mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 18:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288797 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1500 : ponedeljek, 19.11.2007 : 16:46:44 »

Tudi mi smo včeraj doživeli prvi sneg in tako so nastale nove slike. Cheesy Po krtačenju je bil itak cel moker od norenja. Roll Eyes

http://sammy.naspletu.com/prvi-sneg-nov07/images/pb230435.jpg

Pa še ena pozerska:
http://sammy.naspletu.com/prvi-sneg-nov07/images/pb230419.jpg

Več na spletni strani.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1501 : ponedeljek, 19.11.2007 : 16:49:46 »

Moj Mini (blesavi mladi seterc) je našel žensko svojih sanj. Glede na to, da pisunim to sem, ste verjetno uganili, da je to samojedka Kirica  Cheesy. AKtivirala sem fotoaparat, zdaj se moramo samo še srečati, da slikam smotkota skupaj. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
DMC
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1502 : torek, 20.11.2007 : 15:39:31 »

Pozdravljen DMC!

Jaz sem iz Maribora - Tezna, vendar večino časa v Bistrici ob Dravi. Če boš kaj tu okoli piši Wink.

Malo več povej o svoji pesiki. Kako slikico prilimaj. S kod je?

Bi z velikim veseljem prišel malo naokoli z Niko,samo ne vem kam,pa kdaj ? Poreklo  izhaja iz male vasice blizu Zagorja pri Savi, je čistokrvna, ampak brez rodovnika-me ne moti.
Se veliko vozima naokoli, tako ,da bi z veseljem prišel tudi v Bistrico ob Dravi, vem točno kje je to, ker sem tam delal-orodjarstvo Plastmetal.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #1503 : sreda, 05.12.2007 : 11:14:47 »

Kalsang in Sammy, lepa hvala za odgovore, se opravičujem za zamudo.  Tongue  Glede na vajina odgovora pa vidim, da smo na pravi poti. Zaenkrat smo uporabljali neslan sir, puranje ali piščančje kuhano meso, tudi nekaj sadja. Bom pa poskusila tudi s pasjimi hrenovkami.  Wink Vse za dobro opravljeno vajo.  Grin
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1504 : ponedeljek, 17.12.2007 : 12:08:26 »

Samojede je izredno težko vzgajati, ker so zelo samosvoji, trmasti, težko jih je motivirat, če hočemo, da bodo sodelovali z nami, moramo vse stvari narediti zanimive in to je zelo težko, ker se hitro začnejo dolgočasiti (zato tudi uničujejo, lajajo, pobegnejo, če so preveč sami in če se dolgo nihče z njim ne ukvarja).
Priporočam ti, da si najprej prebereš čimveč o sami pasmi (začneš lahko tukaj in tukaj), se pogovoriš s čimveč lastniki, zastaviš konkretnejša vprašanja, obiščeš nekaj razstav, vzrediteljev itd.
Naj te ne prepriča njihov medvedkast videz, pomembneje je, kaj se skriva pod vso to dlako. Wink Hudiček, ki ima čisto poseben način razmišljanja, zvit kot lisica, ki te zna prefinjeno oviti okrog prsta, tako da sploh ne opaziš, da si te lasti in da je v bistvu pes tvoj šef. In to se hitro zgodi, če nisi popolnoma prepričan v sebe, če oklevaš pri odločitvah, če nisi dosleden...
In pa še to - samojed ni nič več lep, če se ga ne češe in krtači redno (povprečno 1x na teden po 3h da prideš čist do kože - drugače), ker je poln vozlov.

Ja, čisto vse kar je Sammy napisala je 1000% res za samojede! Pa še marsikaj bi se dalo napisat...
Tukaj se že nekaj časa nisem javila, mogoče pa se me kdo vseeno še spomni...Sem lastnica 2,5 letnega samojeda, York imenovanega...je moj prvi kuža, zato sem se pred nakupom dobro pozanimala o teh belih kepah, in si ob vseh opisih njihove legendarne trme in samojedske samosvojosti vseeno mislila: pa saj ne more bit tako hudo! Ko smo ga pripeljali domov sem ga začela vestno krtačiti (le tako naj bi se navadil na krtačo in nujno krtačenje), 2xdnevno voditi na sprehod (to počnem še danes neglede na vreme) in naju vpisala v pasjo malo šolo, ki sva jo tudi uspešno zaključila...Čisto poleg vhoda v hišo je dobil tudi svoj prostoren pesjak, v katerem se je že takoj dobro počutil in ni delal nobenih problemov. Na čistočo se je takoj navadil, v njegovem "domu" se nikoli ne ponesnaži...res pa je da nima vstopa v hišo, ampak zaradi tega ni bil nikoli osamljen.
V prvem letu nama je šlo vse lepo in prav...na nenavaden način je zelo povezal družino, vsem je bil v veselje in zabavo, vedno tema pogovora. Po kakšnem letu in pol pa se je zelo spremenil...
Postal je neobvladljiv. Pobegne mi iz vsakega sprehoda, takoj ko ga odpnem iz povodca, razen če ga z avtom ne odpeljem kam dlje in ne pozna okolja. Edina sreča je ta da vedno pobegne k istim dvem hišam, kjer imajo psice, vendar vmes prečka zelo prometno cesto...
Ko grem za njim da bi ga pripeljala domov me dobesedno zafrkava: počaka da pridem do njega, nato odskaklja naprej! Ravno v soboto recimo sem ga lovila kakšnih 45 minut v pravem snežnem metežu, nato obupala in ker ga čez 3 ure še vedno ni bilo domov ponovila odpravo skupaj z možem, h kateremu je takoj pritekel ves priliznjen...
Poleg te samosvojosti in nepslušnosti (najbolj me jezi ker vem da vse razume!!!!!) pa je postal še napadalen, tudi ugriznil je že, renčanje pa je tako ali tako že na dnevnem redu, kar pa nikakor nebi smela biti lastnost samojedov. Krtačenje in nega pa sta postala skoraj nemogoča...
V obupu se obračam na kakšnega strokonjaka tukaj, ali pa na lastnika samojeda, če mi lahko da kakšen nasvet kaj naj še storim.
Naj še povem da pes ni kastriran, vedno bolj pa dvomim da bi kastracija kaj pomagala, saj vhaja kar tako iz navade, neglede na to ali se psica ženi ali ne...
Hvala že vnaprej, in lep-pasji-pozdrav!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1505 : ponedeljek, 17.12.2007 : 16:46:07 »

Pozdravljena York!

Imam občutek, da je pes ugotovil, da ti lahko ukazuje oz. diktira on. Namreč, kolikor sem razbrala iz napisanega, moža uboga, tebe pa ne. Očitno je, da je nekaj narobe v vajinem odnosu. Ve da te ne rabi ubogat. Mogoče, nisi dosledna pri poveljih. Predlagam ti nadaljevanje s šolo in seveda, dokler te pes ne bo ubogal obezno na povodcu, vmes pa redno vadita poslušnost oz. trenirajta določene vaje, učita se novih. V glavnem, pes mora ugotovit, da si ti šef, sedaj je namreč on.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1506 : ponedeljek, 17.12.2007 : 21:16:07 »

York mislim, da je tvoj pes prevzel vlogo šefa. Na sprehodih ga ne spuščaj. Predlagam ti, da gresta naprej v pasjo šolo v tečaj (OŠ). Na sprehodih ti predlagam en dolg štrik, ki fga pes v primeru, če ga vseeno spustiš vvleče za sabo. Vadi čimveč na pozornosti in na odpoklice. Nikar pretiravat s tem, samo tak po malo, ko naredi ok, pa pohvala in nagrada. Čim več se igraj z njim, pa čimmanj stikov z drugimi psi, da se bo bolj nate navezal. Pa veliko uspeha Smiley
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1507 : sreda, 19.12.2007 : 10:06:44 »

Hvala za nasvete...se trudimo delat na tem.
Pes u bistvu ne uboga nikogar, tisto da je zadnjič ubogal moža je bilo zgolj naključje in je bolj storil od veselja kot iz ubogljivosti. Še najbolj je ubogal mojega brata, ki se je u bistvu najmanj ukvarjal z njim, vendar pa je zdaj do njega postal najbolj agresiven in renči že samo če mu kaj reče ali če ga grdo pogleda... Angry A mislite da bi kastracija pri vsem tem kaj pomagala??? Vem da to ni rešitev, je pa mogoče korak do rešitve?  Huh
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1508 : sreda, 19.12.2007 : 11:44:31 »

Jaz bi ga definitivno kastrirala, potem bi pa videla, kako ukrepati naprej. Kastracija lahko omili agresivno vedenje, če je to povezano s spolnim nagonom. Vsekakor z njo ne boste škodili psu (zmanjšali boste možnost za nastanek raka na spolnih organih), tako da ne tvegate ničesar in nimate kaj izgubiti.

Se pridružujem mnenju ostalih - ne spuščajte ga več s povodca! Vsaj dokler vas ne bo začel upoštevati in prihajati na klic vsakič, ko bo na povodcu. Potem ga pripnite na dolg povodec, ki ga bo vlekel za sabo in čim vas ne bo ubogal, stopite nanj, tako da ne bo mogel naprej in vztrajajte, dokler ne pride. Drugače pa začnite z vajami poslušnosti v domačem okolju. Ko bo to šlo in bo vaje z veseljem opravljal, pojdite na travnik. Tudi igra mora biti, ampak nadzorovana. Če se preveč razživi in začne gristi ali renčati, takoj prekinite z njo!

Vso srečo in poročaj, kakšen je napredek!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1509 : nedelja, 30.12.2007 : 00:31:14 »

Želim vam vesele praznike in Srečno Novo leto 2008.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1510 : torek, 29.01.2008 : 14:40:40 »

Pozdravljeni. Tudi jaz se že dolgo nisem javila, sem pa tja pa le še malo pogledam. Z Jorkom sva se pridružili ob istem času zato se te dobro spomnim.

Naša izklušnje z Ajo so bile v nekem obdobju podobne kot jih imate vi. Ravno tako je bolj ubogala moža (saj ga še zdaj bolj kot mene, le da me nima več za popolnega norca kar se je dogajalo prej). Nisem prepričana, da je na spremembo vplivala sterilizacija in naše ravnanje po njej, pa vseeno bom napisala naše izkušnje.

Tudi naša Aja je dobila svoj prostoren pesjak, ki je urejen, saj je izredno čista psička v stanovanje pa seveda ni smela (dlake, parket.....). Ko pa smo je pripeljali od veterinarja mi je šele postalo jasno zakaj se vi vsi v forumu čudite, da bom psičko po sterilizacija dala v pesjak. Seveda je nismo, le kako čmo vso ubogo kamaj prisebno, razrezanao.... dati na hladno. Takrat sva z možem celo vzela dopust, da sva jo negovala, crtlala in pazila, da si rane ne zliže ("trobente" ji nisva dala gor, ker se mi je zdelo da jo zelo ovira pri hrani, udobnem ležanju in podobno).
Na ta način si je tudi na naše veselje odprla vrata v hišo. Vsi strahovi o dlakah in poškodbah parketa so bili odveč, saj pozimi ne spusti niti dlakice, v stanovanju pa je to drug pes, vsaj naša. je izreno ubogljiva, točno ve kaj lahko in česa ne sme in to tudi upošteva, saj se zaveda, da je pesjak blizu. Le v stanovanju jaz resnično vidim, da je to nadpovprečno inteligenten pes, ki ti, če ga "poslušaš" tudi pove vse svoje potrebe in želje. Tudi med kosilom ona točno ve, da mora biti v svoji košari in o kakšnem fehtanju okoli mize ni govora.
Ko pa smo na sprehodu prevlada njen drugi jaz in takrat mora biti v večini primerov na fleksiju, ker jo drugi ljudje in psi neskočno zanimajo.

Tako, to je še en predlog kako vzpostaviti stik s samojedom, res pa je, da prihaja dvomesečno obdobje ko bo hišo videla le do garaže, kajti takrat pa zgodba o dlakah popolnoma nič ne drži kar pa je tudi vsem lastnikov samojedov jasno.
Logiran
samojedka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #1511 : nedelja, 03.02.2008 : 17:47:04 »

LP pesjanarji

Pri nas doma pa se je decembra skotilo sedem malih samojedk! Smiley Smiley Smiley  Nekaj jih je še na voljo za oddajo. Če ste zainteresirani za male kepice ali če poznate koga nas kontaktirajte na ********** ali na tel. *********.

Mladički so iz vrhunskega legla, tako mama kot ata imata odlično telesno oceno in nagrade iz raznih tekmovanj. Vsi mladički imajo rodovnik, so cepljeni, tetovirani, razglisteni in socializirani.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1512 : nedelja, 03.02.2008 : 17:59:14 »

Samojedka, kontaktne podatke sem izbrisala, saj je oglasevanje legla dovoljeno le uporabnikom s primernim paketom. Vec si lahko preberes v temi Pravila na mojpesForumu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1513 : torek, 05.02.2008 : 15:49:57 »

Hmm - morda kdo pozna še kakšne plemenjake - Samojede - za našo psičko ? ( poleg že objavljenih na **************** - ker so ti vsi v "žlahti") Seveda iščemo le take z urejenimi papirji za pridobitev rodovnika mladičem.

Hvala za informacije

M
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1514 : torek, 05.02.2008 : 17:43:39 »

Vzrejni pregled ste že opravili? Pozanimajte se pri *****, kdaj bo naslednji. Če uspešno opravite pregled, dobite tudi predloge glede plemenjakov (ki verjetno ne bodo drugačni kot tisti na spletni strani - lastniki so člani kluba), le-teh pa ni treba upoštevati. Glede plemenjakov na sploh se pozanimajte pri Kinološki zvezi Slo. Lahko pa pogledate tudi po tujini, tako da pač pobrskate po internetu (npr. za sosednje države, če se vam ne ljubi dlje), si izberete samca, se dogovorite z lastniki, pošljete prošnjo na KZS ... (natančnega postopka ne poznam, vse odgovore bi morali dobiti pri KZS). Drugače pa vso srečo!
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines