mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 10:54:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1752213 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6255 : ponedeljek, 16.11.2009 : 23:05:51 »

Mularija je, kar se tiče oskrbe živali in odnosa do nih,  lahko gnetljivo testo, hvaležna in sprejemljiva  publika, ki jo s to temo pritegneš veliko bolj kot z obveznimi učnimi vsebinami. V več kot desetletju še nisem naletela na res negativen odziv ali posmeh, če sem se dotaknila teme - in jo načenjam kar pogosto.
Veliko trši oreh so odrasli, predvsem tisti iz specifičnih družbenih okolij - in ti lahko sproducirajo še veliko število zavrženih živali.
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6256 : ponedeljek, 16.11.2009 : 23:10:51 »

Ja...se strinjam...zato pa sem napisala, da bi lahko otroci domov nesli še kakšne zloženke npr. in jih malo pokazali staršem... saj ni veliko... je pa vseeno nekaj. Mogoče bi pa kdo le spremenil mišljenje... odrasli, ki jih ta tematika ne zanima niti ne pridejo v stik z njo... jim ni predstavljena in jim tudi ni jasna... mogoče se bi pa kdo zamislil, če bi dejstva poznal... in vsaj steriliziral svojo mačko npr. Kar bi bil definitivno en pozitiven učinek...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #6257 : ponedeljek, 16.11.2009 : 23:14:47 »

Dajte no eno novo temo odpret, kar se izobraževanja tiče.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6258 : ponedeljek, 16.11.2009 : 23:48:03 »

ideje imate...
bojim se samo tega, da bi starši tiste zloženke brezbrižno zmetali v koš Sad ampak potrudit se sigurno splača Kiss
kako bi ta skupina funkcionirala?
jaz imam že dolgo dolgo idejo o ustanovitvi društva, ki bi se ukvarjalo s problematiko psov revčkov ter vseh ostalih živali, pa niti financ za to nimam Lips Sealed

pridna, imaš prav, 50 ljudi=200 psov, ampak kje so vsi začasni namestitelji?? nekateri so polni, drugi nimajo prostora, volje, finance so pa itak največji problem...
jaz sem takoj za takšne akcije, tudi sama že več let namreč počnem natanko to Roll Eyes
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #6259 : torek, 17.11.2009 : 01:24:07 »

Prepričana sem, da izobraževanje pripomore k dolgoročnemu uspehu, kar se tiče tega področja.

Idej, kako rešiti trenutno krizo v tem zavetišču, pa očitno ni. Danes sem slišala dober stavek, ki se je navezoval na stanje zavetišča trenutno. Da je miselnost vodje in samo delo prišlo vsaj dvajset let prehitro. Oziroma, da bi se morali "iti" takšno zavetišče s takšnimi načeli dvajset let kasneje. Zakaj?
Prav zato, ker bo takratna mentaliteta že zaradi samega izobraževanja (vsaj upam da) na nekoliko višjem nivoju. Ampak to mišljenje nam zdaj prav nič ne pomaga.

Ko ne gre več, pač ne gre. Ne vem koliko ljudi, razen nekaterih tukaj pristonih, se zaveda, da je stanje res kritično.
Ko pomagaš v zavetišču, imaš stik z vsakim izmed njih, sprejmeš njihove značilnosti in lastnosti in,... In se navežeš. Cmok v grlu te spremlja ob "delanju runde" ker veš, da nekateri izmed njih nimajo prav veliko možnosti. In ne zaradi zavetišča, ali odločitev, ki se tam sprejemajo, temveč zaradi odločitev, ki jih sprejemajo vsi posamezniki, ki se ne odločijo za odraslega psa. Ali vsi tisti, ki jim ni všeč črn pes. Pa tudi vsi tisti, ki sodijo pse po velikosti. Nenazadnje tudi vsi tisti, ki egoistično pričakujejo čim manjšo dolgodlako mačko, ki jo bodo nosili po stanovanju in od nje pričakovali prijaznost, ki je ne more dati.
Ali moramo res čakati 20 let, da bodo vidne spremembe? Definitivno jih potrebujemo ZDAJ!

Konec koncev smo venomer v stiku z različnimi ljudmi, ki imajo tudi svoje značilnosti in posebnosti. Pa jih sprejmemo in z njimi živimo. Ker si pač ne moremo računalniško oblikovati nikogar, da bi imel lastnosti, ki bi si jih mi želeli. Ker smo vsi, vsak na svoj način nekaj posebnega, edinstvenega.

In mnogo takšnih v zavetišču prav zdaj čaka, ker imajo svojo zadnjo priložnost, da pokažejo to, kar v sebi nosijo. Posebnost, edinstvenost, ljubezen,...
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #6260 : torek, 17.11.2009 : 01:26:11 »

P.s. Zofa... Saj veš,... Cry
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6261 : torek, 17.11.2009 : 11:42:04 »

bonny...točno to sem hotela reči, ko sem se spraševala, če je tako zavetišče v tej družbi mogoče... dvajset let je prezgodaj ja...  Sad In ideje kako rešiti to situacijo zdaj? Nevem...Ker dejansko se ne bi smelo spremeniti delovanje zavetišča, ampak bi se moralo spremeniti mišljenje ljudi... na vse tiste ''zunaj'' te tematike bi bilo potrebno pritisniti...

Zofi... Cry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6262 : torek, 17.11.2009 : 13:20:19 »

Kako hinavski znamo biti ljudje Lips Sealed
http://www.moj-album.com/slike/76039/nSbcNkEe8a362BDi.v.jpg

Pri Zofi smo popušili po celi črti od dneva kotitve. Ljudje smo jo izdali in nje bo stalo življenje Undecided
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6263 : torek, 17.11.2009 : 13:24:38 »

 sram
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6264 : torek, 17.11.2009 : 13:26:03 »

Skogkatt žal imaš popolnoma prav. Joj  Cry Cry sončica velika.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6265 : torek, 17.11.2009 : 14:42:15 »

Res upam, da bodo koga te slike predramile, da se bo odločil posvojiti katerega izmed njih. Meni je z vsako dodano sliko v vseh temah zelo hudo, ker je njihova prihodnost vprašljiva. Nimam več želje pisati ije in kako lepo to zgleda, ker me vsakokrat zabode v srcu, ko jih vidim. Prav z vsakim psom v Horjulu bi lahko shajala, begosumnim, hudim, večjim, majhnim. Res je, da si izbereš enega, ker vseh pač ne moreš imeti, ampak prav z vsakim bi šlo. Bi si drznila posvojiti vse izmed njih. Loto, Najka, Čips, Zofa, Loga, Tris, Čuri, Hana...

Tudi Flip ni idealen pes. Zna zarenčati na mačko, če pride k skledi, ko se mu malo zmeša zna tudi fajn uščipnt v igri (ravno danes me je v nogo, ker mu nisem dala žogce, halo, vse zvezde sem videla), povleči zna, da ti skoraj roko odtrga, ko vidi psa, se mu dobesedno zrola, ker on ga mora iti pozdraviti, ker iz svoje kože ne more (čeprav se je že precej umiril), ni begosumen, ima pa lovske krvi v sebi in ga ne smem spuščati povsod, pravzaprav je samo nekaj travnikov in poti, kjer ga lahko, pa še to ne vsak dan, ker so dnevi, ko nori in leta sem in tja in bi po mojem v eni sapi odletel kam v kak prepad, kot je to storil v Piranu in se zagnal na obzidje, spodaj pa nekaj deset metrski prepad. Na vsak način bi on skakal po drugih, če bi ga kdo želel pobožati. Večino časa se prerivam z njem in ga skušam umiriti, mu diham za ovratnik skoz, ker drugače je kot kura brez glave. Sploh ni tako enostavno živeti s Flipom, ampak če mu daš priložnost in ga usmerjaš, se trudiš in delaš z njem, je to krasen, zlat pes, kot vsak drug iz Horjula, ki bi potreboval nekoga, da se z njem ukvarja. Kljub vsemu temu, je bil že marsikje in vedno gre zraven. 

Dajte jim priložnost!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6266 : torek, 17.11.2009 : 14:53:01 »

Dajte jim priložnost!

Tole je letelo na potencialne posvojitelje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6267 : torek, 17.11.2009 : 15:09:05 »

Prav neverjetno. Dobila sem klic enega od naših posvojiteljev. "Dvignilo jim je pritisk v negativnem smislu", ker so pred tremi meseci poslali mail za posvojitev Najke na daljavo. Ker niso dobili odgovora, niso nič poslali, in zdaj so negativno presenečeni, ker "se pogovarjamo o usmrtitvah". Nič ni pomagalo, ne razlaga, da tehnika kdaj tudi zataji in da je morda dobro poslati še en mail, ne razlaga o tem, kako zelo se trudimo in kaj vse počnemo, da bi jih spravili v nov dom.
Povzetek: posvojitev na daljavo očitno ne potrebujete; in ljudje bodo nehali podpirat zavetišče, ki evtanazira živali.

Kaj, ko bi se kdo kdaj obul v čevlje nekoga drugega? Za en sam samcat dan? In nehal svoje nezadovoljstvo stresat na tiste, ki so najmanj krivi?
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6268 : torek, 17.11.2009 : 15:32:06 »

Ko se nimaš obesiti za nič drugega kot to... Obstaja en prav poseben okenc, kjer piše naman nakazila. In če vpišeš ZA NAJKO, bo več kot razvidno, za koga je. Z ali brez potrditvenega maila. Če nekdo želi pomagati, pomaga in ne išče neumnih izgovorov in ne napada ljudi, ki niso nič krivi. Kako si drznete! Folk sebičen...
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6269 : torek, 17.11.2009 : 15:41:11 »

Citat
"Dvignilo jim je pritisk v negativnem smislu", ker so pred tremi meseci poslali mail za posvojitev Najke na daljavo. Ker niso dobili odgovora, niso nič poslali, in zdaj so negativno presenečeni, ker "se pogovarjamo o usmrtitvah".

Joj, a se svet ni vrtel okrog njih? Jezesna, revcki! butnglavc Upam, da bodo preziveli kruto realnost. butnglavc
Logiran

Strani: 1 ... 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines