mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 22:18:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150433 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #510 : ponedeljek, 09.09.2013 : 21:19:52 »

Ne vidim prav nobenega vzroka, zakaj ne bi pripeljala psa (ki ni označen in ga očitno nihče ne išče) za katerega si pripravljena skrbeti s seboj domov. Lahko tudi vprašaš veterinarja, če je mogoče urediti papirje tako, da bi bil pes legalno uvožen.
Glede švercanja in kršenja predpisov na sploh pa samo toliko: posameznik se sam odloči, ali se bo držal predpisov ali ne, mora pa seveda vedeti, da bo nosil posledice, če ga pri kršitvi dobijo. Moje osebno mnenje je, da se je predpisov treba držati, če je to le mogoče. So pa situacije, ko pač sprejmeš tveganje in prekršiš predpis. A to velja samo za "navadne" ljudi. Tisti, ki imajo oblast in kontrolo nad ljudmi, se morajo sami striktno držati zakonov in predpisov, ker sicer izgubijo vso kredibilnost.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #511 : ponedeljek, 09.09.2013 : 21:21:24 »

Viamia, nikjer nisem napisala, da jo ti odpelji v hrvasko zavetisce kamorkoli. To ni tvoja dolznost, pac pa je dolznost, da obvesti zavetisce, v rokah veterinarja, ki jo je bil pripravljen celo obdrzati. Tvoja dolznost je bila samo obvestiti pristojne organe. In preden me kdo vprasa kaj bi storila jaz - samo in izkljucno to. Ker sem pac kruta pras......, ki ji ni mar za zival v stiski, a ne? Koliko sans ima mladic, ki bo morda slep na eno oko in zgleda kot posavski gonic? Ne vem, vem pa da je bila na eno oko slepa, odrasla crna psicka posvojena iz ZH. Ne skrbi me denar, skrbijo me nasi psi. Prav tisti nasi psi v zavetiscu, ki so morda celo slepi na obe ocesi, pa pa stari, pa nevsecne barve, pa nevsecne velikosti, pa ... Ne gre zate in za enega psa, gre za globalni problem. Gre za to, da ce bi samo vsak deseti Slovenec takole uvozil psa, bi bilo 200000 manj posvojitev v Sloveniji. Gre za to, da sem bila v dezelah, kjer je psov po cestah vec kot listja in trave, pa mi na misel ni prislo, da bi tudi najbolj lusnega in najbolj bogega domov vzela. Za globalni problem gre. Ne zate. Ne za Kori. Ne za davkoplacevalski denar. Gre zato, da se je problema zapuscenih zivali potrebno lotiti doma. Gre zato, da bi po mojem morali vsi drzabljani tendirati k temu, da najprej resimo problem zapuscenih zivali doma,potem pa lahko sirimo krog in pomogamo se drugje. Gre za to, da ce je tendenca taka, da je tovrstno uvazanje psov sprejemljivo, potem nikoli ne bomo uspeli porihtati problematike brezdomnih zivali v Sloveniji. In preden kdo naprej privlece hrte - nisem ravno fenica, da se jih uvaza, mi je pa zelo vsec, da hodijo punce pomagat tja od koder jih uvazajo in upam, da bodo s tem dosegle, da jih ne bo potrebno vec izvazati.

Pri vas zdaj je kar je in res vam iz srca zelim vse dobro. Si pa zelim tudi, da nekdo, ki bo prebral to temo vidi vec plati tovrstnega pocetja. Ker kot sem ze napisala - ni vse crno belo.

Srecno!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #512 : ponedeljek, 09.09.2013 : 21:46:23 »

A veš kaj, potem se pa spravi na tiste, ki lifrajo sem pse po tekočem traku, ne da bi sploh vedeli, kje bodo ti psi na koncu pristali. Zaradi tistih parih, ki jih vzamejo ljudje zase se ne bo nobeno zavetišče zamašilo. In sploh mi je taka matematika povsem zgrešena. Kje pa piše, da bi tisti, ki je pobral psa na cesti sicer sploh šel iskat psa v zavetišče?
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #513 : ponedeljek, 09.09.2013 : 21:55:47 »

Prvic - ne me, da ne recem kaj, s tem, da se na nekoga spravljam. Napisala sem, da ne gre zanjo osebno, ampak na splosno. Viimii in vsem njenim zelim vse najboljse in v primeru, da bo kdaj zopet potrebovala pomoc, ji bom zopet na voljo.

Drugic, ja, lahko je zgresena matematika. Lahko pa ni. Ne veva ne ti ne jaz. Lahko ne bi sel vsak tak v zavetisce. Ze ce bi jih slo samo cetrti bi bilo to veliko. In posvojitev ali nakup pri preverjenem vzreditelju na ta nacin bi bila odgovornejsa. In sama se zavzemam za odgovorne posvojitve.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #514 : ponedeljek, 09.09.2013 : 21:58:10 »

Pa se tole: Lanabela, prosim, da mi ne podtikas podpiranja  lifranja psov sem po tekocem traku. Hvala!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #515 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:18:32 »

opla, tega nikjer nisem napisala - zmišljevat se pa ravno ni treba. Drži pa, da  če so uvoženi psi problem, potem je problem v množičnem  uvozu psov in ne pri posameznikih, ki si pripeljejo psa zase. In celo če se pse lifra na veliko - če jih pripeljejo legalno jih pač lahko. So konkurenca našim zavetiškim, ampak navsezadnje, ko je bilo pri nas najhuje, so pa tujci pomagali našim in odpeljali kar precej psov.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #516 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:44:53 »

V končni fazi si lahko vsak pripelje psa od koder hoče, a ne? Nekdo pripelje ubogo nikogaršnje bitje, kdo drug pa uvaža drage plemenjake ali psice za vzrejo tretji ga pa posvoji v zavetišču. In so pač situacije, ko ne moreš mimo. Ker te dolžnosti, ki jo No Jinx omenja hrvaški veterinarji nimajo pa tudi, če bi jo imeli, je ne bi izvajali. Ker tam zavetišča niso zavetišča. Ker te čudno gledajo že če pripelješ na pol mrtvo mačko na evtanazijo in te veterinarka vpraša, če boš ti lahko poskrbel za truplo in ga nekje zakopal? Kakšna zakonodaja neki in pristojni organi in ne vem kaj še vse. Poznam Zadarsko zavetišče in zavetišče v Šibenku. Za Šibenik lahko povem, da ne gre za zavetišče ampak del mestnega smetišča, ki je ograjen in tja mečejo živali v male kletke, ki so zložene ena na drugo. Kolikor jih lahko zbašejo v kletko. Tam se ne posvajajo, tam čakajo na smrt. Splitskega ne poznam ampak po moje ni dosti drugače. Mačjo problematiko rešujejo tako, da pred sezono popucajo lokacije in to tako, da domačini polovljene mačke in mladiče s čolni odpeljejo na manjše neposeljene otočke, kjer ni nič razen kamenja ali jih odpeljejo na odprto in zmečejo v morje.
In Viamia se ne gre masovnega uvažanja zaradi katerega bi trpele naše denarnice ali se polnila naša zavetišča. Poleg tega je že na začetku povedala kako in kaj bo s Kori in je tole razpredanje popolnoma odveč. Sama sem veliko na tistem koncu in se lahhko samo smejim idejam o dolžnem obveščanju in pristojnih organih, ki bodo poskrbeli za žival. V Dalmaciji je 95% psov nečipiranih in necepljenih, večina ljudi z otokov sploh ne ve kaj to je. Ne sanjajte o zakonodaji. Če ne moreš pomagati drugače kot da odpelješ psa, je bolje da ga pustiš tam kjer je, ima več možnosti za preživetje kot na smetišču v Šibeniku. Večina veterinarjev pa ti tako ali tako svetuje da psa pusti tam kjer si ga našel. Poleg tega to niti niso veterinarji za male živali amak bolj živinozdravniki, ker psov večinoma ne vozijo k veterinarjem, razen svetlih izjem in turistov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #517 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:51:17 »

V končni fazi si lahko vsak pripelje psa od koder hoče, a ne? Nekdo pripelje ubogo nikogaršnje bitje, kdo drug pa uvaža drage plemenjake ali psice za vzrejo tretji ga pa posvoji v zavetišču. In so pač situacije, ko ne moreš mimo. Ker te dolžnosti, ki jo No Jinx omenja hrvaški veterinarji nimajo pa tudi, če bi jo imeli, je ne bi izvajali. Ker tam zavetišča niso zavetišča. Ker te čudno gledajo že če pripelješ na pol mrtvo mačko na evtanazijo in te veterinarka vpraša, če boš ti lahko poskrbel za truplo in ga nekje zakopal? Kakšna zakonodaja neki in pristojni organi in ne vem kaj še vse. Poznam Zadarsko zavetišče in zavetišče v Šibenku. Za Šibenik lahko povem, da ne gre za zavetišče ampak del mestnega smetišča, ki je ograjen in tja mečejo živali v male kletke, ki so zložene ena na drugo. Kolikor jih lahko zbašejo v kletko. Tam se ne posvajajo, tam čakajo na smrt. Splitskega ne poznam ampak po moje ni dosti drugače. Mačjo problematiko rešujejo tako, da pred sezono popucajo lokacije in to tako, da domačini polovljene mačke in mladiče s čolni odpeljejo na manjše neposeljene otočke, kjer ni nič razen kamenja ali jih odpeljejo na odprto in zmečejo v morje.
In Viamia se ne gre masovnega uvažanja zaradi katerega bi trpele naše denarnice ali se polnila naša zavetišča. Poleg tega je že na začetku povedala kako in kaj bo s Kori in je tole razpredanje popolnoma odveč. Sama sem veliko na tistem koncu in se lahhko samo smejim idejam o dolžnem obveščanju in pristojnih organih, ki bodo poskrbeli za žival. V Dalmaciji je 95% psov nečipiranih in necepljenih, večina ljudi z otokov sploh ne ve kaj to je. Ne sanjajte o zakonodaji. Če ne moreš pomagati drugače kot da odpelješ psa, je bolje da ga pustiš tam kjer je, ima več možnosti za preživetje kot na smetišču v Šibeniku. Večina veterinarjev pa ti tako ali tako svetuje da psa pusti tam kjer si ga našel. Poleg tega to niti niso veterinarji za male živali amak bolj živinozdravniki, ker psov večinoma ne vozijo k veterinarjem, razen svetlih izjem in turistov.

Se podpišem pod tole. Mislim da je viamia naredila edino pravilno in sem vesela za psičko da jo je vzela in s tem rešila... Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #518 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:54:20 »


Dopoldan smo bili še enkrat pri veterinarju, na ponovnem pregledu, ker se je oko zdaj odprlo. Dobila je še eno dozo antibiotikov, ter kremico Tobrex. Rekel je da je pač vse posledica udarca in da gre za začetek sive mrene, če antibiotiki ne bodo prijeli Sad. Čez dva dni imamo ponovni pregled. Zdaj pa vsi stiskajmo pesti.

Res nisem strokovnjakinja, a ena od mojih mladih začasnic je tudi prišla k meni z učkom, ki je izgledal kot že popolna siva mrena. Nočem ti sicer zbujati lažnega optimizma, a pri njej je šlo z antibiotikom na bolje, veterinar je takrat rekel, da če ne bo, bo zamenjal in dal zdravilo s kortikosteroidom. Ne vem, mogoče je Toblex ravno to. Na koncu je v učku ostal le zelo majhen mrenasti oblaček, ki pa je potem sam od sebe izginil. Ne glede na izid, je vseeno zelo dobro, da mažete. In sama vam dam vse priznanje, da se okoli male tako trudite  objem

Gre za to, da sem bila v dezelah, kjer je psov po cestah vec kot listja in trave, pa mi na misel ni prislo, da bi tudi najbolj lusnega in najbolj bogega domov vzela. Za globalni problem gre.


Tudi jaz sem bila že kje, kjer je psov na cestah precej, nikakor pa kot listja in trave. In kaj sem naredila, če so fehtali? Dala sem jim hrano mojih psic. Verjetno narobe, ker so se potem malo bolje počutili in imeli mogoče spet večji libido. Doma imam psico iz zavetišča, enako kot Viamia in eno, ki je po "nadstandardni liniji" pristala in ostala pri meni. In mogoče bo tudi Viamia naredila enako, vsekakor pa kot berem, bo sama osebno iz svojega žepa poskrbela, da bo mala poštimana in verjamem, da ji bo, če bo tako presodila (glede na prebrano nimam občutka, da ji je ob Kori padla megla na oči) tudi iskala nov dom.
Nikakor nisem pristaš množičnih transportov kakršnih koli psov v Slovenijo ali kamorkoli drugam, ampak, če je v Sloveniji xxx psov, ki so kupljeni pri znanem preprodajalcu, o katerih vsa slovenska laična in strokovna javnost ve in piše, pa imajo vsi "njegovi" psi tudi SLO potni list, zakaj bi bil tak kriminal, da nehče pripelje sem psa iz EU, za katerega je na dopustu naredil vse kar se je tudi po reglcih dalo, da bi pes mogoče vseeno našel svojega lastnika, medtem ko je vsakemu, ki je ljubitelj avtomobilov, popolnoma dovoljeno, da gre po svojega kovinskega ljubčka nekam čez mejo, pa se ne bo noben vprašal, če bo Revoz zaradi tega crknil, delavci pa ostali brez plač, njihovi psi pa brez futra.

 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #519 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:56:30 »

Lanabela, tisti, ki lifrajo pse po tekočem traku se tule gor načeloma ne pojavljajo, se mi zdi, da bi se jih sploh dalo tle kaj dopovedat ... nekaj let nazaj je bila neka tema,. kjer se je hitro "krešnilo" menje o "reševanju" iz ex Yu republik oz. njihovih zavetišč z drugačnimi načeli. Pa so taki raznorazdni "aktivisti rešitelji" kar naenkrat poniknili, se mi zdi. Verjetno na FB, kaj vem.

Jaz tele debate nisem razumela  ravno kot osebni "napad" na ravnanje Viamie. Lahko ima vsak svoje mnenje, svoje pomisleke, navdušenje, hvaležnost ... kakor pač kdo gleda na vso zadevo.
Sama sem recimo takoj pomislila na možnost "kaj pa če", da bi po nekem promilu verjetnosti tale mladiček zaradi nevemkakšnega šoka odbluzil iz nekega lastniškega naročja, pa ga morda nekdo v skrbeh išče, sem pač pomislila najprej na tako varianto, evo, tolk sem blont - najprej na to, šele potem (po pojasnilu Viamie, kje "in the middle of nowhere" je bila psička najdena) sem pomislila, da bi takega dojenca pasjega kdo kar zavrgel ...
Pa ko je povedala, da ji je veterinar rekel, da bi magari on sam obdržal tole lovsko psičko za lov, se mi tudi ni zdelo nič kaj takega - celo super se mi je zdelo, psica bi takoj dobila dom, s ceste je bila umaknjena, če človek ve, kaj bi s psom z določenimi značilnostmi počel, v tem nisem videla nič slabega ... ampak spet - to moje mnenje, lahko deluje blont in naivno, lahko taka tudi sem.

Jaz tudi načeloma nimam nič proti, če se nekdo odloči osebno poskrbet za neko žival in je to izključno njegova odgovornost, s katero itak živi on naslednjih xy let.
Kaj za nekoga pomeni "poskrbeti", je pač spet tako stvar osebne odločitve posameznika kot tudi stvar zakonodaje.
Viamia se je pač odločila, da za psa poskrbi čisto sama in bo to počela še naprej, dokler se pšač ne izkristalizira, ali ostaja doma ali pač mu bo iskala posvojitelja. Mislim, da nihče ni "sodnik", ki bi ji to očital.

Tudi jaz želim vsej družini vse najboljše, pa da se razplete za vse čimbolj optimalno. Od tu naprej moj post sploh nima več direktne povezave z dotičnim primerom, ampak gre za "na glas" razmišljanje širše.

No Jinxine poste pa vidim dejansko širše - če sicer tule gor toliko trobimo, da je treba pri nas najdene, zapuščene živali prijavljati pristojnim, tudi če se potem dogovorimo za domačo začasno oskrbo, ker le tako lokalne skupnosti in država "vidijo" obsežnost problematike, je verjetno enako to težnja za ostale države. Da bi končno tudi države, kjer ni tako "poštimano" kot pri nas nehale "viseti" zgolj na neki pomoči aktivistov iz tujine. Tole ima navezavo na "lifranje psov iz tujine", da ne bo spet čudno izpadlo. Ne vem, kako ima Hrvaška pošlihtano s prijavo najdene živali, plačilom stroškom za osnovno oskrbo itd.
Ampak je pa dejstvo, da tudi mene marsikdaj in marsikje zmoti dejstvo, da je tako razširjeno to splošno mnenje o "zavetišču kot smrtni obsodbi".
Ne morem nič napisati iz prve roke o nobenem zavetišču na Hrvaške. A če sem že (tudi jaz) zatavala v to razglabljanje, bom pa povedala, kako glupo se pšočutim sama, ko
- me kdo vpraša, od kod je moj pes, pa mu povem, da je iz zavetišča, pa dobim nazaj tiste tragične osuple face in besede "jooooj, revček, kolk mora bit hvaležen, da si ga vzela od tam"
- nanese beseda na njegove vedenjske fore, pa mi kdo reče: "joooj, ja saj ni čudno, veš kolk travm ima ziher iz zavetišča"
- me kdo vpraša, kaj naj stori, ker opaža na določenem kraju neko žival tavati okoli, pa mu zrecitiram "pokliči v pristojno zavetišče itd.", pa spet dobim izbuljene oči in v fris odgovor :"ma neee, dej, samo zavetišča ne, boga živalca, veš kolk bo trpela v zavetišču ..." in podobne štorije.
TO pa mene res moti!
Ker ne vem zakaj se je potrebno z vsemi štirimi upirati zavetiščem oziroma širiti mnenje o tem, da jo to pač "zadnja možnost"? Kolikokrat vidimo prav na FB razne pozive o "reševanju" iz zavetišč, ne z namenom direktne posvojitve, temveč zgolj "reševanja" kot takega. Pa kolikokrat razmo jezno cepetanje, ko nekdo iobjavi, da je našel psa ali kako drugo žival, sprašuje,.kaj naj stori, dobi odgovor "obvesti zavetišče", pa se vsuje plaz besed o "nahumanosti" v zavetiščih in celo oznakah, da je tisti, ki je to svetoval "krut" in "nehuman" ... take reči.

Ne vem, kako bodo šle zadeve naprej - a če se trend te kontrapropagande o takih in drugačnih "smrtnih postajah, skrinjah, predelavi v žajfo" itd. ne bo raje usmeril v pritiske na pristojne, ki morajo poskrbeti, da se v zavetiščih dogaja samo in zgolj to, kar se tam mora dogajati (torej dajanje pomoči in zavetja zapuščenim živalim), potem lahko enkrat vsa zavetišča zapremo in upamo, da ... kaj? Da smo smo sposobni sami poskrbeti za svoje živali tako, da zavetišč sploh ne rabimo, ali kaj? Na žalost dejansko stanje v naših zavetiščih ne kaže na to, vsaj dokler so prepolna ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #520 : ponedeljek, 09.09.2013 : 22:57:07 »

A veš kaj, potem se pa spravi na tiste, ki lifrajo sem pse po tekočem traku, ne da bi sploh vedeli, kje bodo ti psi na koncu pristali.
Hm, oprosti, Lanabela, potem sem jaz tale stavek ocitno narobe razumela.

Se pa strinjam, da je problem v mnozicnem uvazanju, ampak zato ni nic manjsi problem tudi uvazanje posameznikov. Nekako tako, kot seveda je seveda narobe, da nekdo krade milijonske denarje, ampak zaradi tega se ni prav, da posameznik banko oropa ...

Sasenka, se pac ne strinjava,zame je bistvena razlika, ce uvozis rodovniskega psa ali nezakonito uvozis kar enega psa. Sem tudi napisala zakaj. Zate te razlike pac ni. Tudi ok.

Bistvo zakaj sem se oglasila se skriva v temle citatu:
Pri vas zdaj je kar je in res vam iz srca zelim vse dobro. Si pa zelim tudi, da nekdo, ki bo prebral to temo vidi vec plati tovrstnega pocetja. Ker kot sem ze napisala - ni vse crno belo.

Srecno!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #521 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:01:38 »

Lanabela, tisti, ki lifrajo pse po tekočem traku se tule gor načeloma ne pojavljajo, se mi zdi, da bi se jih sploh dalo tle kaj dopovedat ... nekaj let nazaj je bila neka tema,. kjer se je hitro "krešnilo" menje o "reševanju" iz ex Yu republik oz. njihovih zavetišč z drugačnimi načeli. Pa so taki raznorazdni "aktivisti rešitelji" kar naenkrat poniknili, se mi zdi. Verjetno na FB, kaj vem.

Jaz tele debate nisem razumela  ravno kot osebni "napad" na ravnanje Viamie. Lahko ima vsak svoje mnenje, svoje pomisleke, navdušenje, hvaležnost ... kakor pač kdo gleda na vso zadevo.
Sama sem recimo takoj pomislila na možnost "kaj pa če", da bi po nekem promilu verjetnosti tale mladiček zaradi nevemkakšnega šoka odbluzil iz nekega lastniškega naročja, pa ga morda nekdo v skrbeh išče, sem pač pomislila najprej na tako varianto, evo, tolk sem blont - najprej na to, šele potem (po pojasnilu Viamie, kje "in the middle of nowhere" je bila psička najdena) sem pomislila, da bi takega dojenca pasjega kdo kar zavrgel ...
Pa ko je povedala, da ji je veterinar rekel, da bi magari on sam obdržal tole lovsko psičko za lov, se mi tudi ni zdelo nič kaj takega - celo super se mi je zdelo, psica bi takoj dobila dom, s ceste je bila umaknjena, če človek ve, kaj bi s psom z določenimi značilnostmi počel, v tem nisem videla nič slabega ... ampak spet - to moje mnenje, lahko deluje blont in naivno, lahko taka tudi sem.

Jaz tudi načeloma nimam nič proti, če se nekdo odloči osebno poskrbet za neko žival in je to izključno njegova odgovornost, s katero itak živi on naslednjih xy let.
Kaj za nekoga pomeni "poskrbeti", je pač spet tako stvar osebne odločitve posameznika kot tudi stvar zakonodaje.
Viamia se je pač odločila, da za psa poskrbi čisto sama in bo to počela še naprej, dokler se pšač ne izkristalizira, ali ostaja doma ali pač mu bo iskala posvojitelja. Mislim, da nihče ni "sodnik", ki bi ji to očital.

Tudi jaz želim vsej družini vse najboljše, pa da se razplete za vse čimbolj optimalno. Od tu naprej moj post sploh nima več direktne povezave z dotičnim primerom, ampak gre za "na glas" razmišljanje širše.

No Jinxine poste pa vidim dejansko širše - če sicer tule gor toliko trobimo, da je treba pri nas najdene, zapuščene živali prijavljati pristojnim, tudi če se potem dogovorimo za domačo začasno oskrbo, ker le tako lokalne skupnosti in država "vidijo" obsežnost problematike, je verjetno enako to težnja za ostale države. Da bi končno tudi države, kjer ni tako "poštimano" kot pri nas nehale "viseti" zgolj na neki pomoči aktivistov iz tujine. Tole ima navezavo na "lifranje psov iz tujine", da ne bo spet čudno izpadlo. Ne vem, kako ima Hrvaška pošlihtano s prijavo najdene živali, plačilom stroškom za osnovno oskrbo itd.
Ampak je pa dejstvo, da tudi mene marsikdaj in marsikje zmoti dejstvo, da je tako razširjeno to splošno mnenje o "zavetišču kot smrtni obsodbi".
Ne morem nič napisati iz prve roke o nobenem zavetišču na Hrvaške. A če sem že (tudi jaz) zatavala v to razglabljanje, bom pa povedala, kako glupo se pšočutim sama, ko
- me kdo vpraša, od kod je moj pes, pa mu povem, da je iz zavetišča, pa dobim nazaj tiste tragične osuple face in besede "jooooj, revček, kolk mora bit hvaležen, da si ga vzela od tam"
- nanese beseda na njegove vedenjske fore, pa mi kdo reče: "joooj, ja saj ni čudno, veš kolk travm ima ziher iz zavetišča"
- me kdo vpraša, kaj naj stori, ker opaža na določenem kraju neko žival tavati okoli, pa mu zrecitiram "pokliči v pristojno zavetišče itd.", pa spet dobim izbuljene oči in v fris odgovor :"ma neee, dej, samo zavetišča ne, boga živalca, veš kolk bo trpela v zavetišču ..." in podobne štorije.
TO pa mene res moti!
Ker ne vem zakaj se je potrebno z vsemi štirimi upirati zavetiščem oziroma širiti mnenje o tem, da jo to pač "zadnja možnost"? Kolikokrat vidimo prav na FB razne pozive o "reševanju" iz zavetišč, ne z namenom direktne posvojitve, temveč zgolj "reševanja" kot takega. Pa kolikokrat razmo jezno cepetanje, ko nekdo iobjavi, da je našel psa ali kako drugo žival, sprašuje,.kaj naj stori, dobi odgovor "obvesti zavetišče", pa se vsuje plaz besed o "nahumanosti" v zavetiščih in celo oznakah, da je tisti, ki je to svetoval "krut" in "nehuman" ... take reči.

Ne vem, kako bodo šle zadeve naprej - a če se trend te kontrapropagande o takih in drugačnih "smrtnih postajah, skrinjah, predelavi v žajfo" itd. ne bo raje usmeril v pritiske na pristojne, ki morajo poskrbeti, da se v zavetiščih dogaja samo in zgolj to, kar se tam mora dogajati (torej dajanje pomoči in zavetja zapuščenim živalim), potem lahko enkrat vsa zavetišča zapremo in upamo, da ... kaj? Da smo smo sposobni sami poskrbeti za svoje živali tako, da zavetišč sploh ne rabimo, ali kaj? Na žalost dejansko stanje v naših zavetiščih ne kaže na to, vsaj dokler so prepolna ...

MamaF - podpis

Me veseli, da je vsaj eden razumel, kaj sem dejansko zelela povedat in mogoce bo zdaj, ko si ti napisala bolj razumljivo zastopil se kdo.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #522 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:10:12 »

Pa kaj, če se raje odločim za psa iz hrvaškega zavetišča?
In hrti, zanje se mi zdi, da še najmanj pašejo v to tematiko, ker gre že za pasmo s svojimi karakteristikami, za katero se ljudje pač odločijo, kot se marsikdo drug odloči za določeno pasmo, ne za mešanca.
... Ali, kot si se ti odločila kupiti rodovniškega mladiča zunaj Slovenije, čeprav so zavetišča pri nas polna, se lahko tudi ostali odločimo za mešanca/(nerodovniškega hrta) čez mejo ...

Zakaj bi morali pa mi, ki se raje odločamo za mešance, reševati problem naših polnih zavetišč?

Meni je vseeno, ali v zavetišču umre slovenski ali hrvaški pes. V vsakem primeru umre, samo da prvi to dočaka v boljših razmerah. In ja, če bi bila pred izbiro, bi raje vzela psico s ceste na balkanu, ker tam nima niti priložnosti, niti ne bo nikoli porihtana - v najboljšem primeru bi jo zgazilo do smrti, še preden bi to doletelo njene vsakokratne mladiče. Na poti domov se bom peljala mimo polnih Gmajnic, ampak hej, mimo se pelje tudi tisti, ki je od preverjenega vzreditelja kupil rodovniškega psa za 20-kratnik posvojnine. Ampak ne razumem, zakaj bi morala imeti jaz večjo vest?

PES JE PES, v končni fazi. Če bi nas globalno doletela slepota za leto ali več, bi mogoče to celo kdaj dojeli.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #523 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:14:52 »

No Jinx - saj mislim da se v osnovi kar strinjamo in nima smisla da se zapenjamo za malenkosti.
Mama F, ne misli, da "oni" tega ne berejo več. Čez čas bom zagotovo spet dobila serviran kakšen citat v kakšni povsem xy debati na FB
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #524 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:19:40 »

In vesoljka, mi, ki si raje omislimo rodovniškega psa namesto takih ali drugačnih zavetiških ali pocestnih, smo dnevno na tapeti kako da zaradi nas umirajo zavetiški, tako da nam taki očitki povsem dol visijo. Enako bi mi dol viselo za očitke, če bi pobrala psa, ki bi mi bil všeč nekje na balkanu in si ga pripeljala domov. Enako svetujem Viamii.
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines