mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 04:51:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boston terier  (Prebrano 87056 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #150 : nedelja, 30.10.2005 : 11:08:23 »

Se mi je zdelo, daisy, da si že nekje omenila ( verjetno med bokseraši  Tongue), da  že imate mularijo doma. Čestitke !   Smiley
Pa kako fotko nalimaj, da vidimo kako tamaladva zgledajata ( no, zdaj je verjetno itak še prekmalu, kot pravi Alti - so na stopnji morskega prašička,haha; ko bosta kake tri, štiri tedne dopolnila... Cheesy)
Glede zagorjanke - sem jo videla in mi je zelo všeč. Taprava mala hiperaktivka....
Ali imajo bostončki nasploh manjštevilčna legla, al kako je v povprečju ?
Verjetno pri tebi zdaj ni na vidiku kakšnega novega legla, ali bo morda že alice na vrsti? Huh

Nasploh so mi bostončki poleg bokserjev zelo všeč, tudi karakterno se mi zdijo zelo blizu.
Glede na to, da imaš ti izkušnje z obema pasmama, me zanima tvoje mnenje, kako bi se štekali bokserka v "srednjih letih" ( maja bo pet let ) in mladič bostončka ( verjetno punčka ), no v bistvu ne toliko relacija starejši-mladič, ker naša je itak še tako igriva in "neumna", ampak pasmi kot sami, kako bi šli skupaj ?
Kako pa je z zdravjem pri "tvoji pasmi", je kakšna stvar, kateri so bolj podvrženi, na kaj je treba biti pozoren.... Ma, saj verjetno če je nakup premišljen, iz preverjene kombinacije, od vzrediteljev v pravem pomenu besedu, ki kaj dajo na pasmo, imajo pregledane pse..., nasploh če so kakšne težave, značilne za njih ?
Malo sem naložila  sram, ampak verjamem, da bo še koga zanimalo. Wink
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #151 : nedelja, 30.10.2005 : 18:42:11 »

bokseraši imajo zelo pogosto tudi bostone. če pa en bostone pa francoze. tudi moja alica in julka prihajata iz bokseraške psarne. njunega vzreditelaj sem spoznala na svetovni za bokserje in na kompatibilnost ki je bila v sekundi med nama stva sedaj super prijatelja. no brat in sestra tako pravi pedro Wink. bokser je po naravi igriv skoraj do zadnjih dni, boston pa je tudi dinamik in to je samo pozitivno. moram ti pa reč da se moej punce tudi zelo rade poigrajo s kakim bokserjem. imajo veliko podobnega v igranju. renčijo (če temu lahko tako rečemo), se grabijo za noge, se butajo. očitno to tudi malim paše.
v principu imajo bostoni manjša legla, se pa tudi najde kaka psička ki jih ima 6, 7 in tudi za 9 vem. mislim da je pred kratim v nemčiji skotila psička 8 mladičev. no jaz te sreče nimam. prvo leglo 1 mladič, drugo 4, tretje 2 v naslednjem jih pričakujem 8 Wink, če bi šlo po matematični enačbi. bilo bi super, predvsem ker se ljudej zelo zanimajo za bostone.
boston ima lahko probleme z očmi. Če ima preveč izbuljene lahko pride do raznih poškodb, pa izsušitve in podobnega. zelo problematična pa je pri njih PRA. na žalost pa lahko za to boleznjo zbolijo šele stari psi, ko so že dali določeno število potomcev in so nosilci bolanih genov. potem je še problem poškodbe pogačice. v avstiji se sicer ne slika oči, ampak mislim da bodo tudi to uvedli, patella pa je obvezna. že kar slišim predsednika ko se bo jezil ker nisem slikala julke (ker sem tam član). bom pa obe julko in alico ko bodo mladiči mimo. pri nas pa nobena od teh zadev ni potrebna na žalost. pa saj ej tudi v drugih državah podobno. v italiji npr. za bokserja če ga hočeš vzerjat ni potrebno nič. vzreditelji in tisti ki kaj dajo na svojega psa pa slikajo displazijo, hrbtenico in pregledajo srce.
kar se pa mladičev tiče če mene vprašaš bi jih imela kar non stop. me zafrkavajo da mi je fetiš od mladičev dreke pospravljat Smiley. res mi ni to težko. res ful uživam ko imam mladičke. samo kaj ko so najbolj faj za igrat gredo pa v nov dom. tako pač je. alica bo imela še enkrat mladičke takoj ko se bo gonila. (če bo šlo vse po načrtu) potem bo pa v penziji. julka pa mogoče tudi naslednje leto samo če se bo gonila septembra (tako kot letos) ali kasneje. prej je ne mislim parit. 1 leglo na leto (pa ne koledarsko) se mi zdi čisto ok. bomo videli kaj bo. mogoče bo pa potem že kaka nova punca prišla ali pa bo doma ostala
no tudi jaz sem kar precej naložila  Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #152 : nedelja, 30.10.2005 : 19:39:01 »

Hvala za pojasnila, daisy. Ja, se mi je zdelo, da so ponavadi bokserašem nekako v krvi bostoni in tudi francozki. Tudi mene so francozki že očarali, saj imamo pri nas, v Trbovljah Tatjano, ki je vzrediteljica teh žabic, in nedolgo tega sem občudovala mladičke. Samo so mi bostoni vseeno nekako bolj....hm...razigrani in vedno pripravljeni na akcijo.Francozi  mi delujejo bolj zapečkarji.

Za tale PRA pa sem res že nekaj slišala, da se pojavlja predvsem pri starejših psih, na žalost. Sploh, ker je verjetno bolj prisoten v zadnjem obdobju in ne more bit kake velike statistike za prednike nazaj po rodovniku. Undecided Pa je drugače prisotnost tega velika, isto za pogačico ?

No, kakorkoli, želim ti veliko veselja z mladički, da bi jih bilo naslednjič v skladu z izračuni  Tongue ali še več! Pa upam, da se kdaj srečamo, da malo bolj pokramljamo in da spoznam tvoji punci, ker mi zgledata res pravi pojavi. V prihodnosti, če in ko se pa odločimo za bostončka, se pa prej prav gotovo obrnem nate. Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #153 : nedelja, 30.10.2005 : 21:54:54 »

bokseraši imajo zelo pogosto tudi bostone. če pa en bostone pa francoze. tudi moja alica in julka prihajata iz bokseraške psarne. njunega vzreditelaj sem spoznala na svetovni za bokserje in na kompatibilnost ki je bila v sekundi med nama stva sedaj super prijatelja. no brat in sestra tako pravi pedro Wink.
von Bispus, ne  Wink
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #154 : ponedeljek, 31.10.2005 : 02:50:12 »

ja moje sta obe von bispus oz. bispe kot jima jaz pravim Wink
za slikce pa je zadolžen alti, ker jaz ne znam dat gor. pa niti se mi ne ljubi poštudirat. je lažje če njemu pošljem in to je to.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #155 : torek, 01.11.2005 : 02:16:56 »

bemški klub za boton terierje je tudi letos tako kot vsako leto izdal koledar njihovih psov. cena koledarja je 10 eur (kar si lahko ogledate na klubski strani) če koga zanima imam nekaj njihovih koledarjev, da se ne plačuje še poštnina iz nemčije.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #156 : torek, 01.11.2005 : 10:34:46 »

daisy, kaj bokserja pa nimaš več nobenega?
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #157 : torek, 01.11.2005 : 12:20:44 »

od kar imam alico nimam na žalos tnobenega bokserja. no imela sem ga v solastništvu. ampak bo tudi bokserka prišla v to sem 100%. bokser je za srce, boston pa za dušo pravim. moja mama pa pravi da ne morem imet za vsak organ enega psa  Smiley in da nisem milena močivnik.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #158 : torek, 01.11.2005 : 12:25:19 »

Čisto tako: kaj pomeni imeti psa v solastništvu? Sem že večkrat prebrala ta izraz, pa ne vem, kaj pomeni sram
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #159 : torek, 01.11.2005 : 12:34:38 »

Evo, slikce tamalih dveh ..

Gatsby Jay of Andy's Dream



Gigolo Joe of Andy's Dream


lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #160 : torek, 01.11.2005 : 12:38:49 »

Daisy-
rem je verjetno mislila na koledar o bokserjih, če se ga da dobit ?  Undecided

Tamaladva pa ... Cheesy Cheesy Cheesy

Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #161 : torek, 01.11.2005 : 20:09:18 »

Ne, ne Gina, jaz vem za njene bokserje in ljubezen do njih Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #162 : torek, 01.11.2005 : 22:32:20 »

Ups.... sram, sory .
Ma za njeno ljubezen do bokserjev, pa itak vsak bokseraš ve. Wink

Zdaj pa bolje, da gre tema nazaj na bostončke, da ne bomo kregani.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #163 : sobota, 05.11.2005 : 14:38:30 »

bokserka se bo sigurno še valjal po mojem kavču  Cheesy. v to sem prepričana. samo očitno rabim čas. jaz bi mladička, mladička mi pa noben od velikih vzrediteljev ne da ker pravi da moram imet dobrega (razstavneva) psa. in da če ne bo ok, ga bom prodala. to pa ni v skladu z mojo filozofijo. ko bo enkrat pri meni bo tudi pri meni umrl. pa naj do lep ali pa ne. pa saj nismo vsi ljudje tudi missice in mistri sveta a ne.  Wink
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #164 : sobota, 31.12.2005 : 11:38:06 »

vsem ljubiteljem bostinov in tudi ostalih psov želim veliko lepega v novem letu. tistim, ki pa še razmišljate ali bi imeli bostona pa želim da bi se čim preje odločili za to pasmo, saj boste šele kasneje videli kaj vse ste zamudili.
andreja
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines