mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 31.05.2024 : 01:26:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tris/Brezovica  (Prebrano 17045 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #30 : nedelja, 08.11.2009 : 23:52:12 »

Se opravičujem za napake oziroma samo delno berljivost mojih postov.   sram
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : nedelja, 08.11.2009 : 23:54:37 »

Po zakonu j vtanazija predvidena. Torej, če je neprivlačen pes, za katerega se nihče /razen v samem zavetišču) nihče ne trudi in nihče ne zanima in je v zavetišču leto ali dve... Si ga pripravljena namestit do oddaje?
Zakon poznam. Ne, nisem pripravljena ga namestiti do oddaje, ker za dodatnega psa nimam možnosti ne pogojev - še za dodatnega mačka sem imela močne dvome in ni vse rožnato, če te zanima poišči temo pa preberi. Enak odgovor bi ti dala za dvokilskega naparfumiranega psa, da sva si na jasnem.
Imam možnost da finančno pomagam, bi pa največkrat raje videla, da bi bilo obratno in to ni samo fraza.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:01:47 »

Tole, moksa, ni odgovor tebi, je le izhodišče.
Neštetokrat slišim, kako nekdo nečesa ne more zaradi česarkoli že. To razumem; in hočem nočem tudi sprejmem. Nikakor pa mi noče iti v glavo, zakaj se konkretno od mene pričakuje, da BOM ZMOGLA kadarkoli in karkoli.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:03:18 »

Se mi je zdelo. In kako potem lahko komentiraš takole:

Ne, evtanazija ker je neprivlačen je out, totalno out, o tem ni govora, lepo prosim. Mislim, čakaj malo - evtanazijo jaz povezujem z boleznijo, ki toliko napreduje, da psu hudo poslabša življenje (mislim na bolečine) in pa s psom, ki je nepopravljivo in ponavljajoče se napadalen do ljudi in drugih živali v tolikšni meri, da se mu ne more omogočiti ne hranjenje, ne normalne izhode, ne psu primerno življenje, na kratko povedano.
Evtanazirati neprivlačno žival, ker si skoraj siguren, da nima šanse da bi jo kdo posvojil - NE. Kaj pa če dan kasneje pride nekdo, ki bi ga hotel za svojega? OK, vem, KAJ PA DO tistega dne. Pomagati, kolikor pač vsak zmore po svojih močeh in možnosti.

Ker:
- zavetišče ima svoje zmogljivosti ne glede na to, ali Smetka špila prostovoljko ali ne
- zakon predvideva nekaj, mi zahtevamo drugače
- tukaj (točno tukaj, na tem forumu, v tem kotičku) je tako malo ljudi, ki bi mignili s prstom in kaj naredili

Moram povedat, da me situacija kogarkoli tukaj gor popolnoma nič ne zanima. Zarad mene ti lahko tri kuzle v rit skačejo - ej, nisi edina in ni ti najslabše. In ni edina stvar, ki jo lahko narediš za boljši jutri živali, da kakšno namestiš oziroma na daljavo posvojiš katero od njih. Praviš, da poznaš zakon - a boš kaj tukaj naredila? Že delaš, težiš inšpekciji? MKGPju? Iščeš možnosti kako izboljšat situacijo? Si se odločila, da boš zorganizirala in koordinarala boj proti kateremu od nesmislov v tej državi?

Nimaš možnosti... A se ti mogoče zdi, da ima ZH možnost vzdževat 35 kilskega mix NO-ja, ki trenutno potrebuje še posebno oskrbo, še nadaljnje leto ali dve? Se ti zdi? A te zaqnima njihova situacija preden si napisala to?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:04:29 »

Jst te čist popolnoma zastopim, kaj misliš  Wink Ampak je dejstvo, da ne samo širša množica, ampak tudi ožja tukaj na forumu zelo jasno kaže svoje preference. In to samo z oglašanjem v različne teme. Ko jim ni treba nič naredit, nič žrtvovat in nič razmislit... Ampak samo napišejo. In tema od mix mopsa ima takoj 4,5,6 strani (tudi če je tretjina tega samo  Kiss in iiiii ipd), mix NO pa en mesec ostane neopažen. Nikogar ne zanima kako je. Nihce noče imet še kakšne slikice. Nihče ne sprašuje nič.
Sama šele zadnjih par dni spet aktivneje pregledujem forum in še niti nisem pregledala vsega, pa sem po tvojem postu vseeno imela kar malo slabo vest Smiley
Kaj je moja preferenca? Pasemsko jo imam, kar se mešancev tiče bi pa šla in izbrala tistega ki bi mi sedel karakterno..oz. na cesti tistega ki bi se mi pač nalepil. Jih je že bilo nekaj pa ni bilo možnosti, nekoč bo pa tudi tak.
Pa četudi bo simpatično grd, sej bo kastriran/sterilizirana:))
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:06:19 »

Jaz tudi avtomatsko to pomislim. Torej avtomatsko evtanazija? Saj ne sprašujem tebe... ampak me zanima, kakšno je širše ljudsko prepričanje. Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?


Na to pa nimam odgovora.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:08:16 »

Saj ni namen vzbujat slabo vest, namen je stvari postavit na tisto mesto, ki ga zasedajo. Tule lahko en drugega obkladamo praktično le tisti, ki itak kaj naredimo. Ne morem razumet, da smo po vseh letih aktivnega dela širše gledano še vedno pri tem, da:
- se nekaterim živalice smilijo, ampak kaj čmo,
- jih nekateri niti videt ne morejo.

Kritične mase, ki bi lahko odbila nekaj VURS-ovskih glav, spremenila zakonodajo in s tem vse ostalo, pa še vedno ni od nikoder.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #37 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:08:30 »

A veš, kaj je pa meni pri teh debatah tako zelo težko - običajno in večinoma se javljajo tisti, ki že kaj delajo, ki že tako ali tako nameščajo, ki so jim stvari jasne, ki... In imajo slabo vest (vključno z mano, nisem izvzeta) in potem razlagajo in se obremenjujejo in po možnosti kregajo, ker...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #38 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:20:28 »

Ok, študiram, kaj bi SAMA kot lastnica zavetišča naredila s takim psom. S "takim" ne mislim vizuelno, ker z njegovim izgledom ni popolnoma nič narobe. Poleg tega karkoli ima veze z NO tako zelo ni za na ketno..

Ampak ne glede na to koliko študiram in podajam svoje mnenje, bi morda če bi bila v Smetkini koži naredila popolnoma drugače.
Torej..če pri psu ne štima ena stvar..zdravstveno..ga ni za diskriminirat in se ga pač zdravi po zmožnostih..če pa ima pes še problem v glavi in bi bilo v novem domu bivanje z njim iz nekega takega razloga+morda kake konstantne zdravstvene p*zdarije oteženo..in če tak pes zaseda prostor (in sredstva) drugim "perspektivnejšim", mislim da je odgovor jasen. V teoriji..jaz lahko tipkam in modrujem, če pa bi takega psa enkrat imela nameščenega mi kaj takega morda več nebi padlo na pamet.
Vkolikor pes nebi imel nerešljivih oz. težje rešljivih problemov z vprašljivo prihodnostjo, jasno. Pa tule sploh ne govorim o konkretnem psu, ampak nasplošno.
Kar se videza tiče, pa je sto okusov. Tudi nekateri pasemski psi so daleč od lepote, pa so nekomu še vedno všeč:)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:28:19 »

Se mi je zdelo. In kako potem lahko komentiraš takole:

Ker:
- zavetišče ima svoje zmogljivosti ne glede na to, ali Smetka špila prostovoljko ali ne
- zakon predvideva nekaj, mi zahtevamo drugače
- tukaj (točno tukaj, na tem forumu, v tem kotičku) je tako malo ljudi, ki bi mignili s prstom in kaj naredili

Moram povedat, da me situacija kogarkoli tukaj gor popolnoma nič ne zanima. Zarad mene ti lahko tri kuzle v rit skačejo - ej, nisi edina in ni ti najslabše. In ni edina stvar, ki jo lahko narediš za boljši jutri živali, da kakšno namestiš oziroma na daljavo posvojiš katero od njih. Praviš, da poznaš zakon - a boš kaj tukaj naredila? Že delaš, težiš inšpekciji? MKGPju? Iščeš možnosti kako izboljšat situacijo? Si se odločila, da boš zorganizirala in koordinarala boj proti kateremu od nesmislov v tej državi?

Nimaš možnosti... A se ti mogoče zdi, da ima ZH možnost vzdževat 35 kilskega mix NO-ja, ki trenutno potrebuje še posebno oskrbo, še nadaljnje leto ali dve? Se ti zdi? A te zaqnima njihova situacija preden si napisala to?
Prvič: ja, me zanima njihova situacija in če si pazljivo prebrala, je moja trenutna možnost pomagati finančno in to tudi počnem, pa ne samo ZH ampak to te itak ne zanima. Zanimalo bi te samo v primeru, da bi odgovorila pozitivno - ja namestim psa do posvojitve. Moja situacija te ne zanima - nimam namena ti jo podrobno opisati, bodi brez skrbi. Ne vem, zakaj tak naval name (verjetno bi morala biti tiho kot večina - nič novega) ampak preden spustiš konje pomisli, da človek s katerim trenutno preko foruma komuniciraš ima lahko že svoje psice in mačke, s katerimi ne utegne biti toliko časa, kot si sicer želi, pa da tak človek redno financira svoje lokalno zavetišče in občasno tudi tega, ki je zdaj na tapeti - ker drugega v tem obdobju ne zmore. Mi je ogabno, to kar sem zdaj napisala, ker tega nikoli nisem reklamirala, hvala za tak nizek push. Zdaj me pa mene ne zanima, če ti to nič ne pomeni, meni pa. Načini, kako pomagati so različni, jebiga. Vem, da te ne briga, kam naj bi jaz namestila Trisa med 7.30 zjutraj in 18.30 zvečer, ko me ni in ko sta že moji psici v varstvu pri očetu, pa ko sem na službenih poteh ravno tako,ampak kam naj bi ga namestila?! Ja, vem, moj problem. Posvajat s tem ritmom življenja ki ga imam, ne morem v nedogled. Če zaradi tega izpadem taka, da samo pišem in nič ne počnem (in to, oprosti, se iz tvojega posta razbere) - tu nimam več besed, pa mi jih ponavadi težko zmanjka.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #40 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:32:43 »

Tudi jst razmišljam precej podobno... Skos tehtam, seštevam + in - in študiram teoretično kaj bi bilo za narest. Teoretično pa zato, ker ne nameščam psov (običajno). Če bi zavetišče v (večih) začasnih domovih namestilo zahtevne pse in tiste, ki se nikakor ne oddajo (zahtevni ali ne) bi nas o tem razmišljalo veliko več. Še vedno je veliko preveč zanašanja na zakonodajo po eni strani (v smislu: "zavetišče je dolžno, oni so zato tam, jst ne morem") in po drugi popolno nestrinjanje z zakonodajo (v smislu: "evtanazija - ne, nikakor, po 30ih dnevih? Ste zmesani?").

V glavnem, mene še vedno zanima, kaj tistih 20 ali 30, ki je dans tole temo bralo misli o tem:
Jaz tudi avtomatsko to pomislim. Torej avtomatsko evtanazija? Saj ne sprašujem tebe... ampak me zanima, kakšno je širše ljudsko prepričanje. Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?

In če ne, kaj potem?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:36:17 »

sama sem se odločila da bom zatežila v zvezi z zgoraj omenjeno problematiko in podobno našemu predsedniku države.
Ima mail že od včeraj ponoči, pa da vidimo če mi bo sploh kaj odgovoril.
Al me bo Vurs tudi za to kaznoval, ker pišem naokoli...Huh
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #42 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:40:48 »

Res je moksa, ne zanima me. Res, ampak popolnoma res, me ne zanima, kako ti ne moreš. Zanima me samo, kaj ti lahko. Ker ti si napisala, da nikakor ne evtanazija, lepo vas prosim. Kaj pa potem? Če ti ne moreš, a ZH lahko? Torej, če poznaš situacijo in poznaš zakon in ZH, kako potem lahko napišeš - jst ne morem, naj v ZH za to poskrbijo. Pa ti je lahko žal (da ne moreš, da je tako kot je, da... vstavi po želji) glih kokr češ, ampak tvoje sočustvovanje pač ne pomaga.

Pa še nekaj čisto osebnega: praviš, da ne maraš govorit/pisat o svoji situaciji, pa da sem te jst "porinla" čez mejo. Tole je meni popolni nesmisel in samo izgovarjanje. Jst nisem v vsej tej temi šla razlagat zakaj in kako je pri meni doma- A sem? Pa bi ti lahko kontrirala v stilu "ej, jst tut". Pa ne bom. Zakaj? Ker ni potrebe. Ker zato, da povem, kaj je v naši lepi deželi narobe, ne rabim razlagat, da pijem vodo namesto soka.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #43 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:50:48 »

Ne vem, zakaj tak naval name (verjetno bi morala biti tiho kot večina - nič novega) ampak preden spustiš konje pomisli, da človek s katerim trenutno preko foruma komuniciraš...

Ker si se oglasila in ker pač komuniciraš. Večina napisanega ni ciljano direktno nate (razen tam, kjer piše "osebno" zraven). To, da si vzela osebno, meni pomeni, da imaš slabo vest. In, če delaš vse, kar si prepričana, da zmoreš, je naj ne bi imela. Al kako? Ampak to so že neke vrste psihoanalize v katere se ne bi rada spuščala, ker ni moje področje.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #44 : ponedeljek, 09.11.2009 : 09:25:10 »

Tudi jst razmišljam precej podobno... Skos tehtam, seštevam + in - in študiram teoretično kaj bi bilo za narest. Teoretično pa zato, ker ne nameščam psov (običajno). če bi zavetišče v (večih) začasnih domovih namestilo zahtevne pse in tiste, ki se nikakor ne oddajo (zahtevni ali ne) bi nas o tem razmišljalo veliko več. Še vedno je veliko preveč zanašanja na zakonodajo po eni strani (v smislu: "zavetišče je dolžno, oni so zato tam, jst ne morem") in po drugi popolno nestrinjanje z zakonodajo (v smislu: "evtanazija - ne, nikakor, po 30ih dnevih? Ste zmesani?").

V glavnem, mene še vedno zanima, kaj tistih 20 ali 30, ki je dans tole temo bralo misli o tem:
In če ne, kaj potem?

Meni se zdi to edina rešitev, da se razbremeni ZH. Začasno nameščanje psov ni nič posebnega, če dobiš navodila, se jih dosledno držiš in pri temu uporabljaš razum (predvidoma zdrav razum).

Začasno nameščanje psov bi lahko bilo nek podaljšek posvojitev na daljavo. S tem odpadejo tudi stroški oskrbe psa za ZH in tudi časa vam ostane več za ostale.

Ker ima začasni skrbnik "samo enega" za oddat - ima seveda več časa za tega psa (oz. ves čas). Tako pes lahko hitro napreduje v družinskem okolju in hitreje se potem, ko je posvojen, naredi prostor za naslednjega.

Še vedno živim v prepričanju, da se za vsakega psa, ki je ocenjen s strani ZH, kot posvojljiv, da najti dom. In zato, si res ne želim, da bi morali v ZH začeti evtanazirat. Pa ne toliko zaradi živali, kot zaradi ljudi, ki bi to odločitev morali sprejeti..

Glede dolžnosti pa: dokler imamo dvojna merila, se ne bo nič premaknilo nikamor. "Oni so dolžni" jaz pa ne. "Oni" so si izbrali imeti zavetišče, jaz pa rabim hodit na kavo in razmišljat o ZH in modrovat... Ljudem se mora nekaj premaknit v glavi, da se bo situacija izboljšala... to pa vemo, da gre počasi.

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines