mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 08:19:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636723 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2595 : sreda, 17.02.2010 : 15:31:08 »

Zasledila sem, da nameravajo 20.februarja tekom celega dneva v Ljubljani na Prešernovem trgu prižigat svečke v opomin..... V drugih krajih, mestih pa pred občinskimi poslopji....


jojmuckamiška, tole vsaj pomoje ne bo izpadlo prav super. Tisti forum spet ni tako zelo obiskan in to je dogovor med tistimi, ki so tam. Oglaševalo se verjetno ne bo zato "svečk" vsaj pomoje ne bo prav gorzovito veliko in poanta bi izgubljena. Bolje bi bilo počakati na kaj bolj organiziranega.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2596 : sreda, 17.02.2010 : 15:32:13 »

A ne me j....., linka do peticije- sem,  ni več moč objaviti na FB, pojavi se sporočilo "Vsebina v tem sporočilu je bila iz strani uporabnikov Facebooka javljena kot žaljiva" ....
Kaj jasno ?  Angry
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2597 : sreda, 17.02.2010 : 15:35:35 »

Iz Dnevnika:

Šef kriminalistov Aleksander Jevšek pa je pojasnil, da je policija začela tudi predkazenski postopek, v katerem preučuje okoliščine vračanja psov pokojnemu Baričeviču. "V javnosti se pojavlja veliko sumov, da je bilo pri tem postopku marsikaj narobe. Gre za glas javnosti in te podatke bomo preverjali," je povedal Jevšek in dodal, da policisti preverjajo tudi, ali so se sumi o domnevnem zlorabljanju Baričevičevih bulmastifov pojavljali že kdaj prej, podatke o tem pa iščejo tako v zavetišču Gmajnice, kjer so več let bivali bulmastifi Atlas, Atos in Joy, kot tudi v krogu ljudi, ki so "poznali te okoliščine".

Dostopno: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338328
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2598 : sreda, 17.02.2010 : 15:35:42 »

Meni je pravkar dodalo stran od mojpes.neta na FB. Tam kjer je peticija in tudi direkten link do peticije. Poskusi se enkrat. lp
Logiran

gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2599 : sreda, 17.02.2010 : 15:36:05 »

Zdaj mi je pa uspelo ...  Cheesy
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2600 : sreda, 17.02.2010 : 16:10:10 »

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338328

Čeprav so kriminalisti veterinarskega inšpektorja že na kraju dogodka opozorili na sledi, ki so nakazovale sum spolne zlorabe živali, pa policisti priznavajo, da preiskovalnega sodnika in tožilstva na dan tragedije niso obvestili o sumu mučenja živali, saj so takrat raziskovali predvsem nesrečno smrt Saše Baričeviča.

KAJ?  Shocked  A ni bila smrt (vzrok) jasna na prvi šus, če so še podili pse dol z njega? To so preiskovali, mučenja psov z 40cm mučilno napravo pa ne?  butnglavc
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2601 : sreda, 17.02.2010 : 16:35:14 »

http://24ur.com/novice/slovenija/pogacnik-pahorju-zamolcal-kljucno-napako.html

http://www.delo.si/clanek/99475
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2602 : sreda, 17.02.2010 : 16:46:36 »

http://www.delo.si/clanek/99448 - upam, da nisem spregledala da je že nalepljeno kje
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2603 : sreda, 17.02.2010 : 16:50:35 »

Članek "O odgovornosti upravnega sodišča pa nič?"
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2010021705512976
Logiran

Unikatne tablice in portretki
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #2604 : sreda, 17.02.2010 : 17:08:35 »

http://24ur.com/novice/slovenija/vurs-primeru-bomo-prisli-do-konca.html:

Policija odločno zanika, da kdo v primeru Baričevič pritiska na preiskavo, ali pa da sama skuša na koga pritiskati. Bukovčevo so na prizorišče spustili, ker je bila Baričevičeva sestra v slabem stanju in je prijateljico potrebovala.
Zanima me kako se je na kraju dogodka znašla sestra umrlega? Je bila že prej tam ali so jo obvestili?
Halo?? Lips Sealed
Logiran
FiMi
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #2605 : sreda, 17.02.2010 : 17:16:33 »

Kakšne krasne policiste imamo mi.... vse so delali by the book, nihče ni skakal po njihovem zavarovanem crime scenu, ampak gospodje ne vedo če je bila na kraju še kakšna oseba...očitno si morajo pustit maneverski prostor, če "slučajno" pricurlja na površje kak posnetek.... bruha mi se...

Me prav zanima glede Baričevičeve sestre in Bukovčeve, kako zelo hitro sta se znašli tam... hmmm hmm

Presnete barabe bi bilo treba pritiskat toliko časa da se še sami zapletejo v svojih lažeh!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2606 : sreda, 17.02.2010 : 17:17:58 »

Ujetnica svoje ne prav posrečeno odigrane vloge v razvpiti pasji zgodbi postaja tudi Pogačnikova izbranka na čelu Veterinarske uprave Slovenije (Vurs) Vida Čadonič Špelič. Izjavam, da nanjo nihče ni izvajal nobenega pritiska, ko je Vurs (pravzaprav njen območni urad, katerega pooblaščeni veterinar je vodil upravni postopek, kakor se je izvijala na tiskovni konferenci ministra Pogačnika, povprašana o svoji odgovornosti) s svojimi odločbami zavračal vztrajnega zdravnika in njegove odvetnike, da bi mu vrnili pse. (Teh, mimogrede, na Vursu z izgovarjanjem direktorice na nedokončane postopke tri leta po spremembi zakona niso uvrstili na seznam nevarnih psov.) Sledijo dodatki o klicu zdravnika Baričeviča pa njegovih pritiskih in pritiskih njegovega odvetnika Mira Senice, partnerja ministrice za notranje zadeve.

Nenavadno je tudi motoviljenje s poročili o opravljenih preiskavah na pokončanih psih, iz katerih najprej neuradno ni bilo razvidno, da so sploh opravili preiskave o morebitnih spolnih zlorabah, ker jih ni zaukazala policija. Ko na policiji skočijo v zrak in vrnejo žogico, sledita preobrat in izmikanje o ne prav razumljeni izjavi Vursovega predstavnika za stike z javnostjo, do zadnje opaznejše laži, da poročila o opravljenih preiskavah na pokončanih psih, iz katerih nedvoumno izhaja, da so bili spolno zlorabljeni, sploh niso poročila (čeprav na njih piše, da so), ampak zgolj analize, zato zdaj pripravljajo še eno poročilo. Nanj bomo čakali, kot pravi, do prihodnjega tedna. Če ne bo spet kaj drugače.

vir http://www.delo.si/clanek/99448

Sem vesela, da so se zaceli ukvarjati tudi z VURSom.

Nekje sem zasledila, da se v nekem clanku nekdo pritozuje nad preusmerjanjem pozornosti na VCS. Mi lahko kdo pomaga, kje je kaj o tem pisalo? Hvala.
Logiran

chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #2607 : sreda, 17.02.2010 : 17:22:43 »

http://www.rtvslo.si/slovenija/nihce-ni-saril-po-dokazih/223705
"Na fotografiji trupla pokojnega zdravnika, ki je zaokrožila po medmrežju, pa ni krvi po tleh zato, ker je bil Baričevič prenesen v drug prostor."

Mislim, a potem ga pa niso mogli malo bolje namestit na tisti ležalnik al kaj?  eh...
Klavdija ,VSAKEGA POŠKODOVANCA,PRI KATEREM JE POTREBNO IZVAJATI REANIMACIJO SE POLOŽI NA TLA OZIROMA TRDO PODLAGO,ČEPRAV JE LAIKOM TO VIDETI IN SLIŠATI GROZNO,A REANIMACIJE SE DRUGAČE NE DA IZVAJATI.(VKOLIKOR SO GA NAMERAVALI REANIMIRATI).
čE TE NAPADEJO TRIJE TAKI MOGOČNI PSI,NIMAŠ NITI NAJMANJŠE MOŽNOSTI DA OSTANEŠ NA NOGSAH.PODREJO TE NA TLA IN POTEM GRIZEJO.zATO ČISTI PODPLATI NISO NIKAKRŠNA SKRIVNOST.
In še nekja me zanima - glede na to, da očitno potrjujejo, da je ta fotografija prava.

A se je žrtev s psi borila? (sem že pisala, ker potem bi sigurno kam padla kakšna kapljica krvi na tla..in bi jo seveda pohodil).
Ker če se je - kako to da ima žrtev tako čiste podplate?

(mislim, mene to res zanima)

Po enis trani se mi zdi prav, da toliko sprašujemo..po drugi se pa oni lahko na vsa ta naša vprašanja dobro pripravijo....Hja kaj pa naj zdaj drugega rečejo, kot pa da je bil prestavljen ...
Mislim policija, upam, da nas razumete, da so dvomi, ker res vse predolgo traja. Te osnovne podatke - kje je žrtev ležala itd, bi že zdavnaj lahko povedali oz.dali v javnost. Tako pa nam nič drugega ne preostane kot da štrikamo.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2608 : sreda, 17.02.2010 : 17:29:54 »

A dej no Chory! Jaz če se čez stanovanje sprehodim bosa nimam tako čistih podplatov, da bi imel pa kdo tla v garaži, kamor parkira avto in skačejo trije psi, tako čista je "malo verjetno"!
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2609 : sreda, 17.02.2010 : 17:34:29 »

Glede reanimaciije pa: v veliki večini primerov so reševalci prej na mestu dogodka kot policaji. Pa tudi če v tem primeru niso bili, prvič slišim, da bi policaji koga reanimirali!
Logiran
Strani: 1 ... 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines