mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 12:56:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1752233 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2955 : sreda, 30.07.2008 : 16:42:14 »

In kaj?A bi ga na težkem motorju kar domov odpeljala?A pasjo čelado sta imela s sabo?
Svašta.

Ti ne štekaš. Saj pes bi za motorjem tekel, a ne?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #2956 : sreda, 30.07.2008 : 18:31:49 »

Ko že misliš, da si vse videl... Grin
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2957 : sreda, 30.07.2008 : 20:22:51 »

Haha Grin A pa so mel že kakšnega ugledanega, al so prišli malo pogledat? Sej če bi recimo Pocota vzel bi ga lahko lepo v potovalno torbo dali ker je bolj štepselj Tongue Grin
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #2958 : sreda, 30.07.2008 : 21:45:20 »

Ti ne štekaš. Saj pes bi za motorjem tekel, a ne?

Aja,saj res,sem pač bolj kratke pameti Grin Grin Grin
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #2959 : sreda, 30.07.2008 : 22:44:37 »

A veste,kaj mi je rekla:A smo zato kriminalci,ker nimamo mačke sterilizirane.?

Moj odgovor v tem primeru bi bil: BREZ DVOMA.

Ja, ampak ko človeku poveš, da mora po zakonu preprečiti rojstvo nezaželenih živali, ti odgovori, da so zaželjeni. In kaj zdaj? V zakonu ni opredeljeno, katere so zaželjene in katere ne. Za parjenje je pa v pravilniku opredeljeno le za vzrejne živali.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2960 : četrtek, 31.07.2008 : 01:39:35 »

Če so zaželjeni, naj jih imajo, ne? Naj jih ne oddajajo/prodajajo/pobijajo/itd. In ko jih imajo, naj za njih primerno skrbijo (cepljenja, veterinarji, kvalitetna hrana, primeren življenjski prostor, stalen nadzor...). Potem se nihče ne bo pritoževal, pa tudi če ima oseba več živali, kot je zakonsko določeno.
Če vsega tega ni, mladiči očitno niso zaželjeni.  Sad

Lp, 5ra
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2961 : četrtek, 31.07.2008 : 12:54:07 »

Hm, kako so lahko neki macji mladici zazeljeni, ce lastnik sploh ne ve, da je macka breja, dokler od "nekje" ne privlece mladicev?
In ja, v pravilniku je omenjeno "parjenje". Mi kdo razlozi, kako izgleda lastnik, ki pari svojo domaco macko? Do sedaj vem namrec samo za take, ki ne vedo, kdaj, kako in kje se je, se in se bo njihova macka parila.
Nisem fejst blont, pa vendar ne razumem take "zazeljenosti". Sem pa ravno toliko blont Grin, da pri branju zakona povezujem "zazeljenost" s "parjenjem".
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #2962 : četrtek, 31.07.2008 : 19:34:32 »

Torej, sem danes klicala na vurs in gospo inšpektorico prosila, da mi razloži pojem zaželjenih in nezaželjenih mladičev.
"Zaželjeni mladiči so tisti, ki si jih ljudje želijo."
"Torej so to mladiči, ki si jih želijo in jih imajo seveda namen obdržat?"
"Ne, ni nujno da jih obdržijo, lahko jih tudi oddajo."
"Kaj pa so potem nezaželjeni mladiči?"
"To so pa tisti, ki se jih nameravajo znebit."
"V zakonu piše, da je treba preprečit nezaželene kotitve s s/k, osamitvijo ali kontracepcijo. Kaj potem, če ne zagotoviš drugega in tretjega, je sterilizacija obvezna?"
"Ne, ni obvezna."
"Če si pri sosedovih želijo mladiče, lahko torej mačka koti tudi 3x na leto? A je kdo vprašal mačko, če si želi producirati mladiče 3x na leto za ljudi, ki jim vsak teden eno mačko povozi? Oprostite, ampak to je zame mučenje živali."
"Seveda, to pa je mučenje živali."
"Kako potem? V pravilniku piše za rejne živali, da se lahko pari le enkrat letno, kar je več, se smatra za mučenje. So torej mešanci in domače mačke manjvredne? Se jih lahko pari po mili volji, da so zavetišča polna? Veste koliko je trenutno samo mačk, ki iščejo nove domove?"
"Jah, vem, samo mi ne moremo nič, ker ni zakonsko opredeljeno. Za rejne živali je to zahtevala kzs."
"Kdaj lahko potem rečemo, da nekdo krši zakon?"
"To je težko zdaj rečt, najbolje je preverit situacijo in na podlagi ogleda ocenit stanje."

Drugače se je pa strinjala da to ni ok in je predlagala, da se poda predlog za spremembo zakona.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #2963 : petek, 01.08.2008 : 15:36:25 »

Ja, ma res! Jaz sem pred nekaj dnevi dobila mail od Maje iz Žverce. A se je kdo odzval? A bo kej iz tega? Mislim, da imamo vsi skupaj kar nekaj predlogov, kako bi lahko zakon postavili, da bi bilo vsaj malo boljše.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2964 : petek, 01.08.2008 : 19:31:59 »

http://www.slovenskalipa.si/lipa-dela-za-vas/pobude-in-vprasanja/overpopulacijazzziv/#CmsC855E1
 Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #2965 : sobota, 02.08.2008 : 10:24:01 »

O bravo Peče! Izpod tvojega peresa, v Božja ušesa in ušesa vseh poslancev!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2966 : sobota, 02.08.2008 : 10:35:43 »

Hm, mene pa ni prevec navdusil. Manjka (vsaj) tisto o podarjanju oz. prepoved prodaje nerodovniskih psov/mack. Pa kaksna o preprodaji psov tudi. (sem sla dvakrat cez, pa tega nisem nasla)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2967 : sobota, 02.08.2008 : 10:47:58 »

Ko bodo zares sledljivi, pa ko bodo legla načrtovana in se bo plačevalo davek od prodaje, se bodo reči tudi na tem področju uredile z nadsvetlobno hitrostjo.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2968 : sobota, 02.08.2008 : 11:19:53 »

Hm, mene pa ni prevec navdusil. Manjka (vsaj) tisto o podarjanju oz. prepoved prodaje nerodovniskih psov/mack. Pa kaksna o preprodaji psov tudi. (sem sla dvakrat cez, pa tega nisem nasla)

  tegale pa ne razumem.  Me pa zanima kaj bi to sploh počelo v zakonu o zaščiti živali?

5. člen ZZZiv pravi v točki 4.:

4. Hišne živali so psi, domače mačke, sobne ptice, mali glodalci, terarijske, akvarijske in druge živali, ki se vzrejajo ali redijo za družbo, varstvo ali pomoč človeku.


Zakaj bi bilo kadarkoli sploh potrebno prepovedati prodajo nerodovniških katerihkoli živali?  Huh APBTjev npr. KZS ne priznava - a to pomeni da je treba prepovedat njihovo prodajo? Da si ne smem kupit APBTja?

Ne vem no, ampak meni se zdi da rodovnik in zaščita živali nimata prav veliko skupnega, predvsem pa pri odgovornem odnosu do drugih živih bitij rodovnik nima nikakršne zveze. Rodovnik je stvar nekega kluba, organizacije.... pač neke podmnožice, zaščita živali, odgovoren in urejen odnos pa stvar države oz cele množice.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #2969 : sobota, 02.08.2008 : 11:24:16 »

Ja, pomoje s tem, ko bi preprecil preprodajo nerodovniskih in na zalost s tem pogost tudi nezeljenih mladicev, bi bila zavetisca manj polna, drustva oziroma posamezniki bi se lahko bolj posvetili tistim, ki nujno potrebujejo pomoc. Vsekakor pa nisem zato, da izginejo mesancki ali pa kot pravis ti Sleepy APBT-ji. Samo manj bi jih bilo, morda bi bili zato bolj cenjeni in ne bi jih imel vsak idiot.
Logiran
Strani: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines