mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 13:52:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424501 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


« Odgovor #1605 : torek, 20.02.2007 : 23:39:10 »

Ferry ima prav. Tudi mi je ne upamo več kar tako spustit. Razlog ni toliko v čakanju, pač pa strah pred lovci ali pred kakšno nesrečo. Drugače pa res pridejo povsod. Pa, če se poškodujejo sploh ne veš, ker oni gredo še vedno naprej (kot bi bili jekleni). Razen potencialnega pobega torej - zelo primerni za v hribe.

Kar se tiče lajanja, mi nimamo problemov. Pač pa zelo velikokrat slišim lajat beaglico v naši bližini. Očitno nima veze spol, bolj značaj psa.

Dlake - polno stanovanje, avto, obleke... skratka, res so povsod.

Albert, mogoče moraš mami prepričat samo še glede dlak. Pa če jih imate v kavču že od vašega Nerota  Wink
Pa srečno pri izbiri.
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #1606 : sreda, 21.02.2007 : 00:13:03 »

Geia, kako Senina tacka? Je ze ok?

Jah, moja Luna ful laja .. sploh, kadar uziva na balkonu. In se NIHCE v stolpnici ne pritozuje, pa smo ze sprasevali sosede okrog nas (so sami starejsi ljudje) .. pa jo imajo vsi radi  Smiley Se dobro, ker ce ne bi nas pomojem ze izselili.

Laja, ko ji ne damo hrane, ki jo jemo mi, ko se hoce spilat, ko izsiljuje, ko se igrava, ko gre kdo mimo, pa ji ni vsec itd itd itd. Ko je sama, pa spi .. razen, ce spi ob balkonu in gleda ven, potem lahko laja na kakega mimoidocega, ali pa ce jo pod balkonom izzivajo macke  Huh

Ampak meni je vsec lajez beaglov, takoj ves, da je bel repek nekje v blizini  Smiley To mi je bilo ful zabavno poslusat na pasji razstavi  Grin

Drugace pa Luna napreduje .. zdaj jo imam pri igri z njenim prijateljem Buddyjem (bostonsi terier) lepo na navadnem povodcu, ki ga vlece za sabo (tisti, ki so jih dajali na tisti akciji Ocistimo Lj) in se lepo igrata .. ko ji pa ni vec zanimiv ali pa bi sla za kakim drugim psom, pa ji preprosto stopim na povodec in jo primem. Se vsaj zlaufa ...

Joj, upam, da ta teden vreme zdrzi, da greva po 1 mesecu koncno na agility .. ima pes ze cisto prevec energije. Pa celo shujsala je kake pol kg .. zdaj ima 15,5kg (kar je za moje pojme se vedno prevec .. 1 manj bi bilo cisto ok). Se ji pa takoj pozna, da je mal shujsala.

LP, Ribica
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #1607 : sreda, 21.02.2007 : 01:26:30 »

In se NIHCE v stolpnici ne pritozuje, pa smo ze sprasevali sosede okrog nas (so sami starejsi ljudje) .. pa jo imajo vsi radi Smiley

Ti bom jaz dala sami starejši ljudje! Angry Jaz sem še mlada! Tongue
Pritožujem se pa res ne, mi lepotička avto čuva... Roll Eyes
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #1608 : sreda, 21.02.2007 : 07:40:37 »

Joj, upam, da ta teden vreme zdrzi, da greva po 1 mesecu koncno na agility .. ima pes ze cisto prevec energije. Pa celo shujsala je kake pol kg

haha, vas pes je narobe svet ... shujsa, ko NE gre na agility Smiley svasta! Kolk priboljskov pa dobi na treningu?
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #1609 : sreda, 21.02.2007 : 09:15:52 »

Arončka, tvoj avatar me pa ful na Nerčija spominja  Cry ....lepga kužija maš!
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #1610 : sreda, 21.02.2007 : 19:18:50 »

No,samo da je Boy spet doma.Kar lepo ste se razpisali.
Sama!Dobrih psov ponavadi ne reklamirajo.Pri priznanih vzrediteljih težko dobiš mladička brez predhodne rezervacije,no če slučajno kaj ostane.
Tudi vzreja poteka drugot po svetu čisto drugače kot pri nas,ko je vse skupaj nekontrolirano,saj parijo samce in samice vsevprek ne glede na to ali je paritvena kombinacija primerna ali ne.(ne poznajo izvora svojih psov,oziroma jih to ne zanima,glavno je,da v rodovniku piše beagle in psi grejo dobro v promet,ne glede kakšni so).
Pettit sprašuje kakšen je dober beagle- to pa kot predsednik kluba goničev ja sam najbolj ve in mislim,da nobeden od nas,ki se z beagli ukvarjamo(jaz že dolga leta)ne moremo toliko vedeti o pasmi oziroma o vzreji sploh,zato sem brez komentarja.Sama- v kolikor želiš kaj več zvedeti o beaglih me poišči ,pa ti bom pomagala kolikor bo v mojih močeh.
Beagle je vsekakor pes,ki potrebuje odločnega gospodarja,katerega ne bo omajal žalostni pogled in svojeglavost.Lajajo ti psi ne kar brez veze, ne potebujejo kakšne posebne nege,so večinoma zdravi in zelo požrešni.
Več kot so v naravi bolj so veseli,so hiperaktivni in neumorni.
LP vsem iz Brakade
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #1611 : sreda, 21.02.2007 : 19:56:45 »

haha, vas pes je narobe svet ... shujsa, ko NE gre na agility Smiley svasta! Kolk priboljskov pa dobi na treningu?


Uh, veliko Cheesy Samo zdajle se pozna, ker je dopoldne tudi kaj sama, pa ponoci je ze tretjic ta teden bruhala (ne vem, kaj mi pozre zvecer na sprehodu .. zadnjic je robcke papirnate..)

Ma, bomo videli .. Smiley
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #1612 : petek, 23.02.2007 : 08:56:51 »

A ima kdo kaj izkušenj z ljubeznijo? Naš Ferry je zaljubljen (v psičko iz sosednjega bloka, žal je trobarvna nemška gonička in ne beaglica) in že par dni sedi pred vrati stanovanja in cvili, tudi ponoči in nič ne je - on bi šel osvajat svojo prvo ljubezen.

A mogoče kdo ve koliko časa traja to obdobje?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #1613 : petek, 23.02.2007 : 10:21:41 »

A ima kdo kaj izkušenj z ljubeznijo? Naš Ferry je zaljubljen (v psièko iz sosednjega bloka, žal je trobarvna nemška gonièka in ne beaglica) in že par dni sedi pred vrati stanovanja in cvili, tudi ponoèi in niè ne je - on bi šel osvajat svojo prvo ljubezen.

A mogoèe kdo ve koliko èasa traja to obdobje?

Ko enkrat izbruhne, traja do smrti...  Wink
lp, Nikomah

ps: sodim po sebi!  Grin
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #1614 : petek, 23.02.2007 : 10:53:49 »

Ferry,prosim pokliči me,ker nimam več tvoje št.mobitela.
LP Tjaša
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #1615 : sobota, 24.02.2007 : 10:50:18 »

Aja, aroncka .. caki, ti si itak poseben faktor pri Luni .. se ji cisto strga, ko te slisi/vidi Smiley

Vcerajsnji agility kr uspesen .. edin enkrat je gospodicna usla motit Bena in sta se lovila po parkurju ... taprava dva sta se nasla Smiley

Geia, sem pokazala fotko doma .. Lune pa Sene .. pa je oci takoj vedu, katera je Luna, mami je pa na Seno pokazala Smiley
Logiran
terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1616 : nedelja, 25.02.2007 : 17:50:58 »


Moram malo povprašati, kako je kaj z org.piknika...a je že določen datum? glede na to da rastejo že zvončki in trobetince, lahko že razglasimo pomlad  Grin

Ferry, saj veš kako je ljubezen huda, samo se ponavadi ob koncu gonitve psičke malo "ohladi". če pa ne, vam pa ne preostane drugega, kot da začnete iskati novi domek  Wink
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #1617 : nedelja, 25.02.2007 : 18:37:07 »

Saj se nocem samo hvalit, ampak Xsara je vceraj postala zimski prvak eukanuba pokala v svoji kategoriji. ceprav sva bili na vcerajsnji tekmi diskvalificirani na slalomu (krneki), sva imeli v skupnem sestevku dovolj tock za prvo mesto. V dvojki zdaj vsaj nekaj casa ne bo pokalov, ampak bo lustno imeti nove izzive ...
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #1618 : nedelja, 25.02.2007 : 19:42:44 »

Pravkar sem prišla iz CAC Celje,danes končno kot gledalec.Pa sem imela kaj videti na ocenjevanju.Sodnik in pripravnik(ki je na žalost tudi predsednik VK za goniče) bi skoraj naredila "doktorat" preden so uredili papirje.Še dobro,da razen grebenarjev ni bilo veliko predstavnikov.
Beagli so bili samo trije,pa še ti slabi primerki.Ni kaj,pač gledamo da se prijavljamo na renomirane sodnike,oziroma vsaj take,kako se talajo titule.
Sem pa srečala našo Živo,ki je zelo lepa,bila je samo obiskovalka in občudovana in pohvaljena iz večih ust,tudi strokovnih.
Ja Xsara,zdaj boš pa res dala za pir,ta tvoja prva mesta pa niso več heci!
Terry,veliko je zanimanja za srečanje,se kaj slišimo,pa bomo določili datum.Računam nekje konec maja.Prejšni teden nas je obiskal Snupko,ki je že pravi gospodič.Prav zanima me kako bo sprejel dojenčka,ki bo prav kmalu prijokal na svet.
Ja Ferry je pa res zaljubljen.Osvajal je malo Živo,no mogoče že za vnaprej,saj bi bila res lep par.
LP iz Brakade
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #1619 : nedelja, 25.02.2007 : 23:43:22 »

O, bravo Xsara! In se dobro, da gresta v 2! Cheesy Hehe .. Smiley Saj je morala zmagat, ce sem pa imela jaz RD vceraj Wink Pa se 18. za povrh Wink

No, jaz pa lahko pohvalim Luno .. danes sem jo imela v Tioliju spusceno na vrvici (jo vlece za sabo) in se je igrala najprej z eno airdale-ko, potem sva se malo tekli .. na koncu smo pa se Buddyja srecali, aja, pa se beagla Ralfa vmes .. potem nas je pa dez dobil. Vceraj smo pa Seno srecali in sta bile tudi pridne .. Smiley

Bom kaksno fotko prilepila Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines