Veryka pa se vedno zeha Grin Tongue


drugače pa še enkrat čestitke zeusu, ker je postal evropski mladinski prvak, dobil junior bis in potem v nedeljo postal še mladi klubski prvak Cheesy  Cool
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #394 : sreda, 13.06.2007 : 20:46:28 »

Čestitke vsem pikotom Cheesy En lepši od drugega, prav vsak pa edinstven in posebni  Kiss

Midva z Majem sva trenutno v hudi gužvi pa še izpit imava kmalu, tako da pridno trenirava kadar se le da. Sem zelo ponosna na naju, da nam je delo takšno veselje, celo aport mi že prinaša in nosi čez skakalnico Cheesy kar ga na začetku niti najmanj ni zanimalo  Roll Eyes Ampak to se zdaj tako in tako še ne bo ocenjevalo, je že disciplina za IPO midva greva pa komaj na C  Wink Se pišemo še kaj pred izpitom, da nama boste ja pesti držali Grin samo upam da bo glede na zgodnjo uro vseeno pri volji (Maj drugače rad spi do poldne  Roll Eyes ) in da ne bo preveč treme  sram

Uživajte vsi Smiley
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #395 : četrtek, 21.06.2007 : 21:03:47 »

skogkatt smo držali pesti oz. jih bomo še držali, če je izpit še pred vama Wink ..sporoči kako je bilo Cool ..

drugače pa je pri nas novega,da je Johny fasal erlihijo ap borelijo, tako da je sedaj an antibiotikih Undecided Cry ..po parih dneh jemanja, je že bolj živahen in tudi zgleda da se boljše počuti, upam edino, da bo te tablete še do konca jemanja tako dobro prenašal Undecided
pa ta vročina nas ubija, se nobenemu nič ne da, najmanj pa meni Roll Eyes  Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #396 : petek, 22.06.2007 : 08:12:03 »

Ooo, same lepe novice!
Bravo Veryka, ena lepotička je tale kužica! Cool
Skogkatt, a vedve pa med reševalci? Bravo!!!! Tudi Luna je bila enkrat med njimi. Pa sva potem odnehali, ko je imela navidezne brejosti (trajale so 2-3 mesece) in se takrat ni dalo z njo nič delat. Seveda, pred tem pa še gonitev. Tako, da sva vse skupaj pustili. Ampak, mi je po svoje žal, ker je pa potem pri kakšnem 6 letu starosti začela pa ful delat, pa ubogat.... Držimo pesti! Za IPO verjetno ne bosta imela težav. Luna je to delala brez težav. Težave sva imeli pri ruševinah - preveč strahu (druga stvar, zakaj sva nehali).
Se pa res vidi, da so dalmatinci po karakterju v nekih točkah povsem enaki. Luna bi lahko spala celo dopoldne.... Ni blema. Da že mene zaskrbi, da nisva šli še nič ven.....  Tongue
Upam, da bo Johny dobro in hitro ozdravil. Enga čohca zanjga.  Kiss
Tudi medve sva zdajle dali kar eno preizkušnjo čez. Pred dvema tednoma so ji odstranili tumor na ščitnici (ki k sreči ni bil maligen). Tako zdaj okrevava in seveda, pridno papamo tabletke s ščitničnimi hormoni. Totalno je oživela Cheesy Cheesy.... jst sem pa mislila, da je to od let in starosti.  Roll Eyes
Zdaj komaj čakam, da bo zares čisto vredu, da greva spet po hribih in tečt.
Vsem skupaj en vroč poletni pozdrav!

Ps. A vaši pikoti tudi vztrajajo na soncu dlje kot vi? Mene je enkrat prav zaskrbelo, da sem jo nesla v morje (prava groza, tale voda! Tongue Wink) potem pa sem videla, da ona takooo zeloooo uživa na soncu. Jst grem prej v senco kot ona. Zgleda kot martinček. 5 min sence, pol ure sonca.... Cool

lp polonak
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #397 : sobota, 23.06.2007 : 12:19:41 »

Evo Smiley Opravljen C izpit Cheesy Vreme je sicer bilo grozno danes, prav za nikamor tako je lilo in temu primerno slabše smo delali Roll Eyes Ampak kaj češ, saj nismo iz cukra  Wink

Zdaj pa spat, da nadoknadimo manjkajoči spanec od jutra, vsaj za to je pa dež odličen  Grin
Zvečer pa malce praznovat, Maj je pa že dobil svojo nagrado, je popapcal en šnicel iz grilaže  Cool

luna7- zaenkrat še nisva med reševalci Wink

Lep vikend vsem! Kiss
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #398 : sobota, 23.06.2007 : 12:21:00 »

Aja in maksimalno hitro okrevanje želim lepi Luni, da bo kmalu spet ta prava. Kako hudo ti je moralo biti. Enega velikega  Kiss za Luno!
Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #399 : sobota, 23.06.2007 : 15:19:49 »

Skogkatt in MajMulc čestitke!!!  Cheesy 

Johnyu in Luni pa tudi hitro okrevanje. Da bosta kmalu spet veselo divjala naokoli!  Wink


Lep dan ostalim
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #400 : ponedeljek, 02.07.2007 : 09:23:09 »

Evo Smiley Opravljen C izpit Cheesy Vreme je sicer bilo grozno danes, prav za nikamor tako je lilo in temu primerno slabše smo delali Roll Eyes Ampak kaj češ, saj nismo iz cukra  Wink

Zdaj pa spat, da nadoknadimo manjkajoči spanec od jutra, vsaj za to je pa dež odličen  Grin
Zvečer pa malce praznovat, Maj je pa že dobil svojo nagrado, je popapcal en šnicel iz grilaže  Cool

luna7- zaenkrat še nisva med reševalci Wink

Lep vikend vsem! Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #401 : ponedeljek, 02.07.2007 : 09:34:23 »

Evo Smiley Opravljen C izpit Cheesy Vreme je sicer bilo grozno danes, prav za nikamor tako je lilo in temu primerno slabše smo delali Roll Eyes Ampak kaj češ, saj nismo iz cukra  Wink

Zdaj pa spat, da nadoknadimo manjkajoči spanec od jutra, vsaj za to je pa dež odličen  Grin
Zvečer pa malce praznovat, Maj je pa že dobil svojo nagrado, je popapcal en šnicel iz grilaže  Cool

luna7- zaenkrat še nisva med reševalci Wink

Lep vikend vsem! Kiss

Bravo "maturantje"!  Kako pa je Maj delal v dežju? Pri nas smo imeli kar težave.... Luna se nikakor ni hotela uležt na morko travo Tongue, tudi sedela je tako, da je imela rit kakšen milimeter nad mokro, mrzlo in sploh bljak (zanjo) travo.... Roll Eyes Roll Eyes Nekoliko za vsem tem pa se je znala mirno povaljat v kakšno super dišečo....svinjarijo Wink!
Haha, očitno sem čisto ven iz teh pasjih šolskih zadev. Pri reševalcih smo imeli pod kratico IPO skrito Iskanje pogrešanih oseb. In to je bilo za luno super. Niso zastonj pasji krvosledci!

Pri nas smo okrevali 100%! Včeraj smo bili v hribih na dveh dvatisočakih (no, sej sta bila zelo skupaj - Palec in Zelenjak v Kravankah) in Luna je bila prava šefica! Danes sicer spi kot ubita, ampak včeraj pa je bila res super, nič utrujena, norela kot pri 5 letih starosti in prav nič strahu pri določenih plezalskih odsekih.... Res je bila faca! Te tablete in bioenergetik pa odstranitev tumorja je naredilo čudeže! Ja, globoko priporočam g. Simončiča!

Drugače pa smo radi na soncu - se izležavamo, fino je, če nas še kdo počoha, pa da kakšen polsadek in predvsem...."naj utiša mačke, da ne bodo norele čez mene!" Cheesy Roll Eyes Morje je letos odpadlo, smo pridni v Ljubljani in hodimo po hribih, pa se namakanmo v kakšni reki (za Luno le do seskov seveda!)

Vsem skupaj ene super počitnice in predvsem ogromno užitkov! Cheesy Cheesy

Polonak & Luna
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #402 : sreda, 04.07.2007 : 12:44:47 »

Kako pa je Maj delal v dežju? Pri nas smo imeli kar težave.... Luna se nikakor ni hotela uležt na morko travo Tongue, tudi sedela je tako, da je imela rit kakšen milimeter nad mokro, mrzlo in sploh bljak (zanjo) travo.... Roll Eyes Roll Eyes

Hi hi, ja poznam tole Grin Zato sem pa napisala

Vreme je sicer bilo grozno danes, prav za nikamor tako je lilo in temu primerno slabše smo delali Roll Eyes

Dejansko se mu ni glih dalo sedeti ali ležati na mokri travi, pač se ni želel zmočiti  Roll Eyes Ampak po nasvetu inštruktorja sem ga pred izpitom peljala v visoko travo, da je bil hitro cel moker, potem se pa ni več imel kaj napravljati in je sedi ter prostor v gibanju odlično izvedel. Edin na sledi se je napravljal pri nakazovanju, ker je vedel, da mu 10m za njim nič ne morem  Tongue Za takega občutljivca sem bila vsekakor več kot zadovoljna z delom Wink

Sma se pa zdal lotila Rally Obedience, poletni tečaj, in je bilo prvo uro prav zabavno. Mislim da mu bo ta disciplina zelo všeč  Cheesy

Lepo poletje želim vam vsem  Smiley
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #403 : sreda, 04.07.2007 : 12:54:46 »

Sma se pa zdal lotila Rally Obedience, poletni tečaj, in je bilo prvo uro prav zabavno. Mislim da mu bo ta disciplina zelo všeč  Cheesy

Živ, povej, kako tole izgleda?
Po mojem bi tole bilo ful za Luno v vseh njenih letih. Zdaj je že počasi tole mimo, smo začeli užitav malo počasnejši ritem življenja. Ravno danes sva šli tečt, pa se ji prav ni dalo. Je ena taka smešna pojava tale moja kuža. Tečem, ugotovim, da je ni takoj za mano, nato jo počakam, da ona pridrobi v SVOJEM tempu do mene. Pa se prav nič ne ustavi pri meni, ampak z istim tempom ona dalje mimo mene. V tem stilu, češ:"... ti kr, jst grem s SVOJIM tempom.....!"  Roll Eyes  In tako nekajkrat v eni uri. Če pa ima s sabo družbo nadebudneža Benija, jo pa neverjetno pomladi.
V vsakem primeru je moj velik cuker.  Kiss
Tale fora z visoko mokro travo je pa fenomenalna!!!!!! Cool Cool Si bom zapomnila!

A prideta pol tudi na poletno divjanje?

En deževen moker pozdrav vsem!

Polonak in Luna
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #404 : petek, 06.07.2007 : 11:44:42 »

Kako lepo je prebrati takšne opise naših pikic Cheesy Izgleda, da so si resnično podobni v dušo Wink Tudi midva veselo tečeva, ampak samo na povodcu  sram Sem bolj ziheraške narave  Roll Eyes Sva si nabavila tisti razstegljivi Jogger povodec in se dobro obnese. Edino prvih 5 minut je kriza, če je spočit in poln energije Grin takrat ni šans da bi šel lepo poleg  Roll Eyes Drugače se mu vidi, da mu dobro dene, saj je po teku noro dobre volje in ravno takrat nenormalno dojemljiv za učenje, recimo novih trikcov ali pa samo utrditev vaj polušnosti, ker je pozoren 100 na uro. Drugače ga ponavadi razganja z vso svojo odvečno energijo.

Ja, ta Rally Obedience ga pa res veseli in se zelo hitro uči, seveda  Roll Eyes saj je salamca v igri  Grin RO je pa v bistvu način izvajanje vaj poslušnosti na določen čas po določenem vrstnem redu, parkurju: Poleg - sedi - prostor - stoj - levo - desno - ... ... ... v najrazličnejših oblikah, z ovirami ali brez.

En kratek opis:
"Za sam tečaj iz RO pa je zelo zaželjeno, če je pes obiskoval osnovni tečaj, kjer se je naučil (naj bi se  ) sodelovanja z vodnikom in osnovnih povelj iz poslušnosti. RO je pač disciplina, kjer se v končni obliki zahteva od psa kar precejšnja poslušnost in zaradi tega mora biti kuža vodljiv in pozoren na vodnika. Še nekaj o osnovnem tečaju;
predvidoma se v osnovnem tečaju pes in vodnik naučita izvesti 30 vaj, ki se zahtevajo po pravilniku za RO-1. Vaje so razgibane, vključujejo tudi preskoke čez ovirce, tunel, gugalnico - torej tudi nekaj elementov iz agilityja. Skratka, stvar je dinamična!"

Pobrskaj malo po netu, mislim da boš našla vse informacije o tem  Wink Jaz sem se tudi komaj lotila vsega tega  Cheesy
Logiran

Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines