mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 20:13:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636880 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3105 : sobota, 20.02.2010 : 23:36:03 »

a se bo končno pojavil kdo, ki bo rekel kaj normalnega. Na primer: Poskrbeli bomo da psi po tivoliju al pa po parkih v celju mariboru lendavi kranju....kjerkoli ne bodo lavfali spuščeni. policija da po vaseh lepo vsakega psa ki leta prosto indetificira in oglobi lastnike. A bo končno kdo nehal res to dramatiziranje in izkoriščat enega dogodka pa da bodo končno začele državne službe zakone uveljavljat. Pa nej zaboga poenostavijo polcajem delo, pa nej se gredo polcaje, ne pa da za 2 ure terena rabijo 6 ur pisarne. Nej mandatne pišejo, nej po cest lovijo prekrškarje, nej konc koncev bandite u arest spravljajo pa nej ta državna uprava dvigne rit pa začne delat.
Ne pa da ganjajo miklavčiča ko izjavi da sori, punce ne bojo mogle na trg hodit....KO JE TO RES
državna uprava dela tako da od 8-9 pijejo kavo in cajteng berejo
do desetih se zmenijo kaj je za nardit do 12. pol so uro na koosilu, pa mal spet konzultacij in od dveh kavica...in evo je ura tri štiri, pa gremo. Včasih tudi kdo pride na usklajevanje ali pa na "evalvacijo"

Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3106 : sobota, 20.02.2010 : 23:38:37 »

Aaa, to je tisti Kavčič, ki znotraj svoje stranke meša drek, ker mu ne paše, da je šefica ženskega spola? Evil
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #3107 : sobota, 20.02.2010 : 23:39:31 »

Očitno je, da si v naši državi prav nor, če se držiš zakona. S svojimi izjavami so tile velefunkcionarji pokazali, da se delajo prav norca iz ostale raje.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3108 : sobota, 20.02.2010 : 23:42:32 »

Citat
n zakaj vam vse to pišem? Zato, ker se mi je takoj, ob branju intervjuja z gospodom Blažem Kavčičem - kinologom, kinološkim sodnikom, predsednikom KZS, upravičeno pojavilo vprašanje, zakaj pa ta gospod omenja prav pasmo samojed, ki ni ravno majhna pasma (plečna višina 60 cm), kot tako, da jih ima lahko posameznik kar 5? Ali jo morda vzreja kdo od njegovih bližnjih, ali morda on sam? In sem malo preverila po internetu in seveda, moj upravičeni dvom je bil takoj pojasnjen: www.anatina.si, psarna samojedov, družinska psarna gospoda predsednika aktualne KZS Blaža Kavčiča, uradno sicer pisana na njegovo ženo. Trenutno imajo 6 samic in 2 samca v psarni. 

Za crknit. Grin Tongue Lips Sealed

Drugače pa glede 5 čivav; dovolj je 1 čivava, ki bo zbezljala na ulici in se zakadila kakšni starki pod noge in bo ta nesrečno padla ob rob pločnika..........Možno? Seveda je!!
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3109 : sobota, 20.02.2010 : 23:46:13 »

Pridna, ce je dobil Atlas vzrejno dovoljenje medtem, ko je bil v Gmajnicah, je bilo lahko le troje:

Ok, jst sem že zdavnaj zgubila v teh KZS vodah, o katerih nimam pojma, zgubila sem se tudi že v politiki ter raznih povezavah med funkcionarji in člankih na to temo. Jst sem ostala na točki, ko še vedno ne vem, kaj je delal famozni veterinar Kastelic, član zadnje (in bojda edine) komisije, ki je potrdila vrnitev psov, ko je ugotovil samo, da sta psa malo preveč rejena. A ničesar drugega ni opazil? A je pse sploh videl? A jih je poznal? Namreč tale "nič ne vidim, nič ne slišim" sindrom je postal zelo popularen v zadnjih dneh. Za piko na i pa se mu priključuje očitno tudi amnezija ali po domače izguba spomina. In kaj je delal uradni veterinar na petih (predpisanih) obiskih/pregledih psov in njihovih bivanjskih pogojev? Mene kar neče zapustit spomin in vedenje o funkcionalnosti ustanove iz katere izhajata in pod resor katere padeta veterinar in inšpektor (kakršnikoli imeni v dotični zgodbi že imata).

Novo vprašanje v moji glavi se pojavlja predvsem ob komentarju gospoda Senice, da če bi hoteli, bi lahko izvršili usmrtitev, pa je niso. Zakaj ne? VČŠ? Ki je v zgodbi nikakor ni videti nikjer več?

Miro Senica je za Dnevnikov Objektiv (objavljeno bo jutri) med drugim povedal, da je bilo med vsako odločbo o usmrtitvi psov in izdajo začasne odredbe, ki je to preprečila, nekajdnevna luknja in takrat bi inšpektor pse lahko usmrtil, saj pritožba ni zadržala izvršitve odločbe.

"Pa očitno tega ni upal narediti," je nedvoumen Senica, ki pravi, da bi sam, če bi bil inšpektor, "pritisnil tisto injekcijo." Več o tem v jutrišnjem Objektivu.
vir: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338986
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3110 : sobota, 20.02.2010 : 23:50:37 »

Citat
"Pa očitno tega ni upal narediti," je nedvoumen Senica, ki pravi, da bi sam, če bi bil inšpektor, "pritisnil tisto injekcijo." Več o tem v jutrišnjem Objektivu.

No, Senica lahko zdaj govori.  Mislim pa, da marsikdo ne bi upal..če bi mu Senica za vratom stal...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3111 : sobota, 20.02.2010 : 23:55:58 »

Ne vem, če je Senica tisti. Jst sem v moji službi pod šefico. Namreč šefica je odgovorna in ona nosi posledice tistega, kar v poročilo napišem jst. In če mi ukaže, da moram delat proti svojim načelom, proti svojemu strokovnemu znanju in vedenju, je na meni, da se odločim - ali ravnam pravilno ali letim iz službe. Ampak ukaže mi pa ona in ne minister ali odvetnik.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3112 : sobota, 20.02.2010 : 23:57:07 »

Ne vem, če je Senica tisti. Jst sem v moji službi pod šefico. Namreč šefica je odgovorna in ona nosi posledice tistega, kar v poročilo napišem jst. In če mi ukaže, da moram delat proti svojim načelom, proti svojemu strokovnemu znanju in vedenju, je na meni, da se odločim - ali ravnam pravilno ali letim iz službe. Ampak ukaže mi pa ona in ne minister ali odvetnik.

Pravilnpo = kot ona hoče
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3113 : nedelja, 21.02.2010 : 00:03:41 »

A gremo še malo dlje? Če jst delam v neki ekonomski firmi, ki je na tržišču (oprostite izrazom, nisem doma v ekonomskih vodah), potem je jadranje z vetrom ali uklanjanje političnim pritiskom razumljivo (spet do neke mere seveda). Če pa jst delam v ustanovi kot je VURS, ki je državni organ, izvršilno telo, postavljeno tja neodvisno in samostojno (ko že tako radi sami opletajo s tem izrazom) zato, da poskrbi, da je zakon upoštevan/izvršen, potem se političnim pritiskom ne smem uklanjat. Še manj pa moja šefica.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3114 : nedelja, 21.02.2010 : 00:08:13 »

Ja, tudi jaz sem se že spraševala, kam je poniknil VURS.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3115 : nedelja, 21.02.2010 : 00:11:25 »

V tem konkretnem primeru bi morala VČŠ podpreti svojega podrejenega, ker je delal pravilno in po svoji strokovni presoji in ne pošiljati "obvestila", da naj se postopek ustavi. Dam namreč roko v ogenj, da se ni sama spomnila na določilo, ki omogoča zaustavitev postopka, če bi nastala nepopravljiva škoda, ampak ga je samo posredovala dalje. Temu se reče politični pritisk in ona mu je podlegla. Dokazljivost tega je pa ob vsesplošni pozabljivosti zadnje čase vprašljiva. Sploh se pa nihče več ne ubada s tem, ker je preveč zanimivo, kdo je s kom povezan ali preko postelje ali sorodnih vezi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3116 : nedelja, 21.02.2010 : 00:18:28 »

Pa, če bi bila jst šefica VČŠ, bi ji že zdavnaj dala odpoved zaradi neprimernih, nekorektnih in z zakonom ter (njeno) pozicijo neskladnih izjav v javnosti.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3117 : nedelja, 21.02.2010 : 00:43:51 »

pridna, a se ti da nekaj teh njenih izjav, odlocitev ... skupaj potegnit? Kot en pregled. Jaz imam v mislih kup zadev, ki smo jih izpostavljali sproti. Recimo kontradiktorne izjave (enkrat za to oddajo, drugic nekaj kontra za drugo), pa konkretna dejanja v postopkih (tole z zadraznjem evtanazije, pa tisto z vrocanjem odlocbe strankam ...) ...
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3118 : nedelja, 21.02.2010 : 01:24:20 »

Aaa, to je tisti Kavčič, ki znotraj svoje stranke meša drek, ker mu ne paše, da je šefica ženskega spola? Evil
Tukaj je mišljena "šefica" Kresalova.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3119 : nedelja, 21.02.2010 : 02:10:35 »

Ne vem, če je Senica tisti. Jst sem v moji službi pod šefico. Namreč šefica je odgovorna in ona nosi posledice tistega, kar v poročilo napišem jst. In če mi ukaže, da moram delat proti svojim načelom, proti svojemu strokovnemu znanju in vedenju, je na meni, da se odločim - ali ravnam pravilno ali letim iz službe. Ampak ukaže mi pa ona in ne minister ali odvetnik.
Ne. Ti odgovarjaš za svoje delo.
Če ti nekaj veš da ni prav, moraš pač prekinit takoimenovano linijo poveljevanja. Sicer ukaz izpolniš ampak se nanj pritožiš nadrejenemu nadrejenega. Če te je strah za službo pa sori. Jaz sem večkrat dal odpoved in bi zavoljo principov dal kadarkoli. Ker v takem okolju niti ne bi hootel delat.
No po  tolk letih mi je pa super, ker sem neodvisen in lahko delam po svoji vesti. In ni mi problem stranki rečt sori, najdite si drugega, to ni v skladu z mojim strokovnim prepričanjem. Moj partner ima cel čas težave z menoj ko mu rečem, da nečesa ne bom storil ker ni OK- al zame al pa bo škodovalo stranki in nočem odgovarjat za polomijo.

Sam razumem pa da je to princip v državni upravi in vsepovsod. Imamo tlačansko miselnost in nepripravljenost stat in odgovarjat za lastna dejanja. Zato smo "Janezi" in "kočijaši" in in smo nasploh en poden od naroda. Ker ni nekega ponosa v nas, ni neke pokončnosti, ni nekega "fuckoff" odnosa medsebojno. Smo cagavi, ponižni in nasplošno: pizduni.

Btw..tud general Jodl pa še sto drugih so delali po ukazu Hitlerja al pa bi jih fental. Pa je vseeno bil sojen in obsojen...tko da...ne men teh prodajat. Glih zarad takega gledanja smo sedaj tam kjer smo. Ker vsi prelagajo odgovornost na nadrejene, pa uni nazaj na podrejene, pa od enega ministra za odstop smo šli na ministrico , na koncu pa bo rabil odstopit Javier Solana ker je EU hotla da mamo zakone ki jih ne izvršujemo.
Logiran
Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines