mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 06:12:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nejka  (Prebrano 172812 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #270 : ponedeljek, 10.01.2011 : 22:24:13 »

Čez kakšnih deset let bo malo lažje...  Kiss
Logiran

Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #271 : ponedeljek, 10.01.2011 : 22:40:50 »

sonce rumeno, se opravičujem, ker Nejki smetim temo, vendar me to vprašanje "muči" že odkar sem prebrala, da je bil Živko "veterinarski" beagel. Ali so vsi spodaj našteti beagli bili tvoji, ali je kakšen izmed njih morda živel v Dravljah, če morda veš?
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #272 : ponedeljek, 10.01.2011 : 22:55:25 »

Nejkica moja Kiss gotovo ne bo zamerila smetenja. Wink

Moj je bil samo Zivko. Vsi ti beagli so bili najprej Krkini, nato pa so jih za poskuse uporabljali se na Veterinarski fakulteti (min. 10 let). Vmes so bili v 'oskrbi' se nekje drugje (ne vem tocno, kako se imenuje tisti kraj). Oktobra 2006 so jih zaceli oddajati (najprej je sel na boljse Zivec, nato pa pocasi za njim se vsi ostali). Ce te zanima se kaj vec, mi poslji mail na nenikas@gmail.com (ti bom odgovorila jutri, ker zdajle nimam vec dostopa do interneta preko racunalnika). LP
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #273 : ponedeljek, 10.01.2011 : 23:09:10 »

Aha, hvala za odgovor Smiley Zanimalo me je zgolj iz tega, ker je bil tisti beagel moje prvo kruto srečanje z realnostjo, da pri nas tudi testirajo na živalih, ker sem pred tem živela v fantaziji, da tega pa pri nas ni, pa je zanimalo, če ga morda poznaš sram
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #274 : ponedeljek, 10.01.2011 : 23:51:16 »

Sem mislila, da sprasujes za tisto 'vmesno' oskrbo, ko so bili se vsi skupaj. Za vse ne vem tocno, kje so dobili nove domove. Stane Kiss ni nikoli odsel (je imel tumor in revez ni docakal lepsih casov), Tone se zivi pri nekih ljudeh, ki imajo vrtnarijo (ce ti to kaj pomaga), Sara je srecna Primorka in se ji res dobro godi, ostalih ni vec - Lojze je bil najprej Horjulcek, potem je od tam odsel v nov dom, Slavko je zivel nekje v Ljubljani (je imel na stegnih 'obrit kvadrat' - na VF mu dlaka ni in ni zrastla nazaj, v novem domu pa v zelo kratkem casu, sicer je bil pa tak cupko), Rjavko je zivel nekje za Bezigradom ob Dunajski, z Zivcem nisva nikoli zivela v Dravljah (sva pa bila skoraj povsod drugod po LJ Tongue). To so (bili) 'veterinarski' beagli, je pa se precej takih, ki so v nove domove sli 'direktno' iz Krke. Upam, da sem ti kaj pomagala. Smiley
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #275 : torek, 11.01.2011 : 01:10:31 »

Baaaaah, berem in pisem zadnje poste preko telefona in mi ne gre ravno najbolje (embarrassed smesko Tongue). Sem sele zdajle videla, da te je zanimalo samo, ce sem tega beagla poznala. Torej... Ce je res slo za 'veterinarskega beagla', potem sem ga zagotovo poznala. Wink

Smetka... Sem se ze sprijaznila z idejo, da bo - tako obcutno - lazje sele takrat, ko tudi mene ne bo vec... Sad Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #276 : torek, 11.01.2011 : 10:21:25 »

Koliko časa pa so bili zajčki? Sad Večino življenja? S kakšnimi posledicami?
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #277 : torek, 11.01.2011 : 11:23:02 »

Živko Kiss (sicer ga nisem poznala, ampak glede na fotke se mi zdi, da mu je tako ime prav pasalo). Še sreča, da sta se našla in je imel priložnost izkusiti pravo pasje življenje. Smiley Kiss
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #278 : torek, 11.01.2011 : 14:41:31 »

Koliko časa pa so bili zajčki? Sad Večino življenja? S kakšnimi posledicami?

Ja, večino njihovega življenja. Sad Posledice pa tudi niso bile tako "nedolžne". Ti bom poslala ZS.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #279 : torek, 11.01.2011 : 14:58:28 »

Ja, večino njihovega življenja. Sad Posledice pa tudi niso bile tako "nedolžne". Ti bom poslala ZS.
Lahko še meni pošlješ prosim?
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #280 : torek, 11.01.2011 : 16:52:13 »

V končni fazi pa ne bo nič škodilo, če napišem kar sem... Undecided V Živcevi cepilni knjižici je letnica 1996. Glede na ta podatek je bil Živko star 10 let in pol, ko sem ga dobila, neuradno pa sem izvedela, da lahko tem letom brez skrbi prištejem še vsaj dve leti. Torej je bil "poskusni zajček" vsaj krepkih 12 let. Ostali beagli niso bili nič kaj mlajši od njega.

Posledice, ki jih je imel Živko: V pljučih je imel elektrode, okoli katerih se je tkivo stalno gnojilo - je bilo kronično vneto. Zaradi tega je veliko kašljal (to pomeni od jutra do večera, in sicer kakšne 3-4 tedne na 2 meseca), izkašljeval in bil zaradi tega pribl. 6 mesecev v letu na antibiotikih (ki resnično niso bili poceni, so pa vsaj začasno sanirali stanje in mu omogočili kvalitetno življenje, kar je mene strašno razveseljevalo in tudi osrečevalo). Počasi mi je zmanjkovalo antibiotikov, ker je na nekatere razvil rezistenco. Posledica teh elektrod je bila tudi fistula, ki sem mu je vsake toliko časa odprla (pri meni samo 1x - takoj, ko je prišel - na VF pa večkrat). Levo oko je imel kronično vneto - spiranje je bilo potrebno večkrat na dan, prav tako je v oko dobival različne kapljice in mazila. Ker so se na teh beaglih tudi učili študentje (masa študentov na 7 psov), si ni znal/zmogel več sam čistiti paranalnih vrečk. Kremplji so bili veliko predolgi, ker si jih v kletkah niso mogli brusiti - je bil tudi živ del daljši, tako da se ni dalo veliko postriči. To je na kratko Tongue o "fizični" prizadetosti. O "psihičnih" posledicah pa ne bom. Do mene je bil sicer cuker od cukra, ni imel nobenih zadržkov, ni se me bal... Verjetno zato, ker me je že od prej poznal. Pred tujimi ljudmi je pa "pokleknil". Ti psi so bili vsi po vrsti cuker od cukra, nadzlati in nadsuper. Če bi mene kdo tako podlo izkoriščal, bi grizla in bila jezna na ves svet, oni so te pa vedno - brez izjeme - pričakali z mahajočimi repki.

Zdaj se pa naj hitro najde kdo, ki mi bo očital mučenje in "umetno vzdrževanje" življenja. Kar... Lahko pa že vnaprej povem, da bom pop*zdila, če se bo kdo vtaknil v to. Živko je bil kljub vsem zdravstvenim težavam srečen pes, ki se je veselil vsakega sprehoda, vsake pozornosti, vsakega obroka, posladka, vsakega čoheca... Skratka... Rad je živel!!! Kiss In jaz bi še enkrat naredila tako, kot sem takrat - dala bi mu priložnost spoznati lepši svet. Kiss

Za konec pa še samo to: Jeb*š znanost, ki temelji na srednjeveških metodah! Lips Sealed
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #281 : torek, 11.01.2011 : 17:12:08 »

Hudiča, elektrode v pljučih?!? Shocked Angry Lips Sealed jezen jezen bruham butnglavc In vse ostalo, kar si navedla... Groza od groze. Hvala za ta post in informacije iz prve roke!

Zdaj se pa naj hitro najde kdo, ki mi bo očital mučenje in "umetno vzdrževanje" življenja.
Prmejduš, jaz ti tega ne bom očitala, nikakor ne. Ker sem prepričana (vsaj kolikor je razbrati iz napisanega), da si bila ti v njegovem življenju edina Kiss, ki ga NI mučila, ampak mu omogočila dostojno življenje, kakršnega si je kot živo bitje zaslužil, pa ga do starosti sploh ni imel.

Aja, samo še nekaj me zanima. Je bil živko tvoj prvi kuža? Kako si sploh prišla do njega (naključje ali kaj drugega?)? (saj mogoče je to že kje zapisano, sem pa na forumu šele dobro leto, tako da zna biti, da sem velik del vajine zgodbe 'zamudila')
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #282 : torek, 11.01.2011 : 17:12:56 »

živko
Tipkarska napaka... Živko
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #283 : torek, 11.01.2011 : 17:24:31 »

Zdaj se pa naj hitro najde kdo, ki mi bo očital mučenje in "umetno vzdrževanje" življenja. Kar... Lahko pa že vnaprej povem, da bom pop*zdila, če se bo kdo vtaknil v to. Živko je bil kljub vsem zdravstvenim težavam srečen pes, ki se je veselil vsakega sprehoda, vsake pozornosti, vsakega obroka, posladka, vsakega čoheca... Skratka... Rad je živel!!! Kiss In jaz bi še enkrat naredila tako, kot sem takrat - dala bi mu priložnost spoznati lepši svet. Kiss
sonce rumeno, jaz ti lahko rečem samo to: Kiss

Hvala za napisano, iz srca hvala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #284 : torek, 11.01.2011 : 17:39:19 »


Zdaj se pa naj hitro najde kdo, ki mi bo očital mučenje in "umetno vzdrževanje" življenja.


 Kiss
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines