mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 02:15:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Poštarji in psi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poštarji in psi  (Prebrano 16672 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #75 : sreda, 29.03.2006 : 20:13:59 »

Moj Lonček ima pa zelo rad poštarje, ker mu vsak da vedno bonbončke Cheesy Grin
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #76 : sreda, 29.03.2006 : 20:32:26 »

bi bilo dobr še naše poštarje mal socializirat (glede psov, da ne bo pomote)  Grin
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #77 : četrtek, 13.04.2006 : 18:57:58 »

Moja psička pa ne mara poštarju.  Čist ponori ko pridejo. Enkrat j tuk lajala in se zagajala ko je bla privezana, da se ji je kovinska ovratnica strgala. Ampak poštarju ni nič naredila. Samo lajala je. Seveda s je ta poštar bal psov in mi je težil da me bo tožu če ugrizne. Jaz ga sploh poslušala nism ker vem da moja psička ne grize.  A še čigav pes ne mara poštarja?  Roll Eyes
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #78 : četrtek, 13.04.2006 : 22:26:50 »

naš Runo je enemu že pomeril hlačnico, ampak hvala bogu ni bilo nič resnega-vsaj s poštarjeve strani ne.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #79 : petek, 14.04.2006 : 07:42:25 »

Naš je takoj pri vratah, ko se oglasi zvonec. Ves nestrpen čaka, kdo se bo pokazal na drugi strani in tudi glasno laja. Ko pa vidi, da je poštar pa po eni strani veselo skače po njemu po drugi pa se oglaša z laježem. Ko odhaja bi šel pa, kar z njim. Poštar se še ni pritoževal tako, da ga verjetno niti ne moti, vsaj tega ne.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #80 : četrtek, 17.08.2006 : 14:22:01 »

mojega poštar ne zanima preveč, razen če je zelo glasen ali pa pozvoni, kadar je treba kaj podpisati
takrat se pa razburi in laja Cheesy
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #81 : petek, 18.08.2006 : 08:23:42 »

Moja Tisa ima rada vse ljudi, tako da ima rada tudi poštarja!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #82 : petek, 18.08.2006 : 08:46:41 »


Pri nas v bloku je situacija glede poštarjev sledeča. Poštar pozvoni pred vhodom, kadar ima priporočeno. Potem vstopi v hodnik bloka. Takrat moja psica ne zganja nobenega hrupa, samo gleda, kako poštar "fila" nabiralnike, pusti se mu pobožati. Drugače pa je, če ga srečava pred vhodom, na motorju. Postavi se na zadnje tace in laja. Malo boljše je sedaj, ko so poštarji v našem okolišu "prešaltali" na skuterje.
Je pa med dopusti delal en poštar, ki je hotel biti vljuden in je priporočene pošiljke nosil do vhodnih vrat v stanovanje. In ker me pozna, je takoj po pritisku na zvonec vstopil v stanovanje. Dobro, da je bila Aisha v nekoliko smrčujočem obdobju, sicer ne vem, kako bi reagirala. Zdaj imam na vratih  napisano obvestilo, da je v stanovanju "hud" pes. Resnično pomaga, predvsem pri nesramnih akviziterjih, pa tudi jaz imam mirnejšo vest.
Logiran
Barby_ice
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #83 : sreda, 28.02.2007 : 19:34:49 »

Naj se še jaz pridružim tej temi, in sicer z malo drugačne strani.

Pred nekaj leti sem preko študentskega servisa nosila reklame po nabiralnikih in ugotovila, kako zelo si morajo biti poštarji ubogi in kako so ljudje "nespametni!.

Živali imam zelo rada, še posebaj pse in nimam nič proti njim, pač pa proti lastnikom. Poštne nabiralnike obračajo na notranjo stran, namesto na zunanjo in zraven tega nimajo tablice: "Pozor hud pes". Kako naj potem poštar ve, da mu ne bo "nek velik pes" odgriznil roko, ko bo odprl nabiralnik?!
Meni se je zgodilo, da sem odprla nabiralnik in hotela dati not reklamo, ko sem naenkrat zagledala pred svojim obrazom glavo bernardinca... še dobro, da je bil prijazen, če ne bi ostala brez roke ali pa glave.

Večina velikih psov je "alergičnih" na poštarje, tako da bi bilo dobro, če bi lastniki malo poskrbeli za to, da ne bodo poštarji napadeni, kajti v tem primeru bodo odgovarjali oni.

Priznam pa, da je hecno, ko vidiš poštarja, ki ga pes skrit počaka in ga nalaja točno takrat, ko se dotakne nabiralnika. Hec se žal lahko hitro spremeni v kaj resnejšega (kar lastnika dobro vdari po denarnici).

Pa lep pozdrav vsem skupaj. Wink
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #84 : sreda, 28.02.2007 : 22:25:52 »

Naš obožuje poštarja, ga čisto preslini, ko pride na vrata Tongue,
vsak mesec mu namreč prinese 15 kilski žakelj hrane. Smiley
Logiran
civava
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #85 : četrtek, 01.03.2007 : 09:57:51 »

Naša Kala je vse ostale pse naučila, da je na poštarja treba zjat. No Ora se ne pridružuje vedno, ker je mnenja, da je čist dost, če se že ostali derejo.

Sem slišala eno ful hudo teorijo  Grin, da psi na poštarja zjajo, ker so ugotovili, da ga tako preženejo - če zijajo nanj bo odšel. In lej ga zlomka, res odide. Cheesy. Deluje zadeva a ne???
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #86 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:22:58 »

Moj pa vedno laja na poštarja če je ravno zunaj ko se pripelje. Če pa pride ven komaj ko pride poštar pa se postavi na stopnice pa ga gleda butasto kot nwm kaj (glavo dol, velike oči Tongue) . Ko že poštar pozvoni pa pride do njega da z gobčkom rukne, da ga malo poboža potem pa se veselo obrne in gre nazaj v hišo ajčkat Roll Eyes
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #87 : torek, 20.03.2007 : 18:02:51 »

Ena rešitev naj bi bila, da se psa hrani takrat, ko gre poštar mimo. Čez čas bo povezal prihod poštarja s hrano in se ga bo zato veselil.
Moramo pa biti dosledni pri tej vaji in sploh na začetku hrano takoj vzeti, če bo začel spet lajati na poštarja. Tisti dan pa ga enostavno pustimo lačnega, da bo drugi dan bolj lačen.

Jaz tega preverjala še nisem. Če pa kdo že je - potem se priporočamo za kakšno mnenje.

Lp, Ines!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #88 : torek, 20.03.2007 : 18:05:31 »

Ines! Točno to sem prebral v eni knjigi o psih pod naslov PROBLETMATIKA
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #89 : torek, 20.03.2007 : 18:12:50 »

Ampak moj pes se ne ''jezi'' na njega, oblaja vsakega ko gre mimo, češ kaj me neboš pobožal malo. Glede tega pa moj pes zjutraj noče jest na noben način tako da za mene to ne velja... ker hodi poštar okrog 7,8 ure... Imam pa zanimiv primer: soseda je rodila in ima otroka, tako da je bila v bolniški in je vsak dan ko je peljala otroka na sprehod pobožala mojga psa, ki se je kar nastavljal oz se še ob ograji. Zdaj pa ko ima službo in ko jo pes vidi na njenem dvorišču laja na njo in še bolj zanimivo vedno je šla na sprehod okrog 12 in ga božala, potem pa je mel foro da je kaki tedn vedno okrog 12 ure zavijal na dvorišču Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Poštarji in psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines