mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 21:35:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 25.11.2009 : 13:15:37 »

Jaz pred kamero ne grem, saj ze itak vseskozi komnuniciram z mediji in zaenkrat glede tega ne zmorem narediti vec. Upam, da se najde kdo, ki se nam pridruzi in pomaga obcinarjem razsvetliti obzorja. 
 

Dokler si nobeden ali zelo malo nas, ki se s tem ukvarjamo ne upa pred kamero, ne bomo/ste občinarjem in Vursu razsvetlili nič.
Noben dopis ali roman ali tudi roman v več nadalčjevanjih nima učinka. Smo poskusili že marsikaj. Rezultat = O

Torej, s strani medijev imamo potrjen prispevek.

Kdo, ki ima težave z občino in Vursem gre pred kamero?
Imamo edinstveno priliko, da naredimo nekaj odmevnega. Priznano novinarko, oddajo, ki je med najbolj gledanimi.

 
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #31 : sreda, 25.11.2009 : 13:32:56 »

Sem občanka omenjene občine. Kako lahko tako pljuvate po občinarjih, ki se trudijo po svojih najboljših močeh? Kako ste lahko taki?

Se hecam.

Sem že napisala ene par prijav. Vam javim, ko dobim kakšen odgovor.

Z Riam se strinjava, da potrebujemo v "naših krajih" društvo, ki bi posredovalo v dialogu med navadnim občanom in organi občine. Zainteresirani kraševci in brkinci naju lahko kontaktirate za sodelovanje. Bomo rabili tudi kakšno spletno stran, tako da so tudi pomoč na tem področju dobrodošla za društvo v ustanavljanju brez ficka.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 25.11.2009 : 14:02:59 »

Uf, ravno danes se moram spraviti na N.Gorico, ker pristojno zavetisce zopet ne zeli na teren brez zagotovila, da bodo racuni placani. Ajoj.

To razumem, tudi mi bomo nehali na teren hodit. Ravno danes sem razlagala, da grem v Pivko lovit le pod pogojem, da mi vnaprej plačajo. Ne da zagotovijo, da bodo, ker od tega ni nič, ampak da vnaprej plačajo. Ne vem, ampak če komu ni jasno.... v trgovino ne moreš, če ne moreš plačat, kar imaš v vozičku. Menda je jasno, da ne moremo hodit po terenu, ker smo dolžni, opravit svoje, plačano pa preprosto ni.

Sicer sem pa danes iz Divače spet dobila mail. Piše, naj grem v najkrajšem možnem času iskat tri pasje mladičke, pa tri divje mačke na eni lokaciji in ponovno mamo z divjimi mladiči na že znani lokaciji.

A obstaja kak skrit email? V stilu skritega mikrofona? Al se to sploh nihče ne dela norca, ampak resno mislijo?
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #33 : sreda, 25.11.2009 : 14:06:32 »

Polona izstavi jim predračun in napiši, da boš šla po vse živali, ko bo plačan, pa boš videla odgovor. Mislim, kaj se res norca delajo Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : sreda, 25.11.2009 : 14:08:44 »

Ne, ne bom šla, ker spet hočejo, da mačke ODSTRANIM.
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 25.11.2009 : 14:22:14 »

Kaj pa če bi se v lokalno glasilo objavilo članek o prostoživečkah, ravnanju z njimi in dolžnostimi občine (če tega še ni)? Pogosto ljudje niti ne vedo, kakšne so njihove pravice (t.j., da občina poskrbi za s/k prostoživečk, ne pa odvoza in uboja) in predvsem, kakšne so njihove dolžnosti (obvesna s/k lastniških zunanjih mačk). In po možnosti še v povezavi s kakšno akcijo s/k v lokalnih veterinarskih ambulantah.

Ker zdi se mi, da obstaja en kup ljudi, ki ne spremljajo interneta, dnevnikov ip., ampak zgolj lokalna glasila in dejansko živijo v nevednosti.

Ali pa sem spet preveč naivna... sram
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #36 : sreda, 25.11.2009 : 14:38:23 »

Kaj pa če bi se v lokalno glasilo objavilo članek o prostoživečkah, ravnanju z njimi in dolžnostimi občine (če tega še ni)?

Odvisno od tega, kdo plačuje izhajanje tega lokalnega glasila....
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #37 : sreda, 25.11.2009 : 15:08:04 »

Točno tako Helena, dokler bodo ljudje v tej deželi tako nevem koga boječi in bodo prenašali vse vrste poniževanj, zlorab in vsega grdega kar počnejo posamezniki s "kompleksom boga", ne bo nikoli za nikogar bolje - ne za nas same ne za koga drugega (in s tem mislim na bedo ljudi samih in seveda živali). Bodimo sprememba, ki jo želimo videti. Jaz sem zraven!
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 25.11.2009 : 15:28:51 »

V lokalnem glasilu občine Divača je bilo objavljenih že več člankov na temo skrb za mačke/pse in zapuščenih živali. Med drugimi smo že pokrili: prednosti sterilizacije/kastracije, "verigarje", predstavitev Zavetišča Horjul in kaj storiti, ko najdemo zapuščeno/ranjeno žival, prav v naslednjih dneh pa izzide glasilo s člankom o prostoživečkah. Nekaj teh člankov posredovanih tudi na hrpeljsko glasilo in v ilirskobistriško (za tega ne vem, če je kaj objavil, ker ga ni v elektronski obliki). Divača in Hrpelje objavljata tudi horjulčke, ki so najdeni v teh dveh občinah in pripravljeni na posvojitev. Še postojnsko področje mam za pokrit, ker je bilo težko najt koga, ki bi objavil, vendar mi je veronika posredovala potem neke uporabne kontakte, sam zravn se moram spravit.  Wink

Edino glasilo na net-u je žal hrpeljsko, če si želi kdo ogledat:
http://www.hrpelje-kozina.si/cms/images/stories/GLASILO/november.pdf (na 42. strani)
http://www.hrpelje-kozina.si/cms/images/stories/GLASILO/glasilo_julijavgust%2009.pdf (6. in 7. stran)
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 25.11.2009 : 15:31:37 »

aja, še to sm hotla napisat, takšne članke večinoma berejo "že prepričani", vendar smo zadovoljni, če ga prebere vsaj 1 "neveden".
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 25.11.2009 : 15:50:18 »

Jadranka, sva že dve.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #41 : sreda, 25.11.2009 : 17:41:36 »

Dokler si nobeden ali zelo malo nas, ki se s tem ukvarjamo ne upa pred kamero, ne bomo/ste občinarjem in Vursu razsvetlili nič.

Osebno se v zadnjem casu veliko pojavljam v medijih (jaz si torej 'upam'- pisnih in na radiu, tako da na tem podroocju resnicno ne zmorem vec kot toliko. Televizija in zelo znana oddaja je super ideja, ampak trenutno iz osebnih razlogov (zdravstvenih) tega ne zelim. Niti ne zelim navajati razlogov za to.Enkat kasneje pa ni problema. Prav tako se mi zdi, da vem o zakonodaji se vedno premalo, da bi se v to spuscala. Ravno danes smo baje dobili eno ponudbo za snemanje, upam, da bo kdo iz nasega drustva pripravljen tole prevzeti  . Je pa problem, ker mora biti nekdo podkovan o zakonodaji - riam, te zanima, hihi? Wink Moram se sploh pozanimati, za kaj tocno gre.

To razumem, tudi mi bomo nehali na teren hodit. Ravno danes sem razlagala, da grem v Pivko lovit le pod pogojem, da mi vnaprej plačajo. Ne da zagotovijo, da bodo, ker od tega ni nič, ampak da vnaprej plačajo. Ne vem, ampak če komu ni jasno.... v trgovino ne moreš, če ne moreš plačat, kar imaš v vozičku. Menda je jasno, da ne moremo hodit po terenu, ker smo dolžni, opravit svoje, plačano pa preprosto ni.
Da, popolnoma razumem. Meni je itak jasno, da tudi jaz ne bi sla na teren, ce ne bi bila prepricana, da mi bo pplacano (alio da je placano vnaprej), ce bi vedela, da so z doticno obcino problemi (not v tvojem doticnem primeru Pivke). Moti me pravzaprav nekaj drugega - ce se ZH lahko potrudi, da te zadeve uredi 'na stiri oci' z obcino, ne vem, zakaj moram na nasih koncih, ki jih pokriva drugo zavetisce, to pocet jaz ... potem izgleda tako, kot da je drustvo 'tisto ta zleht', ki obcinarjem vedno nekaj tezi. najveckrat se obcinarjem ne ljubi poslati zavetiscu potrditve/odpbritve za ulov ... No, ja, po drugi strani - se dobro, da zaenkrat tak sistem vsaj ucinkuje.


Kaj pa če bi se v lokalno glasilo objavilo članek o prostoživečkah, ravnanju z njimi in dolžnostimi občine (če tega še ni)?
Ja, riam je bila zadnje case res pridna na kraskem, mi pa na ajdovsko-goriskem Smiley
Je pa res, da se ze novinarji cudijo, "da pa res niso vedeli", da se prostozivecih mack ne da kar odstranit/usmrtit)" (pa nisem mislila reci, da toodobravajo).
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #42 : sreda, 25.11.2009 : 18:39:40 »

Opala, pravkar dobre novice (saj vem, da nase podrocje ne spada pod ZH, mapak ker ravno tu tece debata o obcinah ...):

- Obcina N. Gorica je odobrila odlov muc na neki lokaciji, ki se 'vlece' ze od avgusta - jutri gre zavetisce v akcijo.
- Obcina Sezana (kateri je bilo siccer do sedaj treba dopovedovat, kaj so njene dolznosti in kaj se s prostoziveckami naredi) se je po vseh pripetijah in haloju, ki smo ga zagnali zaradi zastrupitev, odlocila, da bo sla v akcijo na pravi nacin Smiley Tako obcina kot zavetiscar sta poklicala naso clanico in jo prosila za kontakte hranilcev muc in jo prosila, ce lahko izobesi obvestilo, da bo potekal odlov muc. Muce je zavetisce ze zacelo loviti! Jupi!!

P.S. Morda se lahko Divaci zdaj omeni, naj se zgledujejo po Sezani, ker so menda v 'navezi' Wink
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #43 : sreda, 25.11.2009 : 19:16:34 »

In upam, da ne bo tak odlov, da vas bodo postavljali pred dejstva, da morate muce naseliti drugam ali pa evtanazirati...Odlov, k/s in vrnitev ali kako?
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #44 : sreda, 25.11.2009 : 19:17:19 »

ps. Helena dobila sem še 4 punce, ki so pripravljene spregovoriti o svojih izkušnjah Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines