mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 12:07:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54299 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #165 : četrtek, 17.01.2013 : 14:59:31 »

ha ha... ponavadi se ljudje, ki jim lagotto leži odločajo ravno med pšeničnim in lagottom  Wink Mi ne sicer, amak sem že večkrat slišala to kombinacijo

Drugače pa zna več svinjarije notri prinest zaradi dlake, če se jo pušča daljo. Ker se jih pa redno brije, se lahko pobrije in vzdržuje dlako kot si želi...

Mokra nima nekega vonja, naša tadruga pa sploh ne (avstralski ovčar).

Najbolj je pa smrdel madžarski puli, ko je bil moker (suh je bil brez vonja…)  Roll Eyes
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #166 : četrtek, 17.01.2013 : 15:05:39 »


ma lej, če se psi povaljajo v dreku itak smrdijo vsi. druge kot banja ni. drugače pa od npr. dežja mokri pudlji ne smrdijo.

tako, kot sem napisala ... odvisno kaj je prioriteta. to mora vsak bodoči kupec pri sebi razčistit.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #167 : četrtek, 17.01.2013 : 18:16:15 »

... namesto, da izberem npr. (pre)majhnega kužka, ki potem ne bo želel z nami na daljše sprehode, ali zelo trmastega in samosvojega psa, ki ga ne bom obvladovala, itd..
Tule bi omenila, da se ljudje velikokrat zmotijo, ko mislijo, da majhni psi ne zmorejo/nočejo dolgih pohodov in veliko gibanja. Morda katere od pasem, vsekakor pa ne vse.
Če pogledaš samo Jack Russell ali Parson terierje, ki jih imajo velikokrat zelo športno aktivni lastniki, boš videla, da je resnica ravno drugačna. En tak primer je bil Parson Dik pokojne ultramaratonke Ruth Podgornik Reš. Z njo je vsakodnevno odtekel po več 10 km dolge treninge in jo spremljal praktično povsod, tudi na turni smuki. Terierčki so ljub majhni rasti izjemno vzdržljivi in nori na delo - vsekakor pa zraven sodi tudi njihov specifičen karakter in "zgovonost", o katerem ti bo najbolj znal povedati vsak, ki z njimi živi in jih res pozna. V agilitaških vrstah jih je zelo veliko.

Sama imam skoraj 20 kilskega Horjulca, ki na prvi, bežen pogled spominja na hrvaškega ovčarja (po vrhu ima daljšo rahlo skodrano dlako, spodaj in ob straneh krajšo). Pes umazanije v stanovanje praktično ne nosi, vse morebitno blato in mokrota se obriše z brisačo oz. takoj odpade. Še sneg se ne lepi nanj - v nasprotju s prijateljičinima borderjema, ki sta pri enaki dožini (in malo drugačni kvaliteti) dlake, po snežnih sprehodih "zabita" s sprijetim snegom, pa tudi ostala svinjarija se jima "super" prilepi na dlako in potem počasi odpada po hiši.

Kaj pa če pogledaš še kaj malo večjega? Gladkodlaki prinašalec, morda? Meni se zdi njegova svilena dlaka krasna, hitro je suha, umazanija kar odpade dol, sicer pa je lahko velik delavec in športnik ali pa pridna "mucka" doma na kavču. Ravno pred dnevi sem se z enim valjala po njegovem ležišču (prijaznost do ljudi in vseh drugih živali je njegova odlika, prav tako vedno veselo rapoloženje) in ti moram reči, da nisem čustila niti malo "vonja po psu", pa čeprav je bil še rahlo vlažen od snežnega sprehoda Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #168 : četrtek, 17.01.2013 : 20:21:18 »

Bom omenila hrte, galge in greyhounde, iz zavetišč - v stanovanju so tihi, mirni, dlake tudi skoraj ne puščajo. Večina nima problema z mačkami, prav tako ne z drugimi psi Smiley Če ti je, lahko malo pokukaš v temo

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,33852.msg888653.html#msg888653

ali na njihovem fb profilu http://www.facebook.com/hrtjisvet
Logiran
Bobomar
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #169 : sreda, 23.01.2013 : 20:23:57 »

Pozdravljeni, tudi sam se zanimam za nakup psička in se nekako najbolj nagibam k pasmi Jack Russel Terier. Ampak imam eno vprašanje pred nakupom in sicer: sem invalid, hodim ampak ne morem tečt, sem pa slišal da je ta pasma zelo energična, da potrebuje ogromno gibanja, da velikokrat dela stvari povsem po svoje ker je tako inteligentna itd. Gre se pa tudi zaradi prostora, ker nimam ne vem kako velikega stanovanja in mi kaka večja pasma že ne pride v poštev. Bi mi mogoče kdo predlagal kako drugo pasmo, kaj podobnega kot je že omenjena? Hvala lepa za vsak odkrit odgovor.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #170 : sreda, 23.01.2013 : 20:41:04 »

Take energijske bombice, kot je JRT, ne boš zares utrudil s tekom, ampak z igro - popoldne se umakneš na kakšno zakotno zelenico, 15-krat vržeš žogo, in bo ves srečen naslednjih 24 ur. Moja sicer ni JRT, ima pa veliko energije, teka ne mara, s psi se želi igrati pa le priložnostno na jutranjem ali večernem sprehodu, ker je popoldanski sprehod rezerviran izključno za žoganje, takšen vsakdan si je pač zamislila.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #171 : sreda, 23.01.2013 : 20:48:28 »

Velikost stanovanja ni pogoj za velikost psa. Je pogoj vse drugo, od lastnih preferenc, do fizične zmožnosti Wink

Jaz bi predlagala odraslega manjšega psa, še raje psičko, kjer se dobro pozna že izoblikovan karakter in ni več "panike" z navajanjem na sobno čistočo in uničevanjem stanovanja  Evil

Pri sosedih, kjer je lastnik invalid prve kategorije (hrbtenica), so imeli ameriškega španjela. Psička je bila kar umirjena in nežna, ampak sama pasme ne poznam in tudi njo sem spoznala kot odraslo psičko. Psička je poginla že več kot 15 let nazaj. Poznala sem jo kot otrok, je imela pa več zdravstvenih težav, če se ne motim...

Sicer se aktivne pse lahko utrudi z zaposlitvijo, ampak če pri vas doma nimate izkušenj, je mogoče terier res malo prehud zalogaj.
Logiran
Bobomar
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #172 : četrtek, 24.01.2013 : 10:36:06 »

Imel sem že pred dobrimi 12 leti psa mešanca med jazbečarjem in španjelom, dobil sem ga kot mladička in sem ga lepo vzgojil, ni bilo nikakršnih problemov z njim, zato bi tudi zdaj najraje nabavil mladička da ga lahko vzgojim tako kot meni odgovarja. Kaj pa kaka druga kratkodlaka manjša pasma, ki je bolj umirjena?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #173 : četrtek, 24.01.2013 : 11:06:33 »

Si si prebral kako knjigo o pasmah za okvirno sliko?

Sicer pa kaki mešanček, če nimaš neke fiksne ideje...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #174 : četrtek, 24.01.2013 : 11:22:44 »

Sicer pa kaki mešanček, če nimaš neke fiksne ideje...

V dobrem zavetišču oz. preko društva lahko posvojiš tudi mladiča, za katerega ti bodo znali povedati, kakšen naj bi postal (torej po tvoji želji manjše rasti, kratkodlak), predvsem pa tudi, kakšen je njegov karakter. Pokukaj v Kajin kotiček Wink.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #175 : četrtek, 24.01.2013 : 11:24:48 »

Pritlikavi šnavcer - podobna velikost in živahnost, vendar brez pretirane hiperaktivnosti in "trme" (pa recimo, da so šnavcerčki za odtenek manj inteligentni in iznajdljivi tako da ne pogruntajo toliko neprijetnih načinov samozaposlitve  Tongue ). So zelo prilagodljivi, pri nas ga imamo kot družinskega psa, vendar ga ima večino časa čez moj oče, ki je tudi invalid pa zelo dobro shajata s počasnejšimi sprehodi ter notranjim druženjem/igranjem.
Ravno sedaj bo (mogoče je že) leglo črnih pritlikavih, že mene mika  Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #176 : četrtek, 24.01.2013 : 12:40:49 »

Tudi mali psi se radi sprehajajo in prednost pri njih, ko se utrudijo, je ta, da jih daš v kako torbo ali culico in nosiš, kar si pri kakem 30 kg že težko privoščiš. Smiley
Logiran
Bobomar
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #177 : petek, 25.01.2013 : 10:44:59 »

No tako, po temeljitem razmisleku sem se odločil da JRT črtam iz seznama in dodam na njega Labradorca in Beagla. Prebral sem en kup stvari o teh dveh pasmah in nekako sem se najdel pri obeh. Zdaj pa potrebujem eno zares strokovno mnenje nekoga, za katerega naj se odločim in zakaj ravno za tega. Hvala.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #178 : petek, 25.01.2013 : 11:12:44 »

Huh, beagle je precej živahen kuža. Potrebuje tudi dosti gibanja. Vse to vem, kar vidim pri drugih lastnikih teh psov. To so drugače lovska pasma, te pa rabijo gibanje in šnofanje.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #179 : petek, 25.01.2013 : 11:55:24 »

Vse tri navedene pasme potrebujejo veliko gibanja. Ne vem kaksne so tvoje fizicne sposobnosti, zato razmisli, ali si jim to sposoben nuditi. Tudi labradorci, ceprav se uporabljajo tudi kot terapevtski psi, niso enostavni. V osnovi gre za delovno pasmo, prinasalca, ki potrebuje zaposlitev. Nobena od teh treh pasem ne bo srecna in zadovoljna s tem, da jim bos enkrat dnevno metal zogico po 15 minut. Za labradorce - ce ze ne fizicne, potrebujejo vsaj precejsnjo menatalno zaposlitev.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines