mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 04:03:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 204423 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #45 : četrtek, 16.06.2005 : 14:50:47 »

     Hy Jackie! Vsi čistokrvni psi niso tako zelo dragi odvisno je od legla in seveda od staršev. Moja psička Lana zlata prinašalka je čistokrvna ampak brez rodovnika kupili smo jo v Hrastniku blizu Celja in je stala 40.000 tolarjev.
                      Lanyca Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #46 : četrtek, 16.06.2005 : 15:28:49 »

     Hy Jackie! Vsi čistokrvni psi niso tako zelo dragi odvisno je od legla in seveda od staršev. Moja psička Lana zlata prinašalka je čistokrvna ampak brez rodovnika kupili smo jo v Hrastniku blizu Celja in je stala 40.000 tolarjev.
                      Lanyca Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Lanyca: Sicer nimam ravno izkušenj s čistokrvnimi psi. Ampak mislim, da je ravno rodovnik tisto, kar (včasih prav mastno) plačaš. Seveda pa ti rodovnik omogoča nekatere "prednosti", denimo udeležba na razstavah, SP v agiliity-ju, pa gotovo bi se še kej našlo. Torej, če nimaš namena obiskovati tovrstnih prireditev, ti rodovnik praktično ne koristi. Zato si za svojo psico plačala manj. Če bi imela psica rodovnik, bi stala veliko več.
Logiran
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #47 : četrtek, 16.06.2005 : 17:51:30 »

Za Črta in Dino: Vse to že vem, ampak imela sem zelo dobro priložnost vzeti Lano. Načrtujem da bi z Lano šla na agiliti, na to rodovnik ne vpliva.
                   Lanyca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 16.06.2005 : 18:11:44 »

Črt&Dina in Lanyca, preden nadaljujeta to razpredanje, preberita, kaj sploh rodovnik je in na tem forumu ne pisita (posebej Črt&Dina in podobni) oslarij.

Črt&Dina, najprej je treba stvari poznati, da lahko o njih govoris in pises. Da nimas pojma o pomenu rodovnika, si pokazal v zgornjem tekstu. Ze veckrat smo povdarjali, da za stvari, o katerih ne veste nic, ne dajete nasvetov. Tvoje sporocilo ni podano kot mnenje, temvec kot golo dejstvo in nasvet. Napisal si izmisljotine in zavajas druge uporabnike.
Logiran

czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #49 : četrtek, 16.06.2005 : 18:46:53 »

Črt&Dina in Lanyca, preden nadaljujeta to razpredanje, preberita, kaj sploh rodovnik je in na tem forumu ne pisita (posebej Črt&Dina in podobni) oslarij.

Črt&Dina, najprej je treba stvari poznati, da lahko o njih govoris in pises. Da nimas pojma o pomenu rodovnika, si pokazal v zgornjem tekstu. Ze veckrat smo povdarjali, da za stvari, o katerih ne veste nic, ne dajete nasvetov. Tvoje sporocilo ni podano kot mnenje, temvec kot golo dejstvo in nasvet. Napisal si izmisljotine in zavajas druge uporabnike.

Pardon. Se opravičujem. Očitno sta/e narobe razumeli moje sporočilo. Vendar sem že takoj na začetku sem poudaril, da o čistokrvnih psih ne vem veliko. In to je res. Očitno sem se oštel z namenom, da bom na tem forumu naletel na razlago in pomoč, če imam o kakšni stvari napačno predstavo. Očitno bo bolje, če le poslušam...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 16.06.2005 : 20:22:45 »

Črt&Dina, ne bodi takoj uzaljen.
Na nekaj mestih na forumu je ogromno napisanega o pomenu rodovnika. Zal preberejo teme v glavnem tisti, ki rodovniske pse ze imajo in ki jim je pomen rodovnika jasen.
Po pravilu pa lastniki nerodovniskih (po moznosti "cistokrvnih pasemskih") psov tega nikoli ne preberejo in trdijo vsevprek, da so rodovniki za snobe, razstavljalce, ljudi z debelimi denarnicami... Skoda pri vsem je v tem, da taki ljudje vecinoma niso pripravljeni sprejeti argumentiranih dejstev, temvec napacne informacije z velikim veseljem sirijo kot blisk naprej, kjer se le da.
Rodovnik ni samo za na razstave in SP v agilityju!

- zakaj rodovnik?
- RODOVNIKI
- Zakaj producirati mladice brez rodovnikov?
Logiran

czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #51 : četrtek, 16.06.2005 : 23:08:52 »

Jana: Mogoče sem tudi jaz preveč ostro prebral tvoj post. Samo da smo vse po mirni poti rešil Wink Bom si to prebral....
Logiran
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #52 : petek, 17.06.2005 : 14:15:40 »

Jana in Črt & Dina

Sory! Men je nekdo rekel, da je rodovnik za nekaj generacij nazaj. Torej v primeru zlatih prinašalcev se ve, da so vsi v druzini zlati prinašalci, da ni recimo pra-4.pra dedek bil labradorec.

P.S.: Jana ne razumem, kje so tu oslarije v teh pismih.
  Mi prosim pojasniš
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : sobota, 18.06.2005 : 06:49:56 »

Lanyca, ce imas nerodovniskega psa, je lahko v generacijah nazaj karkoli, tudi mesanec, labradorec ali kaj drugega. Da so sami zlati prinasalci moras verjeti na besedo vzreditelja. To pa je precej vprasljivo.
Ce imas rodovnik, v njem pise, kdo so bili predniki, torej so to sami zlati prinasalci z opravljenimi vzrejnimi pregledi, kar pomeni, da so predniki tipicni predstavniki svoje pasme, tako vizuelno kot karakterno.

Oslarija so pa izjave, kot tale:
Ampak mislim, da je ravno rodovnik tisto, kar (včasih prav mastno) plačaš. Seveda pa ti rodovnik omogoča nekatere "prednosti", denimo udeležba na razstavah, SP v agiliity-ju, pa gotovo bi se še kej našlo. Torej, če nimaš namena obiskovati tovrstnih prireditev, ti rodovnik praktično ne koristi. Zato si za svojo psico plačala manj. Če bi imela psica rodovnik, bi stala veliko več.
Logiran

Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #54 : sobota, 18.06.2005 : 19:32:37 »

No končno razumem hvala!
Logiran
don2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #55 : torek, 19.07.2005 : 22:35:59 »

pozdravljeni vsi ljubitelji mešančkov čeprav sem bila par dni odsotna vas pozdravljava z mojim donom upam da se imate fino in uživejte še naprej pa pozdravite svoje mešančke v mojem in  donovim imenom.  Smiley Wink Grin Cool Roll Eyes Tongue Kiss

Lp,tina in Doni Cool
Logiran
don2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #56 : nedelja, 14.08.2005 : 11:41:20 »

Uršika a gre mogoče kori z vami na morje?


lp,Tina in pesjan
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #57 : nedelja, 15.01.2006 : 12:52:22 »

Pa še to...Rodovnik ni samo za to, da se ve da so vsi starši, staristarši... rodovniški, ampak tudi zato, da ne pariš mogoče strica in teto, če maček pretiravam.
Sigurno ni preveč dobro da se parijo psi ki so v sorodstvu.
Starši pasemskih psov morajo biti tudi zdravstveno pregledani ponavadi, če hočejo hočejo lastniki, da mladiček dobi rodovnik

Primer. Oče z rodovnikom in displazijo, mama prav tako. Vzrejnega dovoljenja seveda ne dobita. Mladiči so lahko samo brez rodovnika. To sigurno ne more biti zdrav pes...
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #58 : nedelja, 05.03.2006 : 17:25:14 »

Tam, kjer ima moja babi vinograd, imajo pri sosedih kužata mešanca med škotskim ovčarjem in huskyjem po imenu Kiss Me  Grin. Nazadnje sem ga videla jeseni, ko je bil star pol leta in je res super kuža  Kiss žal pa ima "podpovprečnega" lastnika. Po izgledu je večino prejel od škotskega ovčarja - barva dlake in dolga šnofla, od huskyja pa je dobil tuljenje namesto lajanja  Cheesy. Tak luškan dobrovoljček je, ki se je naučil sedi in prostor v nekaj minutah  Smiley

Spodaj sem pripela nekaj slikc, ko je bil star približno 4 mesece.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 05.03.2006 : 20:08:30 »

nadja, tale Kiss Me mora res biti pravi frajer in dobrovoljcek Smiley

Da pristavim pri mesanckih se Laro, ki je danes imela zunaj velike probleme, saj ji je bilo gibanje zaradi oooobbbbiiiilice snega omejeno le na ociscene potke Cheesy Grin



Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines