mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 11:33:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #495 : ponedeljek, 09.09.2013 : 12:24:30 »

Sploh nisem brala zadnjih postov, ampak natis, ti po forumu tolk vpiješ, da človek zlahka spregleda dobronamernost v tvojem pisanju Smiley. Ok, to je tvoj stil, ampak k njemu paše tudi občasno ˝ne˝razumevanje pointa.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #496 : ponedeljek, 09.09.2013 : 12:31:50 »



moje odgovore in vprašanja sta obrnili obrnili kot vama paše ... OK naj bo po vajino....


vesoljka JA prešvercanega Askinega mladiča sem komentirala točno takole (kopirano iz askine teme)

.....


kana je iz srbije. kako je prišla k nam pred dopolnjenim vsaj 7 mes. ne vem in me iskreno niti ne zanima. upam, da je bila cepljena po programu za mladiče (6+10+14 ali 7+11+15 ali 8+12). tole je vse v tednih. glede na to, da je srbija na C listi za steklino, bi morala imeti narejen tudi titer. titer se dela po cepljenju stekline. lahko se sicer mladiča, ki gre v tujino cepi že pred dopolnjenimi 3 meseci in se potem vzame po posebnem časovnem protokolu kri in naredi test. ali je cepljena in ali ima titer ve lastnica, v to se ne bom vtikala.

....




 ... pa veš zakaj?? nimaš pojma, jaz pa ... NA ŽALOST. vem na žalost marsikaj kar bi morala vedet tudi aska, pa žal to nje ne zanima ....



S in M 2011 kje sem napisala, da se gre viamia organiziran kriminal?? NIKJER, še vedno pa stojim za napisanim ... psa bo v SLO prešvercala.


pa prosim PREBERITA SI OBE v kakšni povezavi sem omenjala svoje mladiče.



viamia sorry za delno smetenje. jaz sem zaključila ... upam in želim si da, ostanete "v kompletu" in da čimprej najdeš novi dom  za malo bejbo, če ne bo šlo ....


 
tole zgoraj je že napisano, ko berem še kockin komentar. ja kot izgeda res pišem nerazumljivo. točno to se vidi po odgovorih vesoljke in S in M (askinega itak ne bom dočakala). bom od zdaj naprej limala samo smeškote, to bolj pali vidim  objem ljubezen plesalec Afro bravo Kiss Kiss Kiss ... pa še tukaj bom pazila, da ne bo kakšen napačen ...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #497 : ponedeljek, 09.09.2013 : 12:37:29 »

Logično razmišljane. Ne ta sigurno ne bo pristal v zavetišču pri nas ali kje drugje. Glede na to da ima poškodovano oko, ki vprašanje če se bo popravilo je res veliko vprašaj če ga bo kdo želel, in tudi zaradi tega razloga ne gre v zavetišče. Če bi hotela da gre za žajfo v Nemčijo (kot se je izrazil vet za zavevetišču v Splitu) potem je vseeno, če bi jo pustila na cesti. Sva pa že midva sama veliko razmišljala o drugem psu, pa se nikoli nisva odločila oz. sva rekla, da bo že čas pokazal svoje.

....

hvala, da si vsaj ti štekala point mojega pisanja (bila sem cel vikend brez normalnega compa, na mobitelu pa ne vidiš vsega)

tako, kot sem napisala zgoraj ti želim, da rešiš situacijo s tole bejbo na najboljši možni način.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #498 : ponedeljek, 09.09.2013 : 12:41:46 »

1. JA, bi.
2. Sem bila jasna - nimam dvojnih meril glede švercanja oz. ne vem, zakaj je to vprašanje letelo name.
3. Sem bila jasna - če ga ima, in? Viamia gre lahko k vetu preverit čip. Če ga nima, kaj zdaj? Meni osebno bi v tem primeru dol viselo, kje je njen lastnik.

Kaj mene briga, od kje si kdorkoli psa privleče, dokler za njega dobro skrbi. Mi ni nič žal za to, da nimam pojma o podrobnostih zgodovine psa kateregakoli uporabnika.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #499 : ponedeljek, 09.09.2013 : 12:43:04 »

kocka - mene niti pod razno ne moti natisin način komunikacije. Sem že zadosti dolgo "tu", da ga na nek način "prevajam".
Moti me pa, da drugim piše (kriči, če smo čist natančni), naj si berejo, sama pa - očitno ne.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #500 : ponedeljek, 09.09.2013 : 13:25:20 »

Med srbijo in Hrvaško je zelo velika razlika - med drugim tudi v tem, da za razliko od Srbije  pasjega mladiča iz Hrvaške lahko pripelješ povsem legalno. (To za Srbijo je seveda vsaj kar se mene tiče velika škoda, ker imajo tam izjemno lepe pse tistih pasem, ki me zanimajo) Če bo mladič cepljen in čipiran in vpisan na lastnico, bo predstavljal za naša zavetišča natančno enak problem, kot ga predstavlja katerikoli označen lastniški pes v Sloveniji. In če se vozi sem pse iz pol Evrope, pa nikome ništa, potem tudi en mladič, ki ima že vnaprej zagotovljeno oskrbo res ni problem.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #501 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:11:58 »

Vidim, da je tema še kako razgreta. Dejstvo je, da vsi želimo samo najboljše za pse, kar za je tudi tisto najbolj pomembno. Drugače je pa to tukaj čisto svoj svet, lokalni psi se prosto sprehajajo po cesti, že na vsi pol grintavi in šepavi, nekaj jih poznam še od lani, nekaj lanskih je že očitno pokojnih. Neka domačinka, je ravno prejšnji dan razlagala, da je videla še enega mladiča ob cesti, ko se je peljala iz bližnjega mesta. Včeraj zvečer je moj peljal Vio ven, in je nekje v gozdu ob cesti zaslišal cviljenje, pa ni nič našel, danes zjutraj ob 5 ih pa je potem cvililo tu nekje pri naši hiši. Šla sem ven in samo molila, da ni še en, no našla nisem nič. Groza vam povem.
 
Dopoldan smo bili še enkrat pri veterinarju, na ponovnem pregledu, ker se je oko zdaj odprlo. Dobila je še eno dozo antibiotikov, ter kremico Tobrex. Rekel je da je pač vse posledica udarca in da gre za začetek sive mrene, če antibiotiki ne bodo prijeli Sad. Čez dva dni imamo ponovni pregled. Zdaj pa vsi stiskajmo pesti. Ker na to oko nič ne vidi in se včasih zaleti v kakšen stol, vrata, Vio, potem za cvili kot sam hudič, ker jo itak cela leva stran še boli. Tudi uteklina se je malo zmanjšala. Upanje še imam. Je pa ful razigrana, malo sem jo že začela učiti, drugače je pa tako brihtna, takoj je pogruntala kaj mora narediti, da dobi hrano. Afro

Evo našo kravico (moji starši šo imeli včasih v dnevni sobi popolnoma isti kravji tepih sram)


Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #502 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:21:09 »

pa veš zakaj?? nimaš pojma, jaz pa ... NA ŽALOST. vem na žalost marsikaj kar bi morala vedet tudi aska, pa žal to nje ne zanima ....
Če me že omenjaš, pa razloži, najbolje, da v moji temi, da ne smetimo več s tem v tej tem  Evil. Sama imam popolnoma čisto vest in niti malo mi ni žal, da sem dobila to prekrasno psičko Cheesy Ja je čipirana, cepljena s potnim listom in vse kot je treba naj te nič ne skrbi preveč! Grin Resnično ni potrebno smetiti te teme z nepotrebnim Wink Tongue  Wink

viamia, res vsa čast vam in obenem upam,da to luštno pasje bitjece pri vas ostane.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #503 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:27:05 »

Glede očesa ne bi bila preveč optimistična - tudi če ga sedaj rešite in se ne bo naredila mrena, je velika verjetnost, da se bo kasneje razvil glavkom. Ni pa to nobena tragedija, pes z enim očesom povsem normalno funkcionira, ko se enkrat navadi.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #504 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:41:23 »

Če me že omenjaš, pa razloži, najbolje, da v moji temi, da ne smetimo več s tem v tej tem  Evil. Sama imam popolnoma čisto vest in niti malo mi ni žal, da sem dobila to prekrasno psičko Cheesy Ja je čipirana, cepljena s potnim listom in vse kot je treba naj te nič ne skrbi preveč! Grin Resnično ni potrebno smetiti te teme z nepotrebnim Wink Tongue  Wink

viamia, res vsa čast vam in obenem upam,da to luštno pasje bitjece pri vas ostane.

samo še tole potem pa obljubim, da se ne javljam več ...

psica je iz beograda, ima slovenski čip in slovenski potni list v katerega ni bilo prepisano cepljenje iz srbije, ker ....
jaz ne bom delala tvoje domače naloge, samo povem ti, da za spremembo od tebe poznam prednike ...
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #505 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:49:21 »


Evo našo kravico (moji starši šo imeli včasih v dnevni sobi popolnoma isti kravji tepih sram)


Haha...a veš da sem na prejšnjih slikah prav to opazila - tako jasno začrtan vzorec in res malo kravicam podoben Roll Eyes
Zanimiva, lušna in lepa Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #506 : ponedeljek, 09.09.2013 : 15:49:56 »

Da se jaz dodam svoj piskrcek k vsemu temu, kar se dogaja v viini temi.

Osebno imam z veterinarji in ljudmi v manjsih krajih izkusnje, da je vecina mnenja, da so zavetisca smrtna postaja za zivali. Tukaj vsi vemo, da v Sloveniji to ni res. kako je na Hrvaskem ne vem, vsekakor pa ne bi bila pripravljena verjeti na besedo veterinarju, ki mi priporoci spiranje ocesa s kamilicami.

Zame osebno je velika razlika, ce grem po rodovniskega psa v tujino ali pa iz tujine vzamem psa iz zavetisca (razen, ce ne gre za nekoga, ki je dolgotrajno iskal psa dolocenega karakterja za doloceno delo z njim) ali pa ga nezakonito uvozim. Tole se bo mgoce grdo bralo, ampak vzreditelji so si v koncni fazi sami izbrali, da bodo imeli leglo, dobri vzreditelji bodo za to leglo in mamo dobro poskrbeli, jah, jebat ga, imeli bodo stroske, ampak so v naprej vedeli, da ni nujno, da bodo vse pse oddal takoj v dobre roke. V drugih dveh primerih, pa gre zato, da zavetisca placujemo mi vsi, vemo, da so polna in s taksnim uvozom nam je vsem nekdo naredil strosek in enemo nasemu (ja, vsi zavetiski psi so od nas vseh) psu onemogocil najti dober dom. Ne, nic manj ni vreden pes najden v drugi drzavi, da ne bo kdo narobe razumel. Ampak zakon je zakon in velja za vse in zakon je tak, da se psa odda pristojnemu zavetiscu.

Razumem, da ni vse crno belo in da so vmesana custva. Razumem, da je emocionalno tezko oddati mladica v zavetisce, ampak tu ni prostora za custva, oziroma mora na prvem mestu biti razum in upostevanje zakona, sele potem custva.

Berem, da mladic ne bi mogel sam priti tako dalec od naselja. Kaj pa vem, meni njena glava ne zgleda kot da bi bilo to od udarca ob vrzenju iz avta ampakkot udarec od tega, da jo je avto zbil. In vem, da psi,ki jih je zbil avto in prezivijo znajo dalec odlutat v soku, tudi mladici. Morda je bila na cesti par dni, kaj pa vemo. Na vsak nacin bi psicki dala slikat glavo.

Moje mnenje je tudi, da dokler nimas postimanega do konca enega psa (viamia iskreno ti povem, da ne vem kako je z Vio, ker nisem redno spremljala teme, lahko da je postimana, dejansko ne vem), ne vzames se enega psa. Ampak to je, tako kot vse ostalozgoraj napisano samo moje osebno mnenje.

Na vsak nacin zelim Vsem viamiinim vse dobro in uspesno!
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #507 : ponedeljek, 09.09.2013 : 18:36:03 »

Osebno imam z veterinarji in ljudmi v manjsih krajih izkusnje, da je vecina mnenja, da so zavetisca smrtna postaja za zivali. Tukaj vsi vemo, da v Sloveniji to ni res. kako je na Hrvaskem ne vem, vsekakor pa ne bi bila pripravljena verjeti na besedo veterinarju, ki mi priporoci spiranje ocesa s kamilicami.

Jaz sem videla nekaj prizorov iz hrvaških zavetišč (razna društva na fb) in je bilo zadosti, da psa, ki bi mu lahko sama pomagala, ne bi nikoli oddala tja.  Lips Sealed Lahko, da so tudi izjeme, ne vem.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #508 : ponedeljek, 09.09.2013 : 19:25:31 »

Osebno ne poznam razmer v hrvaskih zavetiscih in hrvaski zivalovaratveni sceni. Poznam pa nase razmere in mnogim nasih drustev ni verjeti kaj pisejo in kaksne slikce limajo po internetu.

Ampak se enkrat, ne vem kaksne so dejanske razmere tam, vem samo kaj najditelju nalaga zakon in vem, da za najditelja po custveni plati ni lahko.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #509 : ponedeljek, 09.09.2013 : 20:44:21 »

No Jinx: 
Hrvaška zavetišča ne poznam, še slovenska ne poznam, da bi lahko sodila. Vem pa nekaj. Na korčuli, kjer smo, ni zavetišča, najbližje je v Splitu, naslednje v Šibeniku. Vožnja s trajektom Korčula - Split traja 3:15. Trajekt vozi 2 x na dan. V rokah imaš pasjega mladiča in kaj zdaj. Se boš vsedel v avto, napokal še drugega psa, ko že tako veš da je to zanj stresno, plačal ne vprašaj koliko denarja za trajekt in se peljal v Split, zato, da boš naredil vse po regelcih. Pa kaj še. če bi bilo to v Sloveniji, da bi. Tu ne. Poleg tega, ti veterinar, pravi, da si sicer naredil dobro delo, ampak sebi težave, ker je v prav v tem Splitskem katastrofa. In če že hočeš pomagati, da odpelji v Slovenijo.Ja lahko jo še vedno peljem v Split, ko se bomo vračali, ampak da,žal imam tudi jaz čustva, in Malo sem preveč vzljubila, da bi jo pustila tu. kakšne šanse pa misliš da ima napol slep pes v zavetišču, da bo posvojen. Vem da zavetišča rešujejo težave kakor jih pač lahko, ampak če gledaš statistiko koliko jih tam uspavajo, kateri so najprej na vrsti, verjetno ne tisti popolni, zdravi mladiči.  Pa sploh ne vem zakaj spet razpravljamo o zavetiščih, Kori sigurno ne gre tja. Tako da brez skrbi vsem davkoplačevalcem, ne bomo tratili vašega denarja.
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines