mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 17:12:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54303 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #105 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:40:05 »

petzup, po tvoji "formuli" mladiček ni "pravi" mešanec, ker je potomec dveh pasem (nemešančkov) - če imata oba starša poleg rodovnika tudi vzrejno dovoljenje, bo potomec verjetno zdrav, če ju pa nimata, je tu tvoja formula povsem neuporabna, ker bo podedoval tipične hibe obeh pasem..
Logiran
uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #106 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:46:35 »

Starša naj bi bila z rodovnikom vsaj tako mi je zatrdil prodajalec, ker prodaja tudi rodovniške mladičke mopse- ampak naj bi se čisto po nesreči sparila mops in cavalier, tako da je potem nastal ta "mešanec".
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #107 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:48:52 »

samo to ti bom napisala .... nakup psa je NAJCENEJŠI ... stane vse ostalo ...

preveri kakšne bolezni ima lahko posamezna pasma in to združi in vprašaj veterinarja koliko stanejo zdravila (najmanj) in potem še nakladaj o mešancih in predragih rodovniških psih .... tvoja psa nimata niti enega testa tako ne moreš vedet katere bolezni lahko ima tvoj mladič ...

ZA BRUHAT ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #108 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:52:07 »

Lej, samo za primer: zadnjič sem pri vetu srečala gospo z 1-letnim pritlikavim špicem, ki se mu je v 14 dneh razvila taka mrena, da je popolnoma oslepel. In ko sem jo vprašala, če starša nista testirana, je rekla, da seveda ni rodovniški. In me spraševala, če vem,  koliko stane operacija sive mrene, ker jo bo seveda plačala. Zgolj za info: okoli 1500 za eno oko.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #109 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:54:58 »

Mislim, da si malo zašel s vprašanjem.
Če si prepričan, da bo tvoj pes bolj zdrav kot sta "čistokrvna starša brez rodovnika", je po moje
najbolje, da pogledaš v temi o čistokrvnih pasmah, katerim sta starša podobna in malo povprašaš tam.
Kratkogobčni psi so lahko sila zdravstveno občutljivi, pa to seveda še zdaleč ne velja samo za kožo.
Zato je ravno v tem primeru še kako hudičevo pomembno, da dejansko veš kakšne "gene" nosita starša.

Ampak mimogrede, zakaj bi morali biti mladiči mešanci zastonj, če so, enako kot čistokrvni, deležni
vse veterinarske oskrbe???  Huh
Logiran
uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #110 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:56:12 »

Zanima me predvsem to če je z tem psom veliko dela, prebral sem po netu marsikaj, nekateri pišejo, da je potrebno vsak dan čistiti gubo, ga česati, da je posebno hrano, sadje... ter da je miren družinski pes, ki je predvsem namenjen za v hišo, bi potreboval še kakšno mnenje z strani lastnikov, ki imajo omenjeno vrsto psa, hvala lepa!
Še vedno čakam na kakšen uporaben odgovor..
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #111 : ponedeljek, 23.07.2012 : 21:58:14 »

Čarka, sem prepričana, da tisti, ki oddajate pse, ne zahtevate kupnine, ampak posvojnino, ali kako bi se temu reklo, v katero je verjetno všteta simbolična vsota za veterinarske storitve. Druge je štepanje mešancev in prodajanje, v katero morda ni všteto niti cepljenje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #112 : ponedeljek, 23.07.2012 : 22:00:33 »

Mops:
-brahicefalični sindrom (tezave z dihanjem in ocmi)
-hemivertebra
-luksacija pogacice
- in se veliko vec tule

Kavalir:
-brahicefalični sindrom
-syringomielia
-tezave z ocmi
-tezave s srcnimi zaklopkami
-luksacija pogacice
- in se veliko vec tule

Nega dlake in gub? Bi rekla da je ta se najmanjsi problem tule...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #113 : ponedeljek, 23.07.2012 : 22:05:28 »

Lej, samo za primer: zadnjič sem pri vetu srečala gospo z 1-letnim pritlikavim špicem, ki se mu je v 14 dneh razvila taka mrena, da je popolnoma oslepel. In ko sem jo vprašala, če starša nista testirana, je rekla, da seveda ni rodovniški. In me spraševala, če vem,  koliko stane operacija sive mrene, ker jo bo seveda plačala. Zgolj za info: okoli 1500 za eno oko.

in koliko je bila razlika v ceni med mešancem, ki je zbolel in rodovniškim psom, ki ima opravljen test oči??? pri pudljih je razlika 200-400€

mater je prišparala
Logiran
uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #114 : ponedeljek, 23.07.2012 : 22:05:56 »

@Nanook, hvala bom zadeve malo preučil.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #115 : ponedeljek, 23.07.2012 : 22:15:16 »

1. Mešanec med mopsom in cavalir king charlesom ni mops in nikoli ne bo, ne glede na to, kako si prodajalec in ti želita, da bi to postal.
2. Pes je pes in nimam pojma, zakaj bi ti lahko dal kakšen nasvet samo lastnik take mešanice. V resnici sploh nimam pojma kje bi našli kakšnega takega. V vseh teh letih nisem zasledila prav nobenega.
3. Za mešanca med dvema ali večimi pasmami je nemogoče takole na forumu reči, kakšne lastnosti bo pobral po mami, kakšne po očetu in kakšne še po kakšni predhodni žlahti, zato ti tukaj (pa tudi nikjer drugje) enostavno ne moremo napisati tistega, kar želiš prebrati, kot tudi ne, s čim ga hraniti, kolikokrat ga kopati in za čim vse ti lahko zboli.
4. Bučke o zdravih mešancih bo treba iti kam drugam prodajat, predvsem do tedaj, ko bo kdo postregel z verodostojnimi raziskavami tega vprašanja. Zaenkrat lahko samo sklepamo sledeče
- med cca 275.000 mešanci vidi veterinarja zaradi bolezni (razen cepljenja, 1/3 pa tudi po izjavah pooblaščenih ni nikoli cepljena) samo majhen procent psov v celem svojem življenju,
- med cca 25.000 psi z rodovniki je zelo visok procent psov zdravljenih, ko se pojavi bolezen.
Kakšno statistiko pa sploh lahko naredimo ob takih podatkih? Če psi niso pri veterinarju, če njihovih bolezni nihče ne opazi in če jih nihče ne zdravi, temveč pač prestanejo v pesjaku, na ketni ali celo pred očmi lastnika, kolikor pač zmorejo, je to bolj zdrava populacija? So rodovniški psi, ker jih vlačijo okrog veterinarjev (zgodnja cepljenja, čipiranje in pregledi) že vzreditelji, potem pa za zdravje skrbijo naprej novi lastniki, bolj bolna populacija? Upaš trditi samo na podlagi enega samega psa (tvojega), kakšno je povprečno zdravje kakšnih 300.000 psov? Korajžen si, ni kaj.
5. Nakup mešanca je že v štartu nateg, v kolikor ne gre za psa, ki mu je nudeno v leglu vse, kar pasji mladič potrebuje in v kolikor ni tudi za pasjo mater poskrbljeno tako, kot je potrebno. Torej, mladič mora biti ustrezno hranjen, očiščen notranjih in zunanjih zajedalcev, cepljen proti kužnim boleznim, čipiran, socializiran (preberi si več o socializaciji mladičev v leglu), že seznanjen s tem, kje se opravlja potrebo, vajen ljudi, drugih živali, vožnje z avtom ...
6. Če so tile mladiči plod upsa pri vzreditelju, mu je treba povedati naravnost in brez zadržkov, da naj zelo hitro pozabi na denar in se še hitreje pokori za nemarno oskrbo psice med gonitvijo. Naj brez finančne požrtnosti najde take posvojitelje, ki bodo optimalno skrbeli zanje in naj zagotovi, da se tudi pri novih lastnikih ne bodo dogajale take nemarnosti, kot jo je dopustil sam.
7. Če tvoj obdarovanec ne sodeluje pri nakupu, se pripravi na velik zajeb. Že večkrat videno in doživeto. Dokler bo mladič kepica za na nočno omarico, bo vse ok. Seveda, če bo obdarovancu na pogled všeč. Ko se bo začela štala, jo bo najprej čutil pes, potem pa najbrž še ti. Če je pes edino, kar se spomniš kupiti za darilo, potem naj bo z vsemi odločitvami in koraki seznanjen tudi obdarovanec.
8. Hm, samo s plišastim psom ni dela, z živim pa ga je veliko, ne glede na to, kakšne pasme in velikosti je. Že prvi dan bo cel halo, četudi bo mladič že delno vajen čistoče. Treba bo brisat luže in kakšen bruh, pa pobirat kakce in letat ven z njim kar naprej (ko se zbudi, ko se neha igrat, pa tudi vmes, ko se naje, ko začne ovohavat ...). Že od prvega dne naprej ga je treba vzgajat, ne glede na to, da marsikdo misli, da majhen pes ne potrebuje vzgoje. Če ga ne boste vzgajali dosledno, vztrajno in brezkompromisno, se vam lahko zelo hitro in zanesljivo zgodi, da bo že čez nekaj mesecev prav ta 'luškana kocinasta kepa' zrastla v nemogoč, bevskajoč, uscan in zdrekan, lahko pa celo izzivajoč ali napadalen stvor. Ko bo prišlo tako daleč, bo prepozno, saj je pot popravljanja napak nekajkrat daljša od tiste, ki jo opraviš, če pravilno štartaš takoj na začetku. Če slučajno ne bo ustrezno razglisten že v leglu, se pripravi na napihnjen trebuh, hordo glist, driskanje in bruhanje ter obiske pri veterinarju. Pa zadovoljen bodi, če bo ostalo samo pri tem.

Odločil se boš itak sam, brez nas. Pa srečno.

Upam, da se boš kljub vsemu odločil po pameti. Meni je glede tvoje odločitve sicer vseeno, ne boš pa mogel nikoli reči, da ti nismo povedali, kam se podajaš in kaj te tam čaka.
Logiran

Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #116 : torek, 24.07.2012 : 08:28:28 »

Kolikor sem sam seznanjen glede mešancev, naj bi bili ti manj občutljivi na kakršnekoli bolezni in podobno napram čistokrvnim

Jaz bi samo dodala, da je izraz mešanec izjemno širok in zajema vse od mešancev, ki v sebi nosijo en lep kupček "pasem", ki so pravzaprav neznane, ker so se predniki parili "prosto po prešernu".  Potem so pa tu še mešanci med dvema znanima, pasmi podobnima psoma (ali celo rodovniškima), pa seveda tisti, ki so potomci dveh isti pasmi podobnih psov (lahko tudi rodovniških). Če starši nimajo opravljenega vzrejnega dovoljnenja je prav čisto vseeno, če imajo rodovnik ali ne, še huje je, ker je velika možnost, da ga zaradi neke napake niso uspešno opravili in potem obstaja lepa možnost, da se prav to prenese na potomca (pogosto predvsem tam, kjer nekdo kupi psa, da bi služil z njim, potem pa pes ne opravi vzrejnega, človek, bi pa rad vseeno zaslužil in potem prodajajo razne zgodbice o "slučajnosti", lenobi, nepotrebnosti...).
Pri "vaškem mešancu" tistem prvem omenjenem, je pa pač ruska ruleta, kaj bo pobral od katerega prednika, lahko je res bolje, ker je mnogo različnih "virov", lahko pa pobere ravno vse tegobe svojih prednikov in potem sigurno ni bolj zdrav.

Pasmi, ki naj bi "sestavljali" tvojega ogledanega mladiča sta pa tako ali tako zdravstveno precej rizični in je treba biti že pri nakupu rodovniškega mladiča katerekoli od njiju izjemno previden, kaj šele v takšnem primeru kot je tvoj.

12 letni pes, ki nikoli ni bil zdravljen? Jaz bi šla na en ornk čekup, ker je to približno tako, kot da bi rekel, da 60 letnik (človek) še nikdar ni zbolel.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #117 : torek, 24.07.2012 : 10:43:34 »

No ja, pri nas imamo/smo imeli  nekaj takih komadičev (rodovniških in mešancev), ki dejansko so dočakali 12 leto brez da bi enkrat potrebovali veterinarja (če preventivo pa kakšno majhno poškodbo  pozabimo). Je pa bilo prav vse kmalu po 12 letu treba začeti redno servisirati, ker bi jih sicer po zelo hitrem postopku pobralo. Žal večinoma to, da pes vse življenje na vidi veterinarja ne pomeni izjemnega zdravja, ampak malomarnega lastnika.

Pri križancu, kakršnega ima petzup ugledanega, pa na kaj takega ne gre računati, saj gre za križanca dveh zdravstveno zelo zahtevnih pasem - pri obeh je za kolikor tolioko varen nakup treba ne samo dobiti rodovniškega mladiča, ampak izredno pazljivo izbrati tudi med rodovniškimi legli. Za nekatere bolezni obstajajo testi, za večino ne, največji hudič pa je, če so bolezni pogojene z samo konstitucijo pasme (kar velja za obe pasmi). Tako da...Če obdarovanec nima solidnih prihodkov, s katerimi bo lahko zalagal veterinarja, je nakup bolje pozabiti.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #118 : torek, 24.07.2012 : 11:05:53 »

Ta kombinacija je pa terna! Ti lahko posredujem kontakt svojega fanta, ki je veterinar? Bi bil zelo vesel stranke s takim psom, saj bi se mesecna realizacija skokovito dvignila ...

Resno - obupnejso kombinacijo kot je tole bi si z zdravstvenega vidika precej tezko omislil ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #119 : torek, 24.07.2012 : 11:29:18 »

petzup, eden od nasvetov je lahko tudi ta, da se z obdarovancem skupaj podata v enega od slovenskih zavetišč in na odgovoren način posvojita psa. Plačaj mu posvojnino pa magari nekaj osnovne opreme in zadovoljnih bo več bitij - tako človeških, kot pasjih.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines