mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 19:57:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134615 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #105 : petek, 15.10.2004 : 21:36:36 »

Waw!

Kako si se pa tega lotila? Vprašam bolj iz firbca, ker jaz si ravno ne bi upala ležat na tleh, ko me preskakuje 50-kilska zverina  Roll Eyes, pa tud ne vem, če bi 50-kilska zverinca to sploh lahko izvedla.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #106 : petek, 15.10.2004 : 21:54:30 »

Tistega videa ne dohajam ravno najbolje, ker je tako hiter, ampak osnovo pa razumem Grin Tudi naš pes zna samo osnovne stvari (sedi, tačko, mrtev(na hrbet), prosim, sem, počakaj, izpusti (če ga najprej uloviš Grin)). Ga bom mogoče še poskusila kaj naučit, če mu bo sploh kaj še padlo v glavco Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #107 : petek, 15.10.2004 : 22:02:31 »

jah, najprej mora po mojem pes obvladat skakanje čez nogo in roko (posebej), pa mogoče skozi obroč, ki ga sklenem(/š) z rokami. dala sem ga na 'sedi' in mu rekla  'ostani', šla sem naprej in ga začela klicat, ko je prihajal k meni, sem mu rekla 'hop' , se lepo 'vrgla dol', vmes pa pokazala, kje pričakujem, da bo skočil in vrgla žogico preko glave.  
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #108 : petek, 15.10.2004 : 22:04:33 »

Vsekakor moraš biti zelo zelo vztrajen in imeti čas, vsaj pri meni bi bilo tako. z vztrajnostjo in trudom se doseže vse
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #109 : petek, 15.10.2004 : 22:15:12 »

Zelo zanimivo, sam pri mojem ne bi šlo. Je mal pretežek.
Ja, volja in vztrajnost in trud morjo bit pa povsod, da kaj nastane. Sicer pa jz ponavadi ne porabim veliko časa za to, da psa naučim kak trik. Stvari se najprej lotim teoretično, tko da preštudiram, katera bi bla najlažja pot, potem pa začnemo. Tko sem ga recimo slalomiranja med nogami naučila v dveh, treh dneh po 10 minutk na dan.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #110 : sobota, 16.10.2004 : 18:30:43 »

misliš, da bi skočil na tebe? dvomim... sploh, če je ful navezan nate. pa 28 kg tudi ni tak malo, ali? moraš mu zaupati. za slalomiranje pa sva midva porabila več časa. mislim, da sva prišla do stopnje, ko mu več ne rabim z rokami kazat, pa lahko delava obrate v vse smeri, lahko hodiva v krogu itd.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #111 : nedelja, 17.10.2004 : 00:21:26 »

Ni me strah, da bi skoču name (vsaj ne zanalašč), ampak dvomim, da bi me sploh lahko preskočil. Za samojeda, ki je lahek in živahen, to ni problem, ampak za njufkota...težko.

Tuki je pa še nekaj trikcev
http://www.mytoller.net/morris/mfile25.html

Meni osebno je najbolj všeč "magnetic dog"  Cheesy.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #112 : sreda, 20.10.2004 : 16:33:27 »

Meni te filmčki ne delajo. Undecided

Sem pa glede otresnanja spremenila taktiko. Witty sem skuštrala, da se je otresla in za to je dobila briket. Čim večkrat na dan. In dete je končno pogruntalo, da če se strese dobi briket. Grin Zadnjič pa sem z nutelo prišla do nje, in ker je hotela tudi ona kej dobit, se je začela na veliko začela stresat. Grin Grin Roll Eyes No potem sva šle raje po brikete. Grin Povelja pa še ni poštekala, ampak delam na tem.

Pa še slalomiranje med nogami. Witty ve kaj hočem od nje, ampak je strašno počasna (no, taka je bila že pri pravem slalomu pri agilityju). Pa me vseeno zanima če ima kdo kašen nasvet, kako psa spodbuditi, da je hitrejši.

lp,rina
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #113 : sreda, 20.10.2004 : 16:47:38 »

Meni osebno je najbolj všeč "magnetic dog"  Cheesy.

potem sva pa že 2e Cheesy

lp Nina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #114 : sreda, 20.10.2004 : 19:13:21 »

Pa še slalomiranje med nogami. Witty ve kaj hočem od nje, ampak je strašno počasna (no, taka je bila že pri pravem slalomu pri agilityju). Pa me vseeno zanima če ima kdo kašen nasvet, kako psa spodbuditi, da je hitrejši.

spodbujaj ga: jaaa, ajdee, greemoo (z zelo visokimi veselimi glasovi). ne vem, kero besedo uporabljaš za spodbujanje. jaz uporabljam kar vse tri mešano, recimo: "jaaaa! ajde, ajde ajdee! jaaaaa! greemooo!  Grin Grin Grin
pa je že v fazi, ko dela samostojno (da ji ne rabiš kazati, v katero smer naj gre)? pa vedno začne iz iste strani?  
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #115 : petek, 22.10.2004 : 10:46:25 »

Tisti filmčki so res v redu. Se jih splača pogledat. čeprav se moram pohvalit, da moja psa to že vse znata Wink No ja razen tistega s priboljškom na nosku, ker sta preveč požrešna Grin  Pa še veliko več, tako da mi že zmanjkuje idej. Če ima kdo kakšno idejo naj jo pove, bom zelo vesela. Psa sta namreč predstavnika takih pasem, da bi ves čas kaj počela. Sammy tisti "tvoj" trik bom tudi jaz probala, se mi zdi zanimiv.
Pa še nekaj trikov, ki jih naša pesjana znata: starejši zna kihati na povelje, pomaha, renči, se oblizne, odpira vrata, se naredi žalostnega, pokaže kje ima skledo, loči med raznimi igračami,...
Mlajši se vse to še uči, preskakuje pa čez roke, noge in tako da mi skoči na hrbet pa potem čez glavo.
Noben pa se ne zna otresti na povelje. Sem že obupala. Mogoče je to res malo prezahtevno.
Lp, Sandra
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #116 : petek, 22.10.2004 : 17:49:04 »

pa je že v fazi, ko dela samostojno (da ji ne rabiš kazati, v katero smer naj gre)? pa vedno začne iz iste strani?  

Ja, vedno začneva iz položaja poleg. Lahko imam roke v žepih in bo lepo delala. Ampak lepo počasi. Roll Eyes Sva probale s "tadišečim sirom" in veliiiiiiiiiiko spodbude pa je bilo za bolje. Ampak bo sigurno kmalu pogruntala da se ji ne splača hitet ker briket in pohvalo vseeno dobi. Roll Eyes

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #117 : sobota, 23.10.2004 : 14:11:46 »

ne, jaz pa mislim, da bo ugotovila, da če hitreje dela, prej dobi nagrado!
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #118 : nedelja, 24.10.2004 : 19:38:11 »

Zakaj potem tega še vedno ne pogrunta? Huh Ona je bolj izkoriščevalske sorte, dela samo v njeno dobro. Angry Grin
No, skok skozi obroč ji je v veselje, ne rabi več briketa. Slalom pa... Lips Sealed  Nimam več idej, kako bi ji vcepila veselje do slalomiranja in malo več hitrosti.S pohvalami in briketi ne gre, pa nevem zakaj. Huh
Aja, kot sem rekla, veliiiiiiika pohvala in tadišeči sirček ne delujeta več. Lips Sealed

lp,rina
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #119 : ponedeljek, 25.10.2004 : 10:49:57 »

Rina, verjetno ta vaja tvoje psičke ne veseli preveč. Zato se ji tudi ne zdi vredno truditi. Mislim, da je najbolje, če delata tiste vaje, ki jih z veseljem opravlja. Take vaje bo delala veliko hitreje in zadovoljni bosta obe. Seveda je to samo moje mnenje Smiley Vendar sva že prej ugotovili, da sta si moj Mačo in tvoja psička kar nekako podobna. Tudi on ni hotel opravljati vaje "plazi se", čeprav je vedel kaj od njega pričakujem. Tako sva jo enostavno črtala iz programa Cheesy Zagotovo je še veliko takih vaj, ki jih psička rada opravlja, tako da ena manj ni nič hudega Wink
Lp, Sandra
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines