mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 03:25:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali v cirkusu  (Prebrano 42980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #75 : četrtek, 27.11.2008 : 10:20:37 »

A je že prišel? Se dobimo in talamo letake?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #76 : četrtek, 27.11.2008 : 12:25:04 »

A je že prišel? Se dobimo in talamo letake?
kdaj se boste dobili?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #77 : četrtek, 27.11.2008 : 12:47:53 »

Ne vem, ideja je bila, da bi se dobili in talali letake, pa sem se javila, da bi pomagala pri tem. Se morajo javiti, če so za. Si ti za?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #78 : četrtek, 27.11.2008 : 12:56:11 »

odvisno kje (hodim okoli le z rolerji Tongue) pa kdaj, pa ali lahko pride mali z mano (Maik) ker ga pač vzamem čisto vsepovsod,  razen pač na faks Roll Eyes
bi bila za, samo moram vedet te stvari. me lahko zvrcneš na 041 271 290, da mi poveš kaj več, te pokličem nazaj, ne skrbi Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #79 : četrtek, 27.11.2008 : 13:47:17 »

Saj pravim, da bi blo fajn da se še katera javi. Kakšne letake malo bolj točno bi talali pa kje ( a pred cirkusom), bi bilo fajn, da se oglasi jadrankaj, ki je dala idejo, da razloži malo bolj kaj je imela v mislih. Po moje, če bo kaj iz tega, bo javljeno tukaj, tako, da boš videla. Mene Maik nič ne moti, nasprotno prav rada bi ga spoznala! Wink
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #80 : četrtek, 27.11.2008 : 16:15:21 »

Predlagam, da tisti, ki ste v ljubljanskem društvu za zaščito živali natisnete ali pa pošljete "mušter" za letak, ker pred leti ste imeli prav dobre, ko smo jih delili pred Leclercom. Jaz nimam nič doma. Lahko pa malo vprašam, če bi jih kdo sestavil na novo. Potem bi se pa dogovorile, da bi nas bilo več in delile letake. Predlagam nekje sredi decembra, za vikend, ko je dosti ljudi na Rudniku - pred cirkusom Gartner. Pa takrat bomo videle kaj se je preselil Adriano in gremo še pred njega. Ko določimo datum, bom šla prijavit na policijo, da bodo seznanjeni v primeru, da nas kak cirkusant skuša onemogočiti.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #81 : četrtek, 27.11.2008 : 16:19:06 »

Odgovor UE LJ:

ZADEVA:   JAVNA PRIREDITEV – CIRKUS GÄRTNER
Zveza:   vaše e-vprašanje z dne 25.11.2008




Seznanjamo vas, da je tukajšnji upravni organ na podlagi 8. člena Zakona o javnih zbiranjih (Uradni list RS, št. 113/2005 – uradno prečiščeno besedilo) izdal dovoljenje za izvedbo javne prireditve »Cirkus Gärtner«, ker je organizator na podlagi drugega in tretjega odstavka 14. člena Zakona o javnih zbiranjih k vlogi priložil vsa z zakonom zahtevana dokazila.

Navedeno dovoljenje je bilo izdano po poprejšnjem soglasju Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Veterinarske uprave Republike Slovenije, Območnega urada Ljubljana, v skladu z 209. členom Zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št. 24/2006 – UPB, 126/2007 in 65/2008). 


Lepo pozdravljeni!


                                                    Bojan ARH, univ. dipl. prav.
                                                            VODJA SEKTORJA



Iz VURSA pa še nič...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #82 : četrtek, 27.11.2008 : 16:20:54 »

Iz VURSA pa še nič...

Ups, naslednji mejl je bil pa VURSov  sram

Torej:
Spoštovani!

V cirkusu Gartner je bil že 10.11.2008 opravljen uradni nadzor. Za živali je v okviru možnosti (tudi glede na velikost dodeljenega prostora) sorazmerno dobro poskrbljeno. Imajo ustrezno hrano, živalski vrsti primeren nastilj, pred mrazom slone umaknejo v prikolice. Žal pa pogoji za živali v nobenem cirkusu niso primerni, vendar prepoved prikazovanja živali v cirkusu ni v pristojnosti veterinarske inšpekcije, ampak je problem v slovenski zakonodaji, ki tega ne prepoveduje kot npr. v Avstriji ali Nemčiji.

Lep pozdrav!       

Uradna veterinarka
Alenka Ostrovršnik dr. vet. med.     

(če se imen ne sme objavljati prosim izbrišite)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #83 : petek, 28.11.2008 : 09:07:21 »

Jp, to je Adriano zagotovo...
Ja, je, zdajle sem se prepričala, videla napis nad blagajno. Kaj mi priporočate? Grem zraven, poslikam (čeprav ne vem, kako bo to šlo v temi Sad), kličem policijo, pošljem na VURS?  Huh Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #84 : petek, 28.11.2008 : 09:08:53 »

Žal pa pogoji za živali v nobenem cirkusu niso primerni, vendar prepoved prikazovanja živali v cirkusu ni v pristojnosti veterinarske inšpekcije, ampak je problem v slovenski zakonodaji, ki tega ne prepoveduje kot npr. v Avstriji ali Nemčiji.
To je pa bistvo ... zato vse k nam leze Sad Cry Če v vseh neumnostih sledimo EU, bi moralo biti tudi to sprejeto na ravni EU! Angry
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #85 : petek, 28.11.2008 : 11:06:11 »

Jaz se bom povezala z neko punco iz dzzž, ki ima menda "čez" cirkuse. Bom povprašala za letake in organizacijo deljenja plakatov. Po vseh odgovorih sodeč, se moramo očitno obrniti na vlado in zahtevati spremembo zakonov, da cirkusi ne bodo mogli več prihajati k nam.Zdaj jim naša "vrla" zakonodaja to omogoča, mi trpimo in prijavljamo, inščekcije hodijo na prijave in so tudi one več ali manj nemočne, ker za osnovo je poskrbljeno, ostalo pa je dovoljeno. Me veseli na odziv.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #86 : petek, 28.11.2008 : 11:56:58 »

... ampak je problem v slovenski zakonodaji, ki tega ne prepoveduje kot npr. v Avstriji ali Nemčiji.


Tu je torej kljuc ... na kaksen nacin se lahko predlaga vladi, da spremini zakon?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #87 : petek, 28.11.2008 : 15:50:35 »

Predlagam, da tisti, ki ste v ljubljanskem društvu za zaščito živali natisnete ali pa pošljete "mušter" za letak, ker pred leti ste imeli prav dobre, ko smo jih delili pred Leclercom.

Taksen poziv na forumu se lahko spregleda, v prihodnje bi prosila, da pises na info@dzzz.si oz. sporocis na drustven telefon.

DZZZ LJ se ukvarja s problematiko cirkusov in se trenutno tudi planira akcije deljenja letakov. Aktivni clani/prostovoljci drustva bodo obvesceni preko e-maila, vsi drugi (ki niste clani) se lahko obrnete na info@dzzz.si (podatki in telefon) in vas bomo dodali na seznam tistih, ki zelite pri tem pomagati (ce ste ze clani, boste obvesceni ze preko emaila in vam ni potrebno dodatno javljati).

Lp, Maja
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #88 : petek, 28.11.2008 : 15:54:30 »

Oprostite, ker smetim temo. Hotela sem iti na spletno DZZŽ stran in mi pravi, da lahko ta stran škoduje mojemu računalniku. Kako postanem članica društva?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #89 : petek, 28.11.2008 : 16:38:41 »

Oprostite, ker smetim temo. Hotela sem iti na spletno DZZŽ stran in mi pravi, da lahko ta stran škoduje mojemu računalniku. Kako postanem članica društva?
Jp, stran je "shekana", zato ti računalnik to javlja, ker bi si sicer nakopala kup virusov. Žal Sad Moj IT-jevec je včeraj doma vse prečekiral, ker sem mu zabičala, da hočem priti na to stran, pa se žal ne da oz. ni zdravo. Gargamel, lahko ti kaj več poveš, kaj se vam je zgodilo?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines