mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 00:23:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74912 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #150 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:21:33 »

Tudi jaz niti slučajno ne pustim, da bi se psi karkoli sami menili! Pa imam veliko psico, pravzaprav zelo veliko, črno, grozno, nevarno oz. karkoli že slišim... In če povem po resnici, bi včasih tudi jaz najraje mojo psico dvignila v naročje, če bi jo le lahko... Boli me pa, ko mimoidoči gledajo na mojo psico, kot na neko pošast, ki napade vse kar leze... in to samo zato ker je velika, črna oz. jim pač tako zgleda..., četudi čisto lepo hodi poleg na vrvici... Sicer pa kaj se sploh čudim, saj v Sloveniji se še med ljudmi toliko stereotipizira, kaj se ne bi med psmi, malimi, velikimi, takšnih in drugačnih pasem ter mešanci...
Jaz vem, da verjetno nikoli več ne bom imela črnega psa, ker takšne poglede, kot dobivam... Zanimivo, da prej ko smo imeli doma nemške ovčarje, nikoli nisem tega opažala...
Ravno zadnjič sem šla po eni ulici do gozda, kamor vedno hodim na sprehod, pa sta pri ograji pred eno hišo stali dve gospe z maltežanko. Ena, lastnica maltežanke, ki stanuje tam, in Bonie pozna, ker vsak dan grema tam mimo, in druga nepoznana. Ker je bila maltežanka spuščena je seveda takoj začela laufati proti Bonie, istočasno pa sem prav videla obraz one druge napoznane ženske, kako je zinila od strahu, da sem mislila, da jo bo še kap. Ona druga, lastnica maltežanke jo je komaj pomirila... Kaj se je zgodilo? Maltežanka je seveda kot vedno skakala okrog Bonie in lajala, Bonie pa se je čisto stisnila k mojim nogam in tako boječe pogledovala proti maltežanki, pa seveda sma pospešlili korak... In kaj mislite, zakaj je tista ženska tako zinila? Ker je bila maltežanka odvezana na ulici in je nadlegovala mojo psico?!?!
Pa še en drug primer: še ena maltežanka, totalno neposlušna, lastnik jo po celi ulici lovi, ampak kljub temu je še vedno vedno spuščena na ulici, ker nimajo ograjenega dvorišča... Z Bonie grema mimo in maltežanki se nekaj vtrga in začne napadati Bonie, laja in prav skakala je v vrat od Bonie in jo grizla. Lastnik pa se je še smejal z nekim prijatlom in so gledali. Pa prej sem slišala, da je onemu drugemu rekel: Glej zdaj to! Ja, seveda, če pa je tako fino, kakega "psa" ima, po drugi strani pa točno ve, da Bonie ne bo nič odreagirala... Bo pa ta maltežanka enkrat naletela na kakšnega drugega psa...
Ampak nevestni lastniki so tudi med lastniki velikih psov, ne le malih... Ravno pred tednom dni smo se vrnili z morja, kjer so kakšnih 50 metrov vstran od našega šotora imeli neki Avstrijci neko psico (mešanko med dobermanom in še nečim), ki je bila agresivna do vseh psov naokrog in v prvi minuti, ko smo prišli tja in je Bonie skočila z avta, je s šusom priletela in Bonie vgriznila direkt v trup. Hvalabogu se je Bonie še nekako uspela malo se umakniti, da ni bilo krvi (samo zobni odtisi!) in da je sosed v kampu, ki si je mislil, kaj bo, ker je že več dni opazoval psico, priskočil... Kaj mislite, je bila psica naslednje dni v kampu pripeta?!?!
Stereotipizacijo do velikih psov pa do nevarnih psov itd. lahko spremenimo samo lastniki psov s svojo odgovornostjo. Dokler pa bodo nevestni lastniki in spuščeni nevzgojeni psi, pa vsaj po mojem tudi ostali nimamo pravice drugim očitat, da dvigujejo svoje pse... Tako kot sem rekla, če bi jaz mojo lahko, bi jo tudi jaz marsikdaj dvignila ... Zdaj pa se počutim samo nemočno, ker ne morem zavarovati svoje psice, ki se ne zna braniti...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #151 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:25:17 »

Oj Sammy, tebe sem pa spregledala. Ja, bilo je bolj "malo za salo, malo zares" napisano, hehe. Vendar pa zal opazam, da je to misljenje, da morajo biti vsi psi prijatelji in se oh in sploh dobro razumeti, vedno bolj popularno, na zalost. Imam obcutek, da se pse pri tem obravnava kot kake robote-vse bos imel rad in pika. Ni prostora za strah, recimo. Ali pa to, da si pac dva psa preprosto nista vsec in si ne zelita stikov. Da ne omenjam popolnega nerazumevanja razlicnosti med pasmami in posameznimi osebki.

Ok, ampak zakaj ne bi dali psu priložnosti, da sam pokaže, da mu ni do tega, da bi se z mimoidočim psom 'spoznal'? Jaz tukaj ne vidim napake. Ker večina psov pri srečanju rine drug k drugim in maha z repom, torej če je pes radoveden in mu je do tega, zakaj mu tega ne bi pustili?
Če pa mu res ni do tega, potem bo pa itak to sam pokazal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:43:07 »

In ravno zato sem jaz tista, ki odlocam s katerim psom se bo moj pes povohal ipd..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #153 : ponedeljek, 08.08.2005 : 14:21:39 »

Sej mene tudi ne moti tako veliko ko vsi gledajo mojega psa tako grozno. Ampak kar na zivce mi gre, ko mojega psa sploh ne poznajo. Vidijo ga ... se slini ... je velik ... ima "zmeckan" gobec ... "grdo" gleda. Potem pa takoj vstran, pa dvignit kuzeka, da ga slucajno moj pes ne pozre. Ker verjetno, ce ga okrog sprehaja 14 letna punca, kar tako po cesti brez nagobcnika ... napade vsakega psa in cloveka. Vrjetno res.  Angry
Bokser kot bokser pa ima rad otroke. Starejsih sploh ne pogleda. Ampak edini, ki se mu umikajo so starejsi. Ena je celo trdila, da je moj pes nevaren, ker jo je 1x en tak podoben olajal.
Mlade druzinice pa, kar pustijo enoletne otroke pogledat mojega psa. Pa meni nic tebi nic grem naprej. Nobenih ugrizov, napadov in nevem kaj.
Potem pa kaj se taki ljudje sprehajao po parku ali ob poteh, kjer je veliko psov. In bogi nekateri kuzki, ki bi se tako radi kdaj pa kdaj poigrali, pa jim lastniki ne dovolijo.  Undecided

Lp, Eva in Uriel
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #154 : ponedeljek, 08.08.2005 : 15:16:26 »

'Ok, ampak zakaj ne bi dali psu priložnosti, da sam pokaže, da mu ni do tega, da bi se z mimoidočim psom 'spoznal'?
Če pa mu res ni do tega, potem bo pa itak to sam pokazal.'

In kaj predlagaš, da storim, ko moj očitno pokaže, da mu ni do spoznavanja, drug (seveda spuščen) pa še kar rine vanj?
Po mojih izkušnjah se to prevečkrat konča z ravsom. Zdaj dam svojega na kratko in na komando 'gremo'.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #155 : ponedeljek, 08.08.2005 : 15:42:06 »

In kaj predlagaš, da storim, ko moj očitno pokaže, da mu ni do spoznavanja, drug (seveda spuščen) pa še kar rine vanj?

Taksne situacije se dogajajo vsem.  Wink Jaz se v takem primeru postavim med oba psa in naderem vsiljivca s "Porka flik! Zdaj pa dovolj!", svojega pa posljem v nasprotno smer. Do zdaj so vsiljivci se kar ubogali.  Huh
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #156 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:34:03 »

Pa sej to je to, pes ne ugrizne brez razloga ampak v tistem trenutku ne veš kaj je šinlo tvojemu psu po glavi, lahko mu drugi pes ni všeč, lahko je naredil kako tako kretnjo da tvojemu psu ni pasalo...
Mojo psičko je 2x napadel enkrat nemški ovčar drugič nek velik mešanec, in to ko je bila še mladič, v enem primeru sva stali in čakali, v drugem pa je ovohavala travo. Za videt ni imel nobenega razloga ampak pes je vedel zakaj. To je problem.
 Da se še kak pes zakadi v mojo tamalo jaz ga brcne da odleti, pa me ne zanima kaj boste rekli na to izjavo, meni moj pes več pomeni kot tisti ki mi gre naproti!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #157 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:53:11 »

In kaj predlagaš, da storim, ko moj očitno pokaže, da mu ni do spoznavanja, drug (seveda spuščen) pa še kar rine vanj?
Po mojih izkušnjah se to prevečkrat konča z ravsom. Zdaj dam svojega na kratko in na komando 'gremo'.

Kaj narediti? Reci svojemu "gremo" pa pojdita dalje svojo pot (če ne uboga na besedo, imaš psa itak na povodcu, pa ga pač zvlečeš stran). Par metrov vama bo verjetno še sledil, potem pa ni vrag, da se ne bo obrnil.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #158 : ponedeljek, 08.08.2005 : 21:27:04 »

Ok  pustimo sedaj  določene napade  podivjanih psov........  Tudi mojega  Damsterja je napadla  psica  NO,  ko je bil  star  4 mesece.  Pa , še kasneje  se je tudi  pripodila  renčeča proti  nama(  na  žalost ni druge poti   kot mimo tiste hiše in psica je velikokrat  odvezana)  pa sem jo   nadrla  - ni pomagalo, napipsala- ni pomagalo......  naslednič  brcnila,  drugo  rundo ona  zopet.   In dokler je bil   pes majhen,  ja  sem  ga tudi jaz  nesla  tam mimo,  ker je    vlekel nazaj,....  ni šlo drugače.  Pa sva hodila    skozi gozd    cel km okrog.  Potem sva  pa  začela  z kolesom  ...  in  ko  bi me  psa  , (malo da  ne)  skoraj  ubila  z biciklim,  sem pa lepo  Damsterja  odpela  čisto naključno......  vedno  sem bila  prepričana  , da je moj pes totalna šleva......  ampak ne boste verjeli  se je znal  branit,  in  se tudi je......  pa tudi  do kakšnih  hudih  ugrizov ni prišlo ker takoj  ,ko je bil moj pes  prost  je psica    samo  zviznila  v  svojo  "špiljo-kočo".  Od  takrat  naprej  , če hodi  poleg nepripet  ...    samo  glavo pomoli ven in se  prav na  hitro  zavleče nazaj.

Včasih je pač napadalcu potrebno  dati kakšno lekcijo....  nekatere  samo tako  izuči. Tongue(  pa  se kar  zgražajte......  obstaja tudi tak folk , ki ga  izučijo zgolj  batine Cool)
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #159 : ponedeljek, 08.08.2005 : 21:33:26 »

Malo heca ne škodi in mislim, da bo tole kar držalo  Tongue  Wink :

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog.
Avtor neznan

Lp
Logiran
Blackpanther
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 21


« Odgovor #160 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:06:30 »

Mislim, da je v primerih takih srečanj, dosti odvisno od situacije ! Sam se sprehajam okoli z nekaj manj kot 80kg pasje mase v obliki nemške doge Smiley , pa ga nimam nikoli na povodcu, ima pa na sprehodu vedno ovratnico, ki je namenjana ravno takim srečanjem z drugimi psi, da ga lahko primem.
Je zelo mirne narave, navajen drugih psov vseh oblik, tako da sam od sebe  nebi  začel pretepa, bi pa bila druga situacija, če bi z kakšrnokoli obliko agresije začel drug pes ob srečanju.
Pri tem ni toliko problem z manjšimi psi, saj  takšne vdrence ob srečanju od blizu, ponavadi z svojim umirjenim pristopom  hitro umiri.
Drugo pa je če kak tak prismukjen cucek nebi nehal lajat, sprva ni problem, ker jih ne jemlje resno, se ne počuti ogroženega, mu pa gre na živce, če taksno lajanje v njega traja dalj časa, čeprav more za to minit včasih skoraj pol ure.  V taki situaciji, pa je že prišlo do tega, da je letel mali terier , ki ga niso hoteli odstraniti in pripeti slabih 10m po zraku Smiley
Pri srečanju z večjimi psi, pa je situacija drugačna, takrat ga ponavadi pokličem k sebi, da ga gre poleg mene, tako da ga lahko primem za ovratnico, potem pa je odvisno od durgega psa, če je pripet pol tak ni težav, pa če je normalen se povohata pa če ni interesa za igro gremo dalje, če je prismukjen pač gremo mimo brez pozdrava Smiley
Je pa bolj napeto, če naletiš na spuščenega psa, tam pa je riziko, je pa takrat treba malo brati obnašanje psov, ponavadi svojega vedno primem pa počakam da drug pride do njega, to seveda v primeru, da pride mirno, pol  pa ko se ovohata, se pa tako po reakciji vidi, v kako smer gre zadeva, če je prijazno vzdušje ali ne.
Vkolikor bi pa kakšen nepripet  pridivjal do naju, ali pa bi kako drugače prišlo do napada drugega psa na mojega, bi pa dobro presodil, koliko bi se vmeševal. Če bi bilo mogoče, bi seveda skušal preprečiti napad in pretep z lasno silo, ampak če pa bi presodil ,da to nebi bilo mogoče in pametno, bi pa brez večjega oklevanja spustil tudi svojega psa, da naj  se sam brani.
Ne vidim namreč smisla, da bi skušal na vso silo zadrževati svojega psa,  se umikati, ga vleči nazaj, mu preprečevati da bi se branil. Medtem pa bi drug pes veselo grizel po obeh.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #161 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:15:32 »

Hehe, ce si bom jaz kdaj res omislila kako tib. dogo oz. tib mastifa ali kako vecjo pasmo, mi lahko verjamete, da se bo pes veliko prej "sam zmenil" kot pa zdaj to moje malo scene. Najbolj zanimivo se mi zdi to, kako naj bi se velik in majhen pes sama zmenila (pravi lastnik velikega), ce pa taisti lastnik sreca velikega/vecjega psa, se pa kar naenkrat ne bosta vec menila. Kuj na strik pa gremo mimo ali v krogu naokrog.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #162 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:30:22 »

nanook primerno socializiran pes male pasme se bo vecjemu podredil in ne bo prislo do pretepa. to pomeni da se bota sama zmenla. ce pa imas ti slabo socializiranega psa, ki ima problem z dominantnostjo pa vrjamem, da ne upas, da bi se sama zmenla, saj zagoto med dvema dominantima psoma pride do pretepa. imam veliko problemov z malimi dominantnimi psi, ki napadajo mojga psa velike pasme, ceprav moj ni bil nikoli agresiven. SOCIJALIZIRAJTE svoje malcke in boste brez problema pustili, da se sama zmenita(vas pes se bo podredil in se bota igrala).
Logiran
Blackpanther
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 21


« Odgovor #163 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:35:26 »

Nanook, malo si narobe razumela Wink mišljeno je bilo, da me kot lastnika velikega psa nena toliko skrbi ob srečanju z kakšnim majhnim  psom, saj takšnih ne jemlje resno, se od njih ne čuti ogroženega, in imam zato iz moje strani manj skrbi da bi prišlo do kakšne agresivne reakcije z strani mojega psa!pa tudi manjši se mu ponavadi hitro podredijo, ravno zato, ker je moj dobro socializiran in če se ne čuti ogroženega, do vsakega psa pristopi zelo umirjeno in premišljeno, brez vsakršnega lajanja, s takšnim pristopom pa umiri, tudi dosti malih laježev.
Drugo pa pa je če pride do srečanja z večjim psom, saj se v takih primerih moj veliko prej postavi kontra saj se čuti ogroženega, in je večja verjetnost da bi utegnilo priti do pretepa, ravno zato sem omenil, da sem v takem primeru bolj pazljiv.
Imam pa v vsakem primeru ob srečanju z drugmimi psi svojega blizu sebe!
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #164 : torek, 09.08.2005 : 00:46:30 »

Ja, Nanook, popolnoma se strinjam s tabo. Ko bom imela filo, se bo vse sama zmenila. Pa na povodcu seveda ne bo, ker ji ne bom kratila svobode. Pes namreč svobodo rabi. Da sploh ne govorim o tem, da bo vse pse šla takoj pogledat in se menit z njimi. Pa saj bo dobro socializirana, kajne? In jaz se bom vedno drla zraven: Saj je prijazna! Ojoj, tega pa še nikoli ni naredila. Ups, tisti rep se gotovo lahko prišije nazaj, kaj pa panicirate?!

'vas pes se bo podredil in se bota igrala'

Dajva se dogovoriti raje tako, da se podredi tvoj pes, pa ne bo problema. Kaj meniš? Bi šlo?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines