mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 11:26:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57299 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #210 : petek, 28.12.2007 : 13:40:35 »

Tudi jaz mu preden greva vn rečem greva lulat. Nato pa še enkrat ko ga pripnem za povodec, ko sva zunaj pa samo lulat. Mavrica največkrat sem odsotna dopoldne, in če je kdo doma prosim naj ga pelje ven. Nastavla sem mu tudi časopis tam ko se je polulal, pa ga je čisto zgrizel. Tako da sem to opustila. Zvečer ga pa nazadnje peljem ven od 8 do pol 9. Zjutraj pa od 7 do pol 8. Je to predolga doba? ker ko se zbudim vedno najdem kakšno lužico in kakec. Čez dan pa greva vsake dve uri vn.
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #211 : petek, 28.12.2007 : 16:21:06 »

Jaz bi naredila tako:

1. Ponoči mu omejiš prostor na box, kletko ali kaj podobnega, naj ne bo prevelika površina in naj bo pokrita z odejico ali načem na čemer običajno spi (večina kužkov ne lula tam kjer spi, so pa tudi izjeme).
2. Zvečer ga pelji ven tik preden greš spat, jaz Louja običajno peljem, ko sem že stuširana, si pač kr ene hlače na hitro dam gor in greva.
3. Zvečer mu ne pusti dremati in se potem zbujati...če zaspi, ga takoj ko se ubudi pelji ven ali dremajočega daj v prostor, naveden v 1. točki, naj tam ostane do jutra, ker mladički lulajo ko se zbudijo in ko bo oddremal, se bo polulal, nato pa ne bo hotel več spati in sledijo sami problemi...
4. Zjutraj ga pelji ven čim prej, če se da že ob 5h ali 6h.
5. Priporočam, da kužku zjutraj ne daš zajest ali pa mu daš za jest pred jutranjim sprehodom, ker bo šol sigurno kakat, ko se bo najedel.
6. Ko je dopoldne sam, naj bo le v eni sobi in naj nima na voljo hrane-vodo pa obvezno.
7. Ko prideš domov, takoj ven.
8. Vsaki zunaj opravljeni potrebi sledi pohvala in nagrada (hrana, igra...)
9. Če zalotiš kužka pri opravljanju potrebe v sobi, glasno reci NE ali FUJ (kar pač uporabljaš), počakaj da opravi do konca (običajno pa bo prenehal lulati,)in ga nesi ven ter počakaj, da tam opravi do konca oz. ponovno opravi; nato se drži 8. točke.
10. Po vsakem hranjenju, spanju, igri ali kateri drugi aktivnosti sledi sprehod.

Če ti pa res mebi uspelo (čeprav verjamem, da ti bo), je tu še ena opcija, ki pa je odvisna od velikosti oz. pasme psa.:
Kupiš mačji WC, v katerega daš časopic ali papirnate brisačke in to služi psičku za stranišče, dokler ne odraste (ker mladički ne morejo dolgozadrževati blata in urina). Za Louja sem do 6. meseca uporabljala plenične podloge, če je bila sila, ko je bil sam doma.
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #212 : petek, 28.12.2007 : 18:40:32 »

Mavrica super, hvala ti za nasvete. Jih bom upoštevala, se mi zdijo zelo dobri nasveti. Časopis vsekakor ne pride v poštev, ker ga zgrize na koščke, bi pa prav prišle te plenične podloge. Morem pa rečt, da je bil danes zelo priden in sem samo zjutri eno lužico pobrisala. Drugač pa vedno dobi nagrado, če se zunaj polula.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #213 : petek, 28.12.2007 : 19:17:10 »

Se strinajm s predlogi, ki ti jih je napisala Mavrica. Dodala bi še, da ga moraš imeti ves čas na očeh. Kadar te ni, bi ti svetovala, da ga daš v kletko, tako kot ponoči. Če je kdo doma, naj ga pa pelje ven na vsake 3 ure in ga ima nekaj časa spuščenega v stanovanju, vendar naj ga ves čas gleda. Jaz sem ga na začetku vozila ven vsake 3 ure in mu nisem dala možnosti, da bi se polulal. Kadar me ni doma je v boxu. Na začetku so ga domači peljali ven na 3 ure, sedaj pa zdrži 5-6 ur, da pridem domov. Ko pridem domov, takrat se igra in leta po hiši in zato ga vozim ven preventivno na vsake 2-3 ure, včasih tudi brezveze. Moj je sicer navajen, da se polula takoj, ko ga dam na vrt. V primeru, da se ne bi, bi hodila z njim toliko časa, da se polula.
Sedaj med prazniki probaj biti dosledna, da ne bo imel nobene možnosti za lulanje in kakanje, potem bo pa počasi ugotovil v čem je fora.
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #214 : četrtek, 26.02.2009 : 22:21:03 »

Pozdrav! Imam problem in ga ne morem rešiti!

Situacija : Lonna mi nakaže, da jo tišči lulat. Spustim jo ven in se podi po travi kake 10min in nič...Potem pride sama v hišo in se polula v hiši! Skoraj vedno je tako, kot bi mislila, da mora noter na wc?! Včasih se pa tudi zunaj polula - ponavadi je to zjutraj ko se zbudi, opravi zunaj in pride v hišo.

Kakšen nasveti bi mi zelo prav prišel...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #215 : četrtek, 26.02.2009 : 22:27:14 »

Glede na to, da je stara že pol leta, se je očitno nekje zgodil en vzgojni kiks. Najbolje narediš, če začneš čisto od začetka. Se pravi, zjutraj po spanju takoj ven na sprehod in ko opravi svoje, navdušena pohvala in priboljšek in tako dalje čez cel dan, kot bi imela dvomesečnega mladička. To, da jo spustiš ven in ona pride nazaj not lulat, ti mora dati vedeti, da ni pravi način navajanja na sobno čistočo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #216 : petek, 27.02.2009 : 10:04:10 »

Debata, ki se je razvila po rommelovem sporocilu, se nadaljuje v temi Bivanje psa v stanovanju ali ne?

Tukaj nadaljujemo o lulanju.

Jana, sam nekaj bi opozorila: jaz ko kliknem na ta link, mi napiše, da potrebujem za ogled paket. To se mi je že nekajkrat zgodilo.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #217 : petek, 27.02.2009 : 10:05:47 »

Naša Pika pa lula na fantka, dvigne tačko in se polula.  Grin Starejši gospod je njeno lulanje komentiral kot "narobe svet".  Grin
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #218 : petek, 27.02.2009 : 10:11:39 »

ha, zanimivo! Naša Pika pa lula na fantunčko.  Neki vmes. Počepne pa še tačko dvigne. Smešna je, lubica moja! Cheesy Grin Kiss
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #219 : petek, 27.02.2009 : 11:54:15 »

Naša Pika pa lula na fantka, dvigne tačko in se polula.  Grin Starejši gospod je njeno lulanje komentiral kot "narobe svet".  Grin

To ni nič nenavadnega Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #220 : petek, 27.02.2009 : 12:05:35 »

Jana, sam nekaj bi opozorila: jaz ko kliknem na ta link, mi napiše, da potrebujem za ogled paket. To se mi je že nekajkrat zgodilo. Smiley

Tema z linka je na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5060.0.html

Sicer ti pa ne napise samo, da rabis za ogled paket, temvec pred tem tudi "Tema ali rubrika na tem forumu, ki jo iščeš, je morda izbrisana, prestavljena ..." in glede na to, da se temi spremeni url, ce se ji prikljuci kaksno drugo sporocilo, je kjerkoli po forumu mogoce, da link na neko temo ne dela vec.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #221 : petek, 27.02.2009 : 12:09:38 »

To ni nič nenavadnega Wink

Vem, oponaša Bučka  Smiley Grin

O.K., Jana.  Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #222 : petek, 27.02.2009 : 13:20:29 »

Vem, oponaša Bučka  Smiley Grin

Hehe, pri nas nimamo fantov, pa vseeno punce pogosto lulajo po fantovsko. Cini ima najraje kakšne stebričke, ki jih najprej s smrčkom temeljito preuči in se potem potrudi, da bi pomarkirala čimvišje Cheesy Cheesy
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #223 : petek, 27.02.2009 : 13:43:17 »

Tudi naša Kaja skoraj vedno lula na fantka. In potem se včasih ljudje čudijo kako to, če je pa punčka.
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #224 : petek, 27.02.2009 : 14:35:35 »

ok, hvala, bom poskusila!
ja res sem kiksnila pri vzgoji. je pa moja prva psička tako da res nimam izkušenj...
LP
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines