mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 23:20:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184423 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #495 : nedelja, 06.02.2005 : 20:48:43 »

Ja, Chris, na eni strani so tisti, o katerih govoris ti in ki iscejo nerodovniske mladice, na drugi strani pa govorimo predvsem o takih, ki si zelijo videti cudez zivljenja, ki zelijo svojemu prepotrebnemu/prepotrebni psu/psici omogociti sex (ena mi je na mail celo napisala, da je ona prava ljubiteljica zivali (v nasprotju z mano), ker prepozna potrebe svojega psa in jih zadovolji tako, da mu najde bejbo, ko je potreben), ki zelijo dodati nekaj soldov v denarnico... In zelo veliko verjetnosti je, da bodo tisti, ki zdaj iscejo mladica, nekoc v vlogi tistih, ki se bodo veselili - cudezev zivljenja, narastka v denarnici...
Tako je krog sklenjen.

Psi v Gmajnicah in drugih zavetiscih niso dani od boga, temvec so produkt nekoga, ki si je zazelel videti ta opevani cudez ali pa je bil nesposoben poskrbeti za svojega/svojo psa/psico. Pa gmajniski psi in njihovi posvojitelji imajo se sreco - potomcev ne bo in ne bo jim treba prevzemati odgovornosti za vse naslednje generacije, ki bi jih ti psi/psice zaplodili/skotili. Naj bi namrec bili kastrirani/sterilizirani.

Ok, vmes je ze Nan napisala komentar in spremenili sva link na spletno stran, na katero vas vabiva.
Jaz bi dodala se tale link.
Poglejte si stevilke in pomislite, da je po nekaterih ocenah v Sloveniji okrog 250.000 psov (zal niso vsi registrirani, zato je to samo ocena). Ste se kaj zgrozili? Verjetno je nad 50% spolno zrelih. Ste imeli kdaj leglo s katero od vasih psic? Ste kdaj svojemu psu omogocili skok? Ce ste, ste se kdaj tudi vprasali, ce morebiti ravno ta trenutek kateri od potomcev vase psice/psa ne sameva zaprt v Gmajnicah, ne tava okrog v tem mrazu, ne tuli lacen in osamljen na verigi...? Vas taksni prizori ne preganjajo v spanju?
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #496 : ponedeljek, 07.02.2005 : 03:10:07 »

Nanook, meni je vse še zelo dobro jasno... Se pa zna zgodit, da bo tvoj zadnji post kdo razumel tudi narobe.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #497 : ponedeljek, 07.02.2005 : 09:22:22 »

Ja, itak, saj drugega ne pricakujem. Wink Pa se par napak je notri, ker se mi je mudilo...ampak point se pa razume ane, point je vazen hehe. Ce se pa ne razume...se vedno ostaneta slikanici. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #498 : ponedeljek, 07.02.2005 : 09:40:13 »

Mene bi preganjale v spanju, ker ko vidim prizore nemočnih živalic, ki s krikom bolečine tožijo skozi ograjo, si ne morem pomagat in me srček boli cel preostanek dneva... Cry Cry

Nan...point well taken.
Ko bi ga še ostala kmečka, omejena, brezčutna populacija! Cry
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #499 : ponedeljek, 07.02.2005 : 13:18:15 »

Nan...point well taken.
Ko bi ga še ostala kmečka, omejena, brezčutna populacija! Cry
1. Veš kaj ti....nas KMETE pa kr na mir pust. s KMETAVZARJI se ukvarjej. Grin
2. Po mojem bi ti kak slavist prevedel ta stavek: "Ko bi ga še ostala kmečka, omejena, brezčutna populacija" kot, da si sama, ki spadaš med kmečko omejeno brezčutno populacijo ta point razumela in želiš da bi ga še ostali. Grin. Beseda oz zveza "ostali, ostalo, ostala populacija" te vključuje kot del le te populacije.
 Če bi hotela bit "separirana", govorit o "njih" v tretji osebi bi morala napisat: "Ko bi razumela tudi kmečka, omejena, brezčutna populacija!" jih označit morda tudi kot: "tudi TISTA brezčutna....". itd.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #500 : sreda, 09.02.2005 : 02:19:32 »

3.Kaj storiti s takimi mladicki, ki niso cistokrvni ali nimajo rodovnika (mislim da se vsakemu lastniku psice to lahko zgodi)
dve varijanti:
-ob "upsu" greš na tretma s serumom, in ni legla.
-imaš leglo in izkusiš "sladkosti" vzreje. Mladičem najdeš dober dom.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #501 : sreda, 09.02.2005 : 10:55:35 »

Mislim, da ni nobenega opravičila za t.i. ups in da se le-ta ne more kar "zgoditi".

Yo
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #502 : sreda, 09.02.2005 : 11:59:39 »

Če želiš živeti popolnoma brez teh problemov, pa obstaja zanimiv posegec, ki se mu reče sterilizacija.
Logiran
Alan
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #503 : sreda, 09.02.2005 : 12:54:03 »


Mislim, da ni nobenega opravičila za t.i. ups in da se le-ta ne more kar "zgoditi".




Yo,opravicila mogoce res ni,zgodi pa se lahko vsakemu,tudi tebi, razen ce imas dva samca.
Ne bodi jezna, raje mi povej kaj bi bilo s tem mladickom ce ga ne bi vzela Maja.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #504 : sreda, 09.02.2005 : 12:59:31 »


Yo,opravicila mogoce res ni,zgodi pa se lahko vsakemu,tudi tebi, razen ce imas dva samca.

Ne, ni res! Mi imamo samca in samico. Pa sem 100%, da psica ne bo nikoli breja s našim samcem. Ker jo pazim. In sem 100% prepričana, da ne bo nikoli imela uuupppsssaaaaa Angry Ker se zavedam, kaj pomeni na svet spravljati mešančke. Kdor ni sposoben "merkati" samice 14 dni, je bolje da je nima ali pa naj jo da sterilizirati.

Kaj bi se zgodilo z Majinim buldogom? Hja, nekdo drug bi ga kupil. Ali pa ne. Ampak kaj se je pa sedaj zgodilo? Preprodajalec je fajn zaslužil in si misli: "uf, tak biznis se pa res izplača!" In kaj naredil? Verjetno je šel po novega buldoga Lips Sealed Angry Saj veš: kjer je povpraševanje, je tudi ponudba Lips Sealed

LP Jana
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #505 : sreda, 09.02.2005 : 13:09:59 »

Ok, sedaj govorimo pa že o drugi temi.

Alan, naj ti še jaz odgovorim:

1. če kupiš psa brez rodovnika in ki naj bi imel rodovniške starše-potem se lahko vprašaš, zakaj mladiči rodovvika nimajo. Zato, ker starša oz. eden od staršev ni dobil vzrejnega dovoljenja, to pa zato, ker je z njim najbrž nekaj narobe. To te zna zeloooooo udariti po žepu, da ne govorim o tvojih živcih in kužovem trpljenju.

2. Psi s pravim rodovnikom naj bi bili bolj zdravi od zgoraj omenjenih prav zato, ker so izključili osebke z dednimi napakami in če imaš kuža z rodovnikom-kupljenega pri pravem vzreditelju-si lahko 100% da tvoj kuža nima genetskih napak-vsaj ne podedovanih-in to ti tudi da zagotovilo, da psa lahko pariš.

Lp
Logiran
Alan
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #506 : sreda, 09.02.2005 : 13:18:49 »

Ja Bina, kaj pa ce ti psica uide, to pa je mogoce, pa ce pazis 200%.
Nad temi (ne)ljudmi, ki se ukvarjajo s psi samo zaradi denarja,smo lahko razocarani vsi.
A pri nas obstaja sploh kdo, ki te ljudi lahko kazensko preganja?

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #507 : sreda, 09.02.2005 : 13:21:50 »

Yo,opravicila mogoce res ni,zgodi pa se lahko vsakemu,tudi tebi, razen ce imas dva samca.
Ne bodi jezna, raje mi povej kaj bi bilo s tem mladickom ce ga ne bi vzela Maja.

Hahahahaha, imela sem samico, nesterilizirano, kasneje kupila še samca, ki ga nisem kastrirala. Živela sta skupaj v stanovanju, upsa začuda Huh nismo doživeli.
Tudi zdaj imam doma par, nesterilizirano psico in nekastriranega samca - jebela, čeprav živita skupaj v stanovanju, upsa še vedno ni  Huh

Kaj bi se zgodilo z Majinim mladičem? Upam, da ga nihče ne bi kupil. Potem tale Jure ne bi preprodajal, ker se mu to ne bi splačalo.
Imam pa jaz eno vprašanje za kupce pri preprodajalcih: Kako se počutite, ko zvečer pobožate svojega ljubljenčka in mu zaželite lahko noč? Vam je toplo pri srcu, ko pomislite, da cca 80% takšnih kužkov ne preživi? Ste ponosni na to, da ste zaradi 1-ega poslali na drugi svet celo leglo ali celo več?

Razmišljajte....

Yo
Logiran
Alan
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #508 : sreda, 09.02.2005 : 13:21:54 »

Maja, hvala lepa za odgovore.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #509 : sreda, 09.02.2005 : 13:21:55 »

ja, kako ti lahko uide... Jaz tega ne razumem... Ce ti ze slucajno (tudi tega ne razumem, ker naj bi bil pes pod nadzorom lastnika) uhaja v negonitvenem casu, pa jo ja tistih par dni ("najbolj plodni dnevi") ja lahko malo bolj gledas in cuvas... Kdor tega ni sposoben, naj si kupi psa ali psico sterilizira. To je moje mnenje.
m.
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines