mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 21:21:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750279 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #6495 : sreda, 16.12.2009 : 11:54:39 »

Naj ti odgovorim, da se marsikateri izmed nas ne strinja z evtanazijo teh psov (vsaj jaz se ne, kar sem tudi omenila). Ampak ob tem te istočasno vprašam, kaj naredit, ko več nekdo ne zmore skrbet za vse živali, ko jih ne more nahranit, ker nima denarja, ko nima prostora kam dat nove živali, ki še zmeraj prihajajo?Posvojiteljev pa od nikoder oz. bolje rečeno niti zanimanja za te živali od nikoder. Kaj storit v takem primeru?A imaš kakšen pameten predlog?Vsak ima svoje zmogljivosti, tudi ZH in vsi tisti, ki tam delajo.In včasih je potrebno sprejet odločitve, četudi so težke.Si se kdaj vprašal/a kako je Poloni, ki noč in dan skrbi za živali, jih boža, hrani, se z njimi ukvarja, jim išče dom?Misliš, da je lahko sprejet takšno določitev?Da je lahko izbrat in se odločit kdo bo živel in kdo ne?Da je lahko živet z dejstvom, da si nekomu vzel življenje?Jaz verjamem, da ni.

Zato te še enkrat vprašam kaj storit, ko več ne zmoreš poskrbet za vse?

Ne izrazit samo nestrinjanje z dogodkom, ampak predlagaj konkretno rešitev. Jaz je namreč ne poznam.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6496 : sreda, 16.12.2009 : 11:58:07 »

Punce jaz mislim, da je sploh brez veze odgovarjat na take idiotske izjave. Kdo je kriv, da je na cesti toliko brezdomih živali? Le kdo, najgrše bitje na tem svetu - mi ljudje!
Anovak me prav zanima kolikorkrat si se obrnila stran, ko si videla lutajoče psa, kolikokrat ti je bilo vseeno, da se na kmetiji mački množijo in nato po letu čudežno izginejo in spet pridejo novi?

Vse kar si napisala v prejšnjem postu so idiotizmi. Če imaš možnost potem pa posvoji 5 mačkov in še 5 psov iz Horjula, začni težiti vsakemu v svojem kraju, da je nujna S/K psov, mačk, da so to živali, ki nimajo kaj same delati na cesti. Pa nakaži Horjulu ene 10t € na mesec, pa še kako dodatno zemljo kupi, da se bo lahko širil. Dokler pa ne narediš kaj konkretnega potem ne bodi pametna. Najlažje je pisati za računalnikom in se zgražati. In pisati o masivni evtanaziji?? Sama sem protievtanaziji, ampak razum včasih mora pretehtati srce.Ker enostavno ne gre drugače.

Vsem nam je izredno hudo, ker se je to zgodilo, ampak če bi poznala Horjul, bi vedela, da je to tak dogodek, ko RES ne gre drugače.

V glavnem sram te je lahko, da si sploh dovoliš pluvati po Poloni!!!!!!!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6497 : sreda, 16.12.2009 : 11:59:48 »

Reakcija anovak je dejansko tipična reakcija povprečneža, ki ga srečujemo vsak dan in, s kom živimo. Hudovati se nad državo, občino, šolo, vlado... Drugi so krivi, ker se dogaja kaj nezaželenega, morajo odstopiti, na kaj se pa zapravlja naš!! denar... In ti isti povprečni državljani ne bodo šli na volitve, ker se jim ne ljubi, ne bodo oblikovali svojega predloga sprememb in ga kam posredovali, ker je to itak brez veze, ne bodo volontirali, ker je nekdo drug plačan (iz našega!! denarja), da bi to delal...

Dokler se anovaki ne zavedo, da smo za prav vse okoli nas soodgovorni tudi sami, ker je svet v katerem živimo interaktiven, jim bo lepo. Sedeli bodo v svojih foteljčkih in občasno od daleč žugali brezvestnežem, kot je Polona, ker so jim z odstopanjem od svojih idealiziranih podob uničili sanje in razbili pravljične ideale.

Ko bodo enkrat odprli oči, svet okoli njih ne bo več tako lep.

Ali pa. Kakor se vzame.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6498 : sreda, 16.12.2009 : 12:05:29 »

Mene pa tudi zanima konkretna rešitev, anovak. OK, evtanazirati vedenjsko problematičnih psov, ki jih nihče noče, ne. Super, do tu se strinjam, ampak samo, če imaš drugo rešitev, ki naj po možnosti ne vsebuje zlaganja psov v štuke.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #6499 : sreda, 16.12.2009 : 12:06:04 »

Aha, torej češ v bistvu povedat, da si želel/a te 4 pse ti začasno namestit, pa so ti jih kruto likvidirali pred nosom?
To najbrž ne, ampak: čemu pa vendar imamo zavetišča, če ne zato, da služijo kot deponija neposvojljivih psov? Lepih, mladih in neproblematičnih psov (vse v enem, seveda) se dobre duše usmilijo, ostale pa naj kar imajo. butnglavc

Meni se zdi, da gre tu še za eno zablodelo dušo, ki gleda na živalovarstveno sceno z roza očali in bere teme ZH nekako tako kot kakšno telenovelo: saj srečen konec se vendar pričakuje, že zato mora biti. In ker pravljičnega konca ni, je treba najti dežurnega krivca za to grdo razočaranje.

Sama vem, da nisem pripravljena posvojiti potencialno nevarnega psa. In če tega nisem pripravljena storiti sama, nimam pravice, da bi to pričakovala od koga drugega. Še manj pa imam pravico terjati od zavetišča, da bi te pse (in še koliko podobnih) zadržalo do njihove smrti, seveda na lastne stroške. Žal mi je za te pasje duše, ki so bile uničene do te mere in lahko si samo predstavljam, kako težka je odločitev o evtanaziji štirih psov.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6500 : sreda, 16.12.2009 : 12:16:45 »

Vsi vemo, da so v zavetišče psi prišli od npr. brezvestnih lastnikov ali drugače težkih razmer, da ni zavetišče in to katerokoli krivo, da je žival nazadnje pristala pri njih pa to ZH ali katero drugo. Dovolj žalostno pa je, da zavetišče legalno in za večino moralno sprejemljivo postane "zadnja pot", taborišče s smrtnim izidom, razen za tiste srečnike, ki se jih dobre duše usmilijo. Do zdaj smo vsi verjeli, da je Horjul svetla izjema. Da pa se množično izvrši evtanazija, tukaj pa si množično po pilatovsko vsi skupaj umivate roke in pljuvate po vsakem, ki si vam upa kaj napisati je pa svinjarija brez primere. Žalostno in nedopustno in kruto je, da ostala slovenska zavetišča z živalmi ravnajo kot z iztrebki družbe, ki so pri njih na zadnji poti, da pa tako postopa še Z. H. je pa žalostno glede na vso podporo.

Danes do 11.15 te k nam ni bilo. Pa sem te lepo povabila - da pelješ "iztrebek družbe", ki sliši na ime Čuri, na sprehod. Zakaj te ni bilo?

Pa tako je luštkana....
Logiran

Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #6501 : sreda, 16.12.2009 : 12:35:17 »

Sama vem, da nisem pripravljena posvojiti potencialno nevarnega psa. In če tega nisem pripravljena storiti sama, nimam pravice, da bi to pričakovala od koga drugega. Še manj pa imam pravico terjati od zavetišča, da bi te pse (in še koliko podobnih) zadržalo do njihove smrti, seveda na lastne stroške. Žal mi je za te pasje duše, ki so bile uničene do te mere in lahko si samo predstavljam, kako težka je odločitev o evtanaziji štirih psov.
Sem enakega mnenja. Če pa "anovak" misli drugače, naj pa posvoji Čuri, ki je še na voljo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6502 : sreda, 16.12.2009 : 12:53:26 »

Ma saj niti ni tak grozen problem neko Čuri peljat na sprehod. ali jo imeti na začasnem recimo. se mi pa zdi grozen problem tako psico oddati - celo če se najde nekdo, ki bi jo vzel. Mene bi še nekaj tednov mučila nočna mora, v kateri bi si novopečeni lastnik ali pa kakšen nepreviden mimoidoči moral spirat luknje od zob.

V nekem idealnem svetu bi mogoče lahko obstajalo zavetišče, namenjeno prav takim neoddajljivim psom. Kjer bi morali dosmrtno oskrbo zanje palčati prvenstveno tisti, ki so jih sesuli.

Do takrat pa lahko samo sočustvujem s tistimi, ki so prisiljeni nase sprejemati grehe drugih.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #6503 : sreda, 16.12.2009 : 12:58:22 »

Ma tale anovak je najverjetneje sama kakšnega od teh evtanaziranih psov odvrgla in očitno sledila po internetu, kdo ga bo našel. Ko je prišel v Horjul, si je mislila, fino, pes je še živ, ga bojo zdej oni rihtal. Ko pa je vidla, da je evtanaziran, se je prijavila pod krinko velike ljubiteljice živali in tukaj vsem povprek pamet soli. Golo provociranje, če mene vprašate.  Roll Eyes
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6504 : sreda, 16.12.2009 : 13:06:46 »

Dovolj žalostno pa je, da zavetišče legalno in za večino moralno sprejemljivo postane "zadnja pot", taborišče s smrtnim izidom, razen za tiste srečnike, ki se jih dobre duše usmilijo.
Se popolnoma strinjam s tole izjavo in seveda pricakujemo takojsnjo pomoc z vase strani. Wink Naslednjic ko bo prislo do tako skrajne situacije, ko zavetisce res ne bo imelo vec nobene moznosti vzdrzevati kaksne od zivali, ste prva na listi za posvojitev ali zacasno namestitev lete. Ali pa morda mislite da bi bilo bolj ucinkovito hoditi s pusko od ene hise do druge in prepricevati ljudi naj bodo vendarle "dobre duse" in se kaksnega reveza usmilijo.
Res ne vem , dajte nas razsvetljiti!

lp
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6505 : sreda, 16.12.2009 : 13:09:04 »

Naslednjic ko bo prislo do tako skrajne situacije, ko zavetisce res ne bo imelo vec nobene moznosti vzdrzevati kaksne od zivali, ...

To je zdaj. Zdaj ta trenutek, ko tole pišemo in pisarimo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6506 : sreda, 16.12.2009 : 13:10:48 »

Ma saj niti ni tak grozen problem neko Čuri peljat na sprehod. ali jo imeti na začasnem recimo.

V bistvu je. Je ne spravim niti jaz nikamor. Ko prideta nutella in Soul (vsako soboto ze vrsto mesecev), se skriva za mano in gode. Predstavljaj si Lotkota na deseto potenco, pa dodaj še zobe - in to je Čuri. V znani situaciji pa najbolj srčkan možen pes.
Logiran

missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6507 : sreda, 16.12.2009 : 13:14:18 »

Punce... pustite anovak... zakaj prepričevati prepričanega?  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6508 : sreda, 16.12.2009 : 13:15:30 »

Ker vsaka akcija sproži/zahteva reakcijo. Če pustiš stvari pri miru, ostane v ušesih le ena stran.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6509 : sreda, 16.12.2009 : 13:15:42 »

Smet, kdo od tvojih bi lahko šel na začasno, da bi tam (recimo) napredoval?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines