mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 06:10:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 212586 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1470 : petek, 22.04.2011 : 15:46:52 »

Sicer sem pa Rockyja dobila od prijateljice, ki je vzrediteljica, to je bilo pa njeno prvo leglo. Psarna ****. Vesna je en tak super človek in vzreditelj! Rocky je pa največje darilo v mojem življenju...  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1471 : petek, 22.04.2011 : 21:01:28 »

Kakšna pa je cena tukaj v Sloveniji? Imajo kakšne težave z zdravjem?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1472 : petek, 22.04.2011 : 22:59:25 »

Joj vidim da je malo zmešnjave ratalo, ker sva dva pod nickom planetpsov SmileySmileySmiley Bom od sedaj samo jaz pisala, tako da nebo težav Smiley

Skratka lynn... še enkrat vabljena na spletno stran moje psarne Bionity - tam je točno opisano katere so najpogostejše težave kitajčkov in katere zdravstvene teste imajo naši opravljene. Žal je priblem da veliko psarn jemlje zdravje preveč samoumevno in praktično ne testirajo skorajda nič. Poanta testiranja ni v tem da pokažeš ali je pes zdrav ali bolan, ampak mnogo več. Tudi če je kakšen pes prenašalec kakšne bolezni, če je sicer odličen predstavnik pasme ga ne moreš kar tako odpisati iz vzreje. žal je veliko preveč slabih predstavnikov prsotnih ki se kar producirajo naprej, brez kakršnih koli zdravstvenih pregledo (ker pač leti niso pogoj za vzrejo v mnogih državah)... tako da je v bistvu na vzreditelju da kritično oceni kvaliteto svojih psov in v dobrobit pasme izkoristi kar ponuja sodobna veterina in testira svoje pse.

sicer pa je pri kitajčkih najpogostejše nekaj bolezni oči, ki so genetske in na srečo imamo na voljo že dva DNA testa. potem se testira še za luksacijo patele, to je pa tudi vse kar bi lahko omenili kot mogoče najpogostejše. Podrobneje o očesnih težavah pa na moji spletni strani oz lahko tudi tukaj kaj napišem če kdo želi.

glede cen - žal pogosto visoka cena ne pomeni tudi dobre kvalitete psa. Cene so potem odvisne ali je odlakana ali gola varianta pasme, puffkoti so običajno malo cenejši, posebno če gre zapuff samčlka - ker običajno jih je žal najtežje prodati, so pa po karakterju res fenomenalni. Najbolj samosvoje in trmaste so gole samičke, čeprav so najbolj iskane in imajo najvišjo ceno Smiley Običajno je cena za gole samičke tam nekje od 1200€ dalje - govorim o psu razstavne in vzrejne kvalitete. Ker pravi vzreditelj tudi loči in enga psa ki ne ustreza dovolj standardu pasme nikoli nebo dal za razstave ali vzrejo in ima potem tak pes tudi nižjo ceno.

toliko na kratko Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1473 : petek, 22.04.2011 : 23:38:33 »

Aha, hvala za obsežno razlago Smiley, kakšna pa je cena powder puff kitajčka, a ista?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1474 : petek, 22.04.2011 : 23:40:04 »

Aha, spregledala sem, da je malo nižja cena, kako pa to da je powder puff samčke težko prodati, meni so pa glih powder puff bolj všeč?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1475 : sobota, 23.04.2011 : 08:00:39 »

Običajkno so znani bolj goli predstavniki in običajno ko se ljudje odločajo in izberejo prev to pasmo hočejo golega. pa običajno niti ne vedo da obstaja powder puff normalno odlakana varianta Smiley Če bi vedeli ne dvomim da bi bilo več predstavnikov te pasme pri nas.

Samo žal je to da še naši znani kinologi delajo bolj antireklamo kot reklamo, vključno z razstvami in komentarji na razstavah kot tudi z kinološkimi revijami. Sem totalno razočarana kar se dogaja, pa verjetno nisem edina. Ko pa ponudiš pomoč jim pa dol visi.

Kakorkoli že, poanta je da z moje strani želim čim bolj korektno predstaviti pasmo, ker se mi zdi da je en kup neresnic okoli in večina ljudi ve samo to, pol pa ni čudno da obupajo še takoj ko vidijo ime kitajski goli pes. Pa žal v vsek kinoloških knjigah so zelo grde slike kitajčkov, in do sedaj vsi ki so videli moje kitajčke so bili čisto šokirani ad so dejansko zelo lepi ! Smiley

cena puff samčka za hišnega ljubljenčka je tam nekje med 700-800€ ( spet govorim če je pes samo hišni ljubljenček, v primeru lepega razstavnega puff samčka je cena v končni fazi lahko ista kot za golo samico).
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1476 : sobota, 23.04.2011 : 08:46:40 »

To so cene vzrediteljev v Sloveniji... je pa res, da bi stokrat rajši kupila psa od preverjenega slovenskega vzreditelja kot od tujega, ki je cenejši in ki ga ne poznam. Jaz sem imela to srečo, da sem prijateljevala z Vesno že nekaj časa, ko se ji je zgodilo prvo leglo. Takrat je ona izrazila željo, da bi šel eden njenih mladičev k meni (ker je vedela kako ravnam s svojim muckom, Pashkotom). In tako se mi je zgodil Rocky. Po naključju. Zdaj sem pa tako zelo vesela, da je on pri meni, da vam ne znam povedati! Pa tudi, ker imam psihično stabilnejšega puffkota. Res je faca! Pa tako hudo dober in prikupen značaj ima... pameten, dovzeten, ubogljiv, ljubeč...

Planetpsov, tale kitajček, ki je na tvoji profilni fotki je pa zares čudovit!
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1477 : sobota, 23.04.2011 : 10:22:58 »

Hvala missysb Smiley

Sicer pa glede cen, ena znanka se je takrat zanimala za nakup pri tej tvoji kolegici in so bile cene iste Smiley
Pa žal tudi vidim oglase na bolhi iz ene srbske psarne in so cene horror proti kvaliteti in kolikor vem niso nič testirani.

Je pa res da seveda v tujini predvsem vzhod dobiš psa tudi cene, tkao kot vskao pasmo. Ampak je pa tudi res da tudi tam ima kvaliteta isto ali višjo ceno kot pri nas ali na zahodu Smiley Tako da kot si napisala, mislim da nobeden ne kupuje psa zato ker je poceni, pes je strošek in kdo se cenka za 200€ višjo ali nižjo ceno pol že vem da takim verjetno psa nebom prodala nikoli - ker očitno niso pripravljeni na psa.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1478 : sobota, 23.04.2011 : 12:06:54 »

Se strinjam... je vredno vsakega evra, ker, ko pa kupiš psa nepreverjeno in ceneje, pa nato zapraviš celo premoženje za veterinarje - potem šele vidiš zakaj se splača dati več.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1479 : sobota, 23.04.2011 : 21:16:59 »

Pa so bili kitajski goli psi najprej powder puff varianta in so potem razvili še te gole ali kako da obstajajo dve različici?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1480 : sobota, 23.04.2011 : 21:43:27 »

Gre za naravno mutacijo, se pravi da je golota igra navare Smiley Pasma sama in goli psi kot taki so stari žepar tisoč let, skratka ni to nek moderni človeški izum. poanta zakaj se je golota ohranila preko toliko let pa je ta, da je bila mutacija taka da je golota dominantna. to pomeni, da gen za goloto je močnejši od gena za odlakanost in vsak pes ki bo imel gen za goloto bo gol. puffkoti nimajo gena za goloto, nimajo te mutacije prisotne, zato če pariš dva puffkota bodo vsi mladiči odlakani.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1481 : sobota, 23.04.2011 : 21:45:49 »

Aha, hvala za razlago, pa se karakterno puffkoti kaj razlikujejo od golih?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1482 : sobota, 23.04.2011 : 22:38:32 »

Vsi vzreditelji s katerimi sem se pogovarjala, in ni jih malo Smiley pravijo da so puff samčki daleč najboljši karakterno, najbolj ljubeči, potrpežljivi in prijazni,....

Goli naj bi bili malo bolj trmasti, samosvoji. Gole samice sploh so zelo zamerljive tudi SmileySmiley Pač male prašičke, če jim kaj ni všeč znajo to pokazati, medtem ko bi za puff samčke rekla da ti spregledajo če jim kaj ni všče Smiley So načeloma bolj dominantne.... ampak seveda tudi tukaj so velike razlike med posameznimi psi.

Pa da nebo kdo mislil da so gole samičke grozne Smiley za njih velja isto kot za pasmo nasploh, ampak poanta je da so rahle razlike tudi znotraj pasme.

Meni je pasma všče predvsem zaradi golih predstavnikov, čeprav so mi tudi puffkoti fenomelani, ampak ker smo omejeni z številom psom se raje odločim za golega, v bodoče če bo več časa in prostora pa bo tudi kakšen razstavni puffko doma Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1483 : sobota, 23.04.2011 : 23:04:55 »

Planetpsov, ne veš kaj zamujaš!  Smiley Pa velikonočni koš  Kiss za tvoje osrečevalce!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1484 : sobota, 23.04.2011 : 23:26:07 »

Aha, meni so oboji zelo lepi, vsaki po svoje!
Logiran
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines