mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 02:49:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424491 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2250 : nedelja, 08.06.2008 : 16:07:12 »

Špene!Seveda se boš lahko udeleževal razstav, vendar ne vem kako boš zadovoljen z ocenami.Ne vem za koga si zdaj mislil da laže o teh zadevah.Psice(govorim o beaglih, saj tam so tudi NLT in Fox terrierke)nikoli niso dobile nobene titule, kaj so predniki psice, ki je mati tvojega mladiča pa bolje, da ne veš.Imam cele kile arhiva beaglov, ki so zadjih 10 let na sceni.Ne vem kje je pa kašen zbor beaglov, za to pa slišim prvič.
Teža pri beaglu ne more biti določena.Odvisna je od konstituciji.Jaz imam beagle 10 let in nikoli jih ne hranim po gramih, tudi mladičev ne.
Včeraj sem po 7 letih srečala hčerko našega Lakija, bila sem prijetno presenečena, saj je živa slika svojega očeta.Škoda da imajo v soboto kolesarski maraton in se ne morejo udeležiti srečanja, upam vsaj da pridejo jeseni.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2251 : nedelja, 08.06.2008 : 20:23:14 »

Špene,

meni je vzrediteljica rekla takole, hraniš ga približno po navodilih na vrečki, ki pa so seveda različne po proizvajalcih, torej če je približek tistega, ker more dobiti je čisto OK, kakšen je ko je majhen je čisto vseeno, tudi naš je bil bajsek, pa je potem čisto lepo ozdrasel. Pazi le, da mu ne boš dajal premalo, ker potem mu boš onemogočal normalen razvoj. Približno pri 9 mesecih bo dosegel svojo končno višino in potem boš pač sproti opazoval njegovo težo in če bo prevelika, enostavno zmanjšaš obroke oz. obratno.

To, da kužek je travo, je čisto normalno in Ok, tko se sam čisti in si uravnava prebavo, posledica tega je, da travo pokaka ali pa jo izbruha. V obeh primerih pa je to čisto OK, tako, da se ne boj.

Kar se pa tiče kupovanja kosti, pa bodi pazljiv, če so tiste zadevice narejene za zvečenje je OK, samo pazi, kaj ti piše, koliko dati, sploh ker je mladiček. Če pa si kupil kakšno pravo zapakirano govejo kost, pa pazi, ker si lahko na njej zlomi zobek, sploh ko je mlad in potem je konec veselja z razstavami.

Lp
Logiran
ŠPENE
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #2252 : torek, 10.06.2008 : 21:31:00 »

Pozdravljeni!

             Danes smo bli z Bennyom prvic na nasem vikendu, kjer je travnatih povrsin veliko, se je zlaufal tok, da se mu se v
 avto ni dal vec Smiley

   Norcije pa zganja, eno za drugo Cheesy vceraj smo spali pri punci, niti enkrat se ni pokakal pri nas doma, pri punci pa takoj pod mamino posteljo ha ha Cheesy Cheesy

              Mal me skrbi, namrec Benny se skoraj velikokrat praska in grize po zadnem predelu (tacke, ritka, zadnji del pac,..), mami me je opozorila, da ima lahko klopa ali bolhe ?

Lp vsem Wink
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #2253 : torek, 10.06.2008 : 21:43:40 »

Glih sem te hotla vprašat, če si ga kaj pregled za klopi, kajti te travnate površine imajo veliko te golazni. Ima kakšno zaščito proti klopom?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2254 : torek, 10.06.2008 : 22:36:52 »

Lahko ima tudi gliste. Daj mu tabletko proti notranjim zajedalcem. Dobiš jo pri veterinarju.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2255 : sreda, 11.06.2008 : 06:47:02 »

Špene,

glede na to, kje si ga kupil, mu daj takoj, tako, kot je svetovala Kalsang, tablete proti glistam, ker te "rejci" tega pač ne delajo!

Če bi imel bolhe bi se grizel po celem telesu, če pa bi imel klopa, pa se ga itak takoj opazi, vseeno ga dobro preglej!!

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2256 : sreda, 11.06.2008 : 09:53:08 »

Špene!V tvojem primeru(glede na to, kje je pes kupljen) bi izvedla kar kuro (s pasto) proti notranjim zajedalcem, potem pa ponovila ceplenje proti kužnim boleznim.
Praviloma se preventivno dajejo tablete tudi odraslim psom(pri nas to počnemo redno, pred paritvijo pa sploh). potem pa mladičem od 14 dneva dalje, da so do ceplenja res sigurno čisti, drugače cepivo sploh ne prime.Večina rejcev/farmarjev pa tega ne počne, saj je to dodatno delo in pa seveda dodatni stroški.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2257 : sreda, 11.06.2008 : 10:34:30 »

Se strinjam z zgoraj napisanim. Pripomnila bi samo, da se pri veterinarju dobro pozanimaj, katera pasta/tableti so najboljši, ker imajo nekatere paste premajhen spekter delovanja in ne očistijo psa vseh zajedalcev. Se je že zgodilo, da je s pasto redno tretiran mladič kakal ogromne žive gliste.

lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2258 : četrtek, 12.06.2008 : 11:44:15 »

Kalsang, se strinjam, seveda se je pametno posvetovati z veterinarjem glede zdravil.

LP vsem
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2259 : četrtek, 12.06.2008 : 13:56:00 »

Jaz poleg paste vsekakor svetujem tablete proti glistam,ker paste običajno ne delujejo na trakuljo.Mislim pa ,da je najboljši preparat na tržišču Zantel tbl,ki ima tudi najširši spekter delovanja.
LP Tjaša
Logiran
ŠPENE
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #2260 : četrtek, 12.06.2008 : 14:56:35 »

Pozdravljeni!

@tadeja_n Sva ga skupaj s punco pregledala, ocitno nima klopov

@Kalsang Vzreditelj mi je rekel da mu dam 1/2 tabletke pred cepljenem (steklina) tabletka je ZENTAL C.. nekaj takega (nevem tocno ker jo imam v avtu). Mu jo lahko dam ze danes ali kako? (danes mi je veterinar dal kapsulo (ampulo) in rekel naj mu jo dam danes zvecer)

@Ferry Vzreditelj, mi je rekel da jem vsem mladicem redno dajal vse kar so rabili (beri: tudi tabletke proti glistam/zajedalcem), saj mi je sam "odtrgal" in dal eno (zental c..)

@eka Danes mi je veterinar dal pasto, kapsulo proti zajedalcem/glistam in rekel, da mu jo dam danes zvecer in naj ga dam v kaksno kopalnico do zjutraj, pa naj cvili, tako je rekel. Proti kuznim boleznim JE bil cepljen 22.5.2008, tako da ali naj vseen ga cepim se 1x, nevem? Ta vzreditelj je redno dajal tabletke vsem (beri: sklepam po tem, da doma nima le teh za razstavo..)

@KalSang Veterinar mi je dal danes kot sem ze omenil kapsulo, naslednic je rekel da dobi boljse in da mi bo dal tiste potem.

Danes smo bili prvic pri veterinarju, pregledal ga je, vse je bilo vredu, stisnil mu je se 2 injekciji (redno..), dal mi je se kapsulo in rekel naj mu jo stisnem danes zvecer in da se ga ne dotikam do jutra (bo ze prezivel)..
    Zanima me, naj mu danes dan kapsulo in npr. jutri tisto 1/2 tabletke, katero mi je dal vzreditelj (ZENTAL C..nekaj takega je) ?

Veterinar mi je svetoval tudi, da do naslednjega cepljenja (najavljen sem 30.6), da ga ven vodim samo na malo/veliko potrebo in nic vec, da ga moram "sparati" je rekel, potem ko bo vse opravljeno pa lahko veselo binglja cele dneve  Grin Cheesy

Lp vsem  Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2261 : četrtek, 12.06.2008 : 15:46:47 »

Sorry jaz sem sploh ne znajdem iz tegale tvojega zadnjega posta Huh
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2262 : četrtek, 12.06.2008 : 18:50:43 »

To so pa zelo čudna navodila veterinarja ...  Huh
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #2263 : četrtek, 12.06.2008 : 18:52:56 »

@tadeja_n Sva ga skupaj s punco pregledala, ocitno nima klopov

Vseeno bo moral dobiti kakšno zaščito proti klopom, če ne ga bo slej ko prej kje staknil.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #2264 : četrtek, 12.06.2008 : 19:38:46 »

Res imaš čudnega veterinarja...ne vem no...jaz bi ga menjala takoj, ker tako nestrokovnih nasvetov pa ne bi pričakovala od "stroke".
Logiran
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines