mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 17:50:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 409 410 411 412 413 [414] 415 416 417 418 419 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1752288 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6195 : torek, 10.11.2009 : 16:32:06 »

Aja.  Grin Oprosti. V Zakonu o zaščiti živali, mislim da je nek 23 ali 27 ali nekaj takega člen. Ne piše sicer izrecno, da morajo imet pogodbo, ampak da morajo imeti to urejeno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6196 : torek, 10.11.2009 : 16:42:51 »

 Kiss Hvala ti, sem si mislila. Upala sem, da ni kje v kakšen zakonu o lok. samoupravi (samodržavi Roll Eyes).
Bom malo pogledala.... Hvala ti! Smiley
lp
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6197 : sreda, 11.11.2009 : 00:11:49 »

Ugotovit to, a občine majo pogodbe in s kom je tud cela znanost ugotavljat. Te pošiljajo eden k drugemu, nobeden ni pristojen za to preverjat, redkokdo kaj pove. Bi Amaja tule znala kej več povedat.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #6198 : sreda, 11.11.2009 : 00:30:27 »

Da morajo imeti prav pogodbo ni izrecno zahtevano, je pa zahtevano od (samoupravnih)lokalnih skupnosti, da imajo to urejeno. Takrat je zakonopisec (najbrz) predpostavljal (ko se je pisal ZZZiv), da bodo lokalna zavetisca za vsako lokalno skupnost. Tukaj tudi pride tudi do rahlih tezav pri Svetu zavetisca - v zavetiscu Horjul tako sedi 15-16 predstavnikov obcin (+pred. VURsa + pred. drustva + imetnik zavetisca), kar je organizacijsko izjemno zabavno  Smiley Najblizje tej ureditvi je recimo MOL in lj.zavetisce (ceprav ni ravno pravi primer). In ker imas vse vrste zavetisc po SLO in se en kup obcin, ki nimajo pogodbe (so v prekrsku, ker nimajo to urejeno), nastane prava pravcata corba. Ker vsa zavetisca ne delujejo enako oz. nekatera delajo malo vec, druga malo manj in obcine tezijo k sklepanju pogodb s tistim zavetiscem, s katerim ima najmanj stroskov (njihov vidik). Torej npr. ZH, ki dela vse po reglcih in se spopada tudi z problematiko prostoziveck (odlov, S/, vrnitev v okolje v pogodbenih obcinah zavetisca) "pridela" visji racun oz. stroske kot recimo drugo zavetisce. Iz vidika zadovoljevanja zakonodaje (izpolnjevanje norm) dela tako dobro, kakor tudi v obce dobro, saj dela na aktualnih problematikah in "puca" podrocje obcin, na drugi strani pa imas obcino, ki nima zadostnih sredstev za "tako dobro opravljeno delo" oz. po pogodbi pravilno opravljeno delo = VECNI PARADOKS 
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6199 : sreda, 11.11.2009 : 00:47:35 »

To je drugač res krnekej - itak župani težijo k temu, da imajo čimmanjše stroške. Zavetišče, ki ne opravlja dela pomeni manj stroškov, manj živciranja... Že psov ne lovijo in ne oskrbujejo, da o mačkah ne govorimo. Kje so zanje šele kunci, morski pujsi, nimfe...

Dokler ne bo v vsaki občini dovolj ljudi, ki bodo zahtevali pogodbe z dobrimi zavetišči (živali pač same zase tega ne morejo) in dokler ne bo na drugi strani dovolj takih zavetišč, smo v eni čorbi, kakor Gargamelca pravi.

Bi se blo pa fino skup uzet in zahtevat vsaj tisto kar bi moral bit, pa ni. Nekje je treba začet.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6200 : četrtek, 12.11.2009 : 21:25:11 »

Pri nas je deset težko posvojljivih psov (in še skoraj enkrat toliko tistih, ki ne bodo nikoli posvojeni) in še vedno vsaj 20 mačk preveč, da bi lahko preživeli. Ali bomo v prihodnjih dneh našli posvojitelje za tiste, ki so takoj za posvojit (in pridobili čas in vse ostalo za financiranje iskanja doma za ostale, ki so težje posvojljivi) ali pa se bomo od kar nekaj njih poslovili. Dom iščejo Mali, Fly, Maureen, Amy, Wine, Oza, Axa, Bond, Ona, Rio, Panda, Najka, Scotty, Loga, Zoro, Toško, Tris, Štrumf....

Ne morem več, res ne morem, res res zares ne morem. Ni nam problem delat, niti polni biti do zadnjega kotička, ampak ne moremo preživljat tolikšnega števila popolnoma oskrbljenih živali toliko časa, ki so pač črne barve, veliki, za širše ljudske množice neprivlačni ali karkoli že, pa jih niti opazi ne nihče razen nas. Prosim, bi lahko prišel kdo koga posvojit?
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6201 : četrtek, 12.11.2009 : 21:46:20 »

 Undecided
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #6202 : četrtek, 12.11.2009 : 22:01:43 »

 sram
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #6203 : četrtek, 12.11.2009 : 22:04:05 »

In jaz sem "premlada", da bi vzela še koga  Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6204 : četrtek, 12.11.2009 : 22:06:31 »

Jaz sem pa izčrpana, uničena, brez volje in nezmožna narediti še kaj več.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #6205 : četrtek, 12.11.2009 : 22:18:02 »

Mislim nate in čeprav ti ne pomaga, te razumem. Kaj bi dala, da bi ti lahko poslala malo energije in optimizma in eno vrečo denarja in malo dopusta na Havajih  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6206 : četrtek, 12.11.2009 : 22:21:55 »

Jaz sem pa izčrpana, uničena, brez volje in nezmožna narediti še kaj več.

Vem. Oprosti, ker ne morem pomagati ali pa ne znam, pa bi tako rada.  Cry
Poznam nekaj takšnih, ki imajo hišo, vrt, ograjeno za štiri vaša dvorišča, pa nočejo živali. Nočejo skrbi. Hudo mi je, da ti, ki imajo, nočejo pomagati, jaz bi rada pomagal, pa nimam.  sram

  
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6207 : četrtek, 12.11.2009 : 22:42:50 »

Jaz pa rajši vidim, da tisti, ki nočejo, nimajo.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6208 : petek, 13.11.2009 : 00:06:42 »

Se kar strinjam. Niso vsi za vse in popolnoma brezveze bi bilo nekoga siliti v lastnistvo ali pomoc pri zavrzenih zivalih. Ravno tako niso vsi za posvajanje ali skrbnistvo zavrzenih in zlorabljenih otrok..... jaz mislim, da najvecji problem tici ravno tu da si popolnoma napacni ljudje omislijo zival, ki potem tako ali tako pristane na grbi nekoga drugega.

lp
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6209 : petek, 13.11.2009 : 10:13:47 »

Pri nas je deset težko posvojljivih psov (in še skoraj enkrat toliko tistih, ki ne bodo nikoli posvojeni) in še vedno vsaj 20 mačk preveč, da bi lahko preživeli. Ali bomo v prihodnjih dneh našli posvojitelje za tiste, ki so takoj za posvojit (in pridobili čas in vse ostalo za financiranje iskanja doma za ostale, ki so težje posvojljivi) ali pa se bomo od kar nekaj njih poslovili. Dom iščejo Mali, Fly, Maureen, Amy, Wine, Oza, Axa, Bond, Ona, Rio, Panda, Najka, Scotty, Loga, Zoro, Toško, Tris, Štrumf....

Akcija iskanja domov? Ne? Nič? Tišina?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 409 410 411 412 413 [414] 415 416 417 418 419 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines