mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 06:20:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 33901 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #45 : ponedeljek, 26.04.2004 : 14:06:29 »

Šele odkar imam psa resnično razumem kaj pomeni beseda "doslednost" in spoštujem vse, ki se je ne bojijo!! Grin

Jaaaaa. Jaz tudi.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

In vsaj 1x na teden ne moreva biti dosledni. To je, ko greva na vadbišče, kjer nas že čaka cca 20 njenih pasjih kolegov. Takrat vem, da se ne bi za en cm premaknili, če bi se šli doslednost. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #46 : ponedeljek, 26.04.2004 : 14:15:47 »

Meni pa dela probleme ravno na poligonu. Doma mi super dela poleg in tudi vse ostalo, na poligonu je pa preveč zanimivih stvari in takrat imam kar precej problemov Undecided

Zadnjič so me full roke bolele (in križ), ker je hotla skakat v druge pse, jaz sem jo pa morala zadržat. Sem ji celo zagrozila, da bo šla na dieto Grin, če mi bo še skakala v druge pse (ker potem jo bom jaz lažje zadržala, če bo lažja Grin Wink)  Pa je bil nekaj časa mir  Grin Grin Tongue

No, na srečo vsaj ne skače name (to nam jo je uspelo odvaditi). Sedaj delamo njeno najljubšo vajo-prostor  Grin Grin

Kaja, je pa res lažje učiti večjega psa, kot pa manjšega. Jaz si sploh ne predstavljam, da bi se mogla sklonit čisto do tal, da bi psa pobožala  Grin. Meni se že Bero zdi majhen, pa je samo 4 cm nižjo od Bine (pa kakšnih 10 kg lažji  Roll Eyes).

Lp Jana
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #47 : ponedeljek, 26.04.2004 : 15:55:17 »

Glede božanja in trepljanja je res boljše, če ima pes glavo nekje blizu tvojega pasu  Grin. Druga stvar je, če učiš psa "poleg" in ti hodi v škarjice, ker je priboljšek tako zelo blizu njenemu nosku... Roll Eyes In potem se skoraj zložim čeznjo, ko jo prepričujem naj hodi "poleg" in ne "preko"  Roll Eyes Grin. Ja, mi zdaj odpravljamo "hojo v škarjice"-nekje smo očitno kiksnili (pri nagrajevanju). Sicer je pa tudi moja zelo goreča želja, da bi enkrat osvojili "normalno hojo" tudi na vsakdanjem sprehodu in ne le, ko se intenzivno učimo (pa imamo tudi "A" Cool Grin). LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : ponedeljek, 26.04.2004 : 19:20:15 »

Bina, ampak vseeno ne bi zamenjala. Sem namrec prepricana, da bi bil tudi ogromen pes pri nasi hisi razvajen in ne predstavljam si kako bi me recimo bernardinec zjutraj prebudil s praskanjem in skakanjem po glavi! Grin Roll Eyes

Tosa, ampak svoje psicke ne mores ubiti, ce pades nanjo, kajne? Ker mi moramo strasno paziti, da je ne polomimo. Wink
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #49 : ponedeljek, 26.04.2004 : 22:28:40 »

Bina, ampak vseeno ne bi zamenjala.
Saj jaz tudi ne zamenjam Grin Wink So mi bolj všeč veliki psi.

Citat
kako bi me recimo bernardinec zjutraj prebudil s praskanjem in skakanjem po glavi! Grin Roll Eyes

To ti pa lahko jaz povem, kako izgleda, ker je Bina spala pri meni na postelji med gonitvijo. Zjutraj, ko je ona mislila, da bil bil že čas za zajtrk, je na moj trebuh naslonila glavo. In se ulegla na postelji čisto pravokotno name-tako sem jaz ležala čisto na robu, ona pa čez celo posteljo (pa imam 160cm široko). No, saj jo moram pohvalit, da je celo noč lepo spala, samo zjutraj me je na tak način želela spravit iz postelje.

Nam je danes v pasji šoli inštruktor rekel, naj kar pes pazi, kje hodi. Da če ga bo lastnik enkrat pohodil, bo naslednjič pes sam pazil, kje bo hodil. No, res pa je, da so v šoli sami veliki psi-labradorec je najmanjši  Grin.

LP Jana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #50 : torek, 27.04.2004 : 19:21:39 »

Citat
Naj se jaz dodam svoj piskrcek, ko smo ze pri vlecenju in 4x4 quattro :
tudi midve sva lani ze hodili v malo solo,....... ......ko smo lahko zaceli prosto hoditi okoli, je bila mala cisto zmesana. Samo da je videla kaksnega psa, ze je zdirjala proti njemu................. Spomladi sva sli zopet v solo, toda lej ga problem: lani je bila pridna......., tako da o kaksnem vlecenju ni bilo ne duha ne sluha. Ne doma ne v soli. Letos pa sploh ne vem vec kako naj neham "surfat" z njo, ko zagledamo pse.

Hi, hi... vsi z istimi "problemi" Wink. Jaz sem pred leti z mojo Iro hodila v tri šole, naredili sva dva izpita, enega brez povodca (takrat se je imenovalo po prg. A), dobili od 100 možnih točk kar 97, čestitke in ohvale od g. Puša, Delovno dnjižico..... A vse to je bilo samo v šoli... doma pa popolnoma druga "štorija" ki traja še danes - ob srečanju z drugim psom: "surfanje, surfanje, surfanje", kljub doslednosti! Angry
In vse se mi zdi, da bo s "sinekom" ista zgodba - pasemsko Huh jaz Huh mamina šola Huh ...
Logiran
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #51 : četrtek, 23.03.2006 : 13:12:01 »

Mi lahko kdo prosim svetuje, kako psa odvaditi vlečenja na sprehodom? Pes namreč pelje mene, ne jaz njega! Ker je velik pes, je to velik problem, saj me že pošteno boljijo noge od "bremzanja"!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #52 : četrtek, 23.03.2006 : 13:30:00 »

natakni mu Halti pa bo
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #53 : četrtek, 23.03.2006 : 13:33:38 »

tudi halti je treba znati uporabljati in ga ni dovolj samo nataknit na psa
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #54 : četrtek, 23.03.2006 : 13:49:53 »

Mi lahko kdo prosim svetuje, kako psa odvaditi vlečenja na sprehodom? Pes namreč pelje mene, ne jaz njega! Ker je velik pes, je to velik problem, saj me že pošteno boljijo noge od "bremzanja"!

V tečaj  pojdita  Smiley
Logiran
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #55 : četrtek, 23.03.2006 : 13:53:23 »

Na tečaj gre v soboto, a do takrat in dokler se ne nauči bi rada tudi sama kaj probala, da bo sprehod prijetnejši. Kaj pa halti sploh je?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #56 : četrtek, 23.03.2006 : 14:01:37 »

Sobota je čez dva dni. Wink  Do takrat bodi pa malo bolj močna(  fejst jej Grin)...  že prvo uro ti  bodo pokazali  kako se vodi psa. Smiley
In najboljše bo  , da ti nekdo pokaže...  po napisanem  se boš  bolj težko orientirala.

p.s.    kakšne pasme pa je kuža.?
Logiran
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #57 : četrtek, 23.03.2006 : 14:08:05 »

Aja, no hvala za spodbudno novico. Zdaj pa samo upam, da se jo bo naučeno takoj prijelo. Je pa Dalmatinka, stara 7 mesecev.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #58 : četrtek, 23.03.2006 : 14:21:03 »

Pojdita v  eno pasjo trgovino in kupita  zatezno ovratnico... (navadno verižico- enojno-tako ki lepo teče  skozi obročke, za  dalmatinko bo pomoje dolžina  tam  okrog  50, ) in  navaden povodec... oz tisti  dvojni(  ti bo prišel prav  za izvajanje nadaljnih vaj).

V tečaju ti  bodo pokazali kako se  takšna ovratnica pravilno  namesti,  in kako se  s pomočjo  te ovratnice   vodi psa poleg.

In brez skrbi , da se je bo prijelo. Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 23.03.2006 : 14:29:31 »

Pri tistih ki psi divjajo in skačejo ko vidijo drugega psa. Na kateri razdalji to začnejo?
Zelo priporočam da bi vadili na določeni razdalji najprej in jo počasi zmanjševali in ne najprej brez motilnih dejavnosti, takoj na to pa v najhujše možne...
Verjetno bi bilo dobro dobiti pomagača (psa in njegovega lastnika) pri tem Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines