mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 22:06:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633487 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1275 : četrtek, 11.02.2010 : 11:05:24 »

Jaz sem psa samo enkrat razstavljala...da ne bom kaj narobe govorila. Kdo ima izkušnje? Kaj moraš priložit?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1276 : četrtek, 11.02.2010 : 11:09:44 »

Kolikor je bilo razvidno iz neke prijavnice na razstavo (ali nekaj podobnega, nisem sigurna, kje sem to zasledila), je bil on lastnik psov Atlasa in Atosa, medtem ko je bila Zora njuna vzrediteljica. Kako pa je z Joy, pa ne bi vedela, je pa bilo v nekem prispevku rečeno, da je po njeni smrti se on javil, kot njihov lastnik (kot naslednik), oziroma ne vem kako se to v pravnem jeziku reče (v angleščini izraz claim)....jih je zahteval? Je se javil kot dedič njenih psov, tako bo ja Smiley
Če je on bil njen zakoniti dedič je avtomatsko podedoval tudi pse, ker se psi smatrajo kot lastnina.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1277 : četrtek, 11.02.2010 : 11:11:03 »

Če je on bil njen zakoniti dedič je avtomatsko podedoval tudi pse, ker se psi smatrajo kot lastnina.

To bi lahko držalo ja...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1278 : četrtek, 11.02.2010 : 11:11:29 »


Peticija je praktično gotova, čakam samo zeleno luč in parkirno mesto.

Jana, našo komisijo zanima, če hočeš ti pregledati tekst pred objavo?
Jana, sem ti poslala peticijo na vpogled... Roll Eyes Tongue
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1279 : četrtek, 11.02.2010 : 11:12:20 »

Hmm..saj organizatorji razstave tega ne preverjajo...

Saj ničesar ne trdim, samo zanima me, odkod potem ti podatki. Verjamem, da ne preverjajo, ali je možno, da gre ta zapis iz kakšnega registra? Recimo registra na KZS. ali ga sporočijo lastniki sami (in si pri tem lahko izmislijo, kar želijo :-)

in sprašujem se, ali bi morda komu ustrezalo, da Baričevič ne bi bil lastnik? oziroma, zanima me, zakaj je zdaj to sploh tako važno ...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1280 : četrtek, 11.02.2010 : 11:15:38 »

Saj ničesar ne trdim, samo zanima me, odkod potem ti podatki. Verjamem, da ne preverjajo, ali je možno, da gre ta zapis iz kakšnega registra? Recimo registra na KZS. ali ga sporočijo lastniki sami (in si pri tem lahko izmislijo, kar želijo :-)

in sprašujem se, ali bi morda komu ustrezalo, da Baričevič ne bi bil lastnik? oziroma, zanima me, zakaj je zdaj to sploh tako važno ...

Važno je zato, ker potem ni imel nobene podlage pse zahtevat nazaj..karkoli...
Ampak kot piše moksa, očitno jih je avtomatsko podedoval...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1281 : četrtek, 11.02.2010 : 11:16:15 »

Če je on bil njen zakoniti dedič je avtomatsko podedoval tudi pse, ker se psi smatrajo kot lastnina.

Ja, pa a je sploh lahko bil? Ni namen provociranje, ampak mislim zaradi spola. On je bil verjetno uradno (podatki na osebnih dokumentih) še vedno ženska, a ne. In kolikor vem, pri homoseksualnih parih to področje še ni urejeno.  Se ne spoznam toliko na področje dedovanja, torej naj me nekdo popravi, če se motim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1282 : četrtek, 11.02.2010 : 11:18:30 »

Naj bi tole veljalo tudi za veterinarsko obdukcijo?

SODNA MEDICINA
PRIROČNIK ZA IZPIT
AVTOR: MATIC KOŽELJ
LJUBLJANA, JANUAR 2009
http://www.medenosrce.net/download/medenosrce_2056.zip

I. SODNA OBDUKCIJA

•   259. člen ZKP
   Pregled in raztelešenje trupla se opravi vselej, kadar je podan sum ali je očitno, da je smrt    nastopila s kaznivim dejanjem. Če je truplo pokopano, se odredi izkop, da se truplo pregleda    in raztelesi. Pri raztelešenju trupla je potrebno ugotoviti identiteto.
•   260. člen ZKP
   Raztelešenje trupla opravi en zdravnik, po potrebi dva ali več zdravnikov po možnosti iz    sodnomedicinske stroke. Preiskovalni sodnik vodi izvedensko delo in v zapisnik vnese izvid in    mnenje izvedenca ali izvedencev. Za izvedenca se ne sme določiti lečeči zdravnik, ki pa je pri    obdukciji lahko prisoten.

Sodna obdukcija se opravi vedno, ko sumimo na smrt zaradi kaznivega dejanja [oz. je ta očitna]. Sodno obdukcijo lahko odredi samo sodnik, stroške krije državni proračun. Od sodne obdukcije ni mogoče odstopiti.


V. POTEK OBDUKCIJE

•   Ugotavljanje istovetnosti trupla
•   Odvzem materiala za biološke sledove, odvzem prstnih odtisov, izdelava parafinske rokavice oz. odvzem sledi smodnika
•   Opis in popis oblačil, predmetov, obuval; opis sledov na oblačilih
•   Izmera in tehtanje trupla

•   Zunanji opis trupla: vse makroskopsko vidne spremembe skupaj z mrliškimi spremembami, merjenje rektalne & aksialne temperature, temperature pod jetri, opis površine kože…
•   Raztelešenje trupla (pregled in opis vseh notranjih organov)
•   Odvzem telesnih tekočin in/ali tkiv za histološke, toksikološke, alkoholometrične, DNA preiskave…
•   Fotodokumentacija, RTG slikanje [po potrebi med samo obdukcijo]

•   Izdaja potrdil za pokop:
a)   Zdravniško poročilo o smrti in vzroku smrti, prijava smrti
b)   Dovoljenja za prevoz, za upepelitev, zavarovalniško poročilo
•   Izdelava izvedenskega mnenja: začasno/končno mnenje o vzroku smrti, mehanizmu nastanka poškodb, času smrti, posebnostih trupla [= dobijo preiskovalni sodnik idr.]
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1283 : četrtek, 11.02.2010 : 11:19:03 »

Pse po mojem mnenju težko "avtomatsko podeduješ", glede na to, kakšne nebuloze sem se jaz šla okoli psice, ki je bila ves čas pisana TUDI name. Pa so lahko potem mirno izdali rodovnike njenim mladičem in kot vzreditelja vpisali samo solastnika (pa je bil vzrejni referent na mojem naslovu itd.), jaz sem pa najebala ježa, po domače povedano. Oz. mi niti niso znali/mogli pomagat priti do psice. Ne vem, kako se torej lahko v nekem drugem primeru pes kar avtomatično nekam drugam napiše...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1284 : četrtek, 11.02.2010 : 11:19:51 »

mene pa nekaj zanima...a je bil S:B: kremiran?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1285 : četrtek, 11.02.2010 : 11:20:56 »

Na prijavnico za razstavo lahko vsak napise kar hoce, pravzaprav. Prilozen rodovnik ponavadi lastnika nima vpisanega, ce ga pa ima, pa se tudi ne pomeni, da je to trenutni lastnik. Pes je bil lahko vmes prodan, lahko je v solastnistvu....tako, da kar pise v razstavnih katalogih ni jemati za sveto resnico.
Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1286 : četrtek, 11.02.2010 : 11:21:27 »

V uradnem dokumentu o nadaljnem postopku glede teh psov piše, da je on dedič njenih psov, zdaj v kolikor on ni on in je on ženska, pa ne vem, sicer je pa lahko Saša tako žensko kot moško ime, tako da upam,da se sedaj ne bodo izgovarjali, da on sploh ni on ampak ona in on je posvojil te pse, ampak ona jih ni Tongue

Jean sem ji posredovala, ampak problem je, da je ravno sedaj zdrvela na sodišče (mi je še v zadnjih sekundah spisovala tisti odgovor) in je ne morem dobiti v tem trenutku. Sem ji poslala sms, pa bom videla kaj lahko stori in v kolikšnem času.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1287 : četrtek, 11.02.2010 : 11:22:15 »

Spol na osebnih dokumentih pri dedovanju nima nobene veze. Če sta živela v skupnem gospodinjstvu je on prav gotovo bil njen zakoniti dedič ali vsaj eden od zakonitih dedičev. Predvidevam pa, da je na dokumentih zabeležen kot moški.

Pse po mojem mnenju težko "avtomatsko podeduješ", glede na to, kakšne nebuloze sem se jaz šla okoli psice, ki je bila ves čas pisana TUDI name.
Pes je po naši zakonodaji definitivno in brez kančka dvoma lastnina in je kot taka tudi obravnavan pri dedovanju. Smo imeli primer (sicer dolgo časa nazaj) v bližnjem sorodstvu.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1288 : četrtek, 11.02.2010 : 11:23:08 »

Na prijavnico za razstavo lahko vsak napise kar hoce, pravzaprav. Prilozen rodovnik ponavadi lastnika nima vpisanega, ce ga pa ima, pa se tudi ne pomeni, da je to trenutni lastnik. Pes je bil lahko vmes prodan, lahko je v solastnistvu....tako, da kar pise v razstavnih katalogih ni jemati za sveto resnico.

Se mi dozdeva, da bi bilo to potrebno tudi bolje uredit/nadtirat....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1289 : četrtek, 11.02.2010 : 11:24:09 »

Grem po vrsti, ker ne morem istocasno iskat podatkov, jih limat in pisat ter odgovarjat tule, zato mal potrpljenja tistim, ki kaj sprasujete Smiley

katjuska, iz prakse vemo, da na razstavah pri prijavah ne preverjajo ustreznosti podatkov na prijavnici in rodovniku. Vsaj do kaksnega leta in se mal nazaj niso, dokler nisem izpostavila udelezbe evidentno nerodovniskih psov na slovenskih razstavah. Stala je sicer bila, bilo pa je tudi pometeno pod preprogo tako, da so enostavno psi dobili rodovnike. Torej, iz tega lahko sklepas, da v katalogih razstav in med rezultati na spletu lahko pise KARKOLI! Edina verodostojna dokumenta sta rodovnik in rodovna knjiga. Prepis lastnistva rodovniskega psa naj bi potekal tako, da se poslje rodovnik skupaj s pogodbo (dogovorom) med starim in novim lastnikom na KZS, kjer v rodovno knjigo podatke zavedejo in napisejo na rodovnik. Ce so kaksni drugi stosi, je pravi naslov KZS za odgovore na vprasanja.
Logiran

Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines