mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 14:36:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Urla & Azurka
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: Urla & Azurka  (Prebrano 138647 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #150 : torek, 10.05.2011 : 15:16:24 »

Joj, sem se spomnila. Jaz sem tudi ravnala po ravinem principu, se še bolj intenzivno ukvarjala s Šnapi, da ja ne bi bilo kaj narobe.  Pa se mi je sesul Jakob. Pa smo šli zdravit in se začeli več božat, pa se je sesula in bila očitno iz dneva v dan bolj depresivna tamala. Pa je kazalo, da je med njima vse ok, sta se lovila, igrala, ravsala kot norca, ampak  po vsakem pretepu tudi prelizala drug drugega. Samo čas je pomagal, pa to ne malo časa, več mesecev, da je bilo ravnotežje spet bp.

 Samo pojma nimam, kaj bi naredila, če bi bil eden plah. Pri nas gre ves čas za prevlado.
Kdo bo koga. Ne bi se več upala pripeljati odraslega mačka, kvečejmu mladiča.

Čudno je, da jih v zavetišču toliko na relativno majhnem prostoru kar funkcionira drug z drugim. V skupini.  Brez nekih dramatičnih for, scen, zapletov in intrig, vsaj videt jih ni.  Kakor hitro so pa na svojem, se pa takoj grejo teritorialno.

Stiskam pesti, da boste ok. Kiss Kiss
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #151 : torek, 10.05.2011 : 19:23:19 »

Hehe najboljše, da nabavim še enega mladiča, da bo obema težil in se ne bosta imeli časa ukvarjati ena z drugo. Grin

Hvala za nasvete in dobre želje. Kiss
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #152 : torek, 10.05.2011 : 20:56:11 »

Čestitke tudi od nas Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #153 : torek, 10.05.2011 : 22:22:53 »

Hehe najboljše, da nabavim še enega mladiča, da bo obema težil in se ne bosta imeli časa ukvarjati ena z drugo. Grin
Joj, ne želi si tega! Nam je en mali hudiček za 2 meseca vse na glavo postavil...  Evil
No, v bistvu za vedno, tamali je šef šefov, se je pa hvalabogu tastara mačka s tem nekako sprijaznila (no, vsaj navidezno).  Roll Eyes

Nasvet ti pa težko dam... razen mogoče tole: delaj po svojem občutku.  Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #154 : sobota, 14.05.2011 : 10:34:15 »

Čaja, kako ste?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #155 : sobota, 14.05.2011 : 11:57:37 »

Čestike Smiley . Saj bo, se bosta že navadili...
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #156 : sobota, 14.05.2011 : 13:08:13 »

Hvala Itlam. Wink

Drugače smo še kar ok. Delam na dveh frontah. Smiley Na eni strani se ukvarjam z Urlo in njenim strahom, na drugi pa postavljam meje Azri oz. ji dopovedujem, da ne sme napadat oz. zalezovat Urle.

Še najboljše je, ko sta npr. skupaj na postelji (na varnostni razdalji seveda), ali skupaj gledata skozi okno ipd. Odnosi v mirovanju so večinoma kar ok. Tudi prvo jutranje in ob mojem prihodu domov ovohavanje mirno opravita. Problem je le, ker Urla skoz strmi v Azri in jo včasih prav razživcira s tem. Potem strmita ena v drugo, Azri gre v "napad" in Urla seveda prestrašeno reagira, čeprav se mi zdi da je na splošno že miceno bolj pogumna.

U glavnem, če bom kdaj ostala brez službe, grem komot za varnostnika al pa redarja, izkušenj mi ne bo manjkalo. Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #157 : sobota, 14.05.2011 : 13:12:25 »

Kaj pa preusmerjanje pozornosti s kakšnimi preprostimi ukazi/vajami in nagrajevanje s priboljški kot pri psih? Pri nas se pozabi na vse, ko zatulim seeedi, tačko in v pesti držim Sančotovo konzervo (edino, na katero trzata). Šnapi daje tačko dobesedno kot heil hitler.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #158 : sobota, 14.05.2011 : 13:20:50 »

Aha, se mi vidi, da mi manjka tehnike. Tongue Jaz skušam preusmeriti pozornost z besedo (predvsem "NE") ali pa z igro. Bom poskusila še z nagrajevanjem. Hvala, vsak nasvet pride prav! Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #159 : sobota, 14.05.2011 : 13:29:51 »

Da bosta dojeli, kaj želiš od njiju, moraš seveda najprej delati z vsako posebej, potem šele skupaj. Ampak večina mačk kar hitro pogrunta in imajo zelo rade, da se nekaj minut dnevno  ukvarjaš samo  z njimi (seveda naj gre trening po stopnjah: malo vaj in učenja, čim boljša malica Tongue Tongue in čim več mečkanja ljubezen).
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #160 : sobota, 14.05.2011 : 13:34:44 »

Kaj pa preusmerjanje pozornosti s kakšnimi preprostimi ukazi/vajami in nagrajevanje s priboljški kot pri psih? Pri nas se pozabi na vse, ko zatulim seeedi, tačko in v pesti držim Sančotovo konzervo (edino, na katero trzata). Šnapi daje tačko dobesedno kot heil hitler.

Hehe, to tudi pri nas deluje  Grin

Imam v omari trening priboljške in samo da zašumi vrečka, vsi pozabijo na vse spore in traparije, ki so jih počeli, češ: "jaz priden priden, daj mi sladkarije" 
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #161 : sobota, 14.05.2011 : 13:37:09 »

Če se ena druge bojita, ko se premikata, potem bi bilo morda boljše, da se greš kakšno drugo "pozitivno pogojevanje".

Na primer, ko prideta v skupen prostor, naj vedno dobita najljubšo hrano. Takoj za tem ko se prijazno pozdravita. Skušaj jima dajati priboljške na postelji in ju počasi napeljuj k temu, da se navadita, da si delita isti prostor ipd.

Predlagam, morda bi pa to delovalo Smiley (seveda moraš imeti kar požrešne mačke, da to pali)

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #162 : sobota, 14.05.2011 : 14:11:59 »

Urla fiksira Azurko in potem se gre Azurka zalezovanje?
Logiran

čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #163 : sobota, 14.05.2011 : 14:44:12 »

V večini primerov je tako. Včasih pa tudi Azurko kar nekaj "piči" in se zažene proti njej. To se je začelo dogajati po tistem, ko je Urla po nesreči padla nanjo in sta se scufale. Prej jo je Azurka ignorirala.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #164 : sobota, 14.05.2011 : 16:59:19 »

strmenje na netu večinoma deklarirajo kot napadalno in agresivno vedenje - kar pa pol nekako ne špila s tem, da je Urla prestrašena  Undecided svašta. bodo znalci kaj več povedali.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Urla & Azurka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines