mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 21:22:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #525 : petek, 11.02.2005 : 12:26:50 »

glej,ni je pustila zunaj pol ure al še kaj več!
pustila jo je mogoče 5 minut...kaj pa vem,lahko da je šla samo na wc,pa ni bila na ketni,kot si najbrž ti predsavljaš,ampak jo je samo za teh 5 minut privezala.

Pustila jo je ravno dovolj dolgo, da se je psica sparila. Kar pa ni bilo 5 minut ampak kar nekaj časa več...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #526 : petek, 11.02.2005 : 12:29:44 »

jap,psica se je še parila ko je bila ona že zunaj Wink
pol je pa nas klicala ker ni vedela kaj narest...in smo samo še skupaj čakali da sta šla narazen Lips Sealed
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #527 : sobota, 12.02.2005 : 20:35:28 »

No poglejte!
Sem bil danes na obisku pri sestri, ki ima nemško ovčarko Lino, ta lepo v boksu, mi sveda na toplem v dnevni ob kavici, pogledam skozi okno in kaj vidim? Lep vaški pasji potepuhec kar veselo skozi ograjo (mreža 10x10cm) naskakuje sestrino psičko. Jaz zdrvim ven - prepozno.  Nekaj časa je še trajalo, da se je je osvobodil, potem pa veselo zalajal in zbežal. No, psička je že obiskala veterinarja in posledic ne bo, sem pa sedaj tudi sam videl, da ni nič 100% (čeprav sem to še včeraj trdil). Ne vem ali se to lahko zgodi tudi drugim, vendar je bil ta pes pravi akrobat. Sprednje tace je naslonil višje na mrežo, Lina je bila za akcijo in to je to Huh Undecided Sad Angry Grin. Če ne bi sam videl, bi težko verjel da je mogoče. Ljubezen ne pozna ovir. Grin Cheesy Grin
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #528 : ponedeljek, 14.02.2005 : 15:31:31 »

kjer je volja, je moč  Grin Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #529 : sreda, 16.02.2005 : 11:50:02 »

Presenečenja se kar vrstijo. Prijatelj, ki je pred leti imel nemškega bokserja, uvoženega iz Madžarske, ki je končal svoje življenje zelo mlad, star komaj 3,5 leta, se je odločil, da bo ponovno nabavil bokserja. In ta trap hoče sedaj "čistokrvnega brez rodovnika" Huh Huh Huh. Kot da ga ni že enkrat izučilo Roll Eyes. Ne vem, kako naj ga prepričam, da bi kupil psa od znanih rejcev in z dobrimi obeti za normalno življenje. Ravno včeraj nsem porabil 2 uri za prevzgojo, a mislim, da ni bilo posebnega uspeha. Angry. Res me jezi Angry Angry Angry.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #530 : sreda, 16.02.2005 : 11:52:49 »

Človeška neumnost ne pozna meja  Lips Sealed
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #531 : sreda, 16.02.2005 : 12:24:10 »

... Ne vem, kako naj ga prepričam, da bi kupil psa od znanih rejcev in z dobrimi obeti za normalno življenje. Ravno včeraj nsem porabil 2 uri za prevzgojo, a mislim, da ni bilo posebnega uspeha. Angry. Res me jezi Angry Angry Angry.

Luka,

probaj s tem, da mu reči, če ti naredi vsaj eno uslugo, potem ga pa nehaš matrat s prepričevanjem. Reči mu, naj si prebere vsaj te teme na našem forumu, ki govorijo na dolgo in široko o psičkih, kupljenih pri preprodajalcih... Potem pa naj se sam odloči. Kaj pa veš, mogoče pa bo pomagalo k boljši odločitvi. Če pa ne bo nobenega efekta, potem pa škoda tvojega časa in živcev za takega človeka (poznam točno en tak primer, s tem da je prva psička še živa, z groznimi zdravstvenimi in vedenjskimi težavami, drug pes pa je bil zavedno kupljen pri preprodajalcu- sem se rajši nehala sekirati, ker pri njih ni čisto nič priletelo na plodna tla)..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #532 : sreda, 16.02.2005 : 12:31:35 »

Povej mu (zelo grobo Wink), naj bo vsaj toliko pameten in ne odšteje za takega psa več kot znašajo stroški cepljenja (cca 5.000), ker se "čistokrvni psi brez rodovnika" tretirajo kot mešanci. Mogoče bi ga malo grobosti streznilo Angry Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #533 : sreda, 16.02.2005 : 12:33:04 »

Tina,

hvala. Ravnokar sem mu po mailu poslal naslove teh tem, da si jih prebere. Po telefonu mi je obljubil, da si jih bo. Sem mu povedal, da bo potreboval kar nekaj več časa, pa pravi da ni problema. Upam, da bo zaleglo, kajti če ne bo, bom pa res znorel zaradi nespameti in neumnosti nekaterih ljudi. Še posebej me jezi zaradi tega, ker vem, da je ta človek velik ljubitelj živali, še posebej psov in je potreboval kar nekaj časa, da je prebolel prejšnjega bokserja, preden se ja lahko odločil za novega.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #534 : sreda, 16.02.2005 : 12:37:23 »

Povej mu (zelo grobo Wink), naj bo vsaj toliko pameten in ne odšteje za takega psa več kot znašajo stroški cepljenja (cca 5.000), ker se "čistokrvni psi brez rodovnika" tretirajo kot mešanci. Mogoče bi ga malo grobosti streznilo Angry Huh

Sem poizkusil včeraj, pa mislim, da mi ni uspelo. Sedaj poizkušam s "Tinino" taktiko.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #535 : četrtek, 17.02.2005 : 01:08:31 »

Poskušaj še tako: povej mu, da se mu bolj splača kupiti rodovniškega psa, saj mu bo dober vzreditelj stal ob strani in bo zamenjal mladiča, če bo kaj narobe, pri šteparju na črno pa česa takega ni za pričakovat, pričakovat je le veliko obiskov pri veterinarju in nevrotičnega , majhnega bokserja s hrtoliko hrbtenico.

Ker se nekateri moški pretirano palijo na avtomobile, mu razloži še tako, da je to podobno, kot če kupiš Audi A8, v njem je pa Trabantov motor. Cena bo sicer nižja, avto bo navzven tudi lep. Obiskov pri mehaniku bo ogromno, a avto ne bo nič trpel, pes je pa živo bitje, katerega življenje naj bo dostojno.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #536 : četrtek, 17.02.2005 : 09:49:01 »

Luka, kako gre prepričevanje?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #537 : četrtek, 17.02.2005 : 10:06:59 »

Luka, kako gre prepričevanje?

Včeraj sva se zvečer samo na kratko slišala in mi je povedal, da je že nekaj gledal na foromu in da je presenečen ter da nikoli ni razmišljal na tak način  Wink, da je pri psu z rodovnikom garancija večja. Upam, da se ga bo prijelo, ko bo prebral vse Cheesy.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #538 : četrtek, 17.02.2005 : 13:06:07 »

ja, sej, pa smo z dežja pod kap. NIČ večja ni garancija, če za vzrejo ne stoji kompetenten vzreditelj, pa še tem se zna mama narava "dogajat". In seveda če v POGODBI ni zapisana kaka garancija: možnost zamenjave psa, v primeru pogina zaradi napake ki jo je prinesel pes iz legla, pa se ni takoj videla; vračilo dela kupnine, v primeru defewktov ali pogina, ki jih je pes prinesel iz legla, pa jih ni bilo mogoče takoj odkriti (recimo srčne napake ki se pri bokserju pokažejo šele ko odraste. Do dveh let je pasemska značilnost, da ima aritmije, itd); obveza da v primeru nezmožnosti skrbnika, vzreditelj psa nazaj vzame...to so Garancije. Popolne garancije pa pri nakupu KATEREKOLI mlade živali (mladiča) ne more in ne bo nikjer dobil.

Pri rodovniškem psu imaš preprosto pregled nad predniki, in njihovim zdravstvenim stanjem, kar ti (ali pa veterinarju) lahko kasneje omogoči razumet, določene dobre al pa slabe stvari, ki se pojavijo med življenjem psa...
V tujih rodovnikih so zdravstveni podatki o prednikih tudi vpisani recimo. Na naših pa ne. Samo katere titule je pes dosegel morda, pa katera šolanja je opravil, če kakšna. Z našimi rodovniki, če nimaš sam, lastnih podatkov (zbranih tako al drugače), si nimaš kaj dosti pomagat.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #539 : četrtek, 17.02.2005 : 13:09:26 »

pardon, sem se zatipkal. Šum na srcu je pasemska značilnost mladih bokserjev (so pa tudi taki, ki jih nimajo, hvalabogu Smiley ), ne aritmije. Lapsus. Se oproščam.
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines