mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 18:30:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 288945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #390 : sobota, 21.01.2006 : 17:26:48 »

Jaz Jonija vozim na sprehod kar z razstavno vrvico. Mogoce razstavna vrvica na zacetku za mladicka, ki vlece ni primerna. Joni je v startu nosil klasicno ovratnico, ki pa se mu je po sprehodu vedno jemala dol, saj se mu je drugace vozljala dlaka, tam po 5. mesecu pa ima skozi razstavno. Kot mladicek je imel vedno povodec za macke, saj je imel tisti najmanjsi za pse tako velik kovinski del, da ga je motil in je hodil kot vprezen.

Oprsnico sem uporabljala mogoce teden dni pa se ni obnesla. Prav tako zdaj na dolgo dlako si predstavljam da bi precej motila.


Lp, Tinkara
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #391 : sobota, 21.01.2006 : 18:17:15 »

Jaz bi pa rada vprašala bombažko, če sta njena dva cotončka hodila v šolo? Je šola potrebna, če imaš že prej izkušnje s kužki in je pasma zelo učljiva?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #392 : sobota, 21.01.2006 : 19:10:49 »

Sedajle sem gledala pasjo razstavo, ki je bila na gospodarcu, in mi je blo pri določenih posnetkih res kr groza gledat. Neka gospa je svojega psa prijela za glavo in rep ter ga obrnila za 360º, da bi ga tisti ocenjevalec lepo videl.... Angry Cry

Veliko psov sploh ni uživalo v česanju in razstavljanju. Ne samo, da niso uživali prav mučno jim je bilo, poleg tega pa so se nekateri lastniki obnašali do psov kot do nevem....kot da jih imajo samo za kazanje in niso prav nič kazali, da jih imajo sploh kaj radi, pomembna jim je bila samo tista ocena. Sad No to je pač moje mišljenje in pač mislim, da psa res ni potrebno siliti v razstavljenje, če mu to ne paše.

Cotonov pa nisem nikjer videla.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #393 : sobota, 21.01.2006 : 20:54:43 »

Škoda res, da ne pokažejo cotončkov, takole ob prispevkih z razstav.
Ali pa, lahko bi bili kdaj predstavljeni v kakšni pasji odaji, če so te sploh še po tv-ju.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #394 : sobota, 21.01.2006 : 21:19:01 »

Citat
Ali pa, lahko bi bili kdaj predstavljeni v kakšni pasji odaji, če so te sploh še po tv-ju.
Jaz gledam vsako soboto neko odajo o živalih pa ša nisem videla cotonov... Mogoče bi lahko bombažka ali pa kateri drug lastnik cotonov poklicali to oddajo in predlagali, da se oglasijo pri njih doma in skupaj predstavijo pasmo, ker se mi zdi, da je dokaj nepoznana.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #395 : nedelja, 22.01.2006 : 01:26:59 »

Moja dva imata čisto navadne ovratnice (niso usnjene, brez svetlikajočih kamenčkov,...) in jih imata izključno samo na sprehodu, ker povzročajo vozlanje dlake zaradi trenja. Pri uporabi ovratnice je potencialno v nevarnosti le dlaka okrog vratu, ob uporabi oprsnice pa je teh površin še več in zato jih, kot je že povedala Lobsang, lastniki dolgodlakih psov praviloma ne uporabljamo.

Moja dva razgrajača sta oba hodila v malo šolo poslušnosti in agilitija. Oba sta bila stara približno osem mesecev, ko sta začela, "urjenje" pa je trajalo tri mesece. V našem kinološkem društvu imajo prav luškan sistem; enkrat na teden ena šolska ura poslušnosti in ena osnov agilitija tako, da se malo učijo in malo nadivjajo. Predvsem pa je bila šola koristna zaradi socializacije.

Kako psi uživajo na razstavah je predvsem odvisno od njihovih gospodarjev, ki jim ali pa ne, omogočijo preživeti kolikor toliko prijeten dan. Psi, ki so že vajeni razstav se drugače obnašajo in počutijo od tistih, ki šele začenjajo, je pa razstava za vsakega verjetno vsaj malo stresna zadeva. Jaz za svojega Gija vem, da ima rad družbo, da pa želi popoldan tudi malo zadremati. Zato se ponavadi  razširim, postavim ograjico, da mu ni treba cel dan čemeti v kletki, omogočim pa mu hkrati, da se lahko v boks umakne če želi.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #396 : nedelja, 22.01.2006 : 22:28:55 »

Kot je povedala Bombažka, šola je zelo koristna za socializacijo psa, pa tudi vodnik vedno kaj novega izve.

Sem inštruktorica in svoje pse bom vedno šolala na pasjem tečaju, v družbi drugih psov in pod vodstvom izkušenega inštruktorja. Tam je dinamika popolnoma drugačna kot doma. Če te pes uboga v skupini drugih psov, te bo ubogal tudi drugje, če te uboga pa v dnevni sobi, je zelo velika verjetnost, da te v družbi drugih psov ali na sprehodu ne bo.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #397 : nedelja, 22.01.2006 : 23:00:05 »

he he pri meni je malo drugače v mali soli ma uboga doma pa ne Angry Shocked
zgleda da se je v enga iz tam zaljubila in ga hoče presenetiti Roll Eyes Cool Shocked Cheesy Grin
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #398 : ponedeljek, 23.01.2006 : 13:11:38 »

Kalsang, se potem vidimo v pasji šoli Smiley, če ste še v isti kot se je šolal Mugi.

Bombažka, katera razstavo bo nasednja za Gija? Imate že kaj v planu, ali se odločite, malo pred razstavo (oz rokom za prijavo)?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #399 : ponedeljek, 23.01.2006 : 13:24:53 »

Super, Ppetra, se vidimo spomladi!!

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #400 : ponedeljek, 23.01.2006 : 13:56:07 »

Jap. Še to, kaj bi mi priporočila, da grem že takoj z mladičkom v tisto malo šolo, ali lahko malo počakam, ker ne vem kako mi bo finančno zneslo. Vidm da me čaka ful stroškov, poleg nakupa mladička, vsa oprema, hrana igrače, k bi že zdej najraj pokupila pol trgovine:). Pa sej ne da tega nisem pričakovala, samo vse na enkrat pač ne bo šlo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #401 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:43:53 »

Jaz ti priporočam, da greš takoj v malo šolo. Tam bo imel primerne vrstnike za igro, druženje in učenje. Mladega psa je vsekakor veliko lažje učiti kot starejšega. Pri nas se lahko zmeniš tudi, da plačaš v dve obrokih.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #402 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:59:39 »

Ko sva že ravno pri šoli, imela sem pripravljeno vprašanje za tja, pa bom kar tu vprašala. Pri fantu imajo psico Rottweilerko, ki je do malih psov napadalna, in ne vem ali naj ju z mojo bodočo psičko probam zbližat, ali mi to sploh odsvetujete. Eni pravijo, da še tako krvoločen pes mladičku ne bo nič naredil, ker kao ve da je samo mladič, drugi pa da raje ne... To sem se hotela posvetovat v pasji šoli, samo ne vem a je ta pasja šola samo za manjše psa, ali tudi za take velike in bolj težavne pse (po karakterju). A se vzgoja manjših psov razlikuje od velikih, ali se da tudi pri neposlušnemu psu z lepo besedo kaj doseč?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #403 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:06:22 »

Nobenega zagotovila ni, da odrasel pes ne bo poškodoval mladiča. Zbliževanje bi moralo potekati zelo počasi in zelo nadzorovano. Vsekakor pa ju nikoli ne puščaj samih, tudi potem, kot bo kotonček že odrasel. Nič nimam proti rottweilerjem, vendar so se že v več primerih izkazali za dominantne do drugih psov, še posebno do manjših, zato ne računaj, da bosta najboljša prijatelja.

Za takšne primere se je najbolje obrnit na strokovnjaka behaviorista (imamo ga tudi v šoli), ki bo ocenil, kako pristopiti k psu: individualno ali gre lahko v skupino.

Pri nas šolamo tudi večje pse, vendar jih ločimo od majhnih, ker so pri igri bolj grobi in težji, pa tudi majhen pes se med velikimi ponavadi ne počuti dobro. Socializacijo sevede priporočamo na vse pse, majhne in velike.

Pri nas velja pravilo, da z grdo besedo nič ne dosežeš. Šolanje s pozitivno motivacijo je poseben sistem, kjer seveda obstajajo tudi 'sankcije' za neposlušnost, vendar ne v smislu grobe kazni, temveč na primer z odtegnitvijo nečesa, kar je psu ljubo: igra, priboljšek, pohvala.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #404 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:27:58 »

Za takšne primere se je najbolje obrnit na strokovnjaka behaviorista (imamo ga tudi v šoli), ki bo ocenil, kako pristopiti k psu: individualno ali gre lahko v skupino.

No super, sem upala da obstaja nekdo ki bi mi lahko pomagal. Ker si želim, da bi se načeloma ta dva psa razumela  (predvsem zaradi preživljanja skupnih dopustov z obema), zavedam pa se da verjetno ni možnosti, da bosta najboljša prijatelja, ampak samo da bi shajala skupaj in seveda, skupaj je mišljeno pod nadzorom, nekoga od domaših.

Hvala za odgovore, bom, ko dobim psičko, poklicala v pasjo šolo in se vse dogovorila.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines