mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 04:06:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #240 : ponedeljek, 18.07.2005 : 10:24:20 »

Ja Živa ima že od nekdaj rada muce Grin Grin ampak ona se hoče z vsako igrat zato jih velikokrat dobi po smrčku.

lp
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #241 : ponedeljek, 18.07.2005 : 16:15:51 »

Vceraj sem imela naso njufko na vrvici in takrat ni skakala za muco, seveda, ker sem bila jaz poleg...  Komaj pa sem odnesla pete, je sla in si poiskala zrtev, ki jo je prepodila na drevo in potem spodaj lajala na njo.
Mama je pa tud opazila, da se je sploh ne smes nikjer dotaknit, ko je, ker ful renci.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #242 : ponedeljek, 18.07.2005 : 19:24:58 »

Ali imaš boks za muco?Če ga imaš daj muco v boks in jo postavi sredi sobe,tvoja psička pa naj zaradi tebe okoli  nje skače po tripalnicah sam renčati ne sme.To delaj vsak dan.Najprej po 10-15 minut potem pa čas podaljšuj.Ko bo tvoja psička v bližini muce razpoložena za igro in to muci nakazala daš muco lahko mirne volje ven iz boksa vendar imej psičko na povodcu.Ko boš vidla da je tvoja psička uredu do muce tudi ko je zunaj pajo lahko spustiš s povodca.Probaj.Probat ni greh.

poročaj kako se je kaj obneslo

lp
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #243 : torek, 19.07.2005 : 09:39:31 »

Samo a ne bo muc s tem dejanjem tako prestrasen, da ga ze na 3 km ne bo vec kje, ko jo bo potem videl?? Ona pa bo tako vesela, da ga ima koncno iz kletke samo zase... Ne vem no, samo ravno tuki sem ze brala o tem z kletko in kako se je muc pokakal notri od strahu. Rada bi kaksno pozitivno izkusnjo v zvezi s tem prebrala.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #244 : torek, 19.07.2005 : 09:43:46 »

Na začetku bo prestrašen ko pa se bo psičke navadil pa ne bo problema.
Kako vama kaj gre?

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #245 : torek, 19.07.2005 : 09:47:47 »

weimi ne strinjam se. naši se je čisto utrgalo, ko sem nekaj časa to ponavljala. na koncu je bila že na tem, da bi zaprto košaro raztrančirala, da bi pršla do mačka. maček je bil pa čisto prestrašen in drisko je dobil. pri meni se ni obneslo.

preberi si kaj je yo napisala. to bi najbrž najbolj šlo.......pri meni ni več šans, mogoče bo tebi uspelo ker imaš še mladega psa, naša je pa prej že 5 let se zaganjala v mačke...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #246 : torek, 19.07.2005 : 17:55:32 »

jaz namreč na noben načine ne morem odvrniti pozornosti fabije stran od mačka...razen, da grem stran. Zadnjič je po spletu okoliščin našega malega zaganjala in fant jo je oblil z vodo, da je nehala paničarit okrog in ga iskat.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #247 : torek, 19.07.2005 : 20:08:15 »

WildAngel ptri meni se je ta sistem obnesel,nevem pa če se vo prid rugih.Jaz sem samo predlagala da naj proba.moja maček se perfektno razumeta.

še ena slikica od njiju: Grin

http://www.moj-album.com/uredi/weimi/79470/?os=79499

lp
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #248 : četrtek, 21.07.2005 : 21:11:14 »

Danes me je kar minilo do vsega, ker se ze resno sprasujem, ce ima vse to sploh kak smisel Undecided
Me par dni zdaj ni bilo doma in vedno je tako, da ko se vrnem, je situacija samo se slabsa, ker pac za to sozitje skrbim samo jaz... ostalim clanom druzine je vseeno, zato v tej smeri nic ne nardijo, pol pa je situacija kot je.
Danes napr. je bla zloooo pozorna na vsako macko, nic je ni ustavlo. Mucija je spodila 1x na drevo in ko je prisel dol, ga je spodila na drog. Mojih besed ne slisi, ko jo kregam, ona veselo mahlja z repom sram Vem, da poslusa samo mamo, samo nje se boji, samo ona je v tej smeri ne vzgaja. Kaj naj pole jaz??? Delam Sizifovo delo???
In potem danes, ko sem bila huda na njo, je mama to slisala in me vprasala, kaj je psica nardila. Ko sem ji povedala, pa ni rekla nic, samo dobila sem tist pogled, da kako budalo sm jst Cry
Res fajn met tako mater, ki je najbl pametna in vedno vse prav dela... pa naj mi se samo 1x rece, da je to ˝nas pes˝in da jo bomo ˝skupaj vzgajali˝. Malo morgen, mene v tej ˝vzgoji˝ ne bo vec vidla. Cakam, da bom na svojem in imela SVOJEGA psa.

Cao
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #249 : četrtek, 21.07.2005 : 21:24:02 »

Jah veš na začetku je bilo tako tudi pri nas samo da je bilo malo drugače " to je tvoj pes","ti ga boš vzgajala" na koncu so se pa vsi vtikali v mojo pasjo vzgojo in jo popravljali na "pravilno".

Glede muc ti pa ne morem nič svetovat moja nima nič proti njim mam srečo Grin.

lp
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #250 : petek, 22.07.2005 : 14:06:03 »

Runka, res si v neprijetnem položaju Roll Eyes Sad. Lahko pa se ta čas, ko čakaš na svojega psa, zamotiš in opraviš še zelo koristno delo  Smiley - poskrbi za muce. "Šefica" za psičko je mama, ti pa potem bodi za muce Cheesy. Pa jim zunaj uredi na več mestih primerna ležišča na višini, kjer jih psička ne bo dosegla in bodo lahko v miru in brezskrbno dremale. Pa poskrbi, da bodo site, da se bodo lahko kje igrale, pa še ti se igraj z njimi. Prav luštne partnerice pri igri znajo biti, če vložiš le nekaj truda. Pa tako hvaležne ti bodo, ko bodo končno tudi one imele svojega zaveznika. Kiss Smiley
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #251 : sobota, 23.07.2005 : 09:16:42 »

Sem se odlocila, da bom sprobala to, kar je predlagala weimi, saj slabse kot je bi po mojem tezko bilo.
Samo me zanima, ce lahko ta poizkus opraviva v psickinem boksu, ali raje ne? Ker nimam cist nobene primerne sobe, kamor bi njiju dala.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #252 : sobota, 23.07.2005 : 17:31:04 »

A misliš da bi dala obedve skupaj v boks?!Ali sem jaz narobe razumela?
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #253 : sobota, 23.07.2005 : 18:51:08 »

Muca bi dala v kletko in to kletko v psickin boks in psicko ter sebe poleg Smiley
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #254 : sobota, 23.07.2005 : 20:28:47 »

Aha sej se mi je zdelo malo čudno da bi dala kar muco in pa psičko skupaj v boks Grin.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines