mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 21:22:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54095 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #135 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:03:07 »

Hvala obema za odgovore. Tudi sama vem da je najbolje psa čimprej naučit na to. No s klikerjem nisva še nič delali, sem jo komaj prejšnji teden začela navajati na klik+priboljšek, tako da to zaenkrat še ne bo šlo ker še ne razume za kaj gre.
Imam pa sedaj dokaj vredu taktiko. Na prst si namažem nekaj sladkega in medtem ko liže s prsta ji z drugim prstom privzdvigujem ustnice. Ker ima hrano pred sabo dokler je pusti. Jo pa vedno ku primem ustnico prečem zobki in potem pohvalim ker je pustila. Upam da bo to prav tako vredu. Ko bo malo bolj pustila šarit po ustnici jo bom poskusila tako: prvo ustnico dvignem potem priboljšek in tako naprej... Upam da bo pomagalo! No saj najverjetneje na prvi razstavi ni tako pomembno koliko pusti pokazat zobke, tako da tudi če mi ne uspe do razstave v Ljubljani, važno da bova to znali, pa tudi če kakšen dan po razstavi.
Sicer imam pa okrog razstave še tolikooo dvomov, saj nisem še nikoli razstavljala, tamalo pa zmoti vsak pes in potem ne uboga več.

Lp, Mojca
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #136 : petek, 03.12.2004 : 00:57:18 »

Glede tega ali je pomembno ali ni pomembno kazanje zobkov je v veliki meri odvisno od sodnika!
Jaz sem svojo peljala na 1.razstavo pri 6-ih mesecih in ni bla prav nič zadovoljna ko je sodnica htela pogledati njene zobke - obnašala se je kot prava razvajenka in silila k meni na roke - ocena? - nič kaj pohvalna!
Tako da kr navajaj na kazanje zobkov - pride zelo prav kasneje!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #137 : četrtek, 27.01.2005 : 18:43:20 »

Živijo!
Svojega psa bi rada peljala na razstavo v Vrtojbo. Sedaj je star 5 mesecev in pol. Ali kdo pozna koga, ki bi mi pokazal kako naj učim psa pravilne hoje in razstavne drže. S tem se prej nisem ukvarjala tako, da nimam nobenih izkušenj, pa tdi vem ne kako razstava poteka. Ali mi predlagate, naj grem na razstavo prvič brez psa, da si stvar najprej ogledam?
Poznate koga v bližini Kopra, ki bi mi te stvari lahko malo razložil?
Hvala!!! Tongue Tongue
 Smiley Smiley
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #138 : nedelja, 27.02.2005 : 18:58:01 »

Ja v zvezi s kazanjem zobkov imam tudi sama probleme. kuza je star 3 mesece in zelo nezaupljiv do tujcev, ceprav ni imel nobene slabe izkusnje in vztrajno vsiljujem tujcem posladke, da mu jih dajajo, pa se zobi se in je tikanje po ustih zanj zelo neprijetno. V baby ringu je tudi tako pomembno kazat zobke?
V zvezi z hojo in uboganjem pa upam, da se bo cez cas navadil - sej za to pa so puppy in junior ringi

Barbara
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #139 : nedelja, 27.02.2005 : 19:30:40 »

Ja dobro je da pes lepo hodi poleg, kaže zobke ipd. Sicer sodniki razumejo da je še baby, a bolj je priden več možnosti imaš. Smiley


lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #140 : nedelja, 27.02.2005 : 19:31:10 »

Ozzy:Nekateri sodniki pregledujejo zobke, nekateri ne. Sem razstavljala kar nekaj mladičkov že in je večina sodnikov pregledovala zobke. Pa tudi, če se že mladička navadi na kazanje zobkov, kasneje ni težav. Se pa mladičkom običajno lažje oprosti kakor že starejšim psom, če ne kažejo zobkov. Je pa to nekoliko odvisno tudi od pasme.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #141 : nedelja, 27.02.2005 : 22:20:37 »

Nekajkrat se nas je nekaj forumašev, pa tudi drugih srečevalo na srečanjih, kjer smo se učili osnov razstavljanja. In kako se je tole začelo? Na pasjih razstavah sem srečevala kar nekaj pasjih lastnikov, ki niso, pa bi radi znali razstavljati. In se je rodila ideja o mali pasji šoli. Vodniki se naučijo pravilno razstavljati svojega psa, psi pa pravilnega obnašanja, kazanja zobkov, pravilnega teka in stoje, dela v skupini... Srecanja so lahko na zeljo lastnikov seveda tudi individualna, okvirno pa 'tecaj' zajema pet srecanj med vikendi, v Mengsu. Srečanja bi se začela, ko bo skopnel sneg, da se da na prostem normalno teči, se pa potem sproti dogovarjamo, kateri vikend se dobimo, ker imam jaz nekaj vikendov zasedenih zaradi pasjih razstav.
Če koga zanima še kaj, mi lahko piše na zasebno, mail (lana_liza@yahoo.com) ali pa preprosto vpraša tule. Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #142 : ponedeljek, 28.02.2005 : 11:42:13 »

Joj tako me je strah...Je vsakega novinca strah? Pa se navajat ga moram na dotikanje tujcev. Za briarde velja, da so zelo nezauplivi in moj ima prav ta del karakterja izrazit. Sam kaj ko ljudje nocejo bozat ali pa hocejo in se bolj bojijo kot on inna hitro krilijo z rokami.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #143 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:22:36 »

Ozzy,če ti povem po pravici je vsakega novinca strah,ampak ta strah čim stopiš v ring izgine Grin!! Moraš samo pred razstavo na vsakem sprehodu pridno trenirati,pa bo Wink
Tudi moj pes je zelo nezaupljiv do tujcev,čeprav sem v opisu samo enkrat zasledila da je sodnik napisal da ima plašljiv značaj!! S tem se ne obremenjuj!! Navadi ga,da stoji pri miru,čeprav kdo hodi okoli njega!! Pa veliko uspehov!!
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #144 : petek, 04.03.2005 : 12:03:05 »

So pa še drugi problemi - azzuro je recimo lani na razstavi (februarja v Zagrebu) prvič videl sodnika v plašču - in seveda rep med noge, kaj je to - pa ko smo tekali v krogu, ga je vednomer gledal - zato smo potem parkrat oblekli dolge plašče samo za Azzurona, spoznali smo se pa tudi z raznimi uniformami, čeladami - da nima sedaj problemov, ne na policaje, ne na poštarje itd...
Zato se splača včasih psu pred kakšno razstavo pokazat plašč, leder rokavice, saj v zimskem času mnogo sodnikov nosi le to...
Logiran
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #145 : ponedeljek, 21.03.2005 : 11:56:59 »

Lep pozdrav vsem,
zanima me kdaj ste prvič peljali svojega psička na razstavo? Naš terierček (Westy) je star 7 mesecev, veliko poznavalcev mi je predlagalo naj ga peljem na razstavo, saj pravijo, da je zelo lep. Sama pa ne vem kje bi začela. Kje lahko psička prijaviš za določeno razstavo, koliko jih je v Sloveniji in katere so namenjene višavcem? Ali so vse razstave za vse pasme? Zanima me tudi ali moraš bit član kluba, če želiš na take prireditve.
V naprej hvala za kakšno pomoč,
Lp Martina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #146 : ponedeljek, 21.03.2005 : 12:05:57 »

Ojla!
Jaz sem mojo prvo psičko peljala na razstavo šele, ko je bila stara že dobro leto in pol. Mojega naslednjega zlatega prinašalca pa prvič že pri treh mesecih. Razlika je več kot očitna, saj je mali vzljubil razstave, se na njih veliko hitreje privadil kot starejša psička. Tako da po mojem mnenju je najboljše čimprej, da se kuža lahko navadi (seveda,ko ima urejena cepljenja). Se mi pa prav tako zdi pomembno, da je kuža še preden obišče razstavo, vsaj delno socializiran (sepravi navajen tujih ljudi in psov), saj je drugače pasja razstava lahko zanj prevelik šok.
Vse državne in mednarodne razstave v Sloveniji so namenjene vsem pasmam, torej tudi višavcem. Je pa tudi nekaj specialk, za katere pa ne vem ravno, kdaj so...Jaz največkrat prijavljam kar po internetu (e-mailu), dobijo pa se tudi prijavnice za vsako razstavo, kjer je seznam sodnikov itd.
Ni potrebno biti član kluba, če želiš sodelovati na pasjih razstavah Wink
Logiran
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #147 : ponedeljek, 21.03.2005 : 12:16:35 »

Liza hvala za odgovor,
naš kuža je cepljen, ima mikročip in zelo socializiran- takoj, ko smo ga dobili smo ga navadili na večje pse (obožuje nemške ovčarje), tako da se večjih psov ne boji, saj nima slabih izkušenja, ampak samo lepe. Tudi z malimi se razume, tako da sem prav vesela-vsi sprehodi v vsakem vremenu so poplačani! Vpisali smo ga tudi v šolo za male pasme, vendar se je zaljubil v psičko, ki se je pred kratkim gonila, tako da res velja, da prve ljubezni ne pozabiš- saj misli samo na njo, v šoli obstaja samo ona...first love, kaj čmo Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #148 : ponedeljek, 21.03.2005 : 12:22:37 »

To je super! Kar dosti ljudi namreč poznam, ki zamudijo ravno to tako pomembno zgodnje obdobje socializacije. Jaz bi na vašem mestu poskusila in prijavila psička. Za začetek mogoče enkrat, dvakrat v razred najmlajših (tam je tudi moj zlati prinašalček Wink), potem pa počakala, da bi dopolnil 9 mesecev in ga prijavila v razred mladih, kjer že tekmuje za prave ocene in naziv pravk razreda mladih. Ko osvoji trikrat prvak razreda mladih pa postane slovenski mladinski prvak v lepoti Smiley
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #149 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:37:43 »

johny je tudi zdaj v najmlajših za Vrtojbo, pa v Prago grema še pogledat, ker je tam specialka..pa bom potem glede na ocene sploh vidla če bom nadaljevala z razstavami med mladimi..
ste bili tudi vi tako "živčni" pa polni pričakovanj pred prvo razstavo??
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines