mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 16:08:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1752268 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6600 : sreda, 16.12.2009 : 20:03:48 »

Zaradi Kristusa na kotalkah imam jaz zdajle mačji pretep, ker mi je od smeha na tla padla večerja - kakšno miselno sliko naj si naštimam, da jima dopovem, da sem jaz bolj lačna kot blesavi riti? Kondomov nimam pri roki, dajte kaj druzga, lepo prosim
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #6601 : sreda, 16.12.2009 : 20:04:49 »

Pomoje anovak samo uživa v izzivanju.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6602 : sreda, 16.12.2009 : 20:43:48 »

Ja v debati že ne uživa, ker ima monolog. 
Primitivka pač, ki si želi, da bi bilo ZH -  "dvorišče" Milene M. - saj se je še spomnite. To bi pa najbrž bilo uredu potem.

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6603 : sreda, 16.12.2009 : 21:01:07 »

anovak je jezna, ker ona ne more, jaz bi pa morala.
Primerjava je pa popolnoma neprimerna. Za druge ne vem, jaz se do njih vedem, dokler so tu, kot da so moji. Z vsem, kar temu pojmu pripada.
In anovakova verjetno ne verjame in niti pomisli ne na to, da si ti gotovo prva med nami, ki si v resnici želimo, da nekoč zavetišč sploh ne bi bilo treba:
 - ker si ljudje ne bi omišljali živali, zato "ker je lepa" in "jo je pač fajn imet" in žival nikoli ne bi pristala na cesti "ker kar naenkrat ni več tako fajn"
- ker bi za živali, ki jih imamo skrbeli tako, kot je treba in živeli z njimi v dobrem in slabem in zanjo skrbeli do konca, kjub bolezni, invalidnnosti in ostalim"zoprnijam", ki tolikokrat poženejo nedolžno žival čez domači prag
- ker bi se držali zakona in osnovne odgovornosti do živali in je ne bi nikoli puščali brez nadzora
- ker ne bi nikoli dopustili, da se naše živali nenadzorovano plodijo in množijo in njihovih legel ne bi metali v potoke, pred ograje zavetišč in v smetnjake
...
- ker bi vse živali imele svoj dom

Ampak, ker na žalost v tej pravljici še ne živimo, in je edina resnica ta, da prostora v zavetiščih primanjkuje in je osveščenost in odgovornost dosti tistih (lokalne skupnosti) , ki bi po zakonu morali finančno poskrbeti za brezdomne živali svoje občine, na nuli, je vse, kar kot "civili" lahko storimo naša konkretna pomoč. Posvojitve, posvojitve na daljavo, donacije, prostovoljno opravljanje dežurstev v zavetišču, plačevanje veterinarskih storitev, izdelovanje predmetov za licitacije in še in še.

Anovak - si kdaj pomislila na posvojitev na daljavo? Na ta način bi z rednimi mesečnimi prispevki za določene, težko posvojljive živali lahko uresničila svoj moto:življenje za življenje. In to bi lahko brez velikih naporov počela vsaj 10, 15 let in več.  In rešila vsaj eno življenje pred (če citiram tebe) "gotovo in smrtjo v hiralnici".
Logiran

Unikatne tablice in portretki
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6604 : sreda, 16.12.2009 : 21:12:19 »

A lahko prosim jaz snemam, ko bo anovak peljala Čuri na sprehod? Roll Eyes

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6605 : sreda, 16.12.2009 : 21:15:59 »

Mogočepa pripadakaki sekti? Kaki orto idiotski?

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #6606 : sreda, 16.12.2009 : 21:17:35 »


Primerjava je pa popolnoma neprimerna. Za druge ne vem, jaz se do njih vedem, dokler so tu, kot da so moji. Z vsem, kar temu pojmu pripada.

Ne, ne, ni bilo tako mišljeno, kot je izpadlo. Sem napisala, ker očitno živi anovak/ova v pravljici. Samo s tem namenom in ker je ravno omenjala jasnovidne živali in klavnico.
Se opravičujem, če sem bila narobe razumljena. Kot rečeno, namen je bil drugi. Primerjava ZH in kateregakoli drugega zavetišča v Sloveniji pa itak ni možna, ker vem (o), da so živali v Horjulu na prvem mestu. Drugje so številke, itak. Prihodek.

lp,monika
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6607 : sreda, 16.12.2009 : 21:20:44 »

Ampak hiralnica je pa res odličen izraz. Če imajo horjulci kakšne  na daleč vidne posledice, je shiranost gotovo na prvem mestu ...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6608 : sreda, 16.12.2009 : 21:28:40 »

Joj, a bi kdo prilepil nekaj krasnih hruškastih mačjih fotk iz "hiralnice", čisto zato, da bo anovakova še zmeraj prepričana v svoj prav  Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #6609 : sreda, 16.12.2009 : 21:37:52 »

sem prebrala vse tele vaše poste, ga. ali g. Novak in ne bom žaljiva, pa čeprav si po mojem mnenju zaslužite še kakšno bolj "krepko" kot pa so jih izrazili ostali na tem forumu. Sem vedno znova žalostna, ko ugotovim, da obstajajo osebe brez kakršnekoli empatije, brez kakršnegakoli občutka za sočloveka. Iz vaših zapisov veje en sam velik populizem, pa ne vem komu je namenjen, ker tukaj gor kot vidite kakšne podpore hvala bogu nimate. Vaše razmišljanje je zelo blizu navadni politični hipokriziji - kar se mene tiče, bi bila vaša razmišljanja na mestu samo, če bi premogli dovolj zdrave pameti, da bi se zavedeli vaše zmote in po vaših najboljših močeh v prihodnje pomagali konkretnemu zavetišču, tudi tako, da bi morda posvojili kakšnega pasjega ali mačjega horjulčka in se potem, ko bi že nekaj naredili v dobro tega zavetišča, spuščali v polemike glede pravilnosti ravnanja vodje. Do takrat pa ste kar se mene tiče, samo "mešalka megle", tako kot tisti politiki, ki so polni lepih besed in zelo hitro znajo kritizirati vse povprek, ko je pa treba kaj narediti, pa rep med noge, pa z mirno vestjo živijo naprej v svojem svetu. Tako kot vi verjetno nimate še nobene posvojene živali iz zavetišča, pa ste tako zelo pametni glede njihove dobrobiti, tako politiki trosijo okoli kako si vsak človek zasluži dostojno življenje, ko pa bi se morali zato, da bi se minimalna plača malo povečala, zmanjšati njihovi nesramno visoki prejemki, pa seveda tega ne storijo. Pa tako lahko bi bilo..... Enako kot bi se lahko vi malo zazrli ali zazrla ven iz vaše samozadostnosti in dejansko zavetišču pomagali, kot je bilo rečeno tudi že večkrat zgoraj, tako ali drugače. Malo v razmislek, da ne boste rekli, da smo samo pljuvali po vas, morda pa vas kdaj zadane, da danes niste imeli prav glede kritik, ki so z vaše strani letele na ZH. Meni je lahko samo hudo za vse ljudi, ki resnično veliko pomagajo in delajo za to, da je ZH to kar je, in ste jih danes z vašim razmišljanjem brez razloga prizadeli.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #6610 : sreda, 16.12.2009 : 21:50:07 »

PSI ZAZNAVAJO MISELNE SLIKE

Vidite, dragi/draga anovak, če bi psi lahko živeli od miselnih slik, potem pa mi ne bi imeli problema. Morda pa bi lahko izdelali kakšno raziskavo ali izdali knjigo na to temo in ves izkupičen namenili zavetišču. Verjamem, da bi "razsvetlili" marsikaterega "Slovenjceljna", mislim pa, da na tem forumu ne boste nikogar, zato...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6611 : sreda, 16.12.2009 : 23:15:03 »

Ravno za to se gre: igrate Boga, ta sme živeti in ta ne - samo po vaših pravilih. In tukaj ste večinoma ženske bolj popadljive od najbolj popadljivih psov.

Ni čudno, da so v zavetiščih nekateri prestrašeni in popadljivi: PSI ZAZNAVAJO MISELNE SLIKE in slutijo prisotnost smrti, podobono kot živali v klavnicah. S takim popadljivim nastopom, kot ga imate tu večinoma  vse, drage dame, ni čudno da prestrašite (tudi) pse - potem so pa za evtanazijo?
A smo že pri miselnih slikah? Tukaj zlahka pritrdim anovak in si celo upam podkrepiti njeno teorijo o miselnih slikah: jaz jih namreč zaznavam že cel dan in posledično slutim, da bi dotični osebek moral zamenjati ali dozo, ali aktivno substanco. Svež zrak pa bi še najbolj pomagal, pa še brez stranskih učinkov je. V izogib aktivnemu zaznavanju miselnih slik in nelagodja, ki jim sledi, častim urico ali pa dve frišne primorske burje - slednja fejst zbistri misli in jih osvobodi negativnih, ehm, primesi. Hladno vabljen/a.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6612 : sreda, 16.12.2009 : 23:31:46 »

moksa,  bravo
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6613 : sreda, 16.12.2009 : 23:35:38 »

V naši bajti pa molimo za vse tiste izgubljene duše, kot je anovak, ki so polni temnih misli in potrebujejo izganjalca le teh  Evil   Molimo, da vam rata...


* molimo1.jpg (37.55 KB, 300x300 - pogledano 424 krat.)
Logiran
anovak
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6614 : četrtek, 17.12.2009 : 00:00:14 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.
Logiran
Strani: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines