mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 03:04:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 262722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #105 : četrtek, 30.06.2005 : 13:09:06 »

Ja, EBRANKA, kje si bila tako doooolgo? Grin Smo te pogrešali! Smiley Smiley Smiley

Zgleda, da imajo ti ta mladi kraševci same slavne očete, naš je bil tudi prvak (Tas) in na eni razstavi smo ga celo srečali ... mi je bilo kar nerodno, ker je Čajki temeljito umil ušesa, kot bi hotel reči, ja kakšno si pa pripeljala na razstavo... potem smo šli pa celo v ZOO, da smo od daleč videli še Čajkino babico in njeni mlajši teti, tako da kar se tiče sorodstva smo bili kar temeljiti... pa še mimogrede smo enkrat na Krasu srečali še eno teto, ki je bila pa stara toliko kot Čajka. A sta morda očeta od Duke in Rine kakšen Vik ali pa Rik? Vik je na eni razstavi premagal Tasa sram, ampak meni je Tas vseeno čudovit, no, tudi Vik ni napačen Wink


Te bom predlagala kar za nastop v Milijonarju Grin Grin Grin. Točno tako, Vik je Dukin ata. Ga pa nisem videla, ima pa Duka verjetno po njem svetlo teme, ker Dukina mama ima celo glavo krasno sivo, nima nobene večje svetle lise. Ebranka, Čajkino sorodstvo si bolj preštudirala kot jaz svoje.  WinkGrin Grin Grin Grin Grin Grin
Naj še tebe vprašam: bosta šli s čajko mogoče na razstavo v Lendavo? Mislim, da bo enkrat septembra. Fino bi se bilo srečati, pa da skupaj spijemo eno pivce Cheesy.

Hrguouuuuuuu, takole se oglaša naša Čajka, ko pridejo kakšni znani obiski, pa mene je tudi prijelo da sem takole zagrulila, ko sem videla vso to pošto, pa še da imamo novega zanesnjaka Bernuldka z Rino... toliko puhastih čisto pravih mini kraševcev, da se ti kar zvrti   ... ali vajini psički tudi grulita?

Hrguouuuuuu! Grin Grin Grin Nekako tako bi se napisalo, ja Grin, pa UOAAAUUUUU z zelo globokim glasom je še pogostejši Grin Grin Grin. Pa kako riga pujsa mala!!!

To sem vaju še hotela vprašati. Na kakšna cepljenja vozita vajini psički? Jaz sem jo do zdaj dala cepiti proti nekemu (sem butec za te strokovne nazive) kombiniranemu cepivu (2x), avgusta bom jo peljala še po 3. "porcijo". Drugače pa naju čaka še cepljenje proti steklini, ki ga bom probala čimbolj potegniti proti koncu leta. Vmes ji pa dajem tablete proti notranjim zajedalcem .

Ebranka, to sem te še hotela vprašati - kdaj je Čajka dobila pravzaprav 1. menstruacijo? Se je takrat kaj "drugače" obnašala?
Drugače me pa prav zanima, če boš morala Čajko za Hrvaško kaj posebej cepiti? Mi bomo tja šli verjetno drugo leto, letos bomo doma. Imaš pa srečo, da imaš kraškega ovčarja, ker oni tam verjetno nimajo pojma, kakšen pes je to in mogoče mislijo, da boš prišla s kakšno "žepno" izvedbo, hehehe Cheesy.
Srečnica ko greš na morje!!! Wink Grin Ti, mogoče te bo pa Čajka presenetila in se prelevila v pasjega Iana Thorpa. Že si vaju predstavljam kako uživata v senci in opazujeta človeške in pasje lepotce Grin Grin Grin. Uživajta in ne pozabita na naju z "bernuldekom"! Wink

LP! Smiley
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #106 : četrtek, 30.06.2005 : 22:22:13 »

Za Lendavo me prav mika, sem sla pogledat, da bo septembra ... te razstave se mi zdijo tak super družabni dogodek, tiste lepotne ocene pa jemljem bolj z rezervo, meni je itak Čajka izjemna. Bolj bom pozorna, ko bo vzrejna ocena, ker se mi zdi smiselno imeti leglo le, če bo tako zdravstveno kot drugače vse v redu.  Mi smo šli tudi na razstavo, ko je bila Čajka stara približno 6 mesecev, pa so ji dali oceno perspektivno, ker naj bi imela predolg gobček Cheesy, pa da ima previsoko nastavljena in nošena ušesa Roll Eyes, je imela pa npr. pravilno nošen rep Cool pa napisali so, da je v dobri kondiciji Grin, da pa ima bolj šibko konstitucijo Tongue. Bomo videli, kaj bomo novega odkrili septembra v Lendavi.
Ja, kar se tiče sorodstva, sem ga res naštudirala, sem hotela še izslediti kakšno linijo po Zidarjevi knjigi, pa mi ni čisto ratalo, ker je bila knjiga napisana že kar nekaj časa nazaj, ampak je bilo zabavno ugibati, če se ji kje kaže kakšna značilnost iz vkrižanih šarplanincev niške vzreje, ali pa kakšnega malega novofudlanca. Kakšen kilometer stran imamo sosede, ki imajo tudi kraševko, za katero pravijo, da je čistokrvna, ampak brez rodovnika, ampak punca je čisto črna, z belo liso na prsih, no, vseeno je čudovita. Baje so bili v leglu vsi kraševčki sivi, samo ona je bila črna, tako da se mi zdi čisto možno, da je tisti vkrižan novofudlanec preskočil nekaj generacij, razen, če ni za kakšno skrito romantično srečanje poskrbela kar njena mama.
Cepljenja sva dali čez na isti način kot vidve z Duko, mi je vedno veterinar napisal datum naslednjega ceplenja, tako da s tem ni bilo težav, proti steklini sem jo cepila pa pri 4 mesecih.
Tabletke proti zajedlacem ji dajem še vedno, pa frontline proti klopom in bolham... za bolhe je super, kakšnega klopa pa včasih še vedno najdem ... verjetno bom sedaj pri veterinarju rekla še za stronghold, mislim, da je to zaščita proti komarjem, ki v istri in dalmaciji prenašajo filarijo (srčne gliste). V najnovejši številki revije mojpes je slikca, ki je videti prav grozljiva Shocked

Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #107 : petek, 01.07.2005 : 10:02:37 »

Za zjokat Cry! Ravno ko sem napisala svoj današnji prosti spis, je padla linija Angry Angry Angry! Pa gremo znova.

Torej: Frontline in Stronghold že poznam, ker sem ju uporabljala pri mačku. Jaz sem "prešaltala" na pri nas najnovejši Advantix. Ker pravijo, da Frontline več ni učinkovit proti klopom, Stronghold pa ni toliko za klope, njegova odlika je zaščita proti zajedalcem, ki prodrejo v telo skozi kožo. Sem pa vmes dala Duki tudi ovratnico, ki sem jo pa po nekaj dnevnih snela, ker blazno smrdi. Bljak! Angry

Kar se pa ocen na razstavah tiče: midva z možem nikoli nisva razmišljala, da bi hodila po kakšnih razstavah, hotela sva imeti pač "samo" hišnega ljubljenčka. Zato nama tudi sam rodovnik ne pomeni toliko kot bi nekomu drugemu. S tem je pravzaprav začel (Smiley) Dukin trener, ki je sam tudi vzreditelj in seveda na Dukin rodovnik gleda s profesionalnimi očmi. Pa sva si rekla z možem ok, če bo peljal Duko na razstavo, potem bova pa še midva šla zraven, kot dve "prikolici" Grin Grin Grin, da pravzaprav vidiva kako zgleda taka razstava. Kar se pa ocen tiče: Duka in Piko sta najlepša družinska člana in vedno bosta moja srčka Kiss Kiss Kiss in mi je povsem vseeno, če bodo sodniki ugotovili kakšne napake, razen če bi bilo seveda povezano z zdravjem! Sicer pa: kraševci so tako lepi sami po sebi, da jih je sploh greh ocenjevati, oni bi morali biti na razstavah kot "poslastica", kot prikaz kaj lepota sploh je! Cheesy Cheesy Cheesy

In zdaj še dve butasti vprašanji (upam, da te ne bo zabolela glava Wink):
- ne vem kako se dobi vzrejno dovoljenje, pa me zanima kdaj ga dobiš
- in kje se dobi revija mojpes, je to revija tega foruma?

Nisi mi povedala kdaj je Čajka dobila prvo menstruacijo?

 Grin Grin Grin Bo dovolj vprašanj ali naj še kakšno postavim? Grin Grin Grin
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #108 : petek, 01.07.2005 : 14:42:33 »

se opravičujem, da se kar tako vmešavam v to temo..
tripikice, jaz tudi nikoli nisem razmišljala, da bi psa razstavljala.. potem pa sem pač šla na prvo razstavo, pa drugo, pa me je razstavljanje "kar not potegnilo" Angry
tak da, za mene več ni pomoči, edino kar trpi so moje finance Angry
drugace pa revija mojpes se kupi v vseh trgovinah in kioskih po sloveniji (mislim vsaj, v mariboru jo imamo Huh)..ni pa to revija te strani , ampak strani mojpes.com..
lp,
J & J
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #109 : petek, 01.07.2005 : 15:23:11 »

hej jasminaj, nikar se ne opravičuj. Vsak je dobrodošel in več nas je - lepše je Grin Grin Grin.

Ti verjamem, da te je "not potegnilo". Se mi zdi, da mene že tudi nekoliko "vleče", če si zmislim, da pred tremi meseci še niti slučajno nisem hotela slišati o kaki razstavi, zdaj pa že "skup zganjam" družbo na razstavo v Lendavo Grin Grin Grin Grin Grin. Hja, naše finance bodo pa vsekakor ovira in prepreka za marsikaj, ker smo si ravnokar zgradili hišo, potem pa je vse jasno, a ne? Roll Eyes

Hvala ti za informacijo glede revije. Ne kupujem revij, pa sploh nisem vedela, da obstaja, bom jo šla iskat. Lep vikend! Smiley
Logiran
bernuldek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23



« Odgovor #110 : nedelja, 03.07.2005 : 10:09:33 »

Še migamo. Rina zmeraj bolj. Glede Rininih težav z zdravjem samo tole: pridobil si bom še kakšno mnenje (veterinarjevo) in govoril bom z vzrediteljem. Ste me prepričale in tudi pošteno se mi zdi, da ga o zadevi obvestim.
Rinin oče je Zan Kamen Gorski, mati pa Bera. Očeta nisem videl, sem pa prebral vzrejno oceno v reviji Kraševec, kjer piše, da je "kerlc", primeren za vse psičke.
Tripikice! Da se ne boste več tako sekirali glede hiške: Rina jo zadnje čase tudi bojkotira. Ne vem, kaj jo je pičilo, ampak raje spi zunaj. Bom prestavil hiško, morda jo moti, da od tam kjer je zdaj, nima dobrega pregleda nad dogajanjem. Bomo videli
Tudi Rina spušča različne glasov. Jaz jih poskušam oponašati, potem me pa čukasto gleda. Ušesa malo naprej, gobček rahlo odprt, jeziček iz gobčka ravno toliko, da se vidi, glavo pa obrača malo levo malo desno. Takšna je, ko oponašam njene glasove. Mislim, pa da umreš od smeha.
Glede ceplenja se držim navodil veterinarjev. Rina je dobila že 2 dozi nekega kombiniranega cepiva, čaka jo še tretja.
Za razstave pa jaz še ne vem. Trenutno imam v glavi samo to, da se Rina pozdravi.
Me pa nekaj še zanima: Rinina dlaka je na otip nekam suha. Cicer ji ne izpada, tudi praska se ne, samo zdi se mi, da bi bila lahko malo bolj mastna, če me razumete. Vem, da so jajčka (rumenjaki) super za dlako, vendar Rina tega ne sme zaradi diete. Odsvetovano s strani veta.
Lep dopust vsem
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #111 : ponedeljek, 04.07.2005 : 09:00:20 »

Tripikice! Da se ne boste več tako sekirali glede hiške: Rina jo zadnje čase tudi bojkotira. Ne vem, kaj jo je pičilo, ampak raje spi zunaj. Bom prestavil hiško, morda jo moti, da od tam kjer je zdaj, nima dobrega pregleda nad dogajanjem. Bomo videli

Kaj res? Ja, pa tega nisem "zmolila"! Grin Grin Grin Grin Grin Grin Nekdo tu na forumu mi je enkrat povedal, da je njihov pes v hiški samo pozimi, poleti je pa sploh ne povoha. Verjetno jim je poleti prevroče v hiški. Tudi naš maček npr. sedaj poleti raje spi zunaj. Smiley

Bera mi je znana - moram pogledati v Dukin rodovnik, mislim, da je tam navedena pri Viku. Svet je majhen! Wink

Bernuldek, tudi jaz bi šla, in to na vsak način in čimprej, še po mnenje k drugemu veterinarju. Vse skupaj se mi zdi čudno, psička videti zdrava (hvalabogu!), urin pa tako katastrofalen..., ta negotovost, ki jo preživljata, je "ubijalska"! Huh Huh

Še migamo. Rina zmeraj bolj.

Hehe, boš videl (na forumu velja "tiho" pravilo, da se tikamo, kar je meni blazno  Wink všeč) čez mesec dni... Shocked Cheesy Duka je zdaj že toliko zrasla, da že doseže vse na mizi. Ondan je z omarice vrgla na tla vazo, ker je pač mogla povohati rožice Angry, "postregla" si je kekse, ki so bili servirani na mizi, medtem ko sem jaz spremljala obisk ob odhodu Cheesy, včeraj smo imeli piknik in je vsak moral svoj krožnik imeti ves čas pod budnim očesom drugače mu je hitro zmanjkal kakšen čevapčič, če delam na vrtu, moram paziti kam dam rokavice ali orodje, drugače tega samo naenkrat več ni, skratka prelevila se je v tako nagajivo tatico Wink in ni je stvari v katero ne bi pomolila svojega nosu Cheesy Grin Grin Cheesy Grin Cheesy Grin.

Kar se pa dlake tiče, pa žal za drugo "zdravilo" kot rumenjak še nisem slišala. Mogoče pa pri "negi" najdemo kakšen nasvet.

Tudi jaz želim lep dopust vsem, jaz sem svojega že skoraj porabila pri urejanju hišne okolice  Sad, pa se nič ne pritožujem, moja Dukica me vsak popoldan pošteno "sprosti" Cheesy Grin Grin Grin Grin.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #112 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:10:41 »

Kako je to super, ko me par dni ni, pa je na forumu tako lepo živahno.
Tripikice, kar se razstav tiče, je meni najbolj fascinantno to, da lahko vidim še druge kraševce, pa kar škoda se mi zdi, ker ponavadi prihajajo na razstave samo tisti, ki pobirajo CACe, pa CACIBE, pa je še veliko drugih lepih kužkov, ki jih imajo lastniki samo zase  Cry (potem pa takšni zmešani zanesnjaki kot jaz skoraj vdiramo na privatne vrtove, ko vidimo kakšnega kraševca in si kar ne moremo napasti oci Cheesy na njih)
Revijo MOJ pes sem pa jaz naročila kar po spletu (mojpes.com), najbolje se mi zdi, da mi jo pošljejo kar domov, ravno kakšen teden nazaj sem se naročila pa še na kinologa, sem vidla na zadnji številki kraševko, pa sem bila pečena (joj, za tisto kraševko na sliki bi lahko napisala še cel roman ... na kratko, na eni razstavi je bila po lepoti prva, pa celo nek naslov je dobila, pa jo najdem potem v reviji društva, z vzrejno oceno samo prav dobro ?1?)
Ti pa priporočam, da se včlaniš tudi na društvo kraških ovčarjev, vsako leto namreč izdajo tudi eno številko, pa so notri vsi kužki in kužike, ki so bili na vzrejnem pregledu v tekočem letu, tako da si lahko že kar malo zacahnemo kakšne lepotce za Duko, Rino in Čajko. Da ne omenjam, da lahko v zadnji številki preberete  en dolg članek o Branki in Čajki v mali soli, (pa še najina slikca je zraven), ki ga je napisala najina inštruktorica iz KD Krim ... sva prav slavni, kaj Wink kakšno stran naprej je pa še slikca male Čajke na učni uri s klikerjem (ta je pa še bolj slavna  Wink)

Bernuldek, tisto stran o težavah Rine pa jaz tudi podrobno spremljam in držim pesti, da se bo čim prej pozdravila. Prav super si, da si sploh opazil, da je nekaj narobe.
 
Ja, naši Čajki je tudi zelo všeč sezona piknikov, včeraj se ji je kar zvrtelo v glavi, ko je vidla, da nas  toliko leži na dekci pod jablano, samo potem je šla pa kar flegma enemu prijatelju čez trebuh, pa nazaj prijeteljicie čz oprsje, šele potem je pogruntala, da takšno sprehajanje ni ravno prijetno za naše goste (so pa vsi rekli, da ima zelo lep in prijazen pogled in ji tega niso šteli v zlo, samo včasih jo je bilo treba malo odriniti, kadar se je razkomotila skoraj čez celo dekco. 
Pa dva ražnjiča ji je tudi uspelo ukrasti, sicer nam je oba uspelo dobiti nazaj, samo nekako ostali družbi nista več dišala.

Bernuldek, kar se dlake tiče, je pa meni vzreditelj svetoval, da naj bi bila ovčka v hrani dobra za dlako, čeprav jaz nisem opazila, da bi bila kakšna velika razlika, lahko pa poskusiš.

Tripipikice, skoraj bi spet poslala prosti spis naprej, pa nisem napisala, kako je bilo s Čajkino prvo gonitvijo... Tista prva krvavitev, ki sem jo jaz opazila je bila že pri petih mesecih, čeprav se mi je zdelo še čisto prezgodaj za gonitev in še zdaj dobro ne vem, ali sem kaj videla ali ne. Bila je namreč malo bolj rdeča okoli lulike, pa lizala se je, malo je tudi dišala psičkom, samo čisto ziher pa nisem bila, celo na forumu sem opisala znake, pa so rekli, da se verjetno že goni (pa veterinarki in inštrukotorici se tudi ni zdelo nič nenavadnega, samo nobena je ni hotela pogledati pod repom, meni je bilo pa kar nerodno težiti glede tega)
 Čeprav se ta "gonitev" sploh ni dala primerjeati z letošnjo gonitvijo maja, ko je kri kar tekla za njo, sem bila takrat tudi zelo previdna, me je bilo prav groza, da bi se ji lahko kaj zgodilo, ko je bila pa še tak otroček... Drugače sem pa v knjigi Moja psička prebrala, da ta krvavitev ni nič podobna menstruaciji, ker pride pred pravo gonitvijo, ne pa za njo, tako da je treba pazit že od prvega dneva, ko začne krvaveti.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #113 : ponedeljek, 04.07.2005 : 14:50:35 »

Hja, z bernuldekom se trudiva in sopihava, da bi tema "kraški ovčar", ko te ni, ostala zgoraj... Grin Grin Grin. In ker smo samo trije, se bomo morali zmeniti, kdaj bo šel kateri na dopust, ker dva morata vedno biti tu. Grin Grin Grin Grin Grin

Vedve s Čajko sta pravi medijski zvezdi!!! Cheesy Cheesy Cheesy Grin To je že kar "množični" nastop na sceni! Cheesy Bom gledala, če bom kje zagledala črno limuzino, da vaju bova z Duko prosili za avtogram Wink. Grin

Ta Kinolog se dobi tudi v prosti prodaji? Joj, moram nekako priti do trgovine Huh. Ampak te ocene sodnikov so pa zgleda precej različne, morda subjektivne, ker mi ni jasno kako si lahko enkrat prvak potem pa le prav dober. To je še en dokaz, da se ni za sekirat. Drugače se pa ne upam naročiti kar tako na revije ali pa včlanjevati nekam, da se ne zafinanciram še s kakšnimi članarinami, ker sem precej pri bankrotu Sad Huh. Kasneje, ko se "izližem" iz tega. Wink

Veš zakaj sem te spraševala za menstruacijo? Moja Duka bo šele 10.7. stara 5 mesecev, se je pa prejšnji teden precej umivala po luliki in ob preverjanju sem ugotovila, da je bila malo krvava. In to je trajalo dva dni. Pa mi sedaj ni jasno ali je bila to že menstruacija.

Čeprav se ta "gonitev" sploh ni dala primerjati z letošnjo gonitvijo maja, ko je kri kar tekla za njo, ...


Ob tem "kar tekla za njo" sem se pa prav zgrozila. Pa saj ne misliš resno ali pač? In kaj si potem naredila s Čajko, si ji zamotala okrog plenico? Grin Grin Grin

Bernuldek in njegova Rina sta pa prav uboga, a ne Sad? Me prav zanima kako se bo to rešilo Roll Eyes.

Čao do jutri! Smiley



Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #114 : ponedeljek, 04.07.2005 : 15:35:01 »

da ne bosta mislila, da ne cenim vajinega truda, nemske doge so sicer skupaj z boksarji in rotvajlerji pobegnile na podforum, ampak novofudlance pa še lahko ujamemo, bomo še mi posneli film Sreča brez vrvice pa bosta še Duka in Rina postali slavni  Cool
Glede vseh tistih revij, se nič sekirat in preobremenjevat proračuna (en namig... sedmica še ni bila podeljena Wink), bom jaz prinesla vso literaturo  v Lendavo, pa si bomo lahko vse pogledali in skupaj pokomentirali kraške lepotce in lepotice, drugače pa verjetno poznaš spletne strani društva KO, kjer piše, če so kakšne specialne razstave za kraševce, srečanja ali pa vzrejne razstave.
V sredo grem pa na Sočo na Reagge festival, samo se malo bojim vzeti Čajko sabo, ker ne vem kako bo s senco, pa če ji bo odgovarjala glasna glasba. Saj bi jo imela zelo rada pri sebi, baje bojo tam tudi drugi kužki, samo verjetno bi ji bilo bolje doma, ker je čez dan kadar je vroče najraje kje notri, na kakšnih hladnih ploščicah.
Tista krvavitev pri Duki je pa podobna kot pri Čajki, meni se je tudi zdelo ful zgodaj, ker sem povsod brala, da se bolj majhne pasme gonijo tako zgodaj, ampak mogoče so pa tudi glede tega kraševke nekaj posebnega. Najbolje, da počakamo še par mesecev pa bo Bernuldek povedaL, če bo pri Rini isto.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #115 : torek, 05.07.2005 : 10:03:07 »

Glede festivala imaš prav - verjetno bo res boljše, da pustiš Čajko doma, kjer si lahko najde primerno hladen prostor zase Cool Smiley. Se mi zdi, da si čez dan ne najdejo dovolj hladnega prostora zunaj, naša Duka obvezno počiva notri, na kamnu, čeprav zunaj stoji stari oreh z ogromno krošnjo in globoko senco. Pa še v vroči avto ji ne bo treba Cheesy, pa tudi če imaš klimo v avtu. Duki je vseeno vroče, klimo ni zdravo nastaviti za 10 in več stopinj manj kot je zunaj, potem ji je pa premalo hladno v avtu Huh.
Vem, da jo boš pogrešala Cry, se boš pa potem malo bolj posvetila drugim kužkom Smiley. Potem pa bosta tako veseli ko se bosta spet videli, to bo objemanja Cheesy  Kiss KissGrin Grin Grin!
Sem vseeno šla kupit revije (radovednost!  sram Grin), vendar sem Kinologa dobila junijskega. Ti si dobila že julijskega? Na hitrco sem namreč polistala, pa vaju s Čajko ne najdem Sad.
Ne vem, če sem te že vprašala: kakšno hrano daješ Čajki? Duka je na Eukanubi, pa vmes ji dam še kislo mleko/jogust ali pa razredčeno navadno mleko, pa kakšen rumenjak. Zdaj ji pa še dodajam kalcij, ker v tej vročini bolj malo je, je pa začela pri hoji zadnjo tačko navzven obračat. Na srečo kalcij res pomaga, se ji že popravlja.

Je pa ta naša Duka prava štoserka! Grin Včeraj je Piko (maček) spet spal na njeni blazini. Zanimivo, da ga je Dukica pustila pri miru. Cool Medve pa sva se božali, pa je Duki božanje tako prijalo, da se ji je zahotelo ležanja poleg Pikota. Temu pa ta ideja ni bila glih povšeči in je položil svojo tačko čez Dukin gobček, češ ne drzni si. Duko pa je to razjezilo (takšna je tvoja hvaležnost, mačkon! Angry), pa je malo potuhtala, kako bi se mačku maščevala. In se je spomnila: na uho se mu je na ves glas zadrla HOU, tako da je mačka na mestu dvignilo v zrak in naslednjo sekundo je bil za njim še samo "oblaček dima" Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin. Ubogi Piko! Sad Huh

Ti, kdaj pa gresta s Čajko pravzaprav na morje Roll Eyes?

 
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #116 : torek, 05.07.2005 : 18:44:28 »

Danes sva bili s Čajko pri veterinarki, tako da sva se pripravili za na morje .. imava že potni list, pa kapljice Stronghold. Pa glede festivala je veterinarka tudi rekla da definitivno ni dobra ideja, ker je glasna glasba in gužva in da se ji prav smilijo psički, ki so tam.
Glede hrane pa smo malo "poredni" ker smo čisto preveč menjali proizvajalce (najprej brikete Choice, ampak ker ji ti niso pasali, smo prešli na Royal Canin, pa tudi teh ni hotela več samih skoraj povohat, pa smo naivno porbali šei Hills in Eukanubo ... no pri vseh je bilo tako, da če smo hoteli, da vsaj kaj poje, smo ji morali še kaj dodajati, drugače je pojedla samo en minimum od briketov, tako da sedaj bom kar ostala na Choicu, ker imajo kombinacijo ovčke in riža, ki je dobra za dlako. Za brikete smo se odločili, ker z njimi najlažje dobi potrebno količino vseh potrebnih stvari. Ko je  bila majhna smo ji še tudi kuhali razne piščančke pa umešali z rižem, pa zraven dali še kakšno zelenjavico, samo je bilo preveč komlicirano, ker nikoli ne veš, če je dobila vse potrebno, bi pa Čajka take domače hrane pojedla na tone. Saj malo se mi kar smili, pa ji potem v brikete včasih umešamo kakšne sardelce ali kaj podobnega, samo potem se pa spet nekaj časa ne dotakne samih briketov, tako da ji sedaj vsaj enkrat na dan nekaj dodajam (hranim jo zjutraj in zvečer, samo tisti jutranji obrok, ki je z briketi je ponavadi skoraj nedotaknjen do večera). Ja, to so naši kompromisi, ti briketi se mi zdijo kot da bi mi jedli celo življenje enemon. No, za nagrade imam pa kakšno poli salamco, ali pa kakšno pasjo čokolado, tako da malo sladokusnega vseeno ima.

Kinologa jaz še nisem dobila, ker sem se šele naročila, članek o nama je pa v reviji Kraški ovčar (revija, ki jo izdaja društvo ) .. ti bom naredila kopijo in jo prinesla v Lendavo, če želiš.
Tale Piko je pa podoben kot naša mačkona, ki sta tudi nezaupljiva do Čajkinih "prijaznosti".

Na morje gremo pa 15. julija, ostali bomo pa deset dni.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #117 : sreda, 06.07.2005 : 12:00:06 »

S kuhano hrano je bil pri nas podoben hec Wink. Vzreditelj je predlagal, da Duko hranimo še naprej z Eukanubo, 1x dnevno ji pa naj dam kuhano hrano. Pa sem kuhala dve kosili, eno za nas in eno za Dukico Cheesy. Zgodilo se je pa točno to kot pri tebi. Briketkov se je komaj dotaknila, ko sem ji pa "servirala" makarončke s piščančjim meskom in zelenjavo pa je pojedla celo skledo Shocked Shocked Shocked v momentu Cheesy. Zato sem potem, sicer s težkim srcem, naši ljubici ukinila kuhano hrano in jo hranim samo z briketki.  Pač pa si od takrat nihče v družini ne sme na mizo postaviti krožnik s hrano, da ne bi Duka že bila zraven, tako da pri serviranju kosila mora vedno biti eden "dežuren" in paziti na krožnike Grin Grin Grin. Ne morem je odvaditi, da se ne bi "obešala" na mizo ali pa v kuhinji na delovni pult Angry.

Zanima me, če si mogoče vprašala veterinarko ali Stronghold res ne ščiti živali pred klopi? Jaz sem samo zaradi tega "prešaltala" S Strongholda na Advantix. Ne vem, če v Kinologu ali v Mojpesu sem brala, da se ta srčna glista začne pojavljati tudi v notranjosti Slovenije. Zdaj pa več ne vem kaj naj dajem Duki, da bi jo ščitilo pred to glisto in pred klopi Roll Eyes Huh.

Kinologa jaz še nisem dobila, ker sem se šele naročila, članek o nama je pa v reviji Kraški ovčar (revija, ki jo izdaja društvo ) .. ti bom naredila kopijo in jo prinesla v Lendavo, če želiš.

Spet sem zadeva "pobrkala". Revije Kraški ovčar pa najbrž ni možno kupiti v prosti prodaji, a ne?  Sad Škoda! Sad Sad Sad Potem te bom pa res morala prositi, če boš tako dobra in prinesla kopijo v Lendavo. Koliko te pa pravzaprav stane članstvo v društvu? In imaš potem kakšne obveznosti, kako pravzaprav zgleda to članstvo?



Logiran
bernuldek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23



« Odgovor #118 : četrtek, 07.07.2005 : 15:26:49 »

Tako! Sedaj se bom pa tudi jaz lahko prav kmalu pogovarjal še o drugih stvareh in ne samo o zdravju. Joj, kako mi je odleglo glede Rine (preberita v zdravju, ....)
Prav luštno je brati, da imajo tudi drugi takšne "probleme" s kraševkami. Rina je začela odkrivati bližnjo okolico. Tako je odkrila sosedov nasad krompirja, ki je zelo zanimiv. Greš v brazdo, malo počepneš in že te nihče ne vidi. Potem pa šus po brazdi gor (no brazda je dolga cca. 30m), pa malo po diagonali, pa spet dol. Jasno, jaz pa Rinaaa, pridi, Rinaaa pridi. Sedaj pa vprašanje:
a) Rina takoj pride
b) Rina pride čez čas
c) Rina si misli: ej stari, če češ se pridi še ti igrat
In stari začne lomastiti po krompirju.....
... mi je enkrat povedal, da je njihov pes v hiški samo pozimi, poleti je pa sploh ne povoha.
A veš da bo verjetno to kar držalo. Saj konec koncev so kraševci "delani" za zunaj.
Bera mi je znana - moram pogledati v Dukin rodovnik, mislim, da je tam navedena pri Viku.
Če je lastnik Vika g. Kren Viktor, potem je mislim Bera njegova mati. Vik je tudi Pižmohtov.

Tole pa moram še povedati. Ko sem bil z Rino na pregledu v Mestnem logu, je bila Rina kar mala atrakcija. Prav vsak, ki je šel mimo je zavzdihnil: joj kako lep kožušček, joj kakšne očke, kako si ti cortana, ipd. Višek pa je bil, ko smo srečali Francoza s šarplaninko (bil je v spremstvu Slovencev). Šarplaninko je pripeljal na umetno oploditev ( v živo pač ni šlo, ker je punca odklanjala vse snubce). Slovenci pa so vzreditelji šarplanincev in eno njihovo šarplaninko ima tudi Pižmoht iz Sp. Idrije. Žena tega francoza je Rino opazila že prej vendar so morali v ordinacijo. Srčno si je želela priti v stik z Rino. In želja se ji je uresničila. Bila je zelo navdušena na Rino. Rina pa, kot se spodobi, spet važna, ker je bilo toliko ljudi okoli nje.
Kako je svet res majhen ali med lastniki in ljubitelji psov ni meja.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #119 : petek, 08.07.2005 : 09:29:51 »

Zdravo, bernuldek!

Zelo zelo me veseli, da se vama z Rino zadeva razčiščuje in rešuje. Cheesy Smiley

Da je treba poskrbet še za drugo mnenje, me je naučil ta primer, ki se je zgodil znanki: takrat je bila njena psička še mlada in njena prva psička (prisotno pomanjkanje znanja in izkušenj!). Nekega dne se je začela "čudno" obnašati in dobila napihnjen trebušček. Pa je šla znanka s psičko v "priznano" vet. ambulanto po mnenje, ki je bilo: "Prebavne motnje, bo minilo". Brez zdravil domov. Pa se je psički trebušček še dodatno napihnil. Spet v ambulanto, spet mnenje prebavne motnje in brez zdravil domov. In tako še v tretje in četrto, trebušček "vsak dan" večji, dokler niso v ambulanti povedali v laičnem smislu nekako tako, da bo pa to primer za veterinarsko kliniko. Znanka vsa trpeča s svojo psičko na pot do veterinarske klinike ali poliklinike, ne vem, kako se uradno imenuje. Tam pa v smeh - tja je pripeljala namreč brejo psičko Shocked sram sram sram. Moji znanki se je psička "na skrivaj" sparila in tega ni nihče vedel. Koliko skrbi, negotovosti  in trpljenja, na koncu pa te je še sram.  Roll Eyes

Rina je začela odkrivati bližnjo okolico. Tako je odkrila sosedov nasad krompirja, ki je zelo zanimiv. Greš v brazdo, malo počepneš in že te nihče ne vidi. Potem pa šus po brazdi gor (no brazda je dolga cca. 30m), pa malo po diagonali, pa spet dol. Jasno, jaz pa Rinaaa, pridi, Rinaaa pridi. Sedaj pa vprašanje:
a) Rina takoj pride
b) Rina pride čez čas
c) Rina si misli: ej stari, če češ se pridi še ti igrat
In stari začne lomastiti po krompirju.....

 Grin Grin Grin Ja, to so pa naše "sladke"  Kiss kraševke. Zato so mi kraševci tudi tako všeč, ker so neubogljivi lumpi. Cheesy Sicer si v tistem trenutku včasih jezen, kasneje se pa vedno iz teh pripetij smejiš.

Z Duko je zadnje čase nemogoče hoditi na sprehode Angry Huh. Mislim, da je počasi že v pripravi na gonitev, ker že včasih malce zakrvavi in se dosti liže. Na vseh relacijah najinih sprehodov zna kje imajo pse. Potem pa najin sprehod zgleda tako: najprej se zažene tako, da me vleče za sabo kot lokomotiva jaz pa zapletam za njo in skoraj letim, potem pa se pri nekih dvoriščnih vratih nenadoma ustavi, tako da jo skoraj pohodim ko ne moram tako hitro "zabremzat" in čaka, da pride pes. Če psa slučajno ni, potem pa stojive Roll Eyes, pa stojive Roll Eyes in stojive.... Roll Eyes, včasih že več ne vem kam naj gledam Roll Eyes, sploh, če na dvorišču te hiše sedijo ljudje ob kavici in strmijo v naju češ kaj bi pa vedve radi! sram sram. Pa vlečem Duko stran, ampak ni šans, ona stoji kot vkopana in naprej greve šele takrat ko ona ugotovi, da tukaj pa ne bo zabave Cheesy. Smotanka mala! Grin

Drugače sem pa že skoraj mislila, da sva v "sorodu", potem sem pa ugotovila, da ni Bera Vikova mama. Je pa res Vik Dukin oče, "rojen" pri Pižmohtu, sedaj pa pri Krenu. Svet je res majhen! Ko se tako pogovarjamo o naših kraševcih, se mi zdi kot da smo ena velika družina, ker so vsi nekako povezani Wink Smiley.

Tudi meni se vsak dan dogaja, da jo ljudje občudujejo. verjetno še najbolj zato, ker so kraševci pri nas res skoraj nepoznani, pa še res lepi so. Na sprehodu vsak dan slišim pripombe: "Kako lepi pes! Kaj pa je to za pasme?" ali pa "Glej, kako lepi pes tam gre!" Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Da ne govorim v pasji šoli, kjer je Duka prava mala atrakcija, že zato ker je najmlajša in sedaj se ji naglo menjava dlaka, vsak dan je bolj siva in ljudje se temu ne morejo načuditi. Pa še taka "carta" je, da jo vsak mora pobožati, pa če hoče ali ne, tako dolgo ga motri, da se skloni k njej. Cheesy Grin Grin Grin

Bernuldek, sedaj ko se z Rino zadeve pozitivno rešujejo, že kaj razmišljaš, da bi prišel z njo v Lendavo na razstavo?
LP!
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines