mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 06:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 90560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #135 : sreda, 30.03.2005 : 15:54:12 »

terier ali gonič  kateri ima lovsko šolo goni divjad!   GONI!  Kar pomeni da jo pod nadzorom zganja na kup.

Hišni ljubljenec pa ni izšolan za gonjo( ne posplošujem)  kaj se zgodi ko divjad  opeša...... Undecided in pes zmaga....... sploh pa  mladiči......

Jaz obiskujem lovsko šolo....... pa ima moj pes  zelo velik lovski nagon   .... goni ali jaga pa ne !

Moje mnenje je  vsak lastnik ( če je dober lastnik) pozna svojega psa, in ve kaj  bo v določenih primerih storil.Jaz mojega psa ne bi peljala k ribniku polnem mladih račk( ne da bi kaj naredil ampak bi kalil njihov naravni mir v okolju kjer živijo)

Lastniki psov, kateri ne ubogajo na odpoklic pa naj ne hodijo z ispuščenimi psi po gozdu( neglede kakšen pes je  lovski, reševalec, raztavni, hišni ljubljenec).
Če pa pes razume odpoklic in se ne oddaljuje od lastnika v gozdu............. ja potem pa ni problema  ... a ne?( ga pa nobeden ne bo pihnil, kar brez veze če bo v vaši bližini)

V našem okolišu imamo probleme z KLATEŠKIMI psi, to so tisti psi, kateri so ponavadi hišni čuvaji( v pesjakih ali  na ketnah cel dan), in jih zvečer spustijo oni pa v grupe in se prosto klatijo( tak lastnik sploh ne pogreša psa) In taki psi so problem ker oni pa JAGAJO ne gonijo in oni v gruči zasledujejo in jagajo žival dokler ne omaga in ko so lačni napadejo( redko kdaj odraslo žival..... ponavadi mladiče, ker so v slabši kondiciji)....Ja in po navadi take pse čaka smrt v obiki svinca.  Kriv je pa gospodar, samo tak gospodar svojega psa ponavadi zataji zaradi položnice.

In ko je čas mladičev in brejavosti ( v gozdu) se ne goni.Tudi z lovskimi psi ne.
To; ko pa lovci izgubijo psa......... naprimer goni in goni potem pa adijo orientacija in se izgubi......... tukaj pa  Lips Sealed  to  jim pa jaz vedno zastavljam vprašanja.    In nazadnje mi je dejal nek lovec( kinolog), da tak pes, po njegovem ne bi smel gonit.... ker je premalo izšolan.......... in da bodo v kratkem prišli časi ko tudi vsakemu lovskemu psu ne več dovoljena gonja če ne bo imel opravljenih  določenih tečajev.

In to ko se  ljudje izgovarjajo, ja so mi psa ustrelili  lovci............. kje je bil pa lastnik takrat.......... lastnik doma pred TV jem na kavču pes naj se pa zleta  ali kaj? Angry

Pri nas nimamo ograje in sem pozimi psa spustila na vrt ( lulat -kakat) in sem gledala za njim in če  ni prišel nazaj čez pet minut( hodi malo preverjat na sosedov vrt....... panika  za njim)   Pa kdo je kriv če je šel na sosedovo..... a je pes?      Roll Eyes  Vsak lasnik naj bo odgovoren za svojega psa.

Živali v gozdu pa nimajo lastnika, in živijo v svojem naravnem okolju, v katerem smo mi z svojimi psi vsiljivci........... zato se moramo mi prilagajati njihovemu naravnemu zakonu in jih ne vznemirjat.          To  je pa nekaterim že malo težje dopovedat.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #136 : sreda, 30.03.2005 : 17:16:36 »

moje vprašanje je sicer izven teme lovcev, vprašala pa vseeno bom.  Če se je zakon, glede zaščite psov; res poboljšal kaj potem lahko jaz naredim s človekom, ki mi je z brco ubil psa?  Angry
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #137 : sreda, 30.03.2005 : 17:43:43 »

Prijava na policijo  in to takoj po incidentu( zgolj zaradi zapisnika), potem pa denarčke na kup, dobrega odvetnika in tožit, tožit,tožit dokler mu tud za gate ne bo ostalo. Legalno.

Nelegalno  :  avto-barva-žeblji   ,  bajta- fasada- gnojnica,  vrt-travca-ena huda zadeva( da vse požge),  pa kjer koli bi ga srečala bi ga zmerjala z morilcem in sadistom............. pa še bi se našlo....... Roll Eyes Roll Eyes Wink, v takem primeru bi bila moja domišljija brez meja.


Ali je to v pričo tebe storil?
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #138 : sreda, 30.03.2005 : 17:53:36 »

prvic: zakoni ne veljajo za nazaj, vsaj obicajni ne.
drugic: ce si fizicno dovolj mocna se mu mascuj, ce ne pocakaj, da se postara, nakar bos imela moznosti neskoncne: med hojo spodnesti berglo, si kupit puhalo za sneg in mu pozimi nastimat n kubikov snega pred hiso, precvikat telefonski kabel, nabasat v kljucavnico attack lepilo, za bozic nafilat postni nabiralnik s polipropenom, prelit vse grmovnice in drevesnice na njegovem vrtu z zveplovo kislino, premazat vrata in vhod z ibitolom, demontirat bremzo z vozicka za invalide, mu narocit pri firmi "DildoWorld" set pripomockov (imajo diskretno dostavo na dom), .... pa veselo na delo!
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #139 : sreda, 30.03.2005 : 17:55:34 »

hehe, vidim da nisem bil najhitrejsi

slovensko sodstvo? forget it!

k.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #140 : sreda, 30.03.2005 : 18:01:47 »

damayanti in Kemist,


Res sta me nasmejala z vajinimi predlogi Wink

Lp Jana
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #141 : sreda, 30.03.2005 : 18:02:39 »

 Grin Grin Grin
kemist tvoji posti me pa zabavajo  Cheesy
najbolj originalen mi je pa tale:
Citat
mu narocit pri firmi "DildoWorld" set pripomockov (imajo diskretno dostavo na dom), ....
Grin Grin
ne resno...tazga človeka je sam za matrat pa matrat...najboljš da kar vse tele predloge upoštevaš,mogoče bo zaleglo!
meni so bolj všeč taka maščevanja kot pa da ga tožiš, s tistim ne boš nič dosegla.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #142 : sreda, 30.03.2005 : 18:25:16 »

hvala damayanti in kemist vajini predlogi so zelo uporabni.  Grin sploh tale:"demontirat bremzo z vozicka za invalide"
ne bi bilo vpričo mene, KER če bi bilo, bi človeku že tam j....odtrgala pa še s kakšnim kolom bi zadevo dokončala.prisežem
sicer je bilo par mesecev nazaj.  na poti domov sm bla in me je fort klical da je psa povozil avto.  Cry Cry Cry. (se oproščam tipu, ki je vozil za mano)
ko sem jo pozneje držala v naročju sem videla, da ima zlomljen tilnik. iz zdrave pameti  pa vem, da, če psa povozi avto ni umazan samo po spodnji strani vratu in  po prsih.
je pa tamala bila taka žvirca, da je rada lajala v ljudi. norcev in psihopatov je pa tukaj malo morje. torej je edina opcija brca.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #143 : sreda, 30.03.2005 : 18:49:19 »

Če si se prepričala, in če poznaš krivca in če se je to zgodilo na vašem dvorišču, oz. pred vašo hišo in bližnjo okolico ali na sprehodu.......potem upoštevaj zgoraj navedene nasvete..... tistega z dildoWorldom , ne smeš pozabit  ( ta je pa res originalni)

Če pa se je psička potepala okoli in se je to zgodilo, ko "nekdo" ki je bil zadolžen ni pazil nanjo, potem pa vzemi en fajn debel kol ( po gorenjsko porajkel )in tistega " nekoga" kresni  po butici.

Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #144 : sreda, 30.03.2005 : 18:55:39 »

ej samo škoda ker je dostava diskretna,mogli bi to dostavit z kombijem polepljenim z "dildoworld" nalepkami, in gor na kombiju bi moral bit ogromen.... Grin Grin Cheesy Cheesy

jah no...če se je psička potepala okoli potem predlagam tudi jaz tole:
Citat
potem pa vzemi en fajn debel kol ( po gorenjsko porajkel )in tistega " nekoga" kresni  po butici.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #145 : sreda, 30.03.2005 : 19:02:36 »

koga nj kresnem po buči? fotra? že tko se je skor živ požrl.  Cry
Bilo je že zvečer, pa na pločniku pred hišo.
pa kaj to za ena firma tale "dildoworld"? trgovina z erotičnimi pripomočki al kako?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #146 : sreda, 30.03.2005 : 19:08:27 »

 Grin Grin Grin Grin ja to diskretno , je malo tako tako.........morali bi se pripeljat z rotacijskimi lučmi  ( rdečimi ) in  s tagovejo muziko kot Delamarisov kombi ( muzika pa "  zizike majal" ali pa  še kaj hujšega) in se še po ozvočenju dret za popuste in ful naštevat kaj vse imajo...... da bi jih res cela vas slišala Grin Grin Grin Grin

Da bi se pa tako okoli vozili jih bi pa še danes klicala, imamo mi tudi enega "super"  Tongue soseda.  On  bi bil tudi kandidat za DildoWorld
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #147 : sreda, 30.03.2005 : 19:20:50 »

hvala za tolažbo in za ideje. res ste me malce potolažili  Cheesy.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #148 : sreda, 30.03.2005 : 19:22:05 »

jao jao...kakšnih idej se še ne bomo spomnl tukej na forumu... Cheesy Grin Cheesy Cheesy
ma lahko sami mal skombiniramo kombi in gremo do vseh forumovcev malo ker majo ziher povsod kakšnega takega soseda Grin
definitivno se mormo tudi pri nas ustavit ker naš je pa obupen... :-Xpa da mu pride dildoworld na dvorišče...bi ga z vilam napodil Grin Grin ;Dej, sej jaz enega poznam ki za delamaris ribe vozi... Cool
si lahko sposodimo Wink
pol se ustaviš pri vseh v vasi in sprašuješ kje živi "ta in ta človek" da imaš en velik paket zanj, v ozaju se pa kombi dere z popusti pa tistimi rotacijskimi lučmi in dildom na strehi Grin Grin
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #149 : sreda, 30.03.2005 : 19:24:15 »

Citat
pa kaj to za ena firma tale "dildoworld"? trgovina z erotičnimi pripomočki al kako?

jep, prav si ugotovila... Grin
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines